logo

     

Dolnośląska WK
ul. Wybrzeże J. Słowackiego 9
(wejście od ul.Mazowieckiej)
50-413 Wrocław
tel.:71 344-65-70, fax.:71 342-49-01

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 

HUFIEC PRACY Z JELENIEJ GÓRY CZYTA DZIECIOM

14.05.2018

11:29

Agata

„Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się – ze wszystkich sił – tego, czego pragnie” – Paulo Coelho

Jednym z celów działalności jeleniogórskiej Rady Młodzieży jest integracja międzypokoleniowa, dlatego też od kilku lat Hufiec Pracy w Jeleniej Górze współpracuje z zaprzyjaźnionym przedszkolem. Podczas spotkań z dziećmi młodzież ma możliwość kształtowania postaw prospołecznych. W ramach współpracy członkowie Rady Młodzieży przekazują dla przedszkola, wcześniej zebrane wśród młodzieży z hufca, książki: bajki i baśnie dla najmłodszych.

j Mlodziez z Hufca Pracy w Jeleniej Gorze podczas czytania bajek dzieciom 2 j Mlodziez z Hufca Pracy w Jeleniej Gorze podczas czytania bajek dzieciom 3 j Mlodziez z Hufca Pracy w Jeleniej Gorze podczas czytania bajek dzieciom j Wreczanie przez mlodziez slodkich upominkow
Zdj. 1,2,3:  Młodzież z Hufca Pracy z Jeleniej Góry podczas czytania bajek dzieciom
Zdj. 4: Wręczanie przez młodzież z Hufca Pracy słodkich upominków dzieciom

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

SZKOLENIE DLA DORADCÓW ZAWODOWYCH

14.05.2018

11:16

Agata

W dniach od 7 do 11 maja 2018 roku w siedzibie Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży  OHP w Wałbrzychu odbyło się szkolenie dla kadry doradców zawodowych zatrudnionych  w Młodzieżowych Centrach Kariery oraz Mobilnych Centrach Informacji Zawodowych DWK OHP, które zgodnie z zaleceniem Komendy Głównej OHP przeprowadziła trenerka multiplikatorka: Ilona Janecka.
Celem zajęć było zapoznanie doradców zawodowych z zakresem stosowania programu szkolenia oraz przygotowanie uczestników szkolenia do samodzielnego prowadzenia zajęć w oparciu  o podręcznik „Szukam Pracy”.
Szkolenie obejmowało 18 sesji wchodzących w skład programu szkolenia i trwało 40 godzin dydaktycznych.

s Podczas szkolenia (00000003) s W trakcie szkolenia
Uczestnicy szkolenia

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

WARSZTATY Z USAMODZIELNIENIA SIĘ W MCK OHP W BOLESŁAWCU

14.05.2018

10:40

Agata

logo OSDZ

Dnia 10.05.2018r. w Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Bolesławcu zakończyły się warsztaty przygotowujące do usamodzielnienia się w ramach projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI”.
Prowadząca warsztaty pani Jolanta Wawrzusiak przedstawiła moduły tematyczne. Moduły obejmowały takie zagadnienia:  zarządzanie budżetem domowym, kontakty z instytucjami i urzędami publicznymi, prawo pracy, podatki i ubezpieczenia oraz podstawy przedsiębiorczości. Młodzież  uczestnicząca w projekcie została zapoznana z podstawowymi wiadomościami z zakresu prawa pracy, podatku dochodowego od osób fizycznych, obowiązków płatników składek z tytułu umów o pracę czy dzieło.

bole Mlodziez w trakcie zajec Boleslawiec 1 bole Mlodziez w trakcie zajec Boleslawiec 2
Uczestnicy podczas zajęć

