logo

     

Dolnośląska WK
ul. Wybrzeże J. Słowackiego 9
(wejście od ul.Mazowieckiej)
50-413 Wrocław
tel.:71 344-65-70, fax.:71 342-49-01

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 

WSPARCIE FUNDUSZY EUROPEJSKICH DLA MŁODYCH

05.10.2018

15:11

Aleksandra

1 i 4 października bieżącego roku uczestnicy naszego Hufca Pracy w Dzierżoniowie wzięli udział w zajęciach poświęconych wsparciu funduszy europejskich dla młodych. Zajęcia z młodzieżą poprowadziła Pani Alicja Dźwiniel, która na co dzień pracuje w Lokalnym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich w Wałbrzychu. Pani Alicja starała się przedstawić wszystkie korzyści płynące z pozyskania wsparcia finansowego z funduszy europejskich. Punkt informacyjny organizuje tego typu spotkania z zainteresowanymi, żeby przybliżyć im, gdzie i w jaki sposób można pozyskać dofinansowanie na prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Młodzież po zakończeniu nauki w szkołach branżowych ma możliwość pozostania na etatach u swoich obecnych pracodawców lub też spróbowania swoich sił w postaci założenia swojej własnej firmy, dlatego tak ważna jest edukacja w tym temacie i szkolenia prowadzone przez biuro mobile Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Wałbrzychu.

1 2 3

Zdjęcie 1, 2, 3 – Uczestnicy 1 – 7 HP w Dzierżoniowie biorą udział w zajęciach z Panią Alicją Dźwiniel, pracownikiem Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Wałbrzychu

 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

HUFIEC PRACY Z BYSTRZYCY KŁODZKIEJ NA XIII DNIACH KULTURY JAPOŃSKIEJ.

05.10.2018

14:42

Aleksandra

Dnia 5.10.2018 roku młodzież HP 1-38 /Grupa Wychowawcza Nowa Ruda/ wraz z wychowawcą brała udział w XIII Dniach Kultury Japońskiej, które odbyły się w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie. Uczestnicy mieli okazję zaznajomić się z obyczajowością i niezwykłą kulturą Japonii. Pośród ciekawego programu młodzież miała okazję obejrzeć interaktywną wystawę pt. „Zdobnictwo Japońskie –kreatywny dizajn”. W trakcie wystawy młodzi ludzie przenieśli się  w charakterystyczny klimat Japonii. Uczestnicy wysłuchali opowieści o największych atrakcjach i zabytkach Japonii. Następnie młodzież udała się do kina w Miejskim Ośrodku Kultury na japoński film pt. „Wyspa psów” . Była to opowieść o dwunastoletnim japońskim chłopcu imieniem Atari, którego wychowuje burmistrz wielkiego miasta Megasaki.Organizowane Dni Kultury Japońskiej są tradycja w Nowej Rudzie. Inspiracją do ich zorganizowania był noworudzianin Franz Eckert – muzyk, którego kompozycjami zachwycał się cesarz Japonii – Mutsuhito. Z uwagi na zdolności muzyczne jakie posiadał Franz Eckhert, zlecono mu skomponowanie hymnu Kraju Kwitnącej Wiśni. Corocznie honorowym patronatem nad imprezą obejmuje Ambasador Japonii w Polsce Pan Makoto Yamanaka oraz Burmistrz Miasta Nowej Rudy Tomasz Kiliński.

