logo

     

Dolnośląska WK
ul. Wybrzeże J. Słowackiego 9
(wejście od ul.Mazowieckiej)
50-413 Wrocław
tel.:71 344-65-70, fax.:71 342-49-01

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 

GRUDNIOWE PRZYGOTOWANIA DO MISTERIUM ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA W ŚWIDNICKIM HUFCU

07.12.2018

11:37

Aleksandra

Grudzień to czas przygotowań do magicznego czasu Bożego Narodzenia. Również uczestników HP 1-40 w Świdnicy ogarnęła gorączka przedświątecznych przygotowań. Przyczyniły się do tego w dużej mierze konkursy, które zostały ogłoszone przez DWK OHP. Najpierw przygotowywane były symboliczne bombki na konkurs „Bombka z motywem świątecznym, następnie trwały przygotowania do konkursu na Kartkę Bożonarodzeniową ogłoszonego przez Duszpasterstwo Krajowe OHP a następnie przygotowywane były kartki dla instytucji współpracujących z Ochotniczymi Hufcami Pracy. Zapominany już powoli zwyczaj wysyłania Kartek Świątecznych jest wart kultywowania, bo nawet jeśli jest to tylko kilka słów, życzenia na papierze nabierają zupełnie innego znaczenia. Tradycja wysyłania kart pocztowych z życzeniami towarzyszy ludzkości już od ponad stu lat. Gwiazdka, kolędy i kolędnicy, choinki, Wigilia, opłatek i szopka - takie skojarzenia przychodzą na myśl przy okazji Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

20181207_101331

Na zdjęciu część prac wykonanych przez młodzież.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY W ŚWIDNICY

07.12.2018

11:29

Aleksandra

W dniach  od 3 do 6 grudnia uczestnicy Ochotniczego Hufca Pracy 1-40 w Świdnicy, uczniowie III kl. Gimnazjum w Niepublicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Przysposabiającymi do Pracy w Świdnicy przystąpili do próbnego Egzaminu Gimnazjalnego z wydawnictwem Operon. Egzamin, który musi zdać każdy uczeń przed ukończeniem trzeciej klasy gimnazjum obejmuje wiadomości i umiejętności określone ‎w podstawie programowej kształcenia ogólnego w odniesieniu do wybranych przedmiotów ‎nauczanych na trzecim i wcześniejszych etapach edukacyjnych. Składa się on z trzech części: ‎  humanistycznej z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z zakresu języka ‎polskiego,  matematyczno-przyrodniczej z zakresu przedmiotów przyrodniczych i z zakresu ‎matematyki oraz z języka obcego nowożytnego.‎ W przypadku uczestników HP 1-40 jest to wyłącznie język angielski. Do egzaminu z języka na poziomie podstawowym ma obowiązek ‎przystąpić każdy gimnazjalista. Egzamin na poziomie rozszerzonym jest obowiązkowy tylko ‎dla uczniów, którzy na egzaminie wybrali język, którego uczyli się również w szkole ‎podstawowej. Mogą do niego przystąpić także pozostali gimnazjaliści, jeśli zechcą sprawdzić ‎poziom swoich umiejętności językowych.

20181204_103807 20181204_103850

Na zdjęciach uczestnicy podczas próbnego egzaminu gimnazjalnego

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

ŚWIDNICKIE OCHOTNICZE HUFCE PRACY NA KONFERENCJI „EDUKACJA HISTORYCZNA A WYCHOWANIE DO WARTOŚCI W PRACY RESOCJALIZACYJNEJ".

07.12.2018

11:22

Aleksandra

W dniu 05.12.2018 roku Komendant hufca HP 1-40 w Świdnicy Irena Nowak oraz Doradca Zawodowy MCK OHP w Świdnicy Ilona Janecka wzięły udział w VI Konferencji z cyklu „Dzielenie się dobrymi praktykami", pt.: „Edukacja historyczna a wychowanie do wartości w pracy resocjalizacyjnej". zorganizowanej przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu Celem konferencji było  zainspirowanie uczestników do rozwoju oraz doskonalenia warsztatu pracy, między innymi poprzez prezentacje dobrych praktyk a także opinii i doświadczeń. W konferencji, po za kadrą wychowawczą OHP wzięli  udział dyrektorzy, nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy, psycholodzy i inni specjaliści będący pracownikami placówek resocjalizacyjnych i socjoterapeutycznych oraz instytucji zajmujących się dziećmi i młodzieżą niedostosowaną społecznie lub zagrożoną niedostosowaniem z terenu Dolnego Śląska, a także przedstawiciele sądu, policji, kurateli. W sumie na Sali znajdowało się około 90 osób.

