logo

     

Dolnośląska WK
ul. Wybrzeże J. Słowackiego 9
(wejście od ul.Mazowieckiej)
50-413 Wrocław
tel.:71 344-65-70, fax.:71 342-49-01

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 

WYCHOWAWCY HUFCA PRACY Z WAŁBRZYCHA PODNOSZĄ KWALIFIKACJE

16.05.2018

12:44

Agata

W dniu wczorajszym 15.05.2018 wychowawcy Hufca Pracy 1-30 Pani Kamila Wybraniec i Pani Aneta Hajdukiewicz brały udział w XIV szkoleniu dla doradców zawodowych i nauczycieli w ramach Sieci Doradców Zawodowych Ziemi Świdnickiej zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 6 im Tysiąclecia Państwa Polskiego w Świdnicy.
W celu lepszego przygotowania do rekrutacji i prowadzenia zajęć w ramach doradztwa zawodowego pracownicy hufca pracy brali udział w szkoleniu w ramach Sieci Doradców z praktykami tym razem szkoła-rynek pracy-rekrutacja i współczesność „HRowe doradzanie i poradnictwo w szkole”.

szkolenie2 szkolenie3 szkolenie4
Uczestnicy szkolenia

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

REKRUTACJI W POLKOWICKIM HUFCU CIĄG DALSZY

16.05.2018

11:49

Agata

Jednym z podstawowych zadań na rok szkolny 2018/19 Hufca Pracy w Polkowicach jest rekrutacja nowych uczestników do OHP.
Dnia 15.05.2018 r. kadra wychowawcza Hufca Pracy w Polkowicach, zgodnie z zatwierdzonym harmonogramem rekrutacyjnym,  po raz kolejny spotkała się z uczniami klas trzecich – tym razem w Gimnazjum nr 2 (obecnie Szkoła Podstawowa nr 4).  Kadra Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej OHP  w Legnicy panie Grażyna Pichla i Joanna Wit przeprowadziły warsztaty dotyczące wyboru szkoły i zawodu dla czterech klas gimnazjum. Kadra wychowawcza Hufca Pracy w Polkowicach przedstawiła absolwentom gimnazjum ofertę edukacyjną oraz możliwości rozwoju w ramach OHP.

pol1 pol2
Migawki ze spotkania z gimnazjalistami

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY „ZDRÓWKO”

16.05.2018

10:13

Agata

Dnia 15 maja w bolesławieckim Hufcu Pracy odbyły się zajęcia profilaktyczne pn. „Zdrówko”, który powstał po konsultacjach z dietetykami.
Spektakl poruszał temat zdrowego odżywiania, rozsądnej diety i ćwiczeń. Aktorzy w dowcipny sposób, integrując się z publicznością, próbowali nakłonić uczniów do wspólnych ćwiczeń oraz wymyślania nowych potraw dietetycznych.

b Aktorzy podczas wystepu b Aktywny udzial w spektaklu b Mlodziez na zajeciach profilaktycznych
1.Aktorzy podczas występu
2.Aktywny udział młodzieży w spektaklu
3.Młodzież na zajęciach profilaktycznych

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

TARGI PRACY W ŚWIEBODZICACH

16.05.2018

08:56

Agata

W dniu 15 maja 2018 roku w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach odbyły się Targi Pracy. Tegoroczne przedsięwzięcie zgromadziło w sali MDK dużą grupę osób bezrobotnych i poszukujących pracy. W tegorocznej edycji uczestniczyło prawie 30 firm z terenu miasta, jak również instytucje służące fachowym doradztwem w sprawach zatrudnienia. Najwięcej ofert pracy dotyczyło obsady stanowisk produkcyjnych. Ponadto pracodawcy przygotowali oferty dla operatorów wózków widłowych, spawaczy, sprzątaczek, magazynierów, sprzedawców, kierowców.

sw1 sw2
Zdjęcie 1 Uroczyste otwarcie Targów Pracy
Zdjęcie 2 Stanowisko Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Świebodzicach

