logo

     

Dolnośląska WK
ul. Wybrzeże J. Słowackiego 9
(wejście od ul.Mazowieckiej)
50-413 Wrocław
tel.:71 344-65-70, fax.:71 342-49-01

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 

PRZYGOTOWUJEMY SIĘ DO KONKURSU „RAZEM BEZPIECZNIEJ”- ZAJĘCIA W POWIATOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W TRZEBNICY

14.11.2017

14:39

Agata

W dniu 14.11.2017 roku odbyło się szkolenie dla uczestników Hufca Pracy w Trzebnicy w zakresie udzielania pierwszej pomocy przeprowadzone przez st.asp. Tomasza Raduchowskiego w ramach programu profilaktyczno-edukacyjnego „Wiem, wiec jestem bezpieczny” oraz przygotowań do konkursu „Razem  Bezpieczniej”.
Tematyka zajęć obejmowała procedury udzielania pierwszej pomocy oraz zachowań w sytuacjach zagrożenia życia.

t Uczestnicy HP 1-48 podczas szkolenia z udzielania pierwszej pomocy przeprowadzonej przez st.asp. Tomasza Raduchowskiego (2 t Uczestnicy HP 1-48 podczas szkolenia z udzielania pierwszej pomocy przeprowadzonej przez st.asp. Tomasza Raduchowskiego (3

Uczestnicy Hufca Pracy z Trzebnicy podczas szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

14 LISTOPADA - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ CHORYCH NA CUKRZYCĘ

14.11.2017

14:31

Agata

Liczba zachorowań na cukrzycę rośnie w diametralnym tempie. Na szczęście postęp w medycynie znacznie poprawił jakość życia chorych i sprawił, że dziś cukrzyca to nie wyrok. Stanowi ona jednak jedną z chorób, przy których niezbędne jest przestrzeganie odpowiedniej diety. Nawet najlepiej dobrane leki nie pomogą, jeśli pacjent nie dostosowuje swojego żywienia do wskazań dietetycznych.  
Uczestnicy Hufca Pracy 1-30 w tym roku szkolnym realizują projekt „ Cukier- biała śmierć”, którego celem jest rozpowszechniania wiedzy na temat zdrowego odżywiania, zawartości cukru w popularnych produktach.

wa praca nad tablica wa tablica informujaca o zawartosci cukru w napojach 

1.Praca przy tworzeniu tablicy
2.Tablica informująca o ilości cukru w napojach

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

KONKURS PLASTYCZNY „AKCEPTUJ MNIE, MIMO ŻE JESTEM INNY” W HUFCU DZIERŻONIOWSKIM

14.11.2017

13:56

Agata

Uczestnicy Hufca Pracy w Dzierżoniowie przez ostatni tydzień na zajęciach koła plastycznego „OP –Art” przygotowywali prace na konkurs „Akceptuj mnie, mimo że jestem inny”.
Konkurs jest jedną z inicjatyw w ramach trwającego projektu „Nie jestem inny, nie jestem gorszy” współfinansowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Ministra Pracy i Polityki Społecznej „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi” edycja 2017 oraz Gminę Bielawa.

dz1 dz2 

1.Młodzież na zajęciach koła
2.Prace konkursowe

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

„IDEALNY PRACOWNIK”- DORADCY ZAWODOWI W DZIERŻONIOWSKIM HUFCU SZKOLĄ MŁODZIEŻ

14.11.2017

13:36

Agata

„Idealny pracownik”  to temat poniedziałkowego spotkania (13.11.2017r.)  naszych uczestników z doradcą zawodowym MCK OHP w Dzierżoniowie Panią Joanną Kossowską,  który spowodował, że „żywe srebro” z takim skupieniem i zainteresowaniem przystąpiło do stwarzania ideału, o którym marzy każdy pracodawca. Uczestnicy skupili się na wyglądzie zewnętrznym pracownika. Jest on bardzo ważny, ale nie najważniejszy. O przydatności fachowca decydują w dużej mierze jego cechy  charakteru. Najważniejsza pozostaje odpowiedzialność oraz sumienność i angażowanie się w powierzone obowiązki.  Szefowie chcą polegać na zatrudnionych pracownikach. 