20181205_101231 20181205_110426

Na zdjęciach uczestnicy konferencji z cyklu „Dzielenie się dobrymi praktykami", pt.: „Edukacja historyczna a wychowanie do wartości w pracy resocjalizacyjnej"

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO W HUFCU PRACY W BIELAWIE

07.12.2018

10:41

Aleksandra

W dniu 6 grudnia 2018roku  w Świetlicy Środowiskowej przy 1 – 33 Hufcu Pracyw Bielawie odbył się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego w kategorii chłopców. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem wśród naszych uczestników. Młodzież sama była inicjatorem organizacji przedsięwzięcia. Przygotowali informację, plakat i sporządzili listę uczestników. Rozgrywki przebiegały w atmosferze rywalizacji i dobrej zabawy. Miłym zaskoczeniem dla nas były odwiedziny  Świętego Mikołaja, który obdarował  młodzież słodkimi upominkami. Po zakończeniu turnieju wszyscy czuli się zwycięzcami, ale najlepszymi w klasyfikacji końcowej okazali się: Paweł Żurawski, Dawid Konieczny, oraz Paweł Hajduk. Zarówno zwycięzcom jak i uczestnikom serdecznie gratulujemy To pierwszy w tym roku szkolnym turniej przygotowujący naszą młodzież do udziału w Wojewódzkim Turnieju Tenisa Stołowego Młodzieży OHP, który odbędzie się jak co roku w marcu 2019 roku w Wołowie.

Podczas turnieju Wizyta Swietego Mikolaja

1.Podczas turnieju.

2.Wizyta Świętego Mikołaja

Tekst i zdjęcia: Mariola Stasiewicz – st. wychowawca Hufca Pracy w Bielawie

CENTRUM EDUKACJI I PRACY MŁODZIEŻY OHP NA KONFERENCJI W WAŁBRZYCHU

07.12.2018

10:35

Aleksandra

Dnia 05 grudnia Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP z Jeleniej Góry został zaproszony na VI Konferencję z cyklu "Dzielenie się dobrymi praktykami". Temat konferencji brzmiał: "Edukacja historyczna, a wychowanie do wartości w pracy resocjalizacyjnej". Konferencja została zorganizowana przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. Grzegorzewskiej w Wałbrzychu. Celem konferencji było przedstawienie dobrych praktyk, wymiana myśli, opinii  i doświadczeń z jakimi na co dzień spotykają się wychowawcy, pedagodzy, pracujący  z młodzieżą niedostosowaną społecznie lub zagrożoną niedostosowaniem społecznym.  Dyrektor wygłosił referat pt. Edukacja historyczna a readaptacja młodzieży w Ochotniczych Hufcach Pracy.

Zdjecie  1 Zdjecie 2

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

KAPITALNIE W „CAPITOLU”

07.12.2018

10:30

Aleksandra

04 grudnia 2018r. reprezentacja 1-7 Hufca Pracy w Dzierżoniowie miała przyjemność gościć na uroczystej gali dwudziestolecia współpracy OHP z Policją –  podsumowując tę jakże owocną współpracę i  konkurs wiedzy o Policji pt. „Razem Bezpieczniej”, który po raz dwudziesty odbył się w dolnośląskich OHP. Uroczystość odbyła się w  Teatrze Muzycznym „Capitol” we Wrocławiu. Wśród gości nie zabrakło naszych talentów i wokalistki Alicji Janosz, którzy śpiewali dla przedstawicieli władz samorządowych oraz oświatowych województwa dolnośląskiego i zwierzchników Policji czy DWK OHP.Nasi uczestnicy jako zwycięzcy znaleźli się na liście zaproszonych gości. Uzdolnieni wokaliści zachwycili swoim głosem widownię.