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

KURS ZAWODOWY PRAWO JAZDY KAT. C W LEGNICY

15.05.2018

12:25

Agata

logo OSDZ

W Ośrodku Szkolenia Zawodowego w Legnicy w dniu 11.05.2018r. rozpoczął się pierwszy z trzech kursów zawodowych dla uczestników w ramach projektu „Od szkolenia do zatrudnienia- YEI”.
Firma Domino s.c. z Legnicy przygotowała obszerny harmonogram zajęć dla uczestnika Andrzeja Krześlińskiego. Kurs prawa jazdy kat. C jest w ramach kwalifikacji wstępnej przyspieszonej, liczy 191 godzin, z czego 151 godzin stanowią zajęcia teoretyczne  i 40 godzin zajęcia praktyczne.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

KURS BARISTÓW W POLKOWICACH ROZPOCZĘTY

15.05.2018

11:17

Agata

Dnia 14.05.2018 r. w szkole Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach w sali nr 10 rozpoczął się kurs baristyczny dla uczestników projektu pt. „PRAKTYCZNIE TO UMIEM – PRZYGOTOWANIE ZAWODOWE UCZNIÓW DO POTRZEB RYNKU PRACY” realizowany przez Zespół Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy.
Nasza piątka uczestników z Hufca Pracy kształcących się w zawodzie kucharz także bierze udział w kursie. Koordynatorem  projektu jest pani Honorata Poźniak. Kurs obejmuje uczniów Technikum Hotelarskiego, ale zakwalifikowano również tych uczniów szkoły zawodowej, którzy kształcą się w zawodzie kucharz. W bieżącym roku szkolnym kwalifikowano uczestników III rocznika oraz niektórych uczestników II rocznika.

polko
Migawki z kursu baristycznego. „I ja tam byłam i kawę piłam…”

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

SPEKTAKL ,,ZDRÓWKO” W OŚRODKU OHP W MYSŁAKOWICACH

15.05.2018

11:10

Agata

W dniu 14.05.2018 r. w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Mysłakowicach gościliśmy  aktorów z Agencji Artystycznej ,,GALANA” z Krakowa. Tym razem aktorzy zaprezentowali  nam spektakl pt: „Zdrówko”, który porusza temat zdrowego odżywiania, diety oraz ćwiczeń na świeżym powietrzu.
Aktorzy integrując się z publicznością w dowcipny sposób przedstawili scenkę wizyty u lekarza ukazując równocześnie zalety zdrowego odżywiania się. Dialogi artystów przeplatane były piosenkami, a widzowie doskonale bawili się przy takich przebojach jak: „Czerwone jabłuszko”, „Tyle słońca w całym mieście”  i „Orkiestry dęte ”, co podniosło atrakcyjność tego występu.

Mlodziez i aktorzy podczas wystepu 1 Mlodziez i aktorzy podczas wystepu
Młodzież i aktorzy podczas występu

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

WOLONTARIAT – PRZEKAZANIE KARMY DLA ZWIERZĄT ZE SCHRONISKA DLA MAŁYCH ZWIERZĄT W JELENIEJ GÓRZE

15.05.2018

10:49

Agata

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele zwierząt trafia na ulicę przez bezmyślność i egoizm ludzi. Schroniska często są wtedy dla nich jedynym miejscem, gdzie znajdują pomoc i opiekę gdzie nie liczy się wygląd, ani metryka. To miejsce gdzie zwierzak zawsze znajdzie ciepły kąt i pełną miskę. Dlatego też młodzież z jeleniogórskiego Hufca Pracy zorganizowała zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska.
Dnia 14.05.2018 r. uczestnicy przekazali karmę, podczas wizyty w schronisku przekonali się jak wiele pracy potrzeba, aby stworzyć zwierzętom porzuconym namiastkę prawdziwego domu. Taki wolontariat rozwija empatię, wzbogaca młodego człowieka o nieprzecenione wartości współczucia. Uczestnicy zrozumieli, że posiadanie zwierzaka to nie tylko przyjemność, ale też duży obowiązek wobec słabszej istoty.