Japonskie detale Oryginalnie pakowane japonskie upominki

1. Zdjecie:Japońskie detale

2. Zdjecie:Oryginalnie pakowane japońskie upominki

 Autor zdjęć i tekstu: wychowawca HP 1-38 Anna Kadrubowska

GIEŁDA PRACY W MBP LEGNICA

05.10.2018

14:09

Aleksandra

W dniu 05.10.2018r. w Młodzieżowym Biurze Pracy w Legnicy odbyła się giełda pracy na stanowisko pracownik produkcyjny dla osób chcących pracować w Firmie Lear Corporation w Nowej Wsi Legnickiej. Oferta pracy jest przeznaczona dla mieszkańców Legnicy i okolic. Zapewniony jest bezpłatny dojazd. Przedstawiciele Agencji Pracy Adecco., którzy zajmują się rekrutacją, przedstawili zainteresowanym nowe miejsce pracy. Pracodawca nie ma wysokich wymagań - oferta pracy jest przeznaczona dla wszystkich tych, którzy sumiennie wykonują zadania na stanowisku pracy i przestrzegają ustalonych standardów obowiązujących  w zakładzie. Nie ma również wymogów co do doświadczenia zawodowego czy wykształcenia. Oferta pracy skierowana jest zarówno do mężczyzn jak i do kobiet.  Liczą się chęci do pracy. Na spotkaniu można było szczegółowo dowiedzieć się jak wygląda praca na stanowisku pracownika produkcyjnego, jaki jest zakres obowiązków. Po przedstawieniu firmy i warunków pracy zainteresowane osoby wzięły udział w indywidulanych rozmowach kwalifikacyjnych. Zorganizowanie bezpośredniego spotkania z pracodawcą to wyjątkowa okazja to tego aby młody człowiek mógł się zaprezentować, uzyskać interesujące go informacje i oswoić się ze środowiskiem zawodowym.

DSCN7668 DSCN7669

- uczestnicy giełdy pracy w trakcie spotkania z przedstawicielami agencji

Autor i zdjęcia: Małgorzata Młotek pośrednik pracy MBP Legnica
 

 

WARSZTATY Z DORADCĄ ZAWODOWYM W MCK W ŚWIDNICY

05.10.2018

12:28

Aleksandra

 Doradca zawodowy Młodzieżowego Centrum Kariery w Świdnicy przeprowadziła warsztaty z osobami bezrobotnymi. Szkolenie miało na celu nauczenie prawidłowych zachowań interpersonalnych, podniesienie poziomu kompetencji społecznych i osobistych. Ponadto przygotowało uczestników do sprawnego i efektywnego poruszania się po rynku pracy. Spotkania z doradcą  pomogły bezrobotnym zmienić postawę wobec siebie, zwiększyć poczucie własnej wartości, zmienić nastawienie do poszukiwania pracy oraz poznać szanse i zagrożenia występujące na współczesnym rynku pracy. W ramach spotkań  zrealizowano  następujące zagadnienia: analiza rynku pracy, formy zatrudnienia, zasady sporządzania dokumentów aplikacyjnych, przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej, techniki autoprezentacji, ustalanie i realizacja celów, komunikacja interpersonalna, zarzadzanie sobąw czasie, radzenie sobie ze stresem, analiza mocnych i słabych stron uczestniczek. Warsztaty zakończone zostały spotkaniem z  przedstawicielką Agencji Pracy Tymczasowej Randstad Polska Sp. z o.o.  we Wrocławiu.

Spotkanie z pracodawca

Spotkanie z pracodawcą

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

ŚWIATOWY DZIEŃ OCHRONY ZWIERZĄT W POLKOWICKIM HUFCU PRACY

05.10.2018

10:44

Aleksandra

To był pracowity czwartek . Koniec „ kampanii wyborczej” - w hufcu nie obowiązywała cisza przedwyborcza. Akt wyborczy dokonany. Trwały  również narady i spotkania z władzami oświatowymi. Młodzież i kadra dokonywała wyborów do Rady Hufca i Klubu Aktywnych.  Pracodawcy też mieli do nas kilka pytań związanych z podpisywanymi umowami z pracownikami młodocianymi. W tyle naszych głów mamy obchody 100- lecia naszej Ojczyzny. Przygotowujemy spotkanie integracyjne , obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, realizujemy  wojewódzkie programy profilaktyczne i jeszcze z potrzeby swego niezłomnego serca obchodzimy Światowy Dzień Ochrony Zwierząt... Dobrze , że w działaniach naszych możemy liczyć nie tylko na wychowawców szkolnych i pracodawców,  którym dzięki współpracy CEiPM w Legnicy możemy kompetentnie udzielić informacji o kompletach wniosków o refundację dla naszych uczestników. Poszerza się nam Krąg Przyjaciół Hufca Polkowice nie tylko o absolwentów ale przede wszystkim liczymy na rodziców , a nawet zaprzyjaźnione Babcie. Wszak jesteśmy „ wielodzietną rodziną  czasem nawet zagrożoną wykluczeniem społecznym” - bo bywają takie dni , że tylko mocna wiara w sens naszej pracy  mimo wszystko i na przekór  utrzymuje nas przy konsekwentnym realizowaniu swojej misji : POMOC SŁABSZYM „Wszystko , co uczyniliście jednemu z tych braci moich mniejszych, Mnieście uczynili.” powiedział Pan Jezus , stąd przy okazji rozmów o kształcie naszej pracy w bieżącym roku szkolnym, nie mogło zabraknąć rozmów o tych jeszcze bardziej bezbronnych Propozycja stworzenia galerii zdjęć naszych zwierzątek , za które jesteśmy odpowiedzialni , którym nadaliśmy imiona, do których biegniemy po pracy i nauce.