20181204_105409

Zdjęcie 1– uczestnicy wraz z Panią sierżant Barbarą Gaweł oraz opiekunem grupy na spotkaniu w „Capitolu” Wrocław

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚW. MIKOŁAJEM

07.12.2018

10:21

Aleksandra

Jak co roku każde dziecko czeka z utęsknieniem na wizytę Św. Mikołaja, która przypada na dzień 6 grudnia.  Dlatego też by tradycji stało się zadość również członkowie z Klubu Aktywnych z Hufca Pracy 1-63 w Strzelinie przyłączyli się do  mikołajkowej działalności.  6 grudnia 2018r. już kolejny rok młodzież pomaga w przygotowaniu spotkania ze Świętym Mikołajem dla podopiecznych Środowiskowej Świetlicy w Strzelinie. W postać Św. Mikołaja wcielił się tym roku Mateusz, który miał do pomocy  uśmiechniętą Śnieżynkę Elizę. Młodzież przygotowywała się do tych ról kilka dni, kompletując odpowiednie stroje oraz ustalając przebieg i szczegóły imprezy z kierowniczką świetlicy p. Joanną Kowalczyk. Oczekiwanie na Św. Mikołaja umilały wspólne śpiewy i wierszyki przygotowane na tą szczególną okazję przez najmłodszych dla Św. Mikołaja. Następnie po części oficjalnej dzieci mogły porozmawiać osobiście z Mikołajem oraz oczywiście zrobić pamiątkowe zdjęcie. Na zakończenie miłą niespodziankę sprawiły podopieczni świetlicy wręczając naszym uczestnikom własnoręcznie przygotowane upominki w postaci świątecznych pierniczków. Wizyta Św. Mikołaja wprowadziła wszystkich w radosny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

zdj.1 Sw. Mikolaj wraz ze Sniezynka rozdaja grzecznym dzieciom prezenty. zdj. 2 Pamiatkowe zdjecie ze Sw. Mikolajem. zdj.3 Wierszyki  dla Sw. Mikolaja.

zdj.1 Św. Mikołaj wraz ze Śnieżynką rozdają grzecznym dzieciom prezenty.

zdj. 2 Pamiątkowe zdjęcie ze Św. Mikołajem.

zdj.3 Wierszyki  dla Św. Mikołaja.

Autor :Katarzyna Wachowska, komendant HP 1-63 w Strzelinie

Zdjęcia: Katarzyna Wachowska, komendant HP 1-63 w Strzelinie

 

DZIERŻONIOWSKA EKIPA NA OLIMPIADZIE WIEDZY O AIDS "HIV TO NIE DLA MNIE"

07.12.2018

10:14

Aleksandra

Po raz kolejny trzyosobowa drużyna naszego hufca w składzie Wiktoria Zakrzewska, Roksana Bobrowska i Grzegorz Paluszek w Zespole Szkół nr 1 w Dzierżoniowie 30 listopada reprezentowała swoją wiedzę na Olimpiadzie Wiedzy o AIDS "HIV to nie dla mnie". Startowaliśmy w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, bowiem konkurs zorganizowano w trzech kategoriach: szkoły ponadgimnazjalne, klasy gimnazjalne oraz  po raz pierwszy, szkoły podstawowe. W jury zasiadły panie: Agnieszka Miś - nauczycielka biologii w ZS nr 1, Maria Małecka - Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Dzierżoniowie i Elżbieta Bancerz - Polski Natomiast w kategorii szkół ponadgimnazjalnych największą wiedzę miała drużyna z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bielawie. Drugie miejsce zajęła ekipa z Zespołu Szkół nr 3 w Dzierżoniowie, a trzecie z I Liceum Ogólnokształcącego w Dzierżoniowie.