Mlodziez podczas przekazania karmy dla zwierzat 1 Mlodziez podczas przekazania karmy dla zwierzat
Młodzież podczas przekazania karmy dla zwierząt
Tekst: Paulina Ciak
Zdjęcia: Martyna Rozum

II MIEJSCE NA OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „SPRAWNY W ZAWODZIE-BEZPIECZNY W PRACY”

15.05.2018

10:39

Agata

W uroczo położonym Wasilkowie na terenie Polesia w Ośrodku Szkolenia i Wychowania Dolnośląską Wojewódzką Komendę reprezentowali  kucharze w składzie: Martyna Drenia i Wojciech Sitek z Hufca Pracy Wałbrzych oraz fryzjer Michał Bokota z Hufca Pracy Dzierżoniów dzielnie walczyli o podium. Poziom był bardzo wysoki i taki też prezentowali nasi najlepsi uczestnicy. W części praktycznej poszło im rewelacyjnie, w teoretycznej muszą jeszcze troszkę popracować. Do egzaminu zawodowego zostało niewiele czasu. Konkurs „Sprawny w zawodzie –bezpieczny w pracy” Ochotnicze Hufce Pracy organizują dla kończących już etap kształcenia zawodowego uczestników trzeciego rocznika by sprawdzić poziom ich wiedzy i przygotować do egzaminu zawodowego, który jest uwieńczeniem ich kształcenia.

F1 F2 F3

1.Michał Bokota podczas egzaminu praktycznego
2.Wręczenie nagród przez Podlaskiego Wojewódzkiego Komendanta laureatowi
3.Fryzura wykonana na modelce

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

KURS PRAWA JAZDY W MCK OHP W BRZEGU DOLNYM NADAL TRWA

15.05.2018

10:07

Agata

logo OSDZ

Od dnia 19 marca 2018 r. trwa kurs prawa jazdy kat. B jako kolejna forma wsparcia dla uczestników projektu „Od szkolenia do zatrudnienia-YEI”, realizowanego w ramach inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych.
W pierwszym etapie, uczestnicy brali udział w zajęciach teoretycznych, gdzie zapoznali się z przepisami ruchu drogowego, znakami drogowymi, obowiązkami i prawami osób prowadzących pojazdy w ruchu drogowym, ale także z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy musieli zdobyć niezbędną wiedzę teoretyczną, która pozwoli im na bezpieczne i świadome uczestnictwo w ruchu drogowym.

kurs No to w droge_ Kursant pod czujnym okiem instruktora Przemyslawa Majera
Uczestnik podczas kursu prawa jazdy kat. B

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

WARSZTATY PRZYGOTOWUJĄCE DO USAMODZIELNIENIA SIĘ W LUBANIU

15.05.2018

09:59

Agata

logo OSDZ

W dniach od 7 do 11 maja 2018r. w Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Lubaniu odbyły się warsztaty przygotowujące do usamodzielnienia się uczestników projektu „Od szkolenia do zatrudnienia- YEI”. Prowadzący Pan Robert Wolski przekazywał niezbędne informacje dotyczące racjonalnego zarządzania budżetem domowym, przybliżył uczestnikom projektu obszary działalności poszczególnych instytucji oraz różne rodzaje spraw w nich załatwianych.

MCK Luban (2) MCK Luban fot 1
Beneficjenci projektu „Od szkolenia do zatrudnienia- YEI” podczas warsztatów przygotowujących do usamodzielnienia się w MCK OHP w Lubaniu

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

KULTURA ZA 300 GROSZY!- CZEMU NIE?

15.05.2018

09:33

Agata

Z okazji Dnia Teatru Publicznego 2018 i  towarzyszącej mu akcji „Bilet do teatru za 300 groszy” postanowiliśmy z uczestnikami Hufca Pracy 1-30 w Wałbrzychu skorzystać z tej niebywałej okazji. Udało nam się zdobyć cztery bilety na 13 maja  2018, o godz. 18.00 na popremierowy pokaz spektaklu „AUSGANG”  w reż. Mirka Kaczmarka.
Bilety na spektakl za okrągłe 3 złote  można było kupić wyłącznie na miejscu w kasie Teatru, w sobotę 12 maja 2018, od godz. 17.00. Jedna osoba mogła nabyć dwa bilety.

w Grosze graja role- bilaty w W teatrze
Wizyta w Teatrze Dramatycznym

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

POZNAJ SAMEGO SIEBIE – WARSZTATY EDUKACYJNE W MCK OHP W BOLESŁAWCU

15.05.2018

09:24

Agata

Dnia 14 maja 2018 roku doradca zawodowy Grażyna Mysiak z MCK OHP w Bolesławcu przeprowadziła warsztaty z uczniami z Zespołu Szkół Elektronicznych w Bolesławcu.
Celem spotkania było uświadomienie młodzieży, jak istotne przy wyborze zawodu czy dalszej ścieżki edukacyjnej jest poznanie swoich mocnych i słabych stron, umiejętności prospołecznych. Uczestnicy biorący udział w zajęciach więc zidentyfikowali swoje umiejętności, mocne i słabe strony oraz predyspozycje zawodowe.

