logo

     

Dolnośląska WK
ul. Wybrzeże J. Słowackiego 9
(wejście od ul.Mazowieckiej)
50-413 Wrocław
tel.:71 344-65-70, fax.:71 342-49-01

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 

MISTERIUM CHLEBA

12.09.2017

10:30

Agata

10 września bieżącego roku uczestnicy Hufca Pracy w Dzierżoniowie  pomagali w przygotowaniach odbywającego  się już po raz piąty Święcie Piernika i Misterium Chleba. Zgromadzeni w Teatrze Robotniczym bielawianie tego deszczowego popołudnia mieli okazję degustować piernikowe wypieki. Nasze urocze uczestniczki częstowały gości chlebem ze smalcem.  Podczas zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki i  Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielawie - organu założycielskiego szkoły zawodowej, w której kształcą się nasi podopieczni,  wybrano spośród 13 wypieków najładniejsze i najsmaczniejsze pierniki oraz najbardziej efektownie wykonane chleby naszych lokalnych piekarzy.

1 Misterium Chleba 2 stoisko z chlebem

1.Misterium Chleba
2.Stół ze stoiskiem chleba

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

ZAKOŃCZENIE SZKOLENIA ELEKTRYK Z UPRAWNIENIAMI SEP DO 1 KV

11.09.2017

14:49

Agata

W dniu 11.09.2017 r w Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Strzelinie odbyło się uroczyste wręczenie Świadectw Kwalifikacyjnych uprawniających do zajmowania się eksploatacją urządzeń instalacji i sieci na stanowisku Eksploatacji. Dokumenty potwierdzające kwalifikacje zostały  zdobyte w ramach szkolenia „Elektryk z uprawnieniami SEP 1 kv”  zorganizowanych w ramach utrzymania rezultatów projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy”.
Beneficjenci mieli okazję zdobyć wiedzę i doświadczenie w trwających od 8 sierpnia do 18 szkoleniu. Program szkolenia zawierał 22 godzin zajęć teoretycznych oraz 20 godzin zajęć praktycznych. Szkolenie zorganizowane przez MCK OHP w Strzelinie miało na celu nabycie bądź zmianę kwalifikacji zawodowych przez uczestników w sytuacji, kiedy nie odpowiadają one potrzebom rynku pracy.
Po części teoretycznej szkolenia jego uczestnicy przystąpili do egzaminu praktycznego, który zdali pozytywnie. Jako dowód uzyskanych uprawnień otrzymali świadectwa kwalifikacji w zakresie eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych o napięciu znamionowym nie wyższym niż 1 kv, co w praktyce oznacza możliwość samodzielnego rozłożenia instalacji elektrycznej w budynku mieszkalnym bądź montażu ogniw fotowoltaicznych.

st Podpisanie odbioru uprawnien st Uczestnicy kursu na uprawnienia elektryczne SEP do 1kV z uprawnieniami w reku 

1.Podpisanie odbioru uprawnień
2.Uczestnicy kursu z uprawnieniami SEP 1 kV

Tekst: M. Skuballa – specjalista ds. rozwoju zawodowego
Zdjęcia: M. Połetek – pośrednik pracy

GIEŁDA W MCK OHP W STRZELINIE

11.09.2017

14:33

Agata

Dnia 11 września 2017r. w Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Strzelinie odbyła się giełda pracy z Agencją Pracy Tymczasowej Adler AVP. Agencja miała za zadanie pozyskać kandydatów do pracy dla swojego klienta z Bielan Wrocławskich na stanowisko operatora produkcji/montera.
W prezentowanej ofercie omawiano obowiązki pracownika takie, jak: umiejętność obsługi wtryskarek, składanie elementów, kontrola nad wykonanymi produktami, sprawdzanie produktów pod względem jakości. Oferowane zatrudnienie przewiduje pracę na trzy zmiany. W zamian pracodawca gwarantuje atrakcyjne wynagrodzenie, pakiet szkoleń, bezpłatny dojazd do pracy, dodatki. Oferta cieszyła się zainteresowaniem wśród młodych ludzi.
Po zaprezentowaniu oczekiwań pracodawcy i korzyści wynikających z zatrudnienia młodzież miała za zadanie na próbę złożyć elementy przedstawione przez przedstawiciela agencji. Osoby, które miały zdolności manualne, były spostrzegawcze i zmotywowane do pracy nie miały problemu z tymi czynnościami. Cieszymy się, że kolejne osoby otrzymają zatrudnienie. Poprawi to ich sytuację finansową i wzbogaci cv w nowe doświadczenie zawodowe.