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

ZAJĘCIA KOMPUTEROWE W GŁOGOWIE

14.05.2018

10:25

Agata

logo OSDZ

W Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Głogowie dnia 10.05.2018r. zakończył się kurs komputerowy ECDL dla uczestników projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI”.
Celem kursu było dostarczenie wiedzy i umiejętności w zakresie wykorzystania podstawowych funkcji komputera klasy PC i jego systemu operacyjnego. Młodzież nauczyła się korzystać z edytora tekstu oraz arkuszy kalkulacyjnych, a także formatowania, używania podstawowych funkcji matematycznych, statystycznych i logicznych, tworzenia i formatowania wykresów, diagramów oraz korzystania z sieci informatycznych. Efektem szkolenia było uzyskanie kwalifikacji potwierdzonych odpowiednim dokumentem-certyfikatem.

uczestnicy na zajeciach komputerowych
Uczestnicy podczas zajęć

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

MAMY III MIEJSCE W KONKURSIE PIOSENKI PROFILAKTYCZNEJ

14.05.2018

10:08

Agata

Uczestnicy Hufca Pracy w Dzierżoniowie  wzięli udział w III Edycji Festiwalu Profilaktycznego „Trzeźwo przez świat” w Ząbkowicach Śląskich.
Ideą przewodnią festiwalu, było ukazanie w krótkich formach teatralnych i wokalnych ludzkich dramatów, będących pokłosiem uzależnień oraz rozwijanie poczucia świadomości walki z alkoholizmem, narkomanią i nikotynizmem.
Nikola Waś i Kacper Szyka przygotowali scenkę pt. „Czy było warto” natomiast Kacper brał również  udział  w konkursie piosenki profilaktycznej.

d Zdjecie 1 d zdjecie 2
1 Kacper Szyka i Nikola Waś z dyplomami i nagrodami
2 Wspólne zdjęcie uczestników Festiwalu „Trzeźwo przez świat”

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

SZLAKIEM DIOROWSKICH RADIOODBIORNIKÓW

14.05.2018

10:03

Agata

W  ubiegłym roku młodzież Hufca Pracy w Dzierżoniowie miała okazję w ramach programu „Tu żyjemy” zapoznać się z historią pierwszego Pioniera czyli pierwszego polskiego radioodbiornika, wyprodukowanego w  1948 roku właśnie w Dzierżoniowie jak również z realizacją projektu „Diora”.
W dniu 9 maja br. młodzież  rozpoczęła wędrówkę szlakiem diorowskich radioodbiorników. Osiem odlewów radioodbiorników w oryginalnych rozmiarach zostało umieszczonych przy uliczkach odchodzących od Rynku. Dwa następne – przy kinoteatrze Zbyszek oraz Muzeum Miejskim Dzierżoniowa.  
Podczas spaceru starsi mieszkańcy Dzierżoniowa zatrzymywali się przy ekspozycjach i z uśmiechem na twarzy opowiadali  młodym swoje historie związane z dzierżoniowską radiofonią.

Zdjecie nr 1 Zdjecia nr 2
Uczestnicy podczas spaceru szlakiem diorowskich radioodbiorników

Tekst/zdjęcia: Nikola Krajewska- wychowawca HP Dzierżoniów

WARSZTATY „PODSTAWY MAKIJAŻU” W BOLESŁAWCU

14.05.2018

09:43

Agata

Dnia 10 maja b.r. w Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Bolesławcu odbyły się warsztaty z podstaw makijażu. W zajęciach uczestniczyło 6 kobiet chcących nabyć nowe umiejętności, które wykorzystają na co dzień oraz które są niezbędne w branży związanej z modą i urodą. Na warsztaty zostały zaproszone wolontariuszki, które z chęcią podzieliły się swoimi umiejętnościami. Uczestniczki w teorii i w praktyce dowiedziały się w jaki sposób przeprowadzić demakijaż i jakie produkty stosować, by był on skuteczny.

bo Uczestniczki warsztatow bo Wolontariuszki podczas warsztatow
Uczestniczki warsztatów w MCK OHP w Bolesławcu

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

WARSZTAT „AKTYWNI I SKUTECZNI NA RYNKU PRACY”

