logo

     

Dolnośląska WK
ul. Wybrzeże J. Słowackiego 9
(wejście od ul.Mazowieckiej)
50-413 Wrocław
tel.:71 344-65-70, fax.:71 342-49-01

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 

WYLOGUJ SIĘ DO ŻYCIA ZANIM ŻYCIE CIĘ OMINIE!

16.02.2018

11:51

Monika

„Wyloguj się do życia” to film edukacyjny, który obejrzeli 15 lutego 2018 r. uczestnicy pierwszego rocznika na zajęciach wychowawczych. To kolejne zajęcia, które odbyły się w Hufcu Pracy w Dzierżoniowie w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Tym razem po filmie młodzi ludzie wzięli udział w pogadance na temat zagrożenia uzależnieniem od sieci internetowej z wykorzystaniem komputera i telefonów komórkowych. Fabuła, w której konfrontowane są dwa odmienne światy – realny i wirtualny – miała zachęcić młodzież do dokonania wyboru o tym, który z nich jest bardziej atrakcyjny.

20180212_115820 DSC09928

Uczestnicy podczas oglądania filmu

Tekst i zdjęcia: Barbara Bulerska- HP w Dzierżoniowie

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

SPOTKANIE PEDAGOGÓW SZKOLNYCH, KURATORÓW, PRACOWNIKÓW SOCJALNYCH, PSYCHOLOGÓW W HUFCU PRACY W WOŁOWIE

16.02.2018

10:31

Monika

Na koniec bieżącego roku szkolnego 2017/2018 szkoły „wypuszczą” kolejnych swoich absolwentów. Uczniowie klas gimnazjalnych będą decydować o swojej dalszej ścieżce kształcenia. Pedagodzy szkolni zdobywają wiedzę o rokowaniach swoich uczniów na nowy rok szkolny. A my powoli zbieramy informacje odnośnie stanu rekrutacji do naszej jednostki.  Dnia 15 lutego b.r. na spotkaniu z dyrektorami i pedagogami szkół, pracownikami socjalnymi ośrodków pomocy społecznej, kuratorami sądowymi, pracownikami poradni psychologiczno-pedagogicznych, przedstawicielami wydziałów oświaty,

spotkanie pedagogow1 spotkanie pedagogow3 spotkanie pedagogow4

Spotkanie Pedagogów.

Tekst: Ewa Baszak
Zdjęcia: Jolanta Strzałkowska

 

 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

ROZWIJANIE UMIEJĘTNOŚCI DOSTRZEGANIA WŁASNYCH ATUTÓW – WARSZTATY Z DORADCAMI ZAWODOWYMI

16.02.2018

10:11

Monika

Dnia 15.02.2018 r. doradcy zawodowi MCIZ OHP z Jeleniej Górze przeprowadzili dla młodzieży z Gimnazjum dla Dorosłych „Amikus” w Jeleniej Górze zajęcia.  Tematem spotkania  było rozwijanie umiejętności dostrzegania  własnych atutów u młodzieży. Doradcy zawodowi zrobili ćwiczenia, które miały na celu uświadomienie młodzieży, jakie mają atuty i mocne strony i w jaki sposób mogą je wykorzystać w  życiu osobistym.  Jest to niezwykle cenna wiedza, która pozwala budować pozytywny obraz samego siebie.Młodzież bardzo chętnie uczestniczyła w warsztatach, zadawała pytania . Było dużo uśmiechu i pozytywnych emocji. 

Mlodziez na zajeciach z doradca zawodowym

Młodzież na zajęciach z doradcą zawodowym.

Tekst: Patryk Stepnowski – doradca zawodowy MCIZ
Zdjęcia: Renata Bech – doradca zawodowy MCIZ

WYCIECZKA KRAJOZNAWCZO-REKREACYJNA DO ŚWIDNICY

16.02.2018

09:50

Monika

"Świat jest książką, a ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną jej stronę."
- św. Augustyn