s czesc praktyczna rekrutacji s posiadanie zdolnosci manualnych jako jeden z wymogow pracodawcy

Część praktyczna rekrutacji

Zdjęcia: M. Połetek- pośrednik pracy MCK Strzelin
Tekst: M. Połetek- pośrednik pracy MCK Strzelin

OŚRODEK SZKOLENIA I WYCHOWANIA OHP MYSŁAKOWICE NA DOŻYNKACH GMINNYCH KOSTRZYCA – BUKOWIEC 2017

11.09.2017

11:36

Agata

W tym roku uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP  w Mysłakowicach w ramach warsztatów szkoleniowych mieli możliwość pomocy podczas Gminnych Dożynek zorganizowanych na boisku w miejscowości Kostrzyca. Mieszkańcy gminy spotkali się na przekór pogodzie by podziękować rolnikom za ich trud. Specjalnie na tę okazję powstały przepiękne dożynkowe wieńce a stoły uginały się od potraw stworzonych z produktów rolnych.  
Nasza młodzież obsługiwała stoisko gastronomiczne oraz stoły, przy których zasiadali zaproszeni goście. W międzyczasie mieli możliwość poznania obyczajów ludowych m.in. dzielenie się chlebem, młócenie zboża cepem itp.
Dożynki obchodzone były hucznie i z wielką dbałością o pielęgnowanie tradycji. Nasi uczestnicy doskonale weszli w swoje role, z uśmiechem i pełnym profesjonalizmem obsługując zaproszonych gości. Organizatorzy na scenie złożyli podziękowania na ręce Kierownika Warsztatów Szkoleniowych dla naszego Ośrodka, młodzieży oraz  kadry za pomoc i zaangażowanie.

M Kierownik warsztatow odbiera podziekowania dla OSiW OHP Myslakowice M mlodziez OSiW OHP Myslakowice pod scena M mlodziez podczas obslugi gosci na Dozynkach 1 M mlodziez podczas obslugi gosci na Dozynkach

1.Kierownik warsztatów odbiera podziękowania dla Ośrodka
2.Młodzież z Ośrodka z Mysłakowic z Panią Kierownik warsztatów
3.Młodzież podczas dożynek
4.Młodzież z OSIW OHP z Mysłakowic podczas obsługi gości

Sporządziła: Grażyna Graff, Kierownik warsztatów szkoleniowych

CENTRUM OHP W JELENIEJ GÓRZE ORAZ MCK KOWARY NA XV WYSTAWIE „WYPRODUKOWANE POD ŚNIEŻKĄ”

11.09.2017

11:27

Agata

W dniu 08.09.2017 r. na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze odbyła się XV Wystawa pt. „Wyprodukowane pod Śnieżką” organizowana przez Karkonoską Agencję Rozwoju Regionalnego w Jeleniej Górze. W regionalnej imprezie uczestniczyło Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży z Jeleniej Góry oraz  Młodzieżowe Centrum Kariery z  Kowar.  Usługi swoich jednostek promowali spec.ds. rozwoju zawodowego (Angelika Zielińska CEiPM Jelenia Góra, Magdalena Soja MCK Kowary)  oraz doradcy zawodowi ( Katarzyna Matusiak MCK Kowary, Renata Bech i Patryk Stepnowski MCiZ Jelenia Góra).