Lusy Rodzina Cukierkow Tosia i Agdys czyli ,jak pies z kotem Kara Chan

1.Zdjęcię:Lusy

2. Zdjecie:Rodzina Cukierków

3.Zdjęcie:Tosia i Agdyś czyli ,jak pies z kotem

4. Zdjecie:Kara Chan

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

WYBORY DO RADY MŁODZIEŻY W PRZEMKOWSKIM HUFCU

05.10.2018

08:42

Aleksandra

Dnia 03.10.2018r. w Przemkowskim Hufcu odbyły się wybory do Rady Młodzieży. W grupach wychowawczy zostatała przedstawiona kandydatura  osób ubiegającej się o  udział w Radzie Młodzieży. Ze wszystkich wyłonionych osób podczas głosownia wybraliśmy przewodniczącą  Rady Młodzieży – Natalię Lewieniec, zastępcę przewodniczącej Oliwia Lepianka oraz sekretarza rady- Klaudię Paździora oraz pozostali członkowie to Patryk Wodopian, Norbert Błażejewski, Kamil Foksa.Po krótkim przedstawieniu regulaminu oraz zapoznaniu się uczestników z opiekunem Rady Młodzieży, młodzież przeszła już do pierwszych działań związanych z zadaniami Rady. Zostały także wyłonione trzy osoby, które będą reprezentować Hufiec podczas Rejonowego Spotkania Przedstawicieli Samorządów OHP w Górze. Podczas naszego spotkania każdy z uczestników mógł bardziej się zapoznać oraz porozmawiać o wspólnych celach ,które będą realizowane na kolejnych spotkaniach.

43110224_2163581060557349_5965712726649995264_n 43151027_1120257244808774_5179524275991740416_n 43249604_1130585513758560_6562200829850288128_n

Zdjęcie nr.1.2. Głosowanie uczestników Hufca na  wybranych kandydatów
Zdjęcie nr. 3. Liczenie głosów przez opiekuna Rady Magdalenę Maślankiewicz i uczestników Hufca .


Autor: Magdalena Maślankiewicz- wychowawca z 1-13 HP Przemków

 

WARSZTATY GRUPOWE W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH W GŁOGOWIE

05.10.2018

08:35

Aleksandra

W dniu 03.10.2018r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Głogowie odbyły się zajęcia grupowe z doradcą zawodowym na temat metod poszukiwania pracy- wejście na rynek pracy. Spotkanie było skierowane do uczniów ostatnich klas zawodowych, którzy kończą edukację. Podczas zajęć młodzież zapoznała się z prawami rządzącymi rynkiem pracyi z  mitami na temat rynku pracy. Celem zajęć było rozwijanie umiejętności oceny własnych możliwości, zapoznanie uczniów z lokalnym rynkiem pracy oraz  analiza potencjalnych możliwości zatrudnienia. W dzisiejszych czasach znalezienie satysfakcjonującej pracy nie jest rzeczą łatwą. Wybierając kierunek kształcenia powinniśmy uwzględnić rynek pracyi preferować te specjalności, które zwiększą w przyszłości możliwości otrzymania zatrudnienia. Dlatego też im więcej różnych sposobów aktywnego poszukiwania pracy młodzież wykorzysta, tym większe prawdopodobieństwo znalezienia pracy. Poszukiwanie pracy trzeba rozpocząć jak najwcześniej. Już przy wyborze kierunku szkoły powinno się uwzględnić sytuację na rynku pracy w miejscu zamieszkania i okolicy. Wybór kierunku dalszego kształcenia powinien uwzględnić rynek pracy i preferować te specjalności, które zwiększają w przyszłości możliwość zatrudnienia. Ważne jest również nauka w tej dziedzinie, która budzi nasze zainteresowanie, by później pracować w zawodzie dającym satysfakcję.