W dniu 15.02.2018 r. młodzież z dzierżoniowskiego Hufca Pracy wybrała się na wycieczkę krajoznawczo-rekreacyjną do Świdnicy. Młodzież podróżowała koleją na trasie Dzierżoniów- Świdnica, dawniej była ona najważniejszą formą transportu i oknem na świat, później zapomniana na wiele długich lat, dzisiaj wraca do łask. Dla niektórych była to pierwsza i jedyna okazja podróżowania tym środkiem komunikacji, ponieważ młodzi w dzisiejszych czasach podróżują przede wszystkim samochodami. Po przyjeździe młodzież poznawała atrakcje Świdnicy. Jednakże miejscem docelowym był Świdnicki Ośrodek  Sportu i Rekreacji, gdzie uczestnicy dostali łyżwy i mogli wejść na lodowisko. Każdy jeździł jak umiał, niektórzy częściej leżeli na lodzie niż przyjmowali postawę pionową, ale z czasem było coraz lepiej. Grupa okazała się różnorodna pod względem zaawansowania technik jazdy, jednakże uczestnicy wspólnie wspierali się „nie zostawiając nikogo na lodzie”. Uczestnicy mieli okazję przekonać się, że jazda na łyżwach to ciekawa forma aktywnego spędzania czasu wolnego, świetna zabawa i okazja do wyjątkowych wrażeń i integracji.

DSC_1691 DSC_1696 DSC_1708

Tekst/ zdjęcia: Nikola Krajewska HP Dzierżoniów

WALENTYNKI W GRUPIE WYCHOWAWCZEJ

15.02.2018

13:37

Agata

Dzień Świętego Walentego
To dzień dobry dla każdego !
W tym dniu wszyscy to wyznają,
Że chcą kochać i kochają!

Walentynki to dzień wszystkich zakochanych. Wśród dzierżoniowskich uczestników atmosfera trwa nadal. Tego dnia wszyscy zakochani obdarowują się kwiatami, słodyczami, czekoladkami. W ten szczególny dzień można wysłać kartkę dla swojej sympatii. Zakochani ludzie obdarowują się upominkami.

dz1 dz2

Wychowawca czyta wiersze o miłości, walentynkowe serduszka

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

UCZYMY SIĘ KOCHAĆ SIEBIE- NIE SAMĄ PRACĄ CZŁOWIEK ŻYJE

15.02.2018

13:04

Agata

Młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Mysłakowicach w ramach zajęć praktycznej nauki zawodu wzięła udział w „Walentynkowym” projekcie odbywającym się w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Mysłakowicach. Projekt rozpoczął się powitaniem naszych uczestników w Ośrodku Zdrowia przez Panią Dyrektor Elżbietę Zakrzewską, która złożyła młodzieży życzenia, życząc, aby zaczęli kochać siebie.

my W oczekiwaniu na badania my Badanie poziomu cukru my Badanie sluchu my Nasza Uczestniczka udziela wywiadu  

1.W oczekiwaniu na badania
2.Badanie poziomu cukru
3.Badanie słuchu
4.Nasza uczestniczka udziela wywiadu

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

DROGA DO KARIERY – WARSZTATY Z DORADCĄ ZAWODOWYM

15.02.2018

11:08

Agata

Dnia 14.02.2018r. podopieczni wałbrzyskiego hufca, uczący się w Szkole Branżowej I stopnia im. S. Palucha, wzięli udział w zajęciach z doradcą zawodowym, z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej OHP w Wałbrzychu, panią Urszulą Oleksy. Tematem warsztatów była kariera oraz możliwości rozwoju, jakie ma przed sobą młodzież.
Kariera to droga profesjonalnego rozwoju, którą człowiek ma przejść w swoim zawodowym życiu. Zgodnie z przestrzennym modelem rozwoju kariery wyróżniamy karierę pionową (pięcie się po poszczególnych szczeblach rozwoju, w firmach, gdzie struktura organizacji jest hierarchiczna), karierę poziomą (stałe rozwijanie posiadanych kompetencji, kwalifikacji i umiejętności) oraz karierę w głąb (wykorzystywanie zdobytego doświadczenia, umacnianie pozycji zawodowej, status uprzywilejowany ze względu na staż pracy).

Zdjecie 1 Zdjecie 2 Zdjecie 3
1, 2. Młodzież podczas zajęć z doradcą zawodowym
3. Doradca zawodowy podczas prowadzenia zajęć

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

WALENTYNKI W DZIENNYM DOMU SENIORA

15.02.2018

10:26

Agata

 „ Kocha się drzewa, kocha się ludzi, w miłości nigdy, nikt się nie nudzi…”

Dnia 14 lutego br. Dzień Zakochanych, wszyscy pamiętają o swojej sympatii, miłości, obdarowują się prezentami i upominkami. Młodzież Klubu Aktywnych z Hufca Pracy w Dzierżoniowie uczestniczyła w kolejnych zajęciach w ramach współpracy z Dziennym Domem Pomocy Społecznej w Dzierżoniowie. Uczestnicy brali udział  w loterii walentynkowej. Nasz Kacper zamienił się w listonosza, dostarczając zgromadzonym walentynki.