Stoisko CEiPM na wystawie  Wyprodukowane Pod Sniezka

Stoisko CEiPM OHP z Jeleniej Góry na wystawie "Wyprodukowane pod Śnieżką"

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO W POWIECIE WOŁOWSKIM

11.09.2017

08:45

Agata

„Człowiek szlachetny jedna sobie przyjaciół wykształceniem,
a w doskonaleniu się pomagają mu przyjaciele”
Konfucjusz

Dnia 1 września b.r. we wszystkich szkołach rozbrzmiał dzwonek rozpoczynający nowy rok szkolny. W Powiecie Wołowskim uroczysta inauguracja roku szkolnego dla środowiska nauczycielskiego rozpoczęła się Powiatową Konferencją, która miała miejsce dnia 7 września 2017roku w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wołowie.
Na tę konferencję została zaproszona Komendant Hufca Pracy w Wołowie Pani Aldona Augustyńska-Mikołajczyk.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

„WAKACJE Z OHP” W GMINIE WOŁÓW

11.09.2017

08:32

Agata

Przedsięwzięcie pod nazwą: „Wakacje z OHP” było realizowane w oparciu o porozumienie zawarte między Wojewódzkim Komendantem Dolnośląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP Panią Bernadettą Brożyną a Burmistrzem Gminy Wołów panem Dariuszem Chmurą.
Na mocy podpisanego porozumienia począwszy od dnia 3 lipca, w gminie Wołów można było wypoczywać aktywnie i twórczo. Gmina zatroszczyła się o dzieci z terenów wiejskich dowożąc je od poniedziałku do czwartku, w okresie od 3 lipca do 24 sierpnia b.r., nad którymi pieczę opiekuńczo-wychowawczą miała kadra Hufca Pracy w Wołowie. Dzieci przywożone na basen miejski, były zwolnione od opłat w poniedziałki i środy, w pozostałe zaś dni korzystały z ulgowej opłaty. W sumie z kąpieli wodnych skorzystało ponad 800 dzieci. Ta grupa dzieci, która chciała zdobyć umiejętności pływania mogła skorzystać z nauki prowadzonej przez instruktorów nauki pływania. W trakcie odpoczynku od zabawy w basenie dzieci miały możliwość wzięcia udziału w zajęciach tanecznych, gry w plażową piłkę siatkową, gry w piłkę wodną, zajęć animacyjnych.

1wolow 2wolow 3wolow 4wolow 

Wodne harce na basenie OSiR w Wołowie oraz wołowska grupa Warsztatów Artystycznych w Krośnicach

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

UCZESTNICY PROJEKTU "EUROPA ZAWODOWO" NA STAŻU WE WŁOSZECH

08.09.2017

13:58

Monika

Z początkiem nowego roku szkolnego 9-osobowa grupa młodzieży projektu "Europa Zawodowo" podjęła nowe wyzwanie 60–dniowego stażu we Włoszech. Celem projektu jest zwiększenie aktywności zawodowej młodzieży w wieku 18-24, należących do grupy NEET. Przygotowania do wyjazdu odbyły się w okresie wakacyjnym w  Ochotniczym Hufcu Pracy 1-48  w Trzebnicy, podczas których młodzież miała możliwość skorzystania z lekcji nauki języka angielskiego, przygotowania kulturowego dotyczącego regionu Emilia-Romania we Włoszech, spotkania z prawnikiem oraz opracowania wspólnie z doradcą zawodowym z MCIZ OHP  Indywidualnego Planu Działania. 

Uczestnicy rojektu W drodze przez Bolzano

Zdjęcie nr 1- Młodzież projektu

Zdjęcie nr 2- Krajobraz podczas podróży przez Bolzano

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

KOLEJNA GIEŁDA PRACY W ZIĘBICACH

07.09.2017

15:16

Agata

W dniu 7 września 2017r. w Młodzieżowym Centrum Kariery OHP  w Ziębicach odbyła się giełda pracy z Agencją Pracy Tymczasowej Randstad Sp. z o.o., rekrutującą do firmy 3M Company która, jest jedną z największych amerykańskich koncernów, zajmującą się między innymi produkcją artykułów użytku codziennego.
Pracownik  prowadzący rekrutację, Pani Katarzyna Smoter przedstawiła ofertę pracy na stanowiska pracownik produkcji, pracownik magazynowy operator wózków widłowych. Pracodawca oferuje zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę tymczasową na pełny etat, wynagrodzenie  w zależności od stanowiska  od 16,30 zł brutto za godzinę  do 20,30 zł brutto za godzinę, 20% premii za  zmianę nocną dodatek za sobotę 40 zł brutto a za niedzielę 60zł brutto.  Pakiet socjalny oraz bezpłatny dojazd.