doradca zawoodwy w trakcie zajec uczniowie trakcie zajec

Zajęcia z doradcą zawodowym

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

ZAJĘCIA Z DORADCĄ ZAWODOWYM W HUFCU PRACY W BYSTRZYCY KŁODZKIEJ

04.10.2018

13:38

Agata

Uczestnicy Hufca Pacy w Bystrzycy Kłodzkiej/Grupa Wychowawcza Nowa Ruda/ w dniu 03.10.2018 roku mieli możliwość uczestnictwa w zajęciach z doradcą zawodowym – Małgorzatą Żurawską.
Zajęcia dotyczyły określenia preferencji  predyspozycji zawodowych pod kątem planowania rozwoju kariery zawodowej. Młodzież uzyskała wiedzę, iż pierwszym krokiem w planowaniu kariery są: umiejętność wglądu w siebie czyli poznanie własnych zainteresowań i znajomości swoich mocnych stron oraz własnych ograniczeń.
Dodatkowo warsztaty uatrakcyjnił „test dot. samooceny”. Po otrzymaniu wyników młodzież zrozumiała, co ich interesuje, jakie umiejętności posiadają. W trakcie przedsięwzięcia młodzież usystematyzowała wiedzę na temat metod poszukiwania pracy, sporządzenia dokumentów aplikacyjnych, specyfiki lokalnego rynku pracy. Wiedza zdobyta podczas zajęć z pewnością ułatwi uczestnikom podjęcie właściwych decyzji i zaprocentuje w przyszłości podczas poszukiwania zatrudnienia.

Tekst: Anna Kadubowska

WYBORY DO RADY MŁODZIEŻY W PRZEMKOWSKIM HUFCU

04.10.2018

13:02

Agata

Dnia 03.10.2018r. w Przemkowskim Hufcu odbyły się wybory do Rady Młodzieży. W grupach wychowawczych zostatała przedstawiona kandydatura  osób ubiegających się o  udział w Radzie Młodzieży. Ze wszystkich wyłonionych osób podczas głosownia wybraliśmy przewodniczącą  Rady Młodzieży – Natalię, zastępcę przewodniczącej Oliwię oraz sekretarza rady- Klaudię oraz pozostali członkowie to Patryk, Norbert, Kamil.
Po krótkim przedstawieniu regulaminu oraz zapoznaniu się uczestników z opiekunem Rady Młodzieży, młodzież przeszła już do pierwszych działań związanych z zadaniami Rady. Zostały także wyłonione trzy osoby, które będą reprezentować Hufiec podczas Rejonowego Spotkania Przedstawicieli Samorządów OHP w Polkowicach. Podczas naszego spotkania każdy z uczestników mógł bardziej się zapoznać oraz porozmawiać o wspólnych celach, które będą realizowane na kolejnych spotkaniach.

prz1 prz2 prz3
Zdjęcie nr 1.2. Głosowanie uczestników Hufca na  wybranych kandydatów
Zdjęcie nr 3. Liczenie głosów przez opiekuna Rady Magdalenę Maślankiewicz i uczestników Hufca

Autor: Magdalena Maślankiewicz- wychowawca z 1-13 HP Przemków

EFEKTYWNE POSZUKIWANIE PRACY W CENTRUM W JELENIEJ GÓRZE

04.10.2018

12:58

Agata

W związku z tym, że obecny rynek pracy jest trudny, a konkurencja, z którą przychodzi mierzyć się przeciętnemu kandydatowi do pracy jest olbrzymia, to powoduje, że zdobycie pracy na miarę oczekiwań jest zadaniem często ponad siły. Aby choć trochę zwiększyć swoje szanse warto wiedzieć, jak przygotować się do rozmowy z przyszłym pracodawcą.
Dlatego też zostały zorganizowane kolejne spotkanie dla młodzieży z Hufca Pracy w Jeleniej Górze poprowadzone przez specjalistę ds. rozwoju zawodowego z Centrum  OHP w Jeleniej Górze z cyklu „Efektywne poszukiwanie pracy” na temat rozmowy kwalifikacyjnej. Młodzież dowiedziała się co należy ze sobą zabrać, jak się ubrać, o co może zapytać pracodawca, jak odpowiadać na pytania, poznała także zasady savoir-vivru. Temat bardzo zainteresował młodych ludzi. Padło mnóstwo pytań i wątpliwości, na które odpowiadał specjalista ds. rozwoju zawodowego. Młodzież przyswoiła wiele ciekawych informacji, które być może w przyszłości zaowocują tym, że pewnie i bez lęku zainicjują poszukiwania pracy dla siebie.