d Idealny pracownik 1a d Idealny pracownik 2a d Idealny pracownik 2 

Młodzież z Hufca Pracy z Dzierżoniowa na zajęciach z doradcą zawodowym

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

GIEŁDA PRACY W MCK OHP W STRZELINIE

14.11.2017

12:43

Agata

Dnia 14 listopada 2017r. w MCK OHP w Strzelinie odbyła się giełda pracy z przedstawicielką firmy Randstad panią Iwoną Jaroszewicz. W chwili obecnej agencja  pracy poszukuje pracowników dla dwóch klientów firmy Lowara Vogel ze Strzelina oraz dla firmy Amazon z Bielan Wrocławskich. Pani Iwona przygotowała dla osób zainteresowanych ofertami informacje na temat warunków zatrudnienia i zarobków. Ponadto poprosiła osoby obecne na spotkaniu o uzupełnienie kwestionariusza kontaktowego.

s Rozmowa o warunkach pracy z potencjalnym pracownikiem s Zapoznawanie sie z cv kandydatow 

1. Rozmowa o warunkach pracy z potencjalnym pracownikiem
2.Zapoznawanie się z CV kadydatów

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

UCZESTNICY HUFCA PRACY 1-47 Z WROCŁAWIA PODCZAS „PRZYJACIELSKIEGO SPOTKANIA STRZELECKIEGO W ROCZNICĘ ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI”

14.11.2017

12:08

Agata

Reprezentacja HP 1-47 Wrocław w dniu 11 listopada 2017r. wzięła udział w przyjacielskim spotkaniu strzeleckim w rocznicę  Święta Niepodległości, którego organizatorem był LOK w Oławie.  
Zawody strzeleckie – memoriał im. Czesława Sztaby, odbyły się na strzelnicy miejskiej  w Oławie  przy ul. Rybackiej.  Po uroczystym otwarciu zapoznano uczestników z programem zawodów.  Program obejmował: zawody strzeleckie z karabinka sportowego w pozycji leżącej  w grupach: młodzik- młodziczka, junior- juniorka i senior-seniorka  z broni OKS LOK  oraz grupy powszechnej, rywalizację  pięciu najlepszych seniorów  i juniorów  w strzelaniu z pistoletu sportowego do tarczy – memoriał im. Czesława Sztaby. Strzelanie do drzewca  tarczy z wizerunkiem  orłów zaborców.

wr Uczestnicy HP 1-47 Wroclaw w poczcie honorowym wr Uczestnicy HP 1-47 podczas zawodow strzeleckich wr Uczestnik Grzegorz Lichwa odbiera nagrode za zajecie III miejsca  w konkursie znajomosci  piesni patriotycznych i wiedzy niepodleglosciowejDSCN0113 wr Uczestnik Wojciech Dudek odbiera nagrode za zajecie III miejsca w strzelaniu

1.Uczestnicy Hufca Pracy z Wrocławia w poczcie honorowym
2.Podczas zawodów strzeleckich
3.Uczestnik Grzegorz Lichwa otrzymuje nagrodę za zajęcie III miejsca w konkursie znajomości pieśni patriotycznych i wiedzy niepodległościowej
4.Uczestnik Wojciech Dudek odbiera nagrodę za zajęcie III miejsca w strzelaniu

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

SZKOLENIE W KAMIENNEJ GÓRZE

14.11.2017

11:00

Agata

W dniu 10. 11. 2017r. na zaproszenie Burmistrza Miasta Kamienna Góra  członek kadry HP 1-10 w Kamiennej Górze Sławomir Protasiuk wziął udział w szkoleniu dotyczącym problemu smogu i jego zdrowotnych skutków ze szczególnym uwzględnieniem dzieci.
Program szkolenia obejmował 5 godzin szkoleniowych i poruszał następujące zagadnienia: jakość powietrza w Polsce i Kamiennej Górze, przyczyny powstawania smogu i jego skutki, w tym zdrowotne, metody walki z niską emisją i wprowadzania gospodarki niskoemisyjnej oraz prezentację i testowanie scenariuszy edukacyjnych oraz nowoczesnych metod edukacji antysmogowej.
W trakcie szkolenia zaprezentowane zostały też scenariusze edukacyjne zawierające propozycje zajęć dla dzieci i młodzieży. Szkolenie prowadzone było przez pana Krzysztofa Smolnickiego – prezesa Zarządu Fundacji Ekorozwoju FER we Wrocławiu.
Przekazane informacje oraz materiały wykorzystane zastaną podczas zajęć edukacyjnych z młodzieżą naszej jednostki.