w uczestnicy gieldy pracy (00000003) w rozmowa kwalifikacyjna 

1.Uczestnicy giełdy
2.Rozmowa kwalifikacyjna

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

GIEŁDA PRACY W MCK OHP W JELCZU-LASKOWICACH

07.09.2017

13:22

Agata

Dnia 06.09.2017r. w Młodzieżowym Centrum Kariery w Jelczu-Laskowicach odbyła się giełda pracy w ramach AKCJI LATO z OHP. Swoje oferty pracy prezentowała Agencja Pracy z Wrocławia ADECCO Sp. z o.o.  Przedstawicielki Agencji poszukiwały pracowników do centrum dystrybucji.
Podczas spotkania z osobami poszukującymi pracy panie  przedstawiły warunki pracy, określiły kryteria zatrudnienia i wysokość wynagrodzenia. Chętnych osób do podjęcia zatrudnienia nie brakowało. Spotkanie trwało 2 godziny.
Wszyscy po zakończeniu wypełnili dokumenty aplikacyjne.   

j Panie przeprowadzjace rekrutacje 2 j Adecco- zainteresowani praca

1.Przedstawicielki Agencji Pracy Adecco  podczas prezentacji stanowusk pracy
2.Uczestnicy giełdy pracy.

Tekst: Anna Dawidowicz- Doradca zawodowy

DOSKONALENIE UMIEJĘTNOŚCI INTERPERSONALNYCH PRZEZ PENSJONARIUSZY ZAKŁADU KARNEGO W WOŁOWIE

07.09.2017

13:14

Agata

Dnia 06.09.2017r. doradca zawodowy z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej OHP we Wrocławiu Magdalena Polańska, przeprowadziła zajęcia w Zakładzie Karnym w Wołowie. Spotkanie miało na celu  udoskonalenie umiejętności interpersonalnych wśród osób odbywających karę pozbawienia wolności. Skazani podczas zajęć nabyli wiedzę teoretyczną dotyczącą komunikacji werbalnej, mowy ciała oraz relacji interpersonalnych. Doradca zawodowy przygotował również uczestników spotkania do umiejętnego prezentowania własnych możliwości, predyspozycji i wiedzy, które są niezwykle ważne w procesie poszukiwania pracy. Zebrani zrozumieli również, że wiele nieporozumień i niepowodzeń w relacjach interpersonalnych, zarówno prywatnych jak i zawodowych, jest wynikiem złej lub nieumiejętnej komunikacji.
Wszyscy uczestnicy zajęć byli zaangażowani w indywidualną i grupową pracę, która na pewno zaowocuje w przyszłości i przyniesie pozytywne rezultaty. A zdobyta podczas spotkania wiedza dotycząca zasad skutecznej komunikacji i technik autoprezentacji umożliwi pensjonariuszom opuszczającym  Zakład Karny  łatwiejsze poruszanie się po aktualnym rynku pracy.

Zakd Karny w Wolowie

Doradca zawodowy z MCIZ OHP z Wrocławia podczas zajęć grupowych

Tekst: Magdalena Polańska- doradca zawodowy MCIZ OHP we Wrocławiu
Zdjęcia: Jan Broda- starszy wychowawca d/s postpenitencjarnych Zakładu Karnego w Wołowie

DORADCY ZAWODOWI PROWADZĄ ZAJĘCIA W ZAKŁADZIE KARNYM W GŁOGOWIE

07.09.2017

13:04

Agata

06.09.2017 pracownicy CEiPM OHP w Legnicy z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej ponownie odwiedzili osadzonych w Zakładzie Karnym w Głogowie celem przeprowadzenia zajęć z zakresu doradztwa zawodowego.
O problemie braku pracy i perspektyw wśród osadzonych i byłych więźniów trudno mówić wyłącznie w kontekście ich wykształcenia czy umiejętności zawodowych. Główny powód ich kłopotów ze znalezieniem pracy jest kompleksowość ich problemów. W wielu przypadkach osadzeni nie posiadają wykształcenia ani przygotowania zawodowego. Mają kłopoty rodzinne a ich relacje z najbliższymi są skomplikowane. Częstą przyczyną zachowań destrukcyjnych i deficytów osadzonych są złe wzorce osobowe.