Mlodziez na spotkaniu
Młodzież na spotkaniu

Tekst i zdjęcie: Edyta Bandura- specjalista ds. rozwoju zawodowego

„SAMOWIEDZA JAKO ŹRÓDŁO POZNANIA SIEBIE” SPOTKANIE Z DORADCĄ ZAWODOWYM W HUFCU PRACY DZIERŻONIOWIE

04.10.2018

12:24

Agata

4 października 2018 r. odbyło się spotkanie dla uczestników Hufca Pracy w Dzierżoniowie - uczniów kl. I AB w Dzierżoniowie z doradcą zawodowym  z Młodzieżowego Centrum Kariery - panią Joanną Kosowską.
Rola doradcy zawodowego w procesie właściwego wyboru szkoły jest nieoceniona. Uczestnicy OHP zostaną objęci trzyletnim wsparciem z zakresu doradztwa zawodowego w celu lepszego i korzystniejszego wkroczenia na rynek pracy po ukończeniu szkoły zawodowej.

dz1
Spotkanie z doradcą zawodowym

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

COROCZNE ĆWICZENIA PRZECIWPOŻAROWE W OŚRODKU OHP W MYSŁAKOWICACH

04.10.2018

11:52

Agata

W dniu 03.10.2018r. o godz. 19.00 w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Mysłakowicach ogłoszony został alarm pożarowy. Pożar miał miejsce na II piętrze w internacie chłopców. Ze względu na duże rozprzestrzenianie się dymu przystąpiono do ewakuacji osób z budynku internatu.
Spokój został zachowany, to były tylko ćwiczenia. W ramach realizacji programu „Wiem, wiec jestem bezpieczny” koordynator programu, pedagog OSiW OHP w Mysłakowicach pani Anna Amborska wraz z Komendantem Gminnym Straży Pożarnej panem Czesławem Godoniem i Inspektorem Zarządzania Kryzysowego Gminy Mysłakowice panem Waldemarem Chądzyńskim zorganizowali ewakuację młodzieży i kadry z budynku OSiW OHP połączoną z ćwiczeniami praktycznymi Ochotniczej Straży Pożarnej Gminy Mysłakowice.

m przyjazd sluzb m ewakuacja z tarasu m pomoc poszkodowanemu m wejscie na strych m zadymienie (1)
1.Przyjazd służb
2.Ewakuacja z tarasu
3.Pomoc poszkodowanemu
4.Wejście straży na strych budynku
5.Zadymiony korytarz w Ośrodku

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

WYBORY DO RADY HUFCA W POLKOWICACH

04.10.2018

11:45

Agata

W dniu 04.10.2018 r. w siedzibie jednostki 1-23 HP Polkowice odbyły się wybory do Rady Hufca na nowy rok szkolny 2018/2019. Wybory do Rady Młodzieży poprzedzone były spotkaniami kadry Hufca z uczestnikami, podczas których informowano młodzież o zadaniach Rady Młodzieży i przywilejach demokracji. Kadra wyjaśniła uczestnikom, że wybrani przedstawiciele do Rady Młodzieży reprezentują wszystkich uczestników, pomagają w organizacji różnego rodzaju imprez kulturalno-oświatowych i sportowo-rekreacyjnych związanych z organizacją czasu wolnego i inicjatyw własnych jak również są łącznikami pomiędzy hufcem a grupami wychowawczymi.

p1 p2 p3 p4
1.Kącik wyborczy.
2,3,4.Uczestnicy podczas głosowania

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

DZIEŃ CHŁOPAKA W HUFCU PRACY W DZIERŻONIOWIE

04.10.2018

11:20

Agata

W Hufcu Pracy w Dzierżoniowie nasze aktywne uczestniczki miały ostatnio doskonałą okazję do zintegrowania się z męską częścią uczestników. W dniach 28 września br.  i  1 października br. dziewczyny zorganizowały Dzień Chłopaka. Składały serdeczne życzenia i wręczały drobne upominki. Dzień chłopaka w Polsce zyskuje w naszym kraju coraz większą popularność. Geneza  tego święta sięga VI wieku.  W Japonii obchodzono wtedy święto Tango no Sekku, kiedy całe rodziny cieszyły się z wyników nauki męskich potomków rodzin. Nasi uczestnicy zostali miło zaskoczeni przez swoje rówieśniczki. Młodzież miała okazję do wzmocnienia więzi międzyludzkich, spędzenia czasu w miłej atmosferze i docenienia obecności kolegów.