d1 d2 d3

Uczestnicy Hufca Pracy w Dzierżoniowie na spotkaniu walentynkowym z Seniorami

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

MŁODZIEŻOWA RADA UCZESTNIKÓW ORGANIZATOREM WALENTYNKEK W OŚRODKU SZKOLENIA I WYCHOWANIA OHP W MYSŁAKOWICACH

15.02.2018

10:17

Agata

Dnia 14 lutego br. młodzież z Ośrodka z Mysłakowic obchodziła święto zakochanych.  Nazwa pochodzi od św. Walentego patrona zakochanych. W tym właśnie dniu zwyczajem jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne (często pisane wierszem) oraz obdarowywanie się nawzajem drobnymi upominkami, jak również mówienie sobie miłych słów. Już kilka dni przed świętem Walentego Młodzieżowa Rada Uczestników w naszym Ośrodku zorganizowała tzw. pocztę walentynkową. Każdy mógł  napisać kilka miłych i sympatycznych słów osobie, którą lubi czy darzy sympatią.

m kreatywna mlodziez OSiW OHP m nasze prace m poczta walentynkowa

1.Kreatywna młodzież
2.Młodzież podczas wykonywania prac
3.Poczta walentynkowa

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

WALENTYNKOWY KLIMAT W STRZELIŃSKIM HUFCU

15.02.2018

10:11

Agata

14 luty to data znana praktycznie każdemu, w tym dniu świętujemy Dzień Zakochanych, czyli popularne Walentynki. I choć święto to ma tak samo dużo przeciwników, jak i zwolenników na dobre zakorzeniło się w naszym kraju. Warto pamiętać, że z Walentynkami wiąże się pewna historia. Bo przecież każdy z nas nie raz zastanawiał się, kto to był ten Św. Walenty? Otóż Walenty to wg podań kapłan, żyjący w III wieku w Rzymie za czasów cesarza Klaudiusza II. Ów cesarz stwierdził, że mężczyźni bez rodzin będą lepszymi żołnierzami i wydał zakaz zawierania związków małżeńskich. Walenty na przekór cesarskiej woli po kryjomu udzielał ślubów, za co został skazany na śmierć. I tu pojawia się wątek miłosny- Walenty czekając na egzekucję w więzieniu zakochał się w niewidomej córce naczelnika więzienia.

Zdj.1 Uczestniczki HP 1-63 w Strzelinie podczas pracy. zdj.2 Walentynkowe bukiety przygotowane pod okiem instruktora praktycznej nauki zawodu.
1 Uczestniczki HP 1-63 w Strzelinie podczas pracy.
2 Walentynkowe bukiety przygotowane pod okiem instruktora praktycznej nauki zawodu

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

WALENTYNKOWE SZALEŃSTWO W JELENIOGÓRSKIM HUFCU PRACY

15.02.2018

10:06

Agata

Walentynki to święto zakochanych, które utrwaliło się w naszej obyczajowości. Obchodzone jest przez wszystkich niezależnie od wieku i czasu trwania związku. Walentynki są okazją, aby przekazać komunikat o swoich uczuciach. Komunikatem może być walentynkowa kartka, drobny upominek lub kwiat. Kochające się osoby oczekują miłych słów, adoracji, dowodów miłości.
Z okazji święta zakochanych w jeleniogórskim hufcu zorganizowano dnia 14.02.2018 r. zajęcia pt. „Walentynkowe szaleństwo”.

j Uczestnicy z Hufca Pracy w Jeleniej Gorze podczas tworzenia walentynkowych upominkow j Walentynkowe upominki

 

1.Uczestnicy z Hufca Pracy w Jeleniej Górze podczas tworzenia walentynkowych upominków
2.Walentynkowe upominki

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

WALENTYNKI W POLKOWICACH

15.02.2018

09:50

Agata

Jest 14.02.2018.…czyli Walentynki! Święto jakże chętnie obchodzone przez młodzież.
Przeddzień Walentynek nasi uczestnicy w ramach koła zainteresowania HP PUZZLE spotkali się  żeby przygotować hufcową gazetkę i wykonać kartki walentynkowe. To bardzo sympatyczny sposób przypomnienia się przyjaciołom i świetna okazja do dyskretnego wyznania komuś miłości czy też okazania sympatii.

p2 p1 p3
Podpisanie walentynek dla nauczycieli przez Kacpra i Andrzeja oraz Przewodnicząca Rady Hufca z nauczycielami