Mlodziez w trakcie warsztatow
Młodzież w trakcie warsztatów

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

MŁODZIEŻ Z ZIĘBICKIEGO HUFCA NA WOJEWÓDZKIM FESTIWALU PROFILAKTYCZNYM „TRZEŹWO PRZEZ ŚWIAT”

15.05.2018

09:18

Agata

W dniu 10 maja uczestnicy ziębickiego hufca uczestniczyli w Wojewódzkim Festiwalu Profilaktycznym „Trzeźwo przez Świat” w Ząbkowicach Śląskich. Przedsięwzięcie skierowane było do uczestników z jednostek organizacyjnych DWK OHP oraz uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu ząbkowickiego.
Celem festiwalu było podniesienie poziomu  wiedzy nt. szkodliwości dopalaczy i innych substancji psychoaktywnych.

zi Laureaci Festiwalu Profilaktycznego Trzezwo przez Swiat
Laureaci Wojewódzkiego Festiwalu Profilaktycznego "Trzeźwo przez Świat"

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

REKRUTACJA W HUFCU PRACY W STRZELINIE

15.05.2018

08:30

Agata

Egzaminy gimnazjalne już za nami, więc nabór na nowy rok szkolny 2018/2019 w Hufcu Pracy 1-63 w Strzelinie już w pełni.  Już trzeci rok w naszej jednostce będzie realizowana Innowacja Pedagogiczna Zespołu Placówek Oświatowych w Strzelinie pn. „Socjoterapia przez pracę”. Dlatego też działania rekrutacyjne nakierowane są również na promowanie praktyk zawodowych wśród wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Strzelinie. Młodzież deklarująca chęć podjęcia przyuczenia w ramach Innowacji będzie mogła uczyć się zawodu bezpośrednio u pracodawcy.

Zdj.1. Poznanie stanowiska  wyrobu ciasta. Zdj.2. Zapoznanie kandydatow z linia produkcyjna. Zdj.3. Poczestunek na zakonczenie wizyty.
Zdj.1. Poznanie stanowiska  wyrobu ciasta.
Zdj.2. Zapoznanie kandydatów z linią produkcyjną.
Zdj.3. Poczęstunek na zakończenie wizyty.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

MŁODZIEŻ SENIOROM

14.05.2018

15:13

Agata

Młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Mysłakowicach w dniu 14.05.2018 r w ramach projektu Dolnośląskie Małe Granty rozpoczęła wspólnie realizację podjętego przedsięwzięcia z uczniami ze szkoły w Kowarach oraz młodzieżą z Interact- wolontariuszami.
Celem projektu jest uświadomienie młodzieży, że miłość i radość jest w nas i należy o tym pamiętać i wyciągać ją z nas. Działania młodzieży skierowane zostały do podopiecznych domów pomocy społecznej i zakładów opiekuńczo-leczniczych, hospicjum.

m Mlodziez w trakcie pracy 1 m Mlodziez w trakcie pracy 2 m Mlodziez w trakcie pracy
Młodzież w trakcie pracy

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

UCZESTNICY HUFCA PRACY W DZIERŻONIOWIE PISZĄ PRÓBNY EGZAMIN CZELADNICZY

14.05.2018

14:59

Agata

Maj to czas egzaminacyjnych zmagań wielu uczniów. Te najbardziej znane to oczywiście matury, jednak uczestnicy Ochotniczych Hufców Pracy, którzy uczą się w szkołach zawodowych również przed sobą mają niełatwe wyzwanie. Już niedługo bowiem egzaminy czeladnicze, które są przepustką do wykonywania zawodu i pracy marzeń. Tradycją ubiegłych lat bielawski Cech Rzemiosł, w dniu 14 maja br. zorganizował dla swoich uczniów, a także uczestników Hufca Pracy w Dzierżoniowie próbny egzamin czeladniczy.