14.05.2018

09:32

Agata

Młodzieżowe Centrum Kariery  OHP  w Bolesławcu w dniu 09.05.2018r. zorganizowało warsztat „Aktywni i skuteczni na rynku pracy” prowadzony przez specjalistę ds. szkoleń Panią Agnieszką Kołodziej oraz pośrednika pracy Panią Katarzynę Suchecką z uczniami Zespołu Szkół Elektronicznych w Bolesławcu.
Podczas warsztatów młodzież zapoznała się z działalnością Młodzieżowego Centrum Kariery oraz rodzajami wsparcia, które jednostka oferuje. Młodzież mogła dowiedzieć się o bezpłatnych szkoleniach w ramach projektu unijnego „OHP jako realizator usług pracy”.

b Specjalista ds. szkolen z uczestnikami warsztatow b Uczestnicy warsztatow
Uczestnicy warsztatów na zajęciach ze specjalistą ds. szkoleń i pośrednikiem pracy z MCK OHP z Bolesławca

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

KSIĄŻKA- LEKARSTWO DLA UMYSŁU

14.05.2018

09:23

Agata

,,Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa
jaką sobie ludzkość wymyśliła.”
Wisława Szymborska

Nie od dziś wiadomo, że czytanie bajek  dzieciom już od  najmłodszych lat ma niezmiernie istotny wpływ na rozwój umysłu i osobowość dziecka. Pobudza je do aktywnego myślenia, rozwija wyobraźnię malucha, stymuluje do twórczego działania. Dlatego uczestnicy 1-2 HP w Górze dnia 11.05.2018 w ramach innowacji- KSIĄŻKA- LEKARSTWO DLA UMYSŁU spędziła miło czas w przedszkolu publicznym im. M. Konopnickiej w Górze, gdzie wprowadzała najmłodszych w zaczarowany świat baśni i bajek. Dzieci z grupy motylki i jagódki bardzo ciepło, spontanicznie i żywiołowo przyjęły uczestniczki, które miały wprowadzić je do świata brzydkiego kaczątka, Pięknej i Bestii czy Calineczki.

g Uczestniczki HP w Gorze podczas czytania bajek dla dzieci z przedszkola. gora
Uczestniczki w przedszkolu w Górze podczas czytania bajek dzieciom

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

WYCIECZKA DO PARKU IM. SYBIRAKÓW W ZĄBKOWICACH ŚLĄSKICH

14.05.2018

09:15

Agata

Wycieczki krajoznawcze są formami pracy dydaktyczno-wychowawczej, w której wychowankowie zdobywają wiedzę dzięki bezpośredniej styczności ze środowiskiem przyrodniczym i kulturowym. Wyjścia poza mury ośrodka stanowią rodzaj lekcji wprowadzającej lub utrwalającej działania wychowawcze. Spacer to pewnego rodzaju forma odpoczynku, korzystanie z pobytu na powietrzu, zaspokajanie potrzeby ruchu. Z takiej formy relaksu skorzystali wychowankowie Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Ząbkowicach Śl.

za Mlodziez w parku Sybirakow za Chwila relaksu
1.    Młodzież w parku Sybiraków
2.    Chwila relaksu

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

DBAMY O NASZE TERENY ZIELONE

14.05.2018

09:09

Agata

Jeśli latem chcemy cieszyć się z pięknego, zadbanego ogrodu to  powinniśmy przystąpić do prac porządkowych, przycinania krzewów i drzew oraz renowacji elementów małej architektury. Dzięki temu damy czas roślinom na regenerację, a tereny zielone przygotujemy na nadchodzący sezon.
Gdy wiosną dni stają się coraz dłuższe i słońce zaczyna mocniej przygrzewać, coraz chętniej wychodzimy na dwór, aby spędzić czas na świeżym powietrzu grając w piłkę nożną oraz posiedzieć na ławeczkach koło naszego internatu. Ale żeby cieszyć się ładnym widokiem dookoła „naszego drugiego domu” powinniśmy zadbać o niego.

z Grabienie trawy z Wysiewanie nasion kwiatow
1. Grabienie trawy
2.  Wysiewanie nasion kwiatów

