logo

     

Dolnośląska WK
ul. Wybrzeże J. Słowackiego 9
(wejście od ul.Mazowieckiej)
50-413 Wrocław
tel.:71 344-65-70, fax.:71 342-49-01

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 

PIĘKNA LEKCJA HISTORII W GÓRZE

13.11.2018

09:38

Aleksandra

W tym roku obchodzimy jeden z najpiękniejszych jubileuszy – 100 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. 11 listopada to dla każdego Polaka ważna data- symbol miłości do Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Właśnie z tej wspaniałej okazji 9 listopada 2018 roku  w Zespole Szkół w Górze odbył się uroczysty apel, w którym wzięli udział uczestnicy hufca pracy w Górze. Uroczystość rozpoczął  przewodniczący samorządu uczniowskiego, który powitał zaproszonych gości. Wszyscy zgromadzeni obejrzeli prezentację o tym, jak Polska zmieniała się od pierwszego rozbioru Polski, aż do momentu utraty niepodległości. „Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród, nie damy pogrześć mowy! Polski my naród, polski lud, królewski szczep piastowy, nie damy, by nas gnębił wróg… - Tak nam dopomóż Bóg! „ -wspólne odsłuchanie „Roty” wprowadziło wszystkich w atmosferę tego dnia. Następnie przewodniczący zaprosił do wspólnego odśpiewania hymnu Polski.

mlodziez podczas odspiewania piesni patriotycznych mlodziez podczas odspiewania Sto lat Polsce rozpoczecie apelu przywitanie zaproszonych gosci tort z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodleglosci

1.Młodziez podczas odśpiewania piesni patriotycznych.

2.Młodzież podczas odśpiewania Sto lat Polsce.

3.Rozpoczęcie apelu przywitanie zaproszonych gości.

4.Tort z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI W KAMIENNEJ GÓRZE

13.11.2018

09:28

Aleksandra

Narodowe Święto Niepodległości, obchodzone w dniu 11 listopada, to jedno z najważniejszych świąt państwowych w naszym kraju. Zostało ono ustanowione na pamiątkę odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach zaborów dokonanych przez Prusy, Austrię i Rosję. I dlatego należy pamiętać, że wolność każdego człowieka to niezbywalne prawo, o które często musimy walczyć, a niejednokrotnie nawet zbrojnie, co pokazała nasza historia. Dlatego, aby upamiętnić ten szczególny dzień i tych wszystkich, którzy walczyli o niepodległość naszego kraju, uczestnicy Hufca Pracy w Kamiennej Górze w dniu 09.11.2018 r. wzięli po raz kolejny udział w zorganizowanym przez Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących „Czwartym marszu z okazji Święta Niepodległości”.

marsz 2018 008 niepodleglosc 2018 001 niepodleglosc 2018 004

                          Niepodległość.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

PRZYGOTOWANIA DO KONKURSU LOKALNEGO „KOKARDA NARODOWA”.

13.11.2018

09:23

Aleksandra

W ramach obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, uczestnicy  HP 1-38 Bystrzyca Kłodzka Grupa Wychowawcza Nowa Ruda przygotowali dużych rozmiarów Kokardę Narodową. Konkurs  został ogłoszony w środowisku lokalnym przez Noworudzką Szkołę Techniczną w Nowej Rudzie. Młodzież poprzez uczestnictwo w przedsięwzięciu chciała podkreślić swój patriotyzm i wdzięczność tym, którzy walczyli o wolną Polską. Dzięki odwadze i wielu ofiarom, możemy dzisiaj żyć w bezpiecznym kraju, cieszyć się wolnością.Realizowane przedsięwzięcie przez NST w Nowej Rudzie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów Technikum i Branżowej Szkoły I stopnia. Łącznie w konkursie wzięło udział 8 klasy.

Kokarda Narodowa przygotowana przez uczestnikow na konkurs NST. Przygotowania do konkursu lokalnego na Kokarde Narodowa.

1.Kokarda Narodowa przygotowana przez uczestników na konkurs NST.

2.Przygotowania do konkursu lokalnego na Kokardę Narodową.

Tekst i zdjęcia: Anna Grochowska – Komendant HP 1-38 Bystrzyca Kłodzka

ZWIEDZAMY ATRAKCJE WROCŁAWIA.

13.11.2018

09:15

Aleksandra

W ramach realizacji programu „Organizacja cyklicznych imprez z  zakresu profilaktyki uzależnień” ,  07.11.2018 roku  , uczestnicy Hufca Pracy w Legnicy pojechali na jednodniową wycieczkę do Wrocławia . Pierwszą atrakcją,  a zarazem niespodzianką,  była wizyta w Escape Room-ie Exit19. Celem tej zabawy było odnalezienie różnych rekwizytów , rozwiązanie zagadek i pokonanie wielu napotkanych przeszkód aby wydostać się z pomieszczenia.  Uczestnicy zostali podzieleni na 4 grupy. Każda została wprowadzona do oddzielnego, tajemniczego pomieszczenia.  Gdy drzwi się zamknęły, gra się rozpoczęła. Na wydostanie się
mieli   60 min. Tylko spostrzegawczość i współpraca pomogły w odnalezieniu wielu ukrytych rekwizytów, sekretnych schowków i tajemniczych przedmiotów dzięki którym mogli rozwiązać zagadki i odnaleźć drogę do wyjścia. Po zmaganiach z zagadkami młodzież z zaciekawieniem udała się do Hydropolis. Pierwszy etap zwiedzania wystawy stanowiła krótka projekcja filmu  na  65metrowym ekranie.  Wokół uczestników wyświetlany był film  opowiadający o powstaniu wody na Ziemi. Później  zwiedziliśmy  wystawę Historii Inżynierii Wodnej.

hologram Ziemi Po wyjsciu z Exit19 wesoly bus


zdjęcie nr.1 hologram Ziemi – Monika Marciniak

zdjęcie nr.2 po wyjściu z Escape Room-u (zdjęcie zrobione przez pracownika Exit 19

zdjęcia nr.3 wesoły bus – Monika Marciniak

 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »
1...891011...12

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP Wrocław 2007