HIV 1 HIV

Zdjęcie 1-  Komisja otwiera konkurs

Zdjęcie 2 – uczestnicy konkursu podczas pisania testu

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

ŚWIĄTECZNE WARSZTATY W DZIERŻONIOWSKIM HUFCU

07.12.2018

09:55

Aleksandra

6 grudnia br. uczestnicy dzierżoniowskiego Hufca Pracy wzięli udział w świątecznych warsztatach z zorganizowanych w ramach koła plastycznego "Op art". Męska część grupy zajęła się nietypowo wyrabianiem ciasta na masę solną. Następnie w ruch poszły przeróżne foremki. Chłopcy dali sobie radę, dzięki czemu w szybkim czasie ławki szkolne pokryły się solnymi choinkami, bałwankami i sercami. Wycięte kształty pozostawiliśmy do wyschnięcia, by później można je było zamienić się w ozdoby choinkowe. Dziewczęta natomiast wyprodukowały piękne kartki świąteczne, które już niebawem trafią do zaprzyjaźnionych instytucji współpracujących z hufcem.

20181206_120315 20181206_121819 20181206_121844

Zdjęcia 1-3– warsztaty plastyczne wyrobu ozdób świątecznych  z masy solnej prowadzone przez Panią Dorotę Kożuszek- starszego wychowawcę Hufca Pracy w Dzierżoniowie

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

GALA WOLONTARIATU W ŚWIDNICY

07.12.2018

09:46

Aleksandra

Dnia 15.12.2018 roku uczestnicy Hufca HP1- 40 w Świdnicy, wraz z wychowawcami wzięli udział w III Świdnickiej Gali Wolontariatu, która odbyła się  w Sali Teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. Podczas Gali zostali wyłonieni laureaci konkursu  „Miejsce Przyjazne Wolontariuszom” oraz przyznano tytuły „Wolontariusza Roku”. Uczestnicy Świdnickiego Hufca wysłuchali przemówienia Pani Prezydent Beaty Moskal-Słaniewskiej dotyczącego idei wolontariatu. Największe wrażenie na uczestnikach zrobił gest dziewczynek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdnicy, które w ramach akcji charytatywnej ścięły włosy i oddały je na zrobienie peruk dla dzieci przechodzących chemioterapię. Następnie uczestnicy Hufca obejrzeli spektakl teatralny wystawiony przez Świdnicki Uniwersytet III Wieku. Naładowani pozytywnymi emocjami idei wolontariatu z wiarą że warto i można w każdy sposób pomagać innym.

DSC_0293 DSC_0300
Tekst: Agnieszka Wilman
Zdjęcia: Alicja Dąbrowska

ANIOŁEK Z MASY SOLNEJ I MIKOŁAJ NAGRODZENI!

07.12.2018

08:39

Aleksandra

5 grudnia br. uczestnicy dzierżoniowskiego Hufca zostali nagrodzeni w Powiatowym Konkursie Ozdób Choinkowych i Świątecznych, który po raz kolejny został zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Bielawie.  Na konkurs wpłynęło mnóstwo prac, wykonanych przeróżnymi technikami, wykorzystujące ciekawe materiały.  Jury z składzie: Pan Rafał Smoliński – Kierownik Biura MOKiS, Pan Jarosław Florczak – Animator MOKiS, Pani Magdalena Hryniewicz – Prowadząca Kreatywnej Pracowni Ceramiki i Recyklingu AGAMA, Pani Urszula Ubych – Dyrektor MBP w Bielawie oraz Pani Aleksandra Łakomska – Instruktor ds. artystycznych MOKiS po dokładnym obejrzeniu wszystkich prac zgłoszonych w obu kategoriach do konkursu i ocenieniu ich według kryteriów zawartych w regulaminie, przyznała dla naszych uczestniczek : Agnieszki Serafinowskiej  3 miejsce w kategorii "Ozdoba choinkowa wisząca" oraz wyrożnienienie dla Martyny Surmy w kategorii "Ozdoba świąteczna stojąca". Dziewczyny otrzymały słodkie upominki oraz talony do wykorzystania w jednym z sieci sklepów. Gratulujemy!!