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

ZAJĘCIA GRUPOWE Z PSYCHOLOGIEM W MCK OHP W BOLESŁAWCU

15.02.2018

09:40

Agata

logo OSDZ

W dniach 12.02-13.02.2018 w Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Bolesławcu odbyły się zajęcia grupowe z psychologiem w ramach projektu „Od szkolenia do zatrudnienia-YEI”. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych.  
Celem grupowego wsparcia psychologicznego jest integracja oraz budowanie zaufania grupy. Uczestnicy  poznali techniki rozwiązywania  konfliktów oraz radzenia sobie ze stresem w trudnych sytuacjach życiowych i zawodowych.  Poruszone zostały również  zagadnienia dotyczące uzależnień oraz agresji wśród młodzieży. Młodzież chętnie uczestniczyła w zajęciach, mogła liczyć na cenne wskazówki od  doświadczonego wykładowcy. Uzupełnieniem zajęć grupowych będą indywidualne konsultacje.

zajecia grupowe z psychologiem 1

Zajęcia grupowe z psychologiem

Tekst - Pośrednik Pracy Katarzyna Suchecka oraz Specjalista ds. rozwoju zawodowego Agnieszka Kołodziej
Zdjęcia – Pośrednik pracy Katarzyna Suchecka

WARSZTATY EDUKACYJNE Z POŚREDNIKIEM PRACY Z JELENIEJ GÓRY

14.02.2018

15:20

Agata

Dnia 13.02.2018r. pośrednik pracy spotykał się  z młodzieżą z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Mysłakowicach.  Warsztaty dotyczyły problematyki pracy. Uczestnicy
najpierw podzielili się swoimi dobrymi i złymi doświadczeniami z rynku pracy.  
W czasie warsztatów uczestnicy zapoznali się nie tylko z lokalnym rynkiem pracy, ale także z prawami i obowiązkami zarówno pracodawcy,  jak i pracownika. W celu zwiększenia realnych szans na zatrudnienie przeprowadzane zostały próbne rozmowy kwalifikacyjne oraz wspólne pisanie CV.
Spotkanie przebiegało w miłej i twórczej atmosferze.

Mlodziez na zajeciach z posrednikiem

Młodzież na zajęciach z pośrednikiem pracy

Tekst i zdjęcia: Anna Bajda – Oryńska – pośrednik pracy

76 ROCZNICA POWSTANIA ARMII KRAJOWEJ

14.02.2018

15:15

Agata

W dniu 14 lutego 2018r. w bolesławickim Hufcu Pracy odbyły się zajęcia pn. „76 rocznica powstania Armii Krajowej”. Młodzieży została przybliżona historia powstania wojska konspiracyjnego w trawionej wojną Europie. Walka o niepodległą Polskę była dla nich świętym obowiązkiem, a Bóg i honor najwyższymi wartościami. Bez wahania oddawali życie, walcząc o to, w co mocno wierzyli. Armia Krajowa jest absolutnym fenomenem na skalę światową. Powstała z przemianowania Związku Walki Zbrojnej i pokazuje, że polski opór trwał od pierwszych dni wojny.

Uczestnicy podczas zajec

Uczestnicy Hufca Pracy z Bolesławca podczas zajęć

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

SPOTKANIE PRACODAWCY W CENTRUM EDUKACJI I PRACY MŁODZIEŻY OHP W JELENIEJ GÓRZE Z PRACOWNIKAMI REFUNDACJI

14.02.2018

14:54

Agata

Nowy okres szkolny rozpoczęty, co wiąże się również z przyjmowaniem młodocianych pracowników na praktyki zawodowe i składaniem wniosków o zawarcie umowy o refundację  wynagrodzeń wypłacanych młodocianym pracownikom oraz składek na ubezpieczenia społeczne od refundowanych wynagrodzeń. Wielu pracodawców zatrudniających młodzież wspomina o braku osób chętnych,  którzy chcieliby kształcić się w zawodach nauczanych i refundowanych. Jednym z takich zawodów jest zawód fryzjer.
Właściciel firmy „PHU Nova” z Jeleniej Góry kształci w tym zawodzie. Jak sam twierdzi nie jest to łatwy zawód, wymagający m.in. zdolności manualnych, kreatywności.  Fryzjer  zajmuje  się zgodnie z życzeniami klientów strzyżeniem włosów, ich pielęgnacją, układaniem, farbowaniem, myciem, dekoloryzacją. Uważa, że jest to zawód, którego warto się uczyć, ponieważ ludzie zawsze się czeszą i chcą ładnie wyglądać. Jak sama twierdzi współpraca z OHP układa się bardzo dobrze.