d1

Chłopcy z HP z Dzierzoniowa

Tekst: wychowawca 1-7 HP Dzierżoniów Adam Kapka
Zdjęcia: Komendant 1-7 HP Dzierżoniów Jadwiga Hajduk- Stalica

WARSZTATY DLA MŁODZIEŻY W MCK OHP W BOLESŁAWCU

04.10.2018

11:09

Agata

W Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Bolesławcu zaczął się cykl spotkań z młodzieżą w celu dokładnego zapoznania z własnymi predyspozycjami zawodowymi. Twórcą koncepcji predyspozycji zawodowych był amerykański psycholog John Lewis Holland. Uważał, że preferencje zawodowe danej osoby powstają pod wpływem adaptacji do wymagań środowiska, procesu internalizacji wartości oraz doświadczeń życiowych. Wobec tego zaproponowano młodym ludziom wykonanie testu pn. kwestionariusz zainteresowań zawodowych.

b Uczetsnicy spotkania b Warsztaty dla mlodziezy
1.Uczestnicy spotkania
2.Warsztsty dla młodzieży w MCK OHP w Bolesławcu

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

„CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE”

04.10.2018

10:38

Agata

Sentencja z szesnastego wieku brzmi „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. A przecież Dolny Śląsk jest miejscem gdzie historia przeplata się ze współczesnością.  Postanowiliśmy zwiedzić wybrane atrakcje powiatu kamiennogórskiego.
W dniu 3 października b.r. w ramach programu adaptacyjno-integracyjnego DWK OHP we Wrocławiu „Witamy w OHP” dla młodzieży pierwszego rocznika Ochotniczego Hufca Pracy w Jaworze zorganizowano wycieczkę autokarową do Krzeszowa i Kamiennej Góry. W Krzeszowie uczestnicy wycieczki mogli podziwiać Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej. Każdy z nas był pod wrażeniem bogatego wystroju Bazyliki Kolegiackiej Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Jest to barokowy kościół dawnego opactwa cysterskiego podniesiony przez naszego papieża do rangi kolegiaty.

j1 j2 j3 j4
Zdj.1 Młodzież  z panią komendant Mariolą Labryga przed  Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie.
Zdj.2 Zwiedzanie wnętrza Sanktuarium w Krzeszowie
Zdj.3 i 4  Poznajemy podziemia „Projektu Arado” w Kamiennej Górze

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

WROCŁAWSKIE HUFCE PRACY NA ZAWODACH STRZELECKICH „ O PUCHAR PREZYDENTA WROCŁAWIA”

04.10.2018

10:33

Agata

W dniu 03.10.2018r. we Wrocławiu na strzelnicy sportowej LOK przy ul. Skwierzyńskiej odbyły się Zawody Strzeleckie dla Młodzieży Szkół Ponadpodstawowych o Puchar Prezydenta Wrocławia. Wrocławskie Hufce Pracy reprezentowały 2 drużyny.
Celem zawodów była popularyzacja wśród młodzieży szkolnej działalności Ligi Obrony Kraju, integracja młodzieżowego środowiska strzelectwa sportowego, sprawdzenie nabytych umiejętności strzeleckich jak również wskazanie ciekawej formy spędzania czasu wolnego i zachęcenia do aktywnego udziału w kołach sportowych. Zawody były prowadzone w kategorii indywidualnej dla dziewcząt i chłopców jak również drużynowej. Zawody były podsumowaniem sezonu strzeleckiego, był to bardzo przyjemny czas spędzony na sportowo.

w1 w2 w3
Reprezentacja Hufców Wrocławskich na Zawodach Strzeleckich  "O Puchar Prezydenta Wrocławia"