legnica

Doradcy zawodowi z CEiPM w Legnicy

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

NARODOWE CZYTANIE „WESELA” W DZIERŻONIOWIE

06.09.2017

15:26

Agata

Prawie dwie godziny trwała akcja Narodowego Czytania „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego dnia 5 września b.r. w Zespole Szkół Nr 2 w Dzierżoniowie. Po raz kolejny akcja została objęta honorowym patronatem pary prezydenckiej i nasi uczestnicy zostali w nią włączeni. Podczas czytania fragmentów tej ciekawej lektury z epoki młodej polski młodzież dowiedziała się jakim jest ona  dramatem historii minionych czasów. „Wesele” to dramat realistyczno – fantastyczny i symboliczny. Charakteryzuje on środowisko krakowskiej inteligencji i chłopów, zawiera elementy fantastyczne. Pojawiają się zaproszone przez Chochoła  osoby dramatu, które są uosobieniem pragnień, konfliktów i wewnętrznych rozterek bohaterów, zawiera elementy symboliczne np.  scena chocholego tańca – symbolu bierności narodu, jego uśpienia i niezdolności do czynów oraz przedmioty: złoty róg – symbol idei wolności, krakowska czapka z pawim piórem – próżności, materialistycznego podejścia do życia, prywaty i egoizmu, złota podkowa – szczęścia jednostki, chata w Bronowicach – polska chata narodowa.
Młodzież dowiedziała się także, że „Wesele” to dramat, w którym Wyspiański przedstawił obraz i ocenę społeczeństwa w czasach rozbiorów, a inteligencja nie znała realiów życia wiejskiego, nie rozumiała chłopów i ich lekceważyła.
Celem akcji było rozwijanie słownictwa u młodzieży i poprawności językowej, a także pokazanie, że czytanie książek nie jest nudne i dzięki nim można miło spędzić wolny czas.

1 2 3

Uczestnicy akcji podczas czytania

Tekst: Barbara Bulerska
Zdjęcia: ZS nr 2 w Dzierżoniowie

KOLEJNA GIEŁDA PRACY W BRZEGU DOLNYM W RAMACH AKCJI „LATO Z OHP”

06.09.2017

15:08

Agata

Brzegu Dolnym  odbyła się giełda pracy z Agencją Zatrudnienia Manpower.
Na spotkaniu przedstawiony został profil działalności Agencji, jak również  omówione zostały warunki pracy i udzielone zostały szczegółowe informacje na temat zakresu obowiązków oraz zasad, którymi powinien kierować się  przyszły pracownik.
Celem giełdy było pozyskanie pracowników produkcji, magazynierów, pracowników utrzymania czystości oraz logistyka produkcji do Firmy Clinico Medical w Błoniu. Oferta pracy była skierowana do młodzieży w wieku od 18 roku życia. Agencja Pracy oferowała bezpłatny transport pracowniczy, pracę od poniedziałku do piątku, z wolnymi weekendami.
Takie przedsięwzięcie przyczynia się do poprawy sytuacji osób poszukujących pracy  na lokalnym rynku pracy, pomaga przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej i spotkać się z przedstawicielami firm oraz z  przyszłymi pracodawcami.

Uczestnicy gieldy pracy (00000003) Uczestnicy gieldy pracy1

Uczestnicy giełdy pracy

Tekst: pośrednik pracy Bernadeta Burczak
zdjęcia : doradca zawodowy Aneta Chraniuk

ABSOLWENT DZIERŻONIOWSKIEGO HUFCA PRACY WYRÓŻNIONY

06.09.2017

08:51

Agata

Mateusz Milejski - absolwent dzierżoniowskiego Hufca Pracy został  wyróżniony w  Ogólnopolskim Konkursie o tytuł absolwenta roku OHP 2017. Komisja konkursowa przyznała wyróżnienie za wysokie wyniki edukacyjne, szczególne umiejętności i osiągnięcia krajowe i międzynarodowe  w zakresie przygotowania zawodowego.
Przypomnijmy 8 maja 2017 roku w Brukseli został mistrzem świata juniorów fryzjerstwa. Sukces nie był dziełem przypadku, ale owocem jego pracy. Mateusz to bardzo skromny młody człowiek. Gdy trafił do naszej jednostki nie wyróżniał się wśród pozostałych uczestników. Jednakże praca nad sobą i pracowitość przyniosły sukces. W 2014 roku zaczął naukę w dzierżoniowskim Zespole Szkół  nr  2, a praktyczną naukę zawodu zrealizował w zawodzie fryzjer w Salonie Fryzjerskim „Jola” u Jolanty Buczyńskiej w Bielawie, gdzie od września br. rozpocznie pracę. Przez cały okres szkoły Mateusz pracował nad  wynikami w  nauce. Postępy było widać z roku na rok,  jego średnia ocen  z okresu nauki w OHP wynosiła 5,47. Mateusz stał się odpowiedzialnym  młodocianym pracownikiem.