k szkolenie smog 005 kamienna

Uczestnicy szkolenia oraz uzyskane zaświadczenie

Tekst : Sławomir Protasiuk
Zdjęcia: Roman Miszczak

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI NARODOWEJ CZYLI NARODOWE ŚPIEWANIE W LUBINIE I POLKOWICACH

14.11.2017

09:58

Agata

Oba miasta: Lubin i Polkowice,  zaproponowały swym mieszkańcom wiele rozmaitych atrakcji.
Oprócz sportowych imprez uczestnicy mieli możliwość zanurzyć się w muzykę patriotyczną i wojskową, która w nas Polakach wyssana zostaje z mlekiem matek.
Już o 16.30 w hali widowiskowo-sportowej RCS w Lubinie na zaproszenie Prezydenta Miasta odpowiedziało około 1000 mieszkańców. Jak relacjonuje nasz korespondent – absolwent Mateusz Budnik – atmosfera była znakomita. Ludzie przyszli tłumnie na to  narodowe śpiewanie. Oczywiście można było ozdobić twarz barwami narodowymi lub oznaczyć się innymi symbolami.

p1 p2 

Narodowe śpiewanie

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

MŁODZIEŻ Z OŚRODEK SZKOLENIA I WYCHOWANIA OHP W ZĄBKOWICACH ŚLĄSKICH NA UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI OBCHODÓW 11 LISTOPADA

13.11.2017

15:36

Agata

„Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie
zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium.”   
Józef Piłsudski

11 Listopada to data szczególna w kalendarzu dziejów narodu Polskiego. Po 123 latach zaborów Polska w 1918 roku odzyskała niepodległość i tym samym wróciła na europejskie mapy - Wówczas Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Tego samego dnia Niemcy podpisały zawieszenie broni kończące I wojnę światową.

1zab 2zab 3zab
1. Uczestnicy OSiW Ząbkowice Śl. tuż po uroczystej mszy św. ku czci Dnia Niepodległości
2.Uczestnicy OSiW wraz z opiekunami składają kwiaty pod pomnikiem poległych pod Lenino
3. Delegacja vice Ministra Obrony Narodowej składa hołd pod pomnikiem

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W KAMIENNEJ GÓRZE

13.11.2017

15:25

Agata

Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku. Obchodzone jest 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję. Dzień odzyskania przez Polskę niepodległości upamiętnia przekazanie przez Radę Regencyjną władzy wojskowej Józefowi Piłsudskiemu. Dlatego w tym szczególnym dniu wszyscy Polacy powinni pamiętać, że wolność człowieka to nasze niezbywalne prawo, o które niekiedy trzeba walczyć, poświęcając życie dla Ojczyzny.
Aby upamiętnić tych wszystkich, którzy walczyli o naszą niepodległość i wolność, uczestnicy Hufca Pracy w Kamiennej Górze w dniu 10.11.2017 r. wzięli udział w „Trzecim marszu z okazji Święta Niepodległości” zorganizowanym przez Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących, do którego przyłączyli się zaproszeni goście oraz mieszkańcy Kamiennej Góry.

k marsz niepodleglosci k swieto niepodleglosci 002 k swieto niepodleglosci 003

Święto Niepodległości w Kamiennej Górze

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

MŁODZIEŻOWE CENTRUM KARIERY NA ZAJĘCIACH W ZAKŁADZIE KARNYM W OLEŚNICY

13.11.2017

14:26

Agata

W dniach 07-09 listopada doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Oleśnicy przeprowadził zajęcia z pensjonariuszami Zakładu Karnego uczestniczącymi w kursie zawodowym o profilu technolog robót wykończeniowych w budownictwie.
W pierwszej kolejności omówiono zagadnienia odnośnie rynku pracy i sposobów poszukiwania pracy. Zwrócono szczególną uwagę na konieczność tworzenia tzw. sieci kontaktów.
Dokumenty aplikacyjne to kolejny temat poruszany w ramach drugiego dnia zajęć. Prowadząca szczegółowo omówiła każdy z dokumentów i przedstawiła zasady ich sporządzania. Uzyskaną wiedzę teoretyczną osadzeni mieli możliwość wykorzystać w praktyce konstruując własne CV i List motywacyjny pod konkretną ofertę pracy.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