IMG_20181205_171137 IMG_20181205_172344

tekst, zdjęcia: Dorota Kożuszek

 

WITAJ MIKOŁAJU

07.12.2018

08:27

Aleksandra

Z pokolenia na pokolenie przekazywano sobie barwne opowieści  o cudownych uczynkach Świętego Mikołaja. Został patronem cnotliwych panien, mnichów, uczonych i uczniów, ale też pogubionych rozbitków, żeglarzy, rybaków, flisaków i przewoźników. Strzegł przed burzą i nawałnicami. Opiekował się też więźniami i  jeńcami. Zawsze Mikołaj przedstawiany był jako osoba tajemnicza, pojawiająca się w potrzebie nie wiadomo skąd najczęściej ciemną nocką, niezwykle dobra i pomagająca wszystkim ludziom. Już jako dziecko  wyróżniał się swoją pobożnością i dobrocią wobec bliźnich. Będąc już dorosłym człowiekiem, Mikołaj dzielił się swoim bogactwem z wszystkimi potrzebującymi, nawet gdy został już biskupem. Obdarzony przez  Boga darem czynienia cudów i tak cud jego trwa do dziś. Na całym świecie wysypują się prezenty i nas też nie ominął.Zaczął odwiedzać naszych uczestników dzierżoniowskiego Hufca Pracy od poniedziałku i znalazł ich pilnie zgłębiających wiedzę w szkole na zajęciach. Oczywiście było słodko i radośnie.

20181203_100554 20181203_100603

Zdjęcia 1,2 – Mikołąj w pierwszej grupie wychowawczej Hufca Pracy Dzierżoniów

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

PRZEDŚWIĄTECZNE PRZYGOTOWANIA W HUFCU PRACY W POLKOWICACH

07.12.2018

08:09

Aleksandra

Gorące życzenia świąteczne
Składają aniołki niegrzeczne.
    
W dniach  05.12. 2018  i 06.12.2018 odbyły się warsztaty  bożonarodzeniowe. Uczestnicy Hufca Pracy w Polkowicach wraz z wychowawcami w ramach kola HP PUZZLE wykonywali  kartki, projektowali bombki, ozdabiali  pierniczki ( których część otrzymaliśmy od naszego pracodawcy-cukierni „Walerek”, a część wypiekaliśmy w domowych piekarnikach).Wykonujemy elementy dekoracji i stroiki zdobiące polskie stoły w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Zakupione zostały materiały z której nasi uczestnicy  lepili opiekuńcze Anioły. Część młodzieży robiła kartki i bombki bożonarodzeniowe. Chłopcy wyszukiwali informacji na temat tradycyjnych potraw i zwyczajów-obrzędów związanych z tymi pięknymi świętami. Na dwa dni  Hufiec Pracy przeobraził się w salę do warsztatów  plastyczno – kulinarnych.  Przed każdym spotkaniem uczestnicy gromadzili  informacje wykorzystując zasoby  internetowe.

2 (1) 2 (2) 3

Zdjęcia: 1,2,3 –migawki z warsztatów plastyczno-kulinarnych.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

MIKOŁAJKOWE SPOTKANIE W KLUBIE ABSOLWENTA W POLKOWICACH

06.12.2018

14:04

Agata

Wszyscy: i duzi, i mali z utęsknieniem czekamy na przybycie Świętego Mikołaja. Ten wyjątkowy Święty  przynosi dzieciom prezenty i wnosi wiele radości w codziennym szarym. Dnia szóstego grudnia Klub Absolwenta przy HP Polkowice zaplanował  przeprowadził odświętne spotkanie. Dziś spotkali się ci z absolwentów, którzy już założyli swoje rodziny i pełnią funkcje rodzicielskie. To dla tych naszych najmłodszych kadra hufca wspólnie z Radą Hufca przygotowała nie tylko paczuszki dla dzieci: słodycze, owoce, zabawki  ale także możliwość spotkania z prawdziwym Mikołajem , który na drugie imię ma Krystian i jest absolwentem z 2012 roku . Kadra wychowawcza  zaprosiła   dzieci absolwentów z mamami, to spotkanie dotyczyło wymiany informacji o problemach związanych z wychowywaniem dzieci.  
Członkowie Rady Hufca dekorowali  naszą choinkę. Zdobili kartki świąteczne i pierniki. Słuchali świątecznej muzyki i choć przez chwilę poczuli zapach świąt. Wszyscy bawili się znakomicie. Czekamy na kolejne odwiedziny świętego Mikołaja z workiem  pełnych prezentów.

2a
Migawki ze spotkania z Mikołajem w Klubie Absolwenta.