Pracownicy refundcji z pracodawca

Z lewej strony: Barbara Trzepizur, z prawej strony: Barbara Burska-Budzińska oraz Magdalena Frątczak

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

ZAKOCHAĆ SIĘ W AK- DZIEŃ MIŁOŚCI OJCZYZNY

14.02.2018

14:02

Agata

14 luty kojarzy się nam z Dniem Zakochanym młodzież z górowskiego Hufca Pracy postanowiła, aby ten dzień był kojarzony także z Dzień Miłości do Ojczyzny- Dzień Powstania Armii Krajowej - 14 lutego 1942 r.  Związek Walki Zbrojnej został przekształcony w Armię Krajową rozkazem Naczelnego Wodza generała broni Władysława Sikorskiego. Jej głównym zadaniem było prowadzenie walki o odzyskanie niepodległości przez organizowanie i prowadzenie samoobrony i przygotowanie armii podziemnej na okres powstania. Armia Krajowa  prowadziła walkę głównie przez akcje małego sabotażu, akcje sabotażowo-dywersyjne, bojowe i bitwy partyzanckie z siłami policyjnymi oraz regularnym wojskiem niemieckim. Po zakończeniu II wojny światowej żołnierze Armii Krajowej byli prześladowani przez władze komunistyczne. Byli aresztowani, więzieni i mordowani.

g1 g2 g3

g4 g5 g6

Młodzież HP Góra  i Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów w czasie akcji "Zakochać się w AK - Dzień Miłości do Ojczyzny"

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ WALENTYNKOWĄ

14.02.2018

13:49

Agata

14 lutego to Dzień Świętego Walentego (Walentynki) – dzień zakochanych i miłości. Tego dnia, zgodnie z walentynkową tradycją, wysyła się ukochanymi i lubianym osobom kartki, w których wyraża się swoje uczucia.
Uczestnicy Hufca Pracy w Bolesławcu w dniu dzisiejszym wzięli udział w konkursie na Najpiękniejszą Kartkę Walentynkową. Celem konkursu było uczczenie Dnia Święta Zakochanych, inspirowanie do twórczości plastycznej oraz kształtowanie umiejętności pięknego  wyrażania uczuć. Wśród uczestników biorących udział w konkursie rozdano liczne nagrody i upominki.

b Nagrodzone prace b Wykonywanie kartek walentynkowych

1.Nagrodzone prace
2.Młodzież wykonuje kartki walentynkowe

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Madej, Wychowawca HP Bolesławiec

FRYZJERSKIE PRAKTYKI ZAWODOWE W LANŠKROUNIE

14.02.2018

13:45

Agata

Przez okres dwóch tygodni od 11 lutego 2018 r. uczestnicy Hufca Pracy w Dzierżoniowie drugiego i trzeciego rocznika doskonalą umiejętności fryzjerskie w Republice Czeskiej. To kolejny projekt pomiędzy Zespołem Szkół Nr 2 w Dzierżoniowie a Střední odborná škola a Střední odborné učiliště w Lanškrounie. Pomimo barier językowych uczestnicy świetnie współpracują ze sobą podczas  fryzjerskich praktyk zawodowych ćwicząc różnorodne upięcia wieczorowe i fryzury codzienne, nakręcanie włosów na wałki, wyciskanie fal.

d1 d2
Uczestnicy podczas praktyk fryzjerskich

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

GRUPOWE WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE W LUBANIU

14.02.2018

13:25

Agata

logo OSDZ

Uczestnicy projektu pn. „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI” z Lubania mieli okazję wzięcia udziału w grupowych zajęciach z psychologiem- Panią Iwoną Siemaszko. Głównym celem zajęć było stworzenie przyjaznej atmosfery i zbudowanie wzajemnego zaufania w grupie, które sprzyjałyby aktywności na zajęciach. Psycholog skupiła się szczególnie na wzmocnieniu kompetencji społecznych beneficjentów, zagadnieniach z zakresu komunikacji, integracji i rozwiązywania sytuacji konfliktowych. Poruszyła również zagadnienia związane z nabyciem umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych czy też kryzysowych, aby w przyszłości zwiększyć swoje szanse na znalezienie satysfakcjonującego zatrudnienia i ulokowania się na lokalnym rynku pracy.

p Zajecia grupowy psycholog Luban2 p Zajecia grupowy psycholog Luban

Uczestnicy podczas grupowych zajęć  z psychologiem Iwoną Siemaszko

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »
123456...7

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP Wrocław 2007