PRZYGOTOWANIA DO KONKURSU „BOMBKA Z MOTYWEM ŚWIĄTECZNYM” W OŚRODKU SZKOLENIA I WYCHOWANIA OHP W ZĄBKOWICACH ŚLĄSKICH

13.11.2017

14:04

Agata

W miesiącu październiku został ogłoszony Wojewódzki Konkurs Artystyczny  pt. „Bombka z motywem świątecznym” organizowany przez Dolnośląską Wojewódzką Komendę OHP we Wrocławiu oraz Hufiec Pracy w Dzierżoniowie. Wychowankowie Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Ząbkowicach Śl. podczas spotkania grupowego z wychowawcą zostali zapoznani z tematyką, celami oraz warunkami uczestnictwa w w/w konkursie. Wszystkie osoby chętne zgłosiły swoje pomysły  do opiekunów, którzy udostępnili im materiały do wykonania bombki. Bo przecież trudno wyobrazić sobie święta bez choinki.

za Szukanie pomyslow na bombke za Przyklejania kulek na bombke
1. Szukanie pomysłów na bombkę.
2. Przyklejania kulek na bombkę

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W WOŁOWIE

13.11.2017

13:56

Agata

 „…Przed Twe ołtarze zanosim błaganie
Ojczyznę Wolną pobłogosław Panie…”

Dziś żyjemy w Wolnej i Niepodległej Polsce. Dziś obchodzimy 99 rocznicę odzyskania niepodległości. Nasi przodkowie walcząc o suwerenność naszego kraju ofiarowali Ojczyźnie to co najcenniejsze – własne życie.
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada b.r. na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Wołów pana Dariusza Chmury oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Janusza Dziarskiego, Komendant Hufca Pracy pani Aldona Augustyńska-Mikołajczyk wraz z wychowawcami Jolantą Strzałkowską, Ewą Baszak oraz uczestnikiem hufca Markiem Bieleckim wzięli udział w uroczystych obchodach tego święta.

wol1 wol2

Kadra HP Wołów wraz z uczestnikiem składają kwiaty pod pomnikiem

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

„WIEM, WIĘC JESTEM BEZPIECZNY”- ZAJĘCIA W STRAŻY POŻARNEJ

13.11.2017

12:54

Agata

W dniu 9 listopada br. odbyło się szkolenie dla uczestników Hufca Pracy w Dzierżoniowie w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia w ramach programu profilaktyczno-edukacyjnego „Wiem, wiec jestem bezpieczny” realizowane są przy współpracy z Powiatową Strażą Pożarną w Dzierżoniowie. Uczestnicy spotkania mieli okazję sprawdzić poziom swojej wiedzy, który powinien być wysoki ze względu na spotkanie się z tą tematyką na wcześniejszych etapach kształcenia. Niestety pomimo wielu kampanii społecznych, lekcji w szkole, pokazów jakie odbywają się podczas imprez plenerowych, poziom wiedzy wśród naszych uczestników nadal nie jest wysoki. Młodzież poznała zespół czynności stosowanych u poszkodowanego, u którego wystąpiło podejrzenie nagłego zatrzymania krążenia, czyli ustanie czynności serca z utratą świadomości i bezdechem, poznała zasady postępowania w sytuacjach utraty przytomności, omdleń, sposoby układania w pozycji bezpiecznej. Następnie, aby nowo zdobyta wiedza bardziej się utrwaliła uczestnicy przećwiczyli ją na fantomach dorosłego człowieka i niemowlaka. Młodzież pracowała bardzo aktywnie, a zajęcia pozwoliły oswoić strach, niepewność, dostarczyć rzetelnej wiedzy, a taka przydatna jest każdemu.