Tekst i zdjęcia: Ryszard Gos – wychowawca HP 1-47 Wrocław

NOCNE ZWIEDZANIE KOŚCIOŁA ŚW. ANNY W ZĄBKOWICACH ŚLĄSKICH

04.10.2018

09:23

Agata

Młodzież Ośrodka Szkolenia i Wychowania OSiW OHP Ząbkowice Śl. z wychowawcą mieli okazję zobaczyć i poznać historię jednego z obiektów turystycznych – Ząbkowic Śl. - kościół św. Anny. Całe przedsięwzięcie realizowane było przez Izbę Pamiątek Regionalnych w Ząbkowicach Śl. pod nazwą „II Noc Kościołów”.
Przedsięwzięcie rozpoczęło się od prelekcji Burmistrza Ząbkowic Śląskich – pana Marcina Orzeszka, następnie głos zabrali przewodnicy Izby Pamiątek Regionalnych, w tym Kamil Pawłowski oraz  ksiądz Krzysztof Herbut, proboszcz parafii.
Następnie odbyło się zwiedzanie w kilkudziesięcioosobowych grupach.

1.Koncert fortepianowo-smyczkowy. 2.Organizatorzy przedsiewziecia. 3.Prelekcja Przewodniczacego Izby Pamiatek Pana Kamila Pawlowskeigo
1.    Koncert fortepianowo-smyczkowy.
2.    Organizatorzy przedsięwzięcia.
3.    Prelekcja Przewodniczącego Izby Pamiątek Pana Kamila Pawłowskiego

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

BEZPIECZNIE DOTRZEĆ DO SZKOŁY

04.10.2018

08:55

Agata

Odpowiednia postawa dotycząca bezpiecznego i kulturalnego uczestnictwa w ruchu drogowym, prawidłowe zasady przechodzenia przez jezdnię to główny temat spotkania z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskach, które odbyło się w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Ząbkowicach Śląskich dnia 03.10.2018r. Funkcjonariusze przypomnieli młodzieży o zasadach podczas przechodzenia przez jezdnię, bezpiecznym zachowaniu w szkole i w domu oraz w kontakcie z nieznajomymi.  Można było dowiedzieć się jak przebiega droga do szkoły, na co należy zwrócić uwagę w czasie przechodzenia przez pasy w miejscu, gdzie obowiązuje sygnalizacja świetlna i tam gdzie jej nie ma oraz jak należy zachować się jeżdżąc rowerem.

z Pogadanka na temat bezpieczna droga do szkoly z Mlodziez odpowiada na zadane pytania
1.    Pogadanka na temat bezpieczna droga do szkoły
2.    Młodzież odpowiada na zadane pytania

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

REJONOWE WYBORY PRZEDSTAWICIELI MŁODZIEŻOWEJ RADY HUFCA

03.10.2018

14:37

Agata

W dniu 02.10.2018 w HP 1-6 w Jeleniej Górze odbyły się  rejonowe spotkanie przedstawicieli samorządów uczestników OHP z rejonu jeleniogórskiego. W spotkaniu brali udział uczestnicy z HP Bolesławiec, HP Jelenia Góra, HP Kamienna Góra, OSiW Mysłakowice.
Celem spotkania było wyłonienie reprezentantów naszego rejonu do Wojewódzkiej Rady Młodzieży. Spotkanie rozpoczęło się od przywitania gości poczęstunkiem. Komendant HP Jelenia Góra Włodzimierz Cikorski przedstawił program i cel spotkania.  
Następnym punktem programu były gry i zabawy integracyjne uczestników. Zabawy prowadziła wychowawczyni HP 1-6 Ewa Grzelak-Walkowiak, przeprowadzone zabawy to m.in. „Pajęczyna” oraz  „Zgadnij kto”.  Celem zabaw było bliższe poznanie się przez uczestników, aby mogli oddać głos na kandydata, który najbardziej przypadł im do gustu. Po zabawach uczniowie mieli okazję  porozmawiać z gościem, którym był Pan Miłosz Sajnog, były wiceprezydent miasta Jelenia Góra oraz były radny samorządu terytorialnego.

zdjecie1 zdjecie2 zdjecie4
Zdjęcie 1  przedstawiciele Młodzieżowej Rady Hufca z Komendantem HP 1-6
Zdjęcie 2  nowo wybrani przedstawiciele Rejonowej Rady Młodzieży
Zdjęcie 3  Zabawa „Pajęczyna”

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »
1234567...8

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP Wrocław 2007