dz1 dz2
Uczestnicy podczas próbnego egzaminu czeladniczego

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

ELIMINACJE DO WOJEWÓDZKICH MISTRZOSTW STRZELECKICH OHP W ŚWIDNICY

14.05.2018

14:03

Agata

Dnia 11 maja Hufiec Pracy w Świdnicy wraz z Towarzystwem Krzewienia Kultury Fizycznej Ognisko „Licznikowiec – 2009”, zorganizowali dla uczestników Ochotniczego Hufca Pracy 1-40 w Świdnicy eliminacje do Wojewódzkich Mistrzostw Strzeleckich OHP.
Wychowawcy wraz z chętnymi uczestnikami udali się na strzelnicę do pana Ryszarda Kielara, prezesa Stowarzyszenia, który na wstępie omówił zasady korzystania ze strzelnicy.
Uczestnikom eliminacji dopisywał dobry humor, nie opuszczała ich wola walki i chociaż strzały nie zawsze trafiały w tarczę, to najistotniejsza dla wszystkich była zdrowa, sportowa rywalizacja oraz dobra zabawa.

s1 s2
Młodzież podczas eliminacji

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

TRZEŹWO PRZEZ ŚWIAT - CZYLI III FESTIWAL PROFILAKTYCZNY MŁODZIEŻY DOLNEGO ŚLĄSKA W ZĄBKOWICACH ŚLĄSKICH

14.05.2018

13:32

Agata

W dniu 10 maja 2018 r. w Ząbkowickim Ośrodku Kultury już po raz trzeci Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Ząbkowicach Śląskich był organizatorem Festiwalu Profilaktycznego. Spotkanie miało charakter regionalny, bo obejmuje Dolny Śląsk i za cel ma uwrażliwienie młodych ludzi na fatalne skutki uzależnień. W kilka godzin, poprzez: wykład, śpiewy, krótkie scenki, prace plastyczne, konkursy wiedzy i prac plastycznych, a przede wszystkim spontaniczną atmosferę zlotu, sama młodzież może otworzyć oczy na prawdę o ryzyku ulegania negatywnym wpływom czy poddawania się presji otoczenia.
Festiwal  został objęty patronatem instytucji, takich jak: Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śl.; Gmina Ząbkowice Śl.; Gmina Stoszowice, Gmina Bardo Śl., Państwowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Ząbkowicach Śl.; Komenda Powiatowa Policji w Ząbkowicach Śl.; Ząbkowicki Ośrodek Kultury i Dolnośląska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy we Wrocławiu oraz Nadleśnictwo Bardo Śl.

Rozpoczecie Festiwalu przez mlodziez OSIW w Zabkowicach Sl. spektaklem  Walka o zycie Podczas wystepu pantomimy 2Prelekcja profilaktyczna terapeuty uzaleznien Pani Anny Kaczewskiej - Caputy Prezentacja scenki profilaktyczne OSIW Zabkowice Sl.
1.    Rozpoczęcie Festiwalu przez młodzież OSIW Ząbkowice Śl.- Walka o życie
2.    Podczas występu pantomimy
3.    Prelekcja profilaktyczna terapeuty uzależnień Pani Anny Kaczewskiej – Caputy
4.    Prezentacja scenki profilaktyczne OSIW Ząbkowice Śl.
4Wspolne zabawy integracyjne mlodziezy podczas przerwyWystawa prac plastyczych 1Jury podczas oceny konkursowej 3Wspolne pamiatkowe zdjecie
5.    Wspólne zabawy integracyjne młodzieży podczas przerwy
6.    Wystawa prac plastycznych
7.    Jury podczas oceny konkursowej
8.    Wspólne pamiątkowe zdjęcie

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

DRUGIE MIEJSCE MŁODZIEŻY Z HUFCA PRACY Z BOLESŁAWCA W REJONOWYCH MISTRZOSTWACH PIERWSZEJ POMOCY

14.05.2018

12:47

Agata

W piątek 11.05.2018r. na terenie bolesławieckiego PCK odbyły się coroczne Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy, których organizatorem był Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Bolesławcu.
Drużynę Hufca Pracy w Bolesławcu reprezentowali: Bartłomiej Kafel – kapitan drużyny, Dominika Hrycaj, Sandra Zając, Samanta Zając, Agnieszka Gadzińska. Zawodnicy przygotowywali się do zawodów pod okiem Pana Wiktora Grędkowskiego.

h Mlodziez podczas udzielania pomocy poszkodowanym w wypadku h Podsumowanie konkursu
1.Młodzież podczas udzialania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadku samochodowym
2.Podsumowanie konkursu

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »
12345678...9

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP Wrocław 2007