dzierz1 dzierz2 dzierz3 

Młodzież z Hufca Pracy z Dzierżoniowa na zajęciach

Tekst, zdjęcia: Dorota Kożuszek- st.wychowawca HP Dzierżoniów

MŁODZIEŻ Z OHP W JAWORZE Z WIZYTĄ W KOMENDZIE POWIATOWEJ POLICJI W ZŁOTORYI

13.11.2017

12:46

Agata

10 listopada 2017r. młodzież z OHP w Jaworze (grupa wychowawcza w Złotoryi) brała udział w zajęciach  poświęconych  pracy Policji w ramach konkursu Wiedzy o Policji „Razem bezpieczniej”.  Uczniowie odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Złotoryi. Wizyta rozpoczęła się przy dyżurce policyjnej, gdzie Pani nadkomisarz Justyna Pitera i Pani  sierżant Kwakszys szczegółowo omówiły  w jaki  sposób dozoruje się bezpieczeństwo w Złotoryi  i najbliższej jej okolicy.
Następnie udaliśmy się do sali konferencyjnej, gdzie młodzież  zapoznała się  zagadnieniami  związanymi z zasadami funkcjonowania Policji, prewencją kryminalną oraz procedurami postępowania podczas zatrzymania nieletnich. Była to okazja także do powtórzenia i utrwalenia podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po jezdni  szczególnie w porze jesienno-zimowej.  Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, a  uczestnicy z zainteresowaniem obejrzeli film z zakresu pracy policjanta w poszczególnych jego wydziałach.
Już wkrótce  przed młodzieżą kolejne spotkanie, którego zakres tematyczny będzie obejmował  cyberprzemoc,  przeciwdziałanie rasizmowi  oraz postępowanie w sytuacjach, w których stajemy się ofiarami lub świadkami przestępstwa.

jawor

Młodzież w trakcie prelekcji

Autor teksu i zdjęć: Gabriela Bujała- wychowawca OHP w Jaworze

JESTEŚMY POLKĄ I POLAKIEM. 11 LISTOPADA- NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

13.11.2017

12:18

Agata

W naszej najnowszej historii jest parę ważnych dat, które warto znać  i czcić. Do tego typu dat zapewne należy zaliczyć dzień 11 listopada. W tym dniu  obchodzimy Narodowe święto Niepodległości ustanowione na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości. Po 123 latach rozbiorów dokonanych przez ościenne mocarstwa tj: Rosję, Austrię oraz Prusy 5 pokolenie Polaków doczekało się niepodległości. Oczywiście z utratą niepodległości nigdy się jako naród nie pogodziliśmy o czym świadczy danina krwi przelana w Powstaniu Listopadowym, Styczniowym czy pierwszej wojnie światowej. To ostatnie wydarzenie ma szczególny wydźwięk, gdyż w armiach państw zaborczych służyli Polacy i często dochodziło do sytuacji, gdy brat strzelał do brata. Jesienią 1918 roku   dobiegała końca I wojna światowa, która przyniosła klęskę wszystkim trzem zaborcom. Dla Polaków była to niepowtarzalna szansa, aby móc odzyskać utracony byt państwowy. Widząc klęskę zaborców, Polacy zaczęli przejmować władzę wojskową i cywilną tworząc zręby przyszłego państwa.

1. 2. 3. 4.
1.- Wjazd marszałka Józefa Piłsudzkiego do miasta.
2.- Złożenie wiązanki przez delegację OHP na czele z Zastępcą Komendanta DWK OHP Panią Gabrielą Szafarowską. .
3.- Św. Marcin ( Piotr Zając- absolwent OHP) rozdający rogale Świętomarcińskie.
4.- Występy zespołów

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

SPACER I ZAPOZNANIE SIĘ Z HISTORIĄ PARKU IM. SYBIRAKÓW W ZĄBKOWICACH ŚLĄSKCH

13.11.2017

12:03

Agata

„Łagier był dla człowieka wielką próbą siły charakteru, zwykłej ludzkiej moralności i dziewięćdziesiąt dziewięć procent ludzi nie wytrzymywało tej próby. Wraz z tymi, co nie wytrzymali, umierali Ci, co zdołali wytrzymać, starając się być lepszymi niż wszyscy, twardszymi dla samych siebie..."
Warłam Tichonowicz Szałamow