Opracowanie: tekst Zofia Maziarka
Zdjęcia Julita Witkowska

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ W ZESPOLE SZKÓŁ W POLKOWICACH

06.12.2018

13:46

Agata

Wszyscy niecierpliwie oczekujemy zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W szkolnych klasach i na korytarzach pojawiły się choinki oraz dekoracje świąteczne. Wszyscy powoli zaczynają czuć klimat świąteczny…
Dzisiaj - 6 grudnia od godziny 8.00 w Zespole Szkół w Polkowicach odbywał się tradycyjny Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej.
Turnieje w piłkę siatkową w naszej szkole to już tradycja. I tym razem nie było inaczej, w związku ze zbliżającymi się dużymi krokami Świętami Bożego Narodzenia turniej był wyjątkowy i nosił nazwę "Mikołajkowy".
W sportowych zmaganiach udział wzięły drużyny ze Szkoły Branżowej I stopnia, LO oraz Technikum. Celem turnieju, który od kilku lat cieszy się dużą popularnością, jest popularyzacja piłki siatkowej oraz rozwijanie umiejętności i sprawności fizycznej młodzieży.

pol1 pol2 pol3
1. Uczestnicy podczas meczu.
2. Wręczenie młodzieży medali.
3. Zdjęcie grupowe z Mikołajem

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

„ŻYCIE JEST CUDEM. BOŻE NARODZENIE W RODZINIE OHP” W HUFCU PRACY W BYSTRZYCY KŁODZKIEJ

06.12.2018

13:13

Agata

W naszej, polskiej tradycji Boże Narodzenie to święta serdeczne i rodzinne. Od wieków Polacy celebrują ten radosny czas spędzony w rodzinnym domu. Zawsze kojarzy nam się on z choinką, kiedyś przystrajaną tylko jabłkami i domowymi łakociami, obrywanymi ukradkiem przez dzieci, watą imitującą śnieg i prawdziwymi świeczkami.
W związku z realizacją projektu, nad którym patronat honorowy objął Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny i Pracy – Pan Stanisław Szwed. HP 1-38 w Bystrzycy Kłodzkiej również przyczynił się do realizacji przedsięwzięcia „Życie jest cudem. Boże Narodzenie w rodzinie OHP”.

by Podczas realizacji przedsiewziecia by Przekazanie prezentu przez kadre hufca
Przekazanie prezentu uczestniczce i jej dziecku

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

„PROFILAKTYKA NASZYM BEZPIECZEŃSTWEM”

06.12.2018

13:07

Agata

Profilaktyka uzależnień oznacza świadome działanie nastawione na jednostki lub grupy społeczne mające na celu ograniczanie rozmiarów używania lub nadużywania substancji psychoaktywnych oraz zapobieganie różnorodnym problemom z tym związanym zanim one wystąpią. Profilaktyka z definicji jest działaniem uprzedzającym a nie naprawczym. Przez substancje psychoaktywne rozumiemy najczęściej: napoje zawierające alkohol etylowy, wyroby tytoniowe zawierające nikotynę, nielegalne substancje chemiczne określane jako narkotyki, niektóre leki, np. leki nasenne, niektóre substancje chemiczne codziennego użytku np. kleje lub rozpuszczalniki, tzw. nowe substancje psychoaktywne nazwane potocznie dopalaczami.

prz
Uczestnicy podczas spotkania ze specjalistą ds. profilaktyki uzależnień p. Łukaszem Rachwalskim

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

MIKOŁAJKI W HUFCU PRACY W GÓRZE

06.12.2018

13:03

Agata

Grudzień to czas magiczny. Świąteczne nastroje, długie listy do Świętego Mikołaja. Już sam początek tego magicznego miesiąca, zapowiada się obiecująco i bardzo wesoło.  Mogła się o tym przekonać również młodzież z 1-2 Hufca Pracy w Górze, która uczy się w Zespole Szkół. Elfy Świętego Mikołaja, w postaci kadry Hufca Pracy przygotowały dla naszej młodzieży miłą niespodziankę.
6 grudnia, św. Mikołaj wyruszył do szkoły oraz do naszych pracodawców, by rozdać upominki wszystkim grzecznym dzieciom oraz  ich wychowawcom. Jednak niestety nic nie ma za darmo… Zanim młodzież dostała słodkie co nieco, musiała wykazać się swoimi zdolnościami. Były piosenki, wierszyki, tańce. Wszyscy spisali się na medal i dostali zasłużone nagrody. Mikołaj nie zapomniał oczywiście o Pani Dyrektor  oraz pracownikach  Zespołu Szkół w Górze. Świętego  Mikołaja serdecznie pozdrawiamy i gorąco prosimy, aby przekazał Gwiazdorowi, że bardzo w niego wierzymy i spodziewamy się wspaniałych prezentów pod choinką.