Obraz1 Obraz2 Obraz3 Obraz4

 

1 i 2.Absolwent 1-7 HP Dzierżoniów podczas konkursu fryzjerskiego,
3.Mateusz z pracodawcą,
4.Młody artysta podczas występów tanecznych z zespołem „Poloneziaki”

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

ZAJĘCIA DORADCY ZAWODOWEGO W TOWARZYSTWIE WIEDZY POWSZECHNEJ

05.09.2017

13:58

Agata

W dniu 4 września br. doradca zawodowy Tomasz Mikołajczyk przeprowadził  warsztaty w sali  Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Zgorzelcu. Ich uczestnikami były osoby pragnące podnieść swoje kwalifikacje zawodowe i podjąć zatrudnienie.
W trakcie spotkania omówiono obecną sytuację panującą na polskim rynku pracy, a także możliwość uzyskania pracy poza granicami kraju: w Niemczech, Anglii, Irlandii i Norwegii. Rozważano nie tylko warunki płacowe, ale również koszty utrzymania i oraz wpływ pracy na emigracji na życie rodzinne.
W trakcie dyskusji podsumowującej warsztaty uczestniczki uznały zgodnie, iż wolą pozostać w Polsce i tu podjąć zatrudnienie. Doradca zawodowy zaoferował pomoc w zakresie dalszego poszerzania umiejętności przydatnych na rynku pracy, a także w poszukiwaniu pracy.

Doradca zawodowy Tomasz Mikolajczyk z uczestnikami spotkania.

Doradca zawodowy z czestnikami warsztatów

Zdjęcie: Piotr Nakonieczny
Tekst: Tomasz Mikołajczyk – doradca zawodowy

DZIERŻONIOWSCY ABSOLWENCI POJADĄ DO WARSZAWY NA ZAPROSZENIE PANA MINISTRA OBRONY NARODOWEJ

05.09.2017

13:17

Agata

Absolwenci, którzy godnie reprezentowali nas przez trzyletni okres wytężonej nauki na różnych przedsięwzięciach pojadą do stolicy na zaproszenie Pana Ministra MON Michała Dworczyka.  Warto było  pracować i  tego świadectwem dla młodszych roczników był dzisiejszy dzień 04.09.2017r. w Zespole Szkół nr 2 w Dzierżoniowie, gdzie doceniono naszych najlepszych absolwentów, a dostrzeżono w samej Warszawie. Nasz absolwent mistrz świata Mateusz Milejski wraz z trzema koleżankami Wiktorią Handwerkier, Eweliną Koniusz, Eweliną Jursza  - zawodowymi fryzjerkami, którzy przyczyniali się do promowania naszej jednostki, szkoły, regionu, kraju, a w tym  naszej pracy na uroczystym apelu rozpoczęcia nowego roku szkolnego. List gratulacyjny od Pana Ministra MON Michała Dworczyka odczytała i wręczyła Mateuszowi Pani Irena Bukalska - Asystent Biura Poselskiego w Dzierżoniowie.  Oprócz listu i gratulacji  wyróżnieni  absolwenci  zostali zaproszeni  do Sejmu. Wyjazd jest uhonorowaniem ich zaangażowania i pracy. 