Na termometrach jeszcze dodatnie temperatury, delikatne promienie słońca wydobywają się zza chmur, dając tym samym mocną zachętę do opuszczenia smutnych czterech kątów. Spacer to pewnego rodzaju forma odpoczynku, korzystanie z pobytu na  świeżym powietrzu, zaspokajanie potrzeby ruchu. Z takiej formy relaksu skorzystali wychowankowie Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Ząbkowicach Śląskich.

z Wychowankowie przed wejsciem do Parku Sybirakow z Pamiatkowe zdjecie przy fontannie
1.    Wychowankowie przed wejściem do Parku Sybiraków
2.    Pamiątkowe zdjęcie przy fontannie

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

PODSUMOWANIE OBCHODÓW DNIA NIEPODLEGŁOŚCI W DZIERŻONIOWIE

13.11.2017

11:46

Agata

Uczestnicy dzierżoniowskiego Hufca Pracy w tym roku Dzień Niepodległości obchodzili bardzo uroczyście. Młodzież do obchodów tego święta przygotowywała się od 6 do 10 listopada. W tym czasie na korytarzach szkolnych przygotowała gazetki okolicznościowe, a na zajęciach kół zainteresowań poznała symbole narodowe, zasady ich szacunku oraz wykonała biało - czerwone kotyliony i piękne stroiki. 10 listopada w Zespole Szkół Nr 2 w Dzierżoniowie i w Zespole Szkół Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielawie, w szkołach w których się kształcą, uczestnicy wzięli udział w apelach, podczas których odśpiewali hymn narodowy. Dla młodzieży przygotowano różnorodne inscenizacje, śpiewanie pieśni patriotycznych, wręczenie nagród za najlepszą miesięczną frekwencję oraz wspólne wykonywanie zdjęć w biało - czerwonych barwach.

d1 d2 d3 d4 
1.    Kotyliony wykonane przez młodzież
2.    Wspólne zdjęcie patriotyczne
3.    Złożenie kwiatów na Placu Kombatantów w Bielawie
4.    Młodzież podczas Konferencji Regionalnej

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

OSTATNIE POŻEGNANIE

13.11.2017

11:32

Agata

"Życie to czas, kiedy szukamy Boga.
Śmierć to czas, kiedy Go spotykamy.
Wieczność to czas, kiedy Go posiadamy".


Szanowny Panie Komendancie,

Proszę przyjąć najszczersze wyrazy współczucia z powodu śmierci Mamy.
W tym smutnym dla Pana czasie łączymy się w bólu i modlitwie.
My Katolicy wierzymy, że śmierć jest początkiem życia wiecznego i niech ta myśl Panu towarzyszy i będzie otuchą na przyszłość.

Z wyrazami współczucia

Wojewódzki Komendant OHP
Bernadetta Brożyna
wraz z pracownikami Dolnośląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP we Wrocławiu

ZAWODY A MIEJSCE PRACY - ZAJĘCIA Z DORADCĄ ZAWODOWYM W WAŁBRZYSKIM HUFCU PRACY

13.11.2017

11:23

Agata

10 listopada bieżącego roku, uczestnicy 1-30 HP z Wałbrzycha uczestniczyli w zajęciach, w ramach programu doradztwa zawodowego, ze specjalistą ds. rozwoju zawodowego OHP, panią Joanną Figzał. Tematyka dotyczyła zawodów i miejsca pracy. Specjalista omówił z młodzieżą specyfikę pracy różnych zawodów, między innymi policjanta, lekarza, ślusarza, spawacza, sprzedawcy, nauczyciela, kucharza, pracownika lotniska. Klasa, wspólnie z prowadzącym, wymieniła kluczowe kompetencje (cech reprezentowanych przez wiedzę, umiejętności i zdolności oraz cech osobowościowych) istotne w danym zawodzie, np. odporność na stres, dobry wzrok, sprawność fizyczna, cierpliwość. Miało to pomóc uczniom w uświadomieniu sobie wielorakich uprawnień, przydatnych podczas wykonywania danego zawodu.

1wa 2wa 3wa

 

Młodzież podczas zajęć z doradztwa zawodowego, ze specjalistą ds. rozwoju zawodowego OHP, panią Joanną Figzał

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »
1234567...8

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP Wrocław 2007