g MIKOLAJ PODCZAS WIZYTY W SZKOLE. g MIKOLAJ PODCZAS WIZYTY NA ZAJECIACH PRAKTYCZNEJ NAUKI ZAWODU.
Mikołaj podczas wizyty w szkole i na zajęcich praktycznej nauki zawodu

Tekst : Patrycja Całujek , st. wychowawca 1-2 HP w Górze.
Zdjęcia: Dagmara Hanczyn, wychowawca 1-2 HP w Górze

KARTKI BOŻONARODZENIOWE W JAWORSKIM HUFCU

06.12.2018

12:57

Agata

Z roku na rok coraz mniej ludzi wysyła kartki, pocztówki i listy. Wynika to  z zastąpienia tych tradycyjnych form pozdrowień bardziej nowoczesnymi. Niektórzy wolą wysłać życzenia e-mailem lub zadzwonić, niż poświęcić czas na napisanie kilku słów na kartce papieru. Nowe technologie zepchnęły również na boczny tor wysyłanie świątecznych kartek. Są jednak jeszcze takie osoby, które cały czas kultywują ten piękny zwyczaj i przekazują życzenia, tymi osobami są uczestnicy oraz kadra z OHP w Jaworze. W ramach koła plastycznego „Qulturalni” młodzież wykonała kartki bożonarodzeniowe oraz  chatki z piernika udekorowane kolorową posypką i cukierkami. Bożonarodzeniowe prezenty zostaną przekazane instytucjom, szkołom oraz osobom współpracującym z naszą jednostką. Dodatkowo przesłaliśmy nasze prace  na ogólnopolski konkurs plastyczny na projekt Karty Bożonarodzeniowej.  Każda kartka przekazana podczas tegorocznych Świąt będzie podtrzymywaniem naszej wspaniałej tradycji, a wywołany uśmiech będzie  dla nas najpiękniejszym podziękowaniem.

1 3 4

Młodzież w trakcie wykonywania chatek z piernika i autorzy prac na projekt Karty Bożonarodzeniowej

Autor tekstu i zdjęć : Gabriela Rębisz- wychowawca OHP

MIKOŁAJKOWA TRADYCJA W HUFCU PRACY 1-63 W STRZELINIE

06.12.2018

12:52

Agata

Grudzień to magiczny czas dla każdego z nas ale jednym z najbardziej wyczekiwanym dniem tego miesiąca są niewątpliwie, prócz oczywiście wigilii, Mikołajki. I tak jak co roku młodzież z Hufca Pracy 1-63 w Strzelinie miała możliwość wziąć udział w hufcowych Mikołajkach w dniu 5 grudnia. Była to okazja do wspólnego spotkania i rozmowy z młodymi ludźmi o tym, jakie znaczenie ma w ich życiu obdarowywanie innych, kim jest dla nich osoba potrzebująca i jakie potrzeby innych ludzi uczestnicy dostrzegają w swoim środowisku. Młodzież brała udział w przygotowanych na tą okazję grach i zabawach integracyjnych. Był czas na spokojne rozmowy, wspomnienia z dzieciństwa i dzieleniem się świątecznymi planami. Podczas zajęć panowała miła atmosfera, a na wszystkich uczestników spotkania czekał słodki poczęstunek.

zdj. 1 Mikolajki w HP 1-63 w Strzelinie. zdj. 2 Mikolajki w HP 1-63 w Strzelinie.
Mikołajki w HP 1-63 w Strzelinie

Autor: Wachowska Katarzyna, komendant HP 1-63 w Strzelinie
Zdjęcia: Wachowska Katarzyna, komendant HP 1-63 w Strzelin

123456...12

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP Wrocław 2007