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

8 MAJA - ŚWIATOWY DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK

14.05.2018

09:03

Agata

8 maja br. uczestnicy Hufca Pracy w Dzierżoniowie podziękowali bibliotekarzom za ich ogromne poświęcenie oraz dbałość w utrzymanie zbiorów książek, które są bez wątpienia dobrodziejstwem ludzkości. To w nich przecież pisarze przekazują czytelnikom swój obraz postrzegania rzeczywistości. Bibliotekarze to strażnicy książkowych skarbnic, którzy poprzez swoje zaangażowanie zasługują w pełni na nasz szacunek. Ludzie pracujący w bibliotekach są bardzo często skromni, mają doskonałą pamięć, potrafią precyzyjnie wskazać, gdzie znajdują się pozycje książkowe, którymi zainteresowany jest czytelnik.

biblioteka
Uczestnicy Hufca w bibliotece szkolnej

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

„POSTAW NA SIEBIE”

10.05.2018

15:22

Agata

Zajęcia prowadzone w oparciu o cztery postawy życiowe Franklina Ernsta.

Dnia 10 maja 2018 roku w Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Strzegomiu  odbyły się zajęcia z młodzieżą II klasy Zespołu Szkół w Strzegomiu, które dotyczyły postaw, jakie towarzyszą nam każdego dnia w różnych sytuacjach.
Okazuje się, że nie wszystko w naszym zachowaniu da się zaplanować. Czasem sytuacje mobilizują do przejawiania zachowań, których nie spodziewalibyśmy się po sobie.

wal
Młodzież w trakcie zajęć

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

SPOTKANIE PROMUJĄCE OŚRODEK SZKOLENIA I WYCHOWANIA OHP W MYSŁAKOWICACH

10.05.2018

14:49

Agata

W dniu 10.05.2018 r. w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Mysłakowicach odbyło się spotkanie z pedagogami Szkół Podstawowych i Poradni Psychologiczno- Pedagogicznych z terenu powiatu złotoryjskiego, kamiennogórskiego i jeleniogórskiego.
Celem tego spotkania było promowanie działalności naszego Ośrodka i zachęcanie przez pedagogów, kwalifikującej się młodzieży, do kontynuowania nauki w Szkole Podstawowej i Gimnazjum z przyuczeniem do zawodu oraz w Szkole Branżowej I stopnia z nauką zawodu. Podczas spotkania została zaprezentowana działalność wychowawcza i szkoleniowa naszej jednostki.

m spotkanie z pedagogami m prezentacja dzialalnosci OSiW OHP w Myslakowicach
1.    Spotkanie promujące OSiW
2.    Prezentacja działalności OSiW

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

DZIERŻONIOWSCY UCZESTNICY TWORZĄ PLAKATY ANTYNIKOTYNOWE

10.05.2018

13:35

Agata

10 maja br. dla uczestników pierwszego rocznika Hufca Pracy w Dzierżoniowie  zostały przeprowadzone kolejne zajęcia profilaktyczne w ramach autorskiego programu „Ja nie palę, nie pal TY!”.
Tym razem zajęcia odbyły się w formie warsztatów plastycznych, których celem było stworzenie plakatów- ulotek o treści antynikotynowej. Podczas pracy w grupach zastanawialiśmy się jakie informacje powinny znaleźć się na plakatach. Jednocześnie wymieniliśmy się spostrzeżeniami na temat ostatnich informacji uzyskanych podczas ostatnich zajęć wychowawczych.

dz1 dz2 dz3

1, 2 - Uczestnicy tworzą plakaty o treści antynikotynowej
3 - Plakaty

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

KONFERENCJA „NIEPEŁNOSPRAWNI NA RYNKU PRACY” W JELENIEJ GÓRZE

10.05.2018

13:29

Agata

Dnia 10 maja 2018r. w Jeleniej Górze odbyła się konferencja „Niepełnosprawni na rynku pracy”, której organizatorem było Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Jeleniej Górze. Celem spotkania była wymiana doświadczeń dotyczących zatrudniania osób niepełnosprawnych oraz podjęcie tematu wsparcia psychologicznego osób niepełnosprawnych  Pogłębienie i aktywizacja współpracy między przedstawicielami instytucji, zajmującymi się osobami niepełnosprawnymi.