 2 dzierz 1 dzierz

1 : Absolwenci z Panią Ireną Bukalską - Asystent Biura Poselskiego w Dzierżoniowie
2 : List od Pani Minister MEN Anny Zalewskiej dla Mateusza Milejskiego

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

ROK SZKOLNY 2017/2018 OFICJALNIE ROZPOCZĘTY

05.09.2017

11:20

Agata

4 września br. młodzież z Hufca Pracy w Ziębicach wraz z kadrą  uczestniczyła w inauguracji roku szkolnego 2017/2018 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Cegielskiego w Ziębicach. Z tej okazji na boisku szkolnym ZSP im Hipolita Cegielskiego odbył się uroczysty apel. Na początku uroczystości Pani Dyrektor Joanna Smętkiewicz powitała zaproszonych gości, uczniów, zwłaszcza klas pierwszych, a także nauczycieli i pracowników szkoły, życząc powodzenia  i jak najlepszych wyników w edukacji szkolnej oraz zawodowej, kadrze zapału, optymizmu  i satysfakcji z wykonywanej pracy.
Nowy rok szkolny przynosi  nowe możliwości. Możliwość nie tylko sukcesów edukacyjnych, ale przede wszystkim nowe przyjaźnie, nowe wyzwania, nowe przeżycia. Uczniów klas pierwszych czeka nie tylko nauka, ale praca i wiele możliwości rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Dla uczniów klas trzecich jest to rok szczególny. Rok w którym przystąpią do egzaminu zawodowego, rok w którym skończą szkołę i wybiorą dalszą drogę kariery zawodowej.
Po oficjalnym rozpoczęciu roku szkolnego uczniowie wraz z nauczycielami oraz wychowawcami OHP udali się  do klas, gdzie zostały omówione sprawy organizacyjne związane z nauką w szkole oraz uczestnictwem w strukturach OHP.

z Apel z okazji rozpoczecia nowego roku szkonego ziebice 

Apel z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego

Tekst i zdjęcia – Agnieszka Bednarczyk, starszy wychowawca HP 1-34 w Ziębicach

WAKACJE Z HUFCEM PRACY W GÓRZE

05.09.2017

11:00

Agata

Wszystko co dobre szybko się kończy. Wakacje już za nami. Okres letniego wypoczynku minął nam pracowicie. Towarzyszyło nam  mnóstwo dobrej zabawy i humoru. Nie brakowało również pomysłów, własnych inicjatyw oraz chęci. Wakacje rozpoczęliśmy od udziału w Dniach Góry na stadionie miejskim, które odbyły się w dniach 30.06.2017-02.07.2017. Młodzież z Hufca Pracy w Górze świetnie się bawiła słuchając gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej: zespołu Masters, Perfect oraz Golec Orkiestra. Dodatkowo na górowskiej scenie wystąpiły takie gwiazdy jak: Jeremi i Artur Sikorscy oraz Mesajah. Największym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszył się duet braci Sikorskich. Aplauz po koncercie Artura i Jeremiego był tak ogromny, że przesunął oficjalne otwarcie Dni Góry o kilka minut. Niesamowita energia, entuzjazm dobrze bawiącej się młodzieży udzieliła się także kadrze wychowawczej.

g Mlodziez podczas koncertu braci Sikorskich g zajecia sportowe na hali Arkadia

1.Młodzież podczas koncertu
2.Zajęcia sportowe

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/ 2018 W LEGNICKIM HUFCU

05.09.2017

09:14

Agata

Dźwięk pierwszego dzwonka w roku szkolnym 2017/ 2018 już za nami. Młodzież z legnickiego Hufca Pracy licznie przybyła na inaugurację roku szkolnego w dniu 04.09.2017 roku, która odbyła się w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Legnicy.
Po uroczystym odśpiewaniu Hymnu Narodowego Dyrektor szkoły Izabela Stasiak – Kicielińska przywitała zebraną młodzież, życząc owocnej nauki oraz sukcesów na praktycznej nauce zawodu. Wyraziła przekonanie, że wybór szkoły branżowej I stopnia jest dla młodych ludzi furtką do zdobycia najlepszych kwalifikacji zawodowych. Dyrektor szkoły odczytała list Prezydenta Miasta Legnica Tadeusza Krzakowskiego skierowany do uczniów. Poinformowała także, że w lutym i marcu osoby uczące się zawodu fotograf, kucharz i fryzjer będą mogły wyjechać na miesięczne praktyki zagraniczne do Wiednia lub Mediolanu w ramach programu Erasmus +.

zdjecie nr 1 zdjecie nr 2

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/ 2018

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »
1234...5

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP Wrocław 2007