Otwarcie konferencji przez Dyrektora i Wojewodzkiego Komendanta
Otwarcie Konferencji przez Wojewódzkiego Komendanta OHP oraz Dyrektor CEiPM OHP z Jeleniej Góry

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

WOJEWÓDZKI KONKURS EKOLOGICZNY „EKO-POLSKA” ROZSTRZYGNIĘTY

10.05.2018

11:46

Agata

Konkurs ekologiczny „Eko-Polska” w tym roku pod nazwą „Chcemy oddychać. Walczymy o czyste powietrze” skierowany był do młodzieży wszystkich jednostek Dolnośląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy ekologicznej, propagowanie postaw przyjaznych środowisku, podniesienie świadomości ekologicznej uczestników, jak również motywowanie młodych ludzi do podejmowania działań dla dobra człowieka i otaczającej go przyrody.

Komisja podczas wyboru najpelszej pracy konkursowej
Komisja konkursowa podczas oceny nadesłanych prac na Konkurs ekologiczny "Eko-Polska"

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

ZAJĘCIA KOMPUTEROWE W STRZELINIE

10.05.2018

11:03

Agata

logo OSDZ

Strzelińskie Młodzieżowe Centrum Kariery OHP realizuje zajęcia z podstawowego kursu komputerowego w ramach projektu „Od szkolenia do zatrudnienia-YEI". Szkolenie trwające od 07.05.2018r. do 11.05.2018 r. swoim zakresem obejmuje podstawową wiedzę o obsłudze komputera, naukę konkretnych programów a także porusza np. kwestie bezpieczeństwa w sieci, kwestie praw autorskich, tworzenia prostych stron internetowych. Zajęcia przewidują elementarne przygotowanie do pracy z komputerem.

ODSZ zaj komputerowe 3 OSDZ-zaj.komputerowe 1 OSDZ-zaj.komputerowe 4

Zajęcia komputerowe z benficjentami projektu

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

DZIEŃ EUROPY W DZIERŻONIOWIE

10.05.2018

10:04

Agata

W dniu 10 maja 2018 roku w Zespole Szkół Nr 2 imienia Tadeusza Kotarbińskiego w Dzierżoniowie odbyło się spotkanie uczestników Hufca Pracy, którego tematem była historia Unii Europejskiej.
Czym jest Unia Europejska? Instytucja  powstała  01.11.1993 r.  wtedy zostały potwierdzone  postanowienia  Traktatu z Maastricht, tzw. Traktatu o Unii Europejskiej. Powstanie Unii Europejskiej   poprzedziło kilka istotnych wydarzeń, które miały wpływ na rozwój integracji Europejskiej.

d11 d22
1.Wychowawca tłumaczy prezentację o UE
2.Uczestnicy podczas zajęć

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

CENTRUM Z JELENIEJ GÓRY NA TRANSGRANICZNYCH TARGACH W ZGORZELCU

10.05.2018

08:52

Agata

Dnia 9 maja 2018r. Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Jeleniej Górze uczestniczyło w Transgranicznych Targach Informacyjno – Rekrutacyjnych w Zgorzelcu. Organizatorem Targów  był Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy w Wałbrzychu.
Targi skierowane były do osób bezrobotnych, poszukujących pracy, absolwentów szkół oraz młodzieży uczącej się. Wiele osób miało okazję zapoznać się z zaprezentowanymi ofertami pracy stałej i sezonowej  przez firmy niemieckie i czeskie oraz z oczekiwaniami i wymaganiami, jakie stawiają przed potencjalnymi kandydatami do pracy pracodawcy z zagranicy. Najczęściej firmy niemieckie i czeskie poszukiwały pracowników na takie stanowiska, jak: hydraulik, stolarz, elektryk, spawacz, ślusarz, lakiernik, mechanik, opiekunka do osób starszych, pielęgniarka, operator wózków widłowych.

Stoisko Centrum
Stoisko Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP z Jeleniej Góry na Transgranicznych Targach Informacyjno-REkrutacyjnych w Zgorzelcu

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »
12345678...9

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP Wrocław 2007