logo

     

Dolnośląska WK
ul. Wybrzeże J. Słowackiego 9
(wejście od ul.Mazowieckiej)
50-413 Wrocław
tel.:71 344-65-70, fax.:71 342-49-01

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO W CEIPM OHP WE WROCŁAWIU

03.12.2018

14:56

Agata

W dniu dzisiejszym został rozstrzygnięty konkurs pt.: „Zawody przeszłości na 100-lecie niepodległości”. Został on ogłoszony z początkiem listopada dla jednostek podległych wrocławskiemu Centrum. W związku ze 100-leciem niepodległości, która przypadła w ty roku w naszym kraju odbywały się różnego rodzaju uroczystości. Młodzież również uczciła to wydarzenie biorąc udział w naszym konkursie. Chcieliśmy połączyć to ogólnokrajowe wydarzenie z naszą działalnością. I udało się.  Młodzież, która wzięła udział w tym konkursie musiała odszukać zawody, które już są u schyłku swojej świetności, albo już nie istnieją  z powodu braku zapotrzebowania na nie.

wr1 wr2
1.    Komisja konkursowa
2.    Nagrodzone prace

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

PRZYGOTOWANIA DO KONKURSU NA „KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ” ZAKOŃCZONE

03.12.2018

14:51

Agata

Od lat pisanie i otrzymywanie pocztówek kojarzyło się nam ze świętami. W Polsce  składanie życzeń w tradycyjny sposób sięga już ponad 100 lat. Na samym początku wysyłano czarno-białe kartoniki. Następnie, zaraz po odzyskaniu niepodległości przez nasz kraj, pojawiły się ręcznie malowane pocztówki i zyskały sobie od razu dużą popularność.  Dzisiaj niestety jeszcze jedynie starsze osoby nasi dziadkowie czy rodzice piszą na kratkach tradycyjne życzenia. Z biegiem czasu myślimy jakby ułatwić sobie życie i jednym z takich sposobów jest zastąpienie tradycyjnych kartek świątecznych kartkami w formie elektronicznej. 

Wychowanki prezentuja swoje prace
Wychowanki prezentują swoje prace

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

KARTKI BOŻONARODZENIOWE – ŚWIĄTECZNY KLIMAT W HUFCU PRACY W GÓRZE

03.12.2018

14:07

Agata

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, dlatego młodzież z Hufca Pracy w Górze nie traci czasu i wykonała przepiękne kartki bożonarodzeniowe na ogólnopolski konkurs plastyczny.
Celem konkursu jest zachęcenie młodzieży do osobistego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia i refleksji nad sensem świętowania, pobudzenie wyobraźni i przyczynienie się do rozwoju artystycznych uzdolnień młodzieży oraz kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia.  

kartki konkursowe
Kartki bożonarodzeniowe na konkurs

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

PIERWSZA POMOC- TEGO NIE MOŻESZ NIE WIEDZIEĆ

03.12.2018

13:43

Agata

„Gdy wypadek się wydarzy i nikogo przy tym nie ma
to pamiętaj! Pomóc możesz przy ocenie zagrożenia.
Więc wyluzuj, nie bój się, już wiesz sam co zrobić masz.
Najpierw pomyśl co i jak, potem działaj! Radę dasz!”
Jachne Orda

 Wprawdzie Światowy Dzień Pierwszej Pomocy obchodzony jest od 2000 r. we wrześniu, to uczestnicy Hufca Pracy w Górze dnia 03.12.2018 r. po raz kolejny spotkali się z aspirantem sztabowym Łukaszem Andrzejewskim, strażakiem Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Górze i jednocześnie ratownikiem medycznym w ramach programu edukacyjno- profilaktycznego -,,Wiem więc jestem bezpieczny”, aby zdobyć i usystematyzować wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Uczestnicy HP w Gorze podczas cwiczen z resuscytacji krazeniowo oddechowej
Uczestnik z Hufca Pracy z Góry podczas ćwiczeń z resuscytacji krążeniowo-oddechowej

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

2018 ROKIEM ZBIGNIEWA HERBERTA

03.12.2018

13:08

Agata

Młodzież z górowskiego hufca w dniu 3 grudnia 2018 roku przystąpiła do Konkursu- Test wiedzy pt. „Życie i Twórczość Zbigniewa Herberta”. Punktualnie o godzinie 10.00 w dwóch salach równocześnie rozpoczął się wielki test. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością biografii artysty. Zaczynając od miejsca i daty urodzenia, używanych pseudonimów, jego podróżach, otrzymanych nagrodach, wykonywanych zawodach  i twórczości.
Każdy z nich wiedział, że Zbigniew Herbert urodził się w 1924 r. we Lwowie, zmarł w 1998 r. w Warszawie. Jeden z najwybitniejszych polskich poetów powojennych.

g Test konkursowy - zycie i twoczosc Zbigniewa Herbeta g
Test konkursowy Życie i twórczość Zbogniewa Herberta w Górze

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

WARSZTATY PEŁNE „SZUKAM PRACY” W MCK OHP W LUBANIU

03.12.2018

12:11

Agata

W Młodzieżowy Centrum Kariery OHP w Lubaniu, zostały zorganizowane pełne warsztaty  z zakresu „Szukam pracy”. Zajęcia przeprowadziła Liliana Czerwińska- doradca zawodowy z MCK OHP w Lubaniu.
Podczas spotkań uczestnicy przygotowywali swoje mocne strony i predyspozycje zawodowe. Poznali, także techniki i metody poszukiwania zatrudnienia, dokonali analizy rynku pracy, poznali zasady poprawnego sporządzania dokumentów aplikacyjnych.

Uczestniy WAPP
Uczestnicy warsztatów w MCK OHP w Lubaniu

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

WARSZTATY Z MŁODZIEŻĄ HUFCA PRACY W BOLESŁAWCU

03.12.2018

11:09

Agata

Dnia 30.11.2018 roku kadra Młodzieżowego Centrum Kariery w Bolesławcu przeprowadziła zajęcia z uczniami 3 klasy Hufca Pracy. Spotkanie miało na celu ukazanie uczestnikom możliwości zatrudnienia oraz uzyskania wsparcia z różnych instytucji zajmujących się rynkiem pracy.
Zajęcia przeprowadzone przez doradcę zawodowego miały charakter warsztatowy, w trakcie których uczniowie zdobyli wiedzę na temat samoświadomości, która umożliwia im lepsze poznanie siebie oraz zrozumienie znaczenia swoich cech osobowości i zainteresowań przy dokonywaniu ważnych wyborów życiowych i zawodowych.

Mlodziez Hufca Pracy podczas warsztatow
Młodzież Hufca Pracy podczas warsztatów

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

STAŻYSTKA W CENTRUM EDUKACJI I PRACY MŁODZIEŻY OHP W JELENIEJ GÓRZE

03.12.2018

11:05

Agata

W Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Jeleniej Górze  odbywa staż pani Katarzyna. Jest studentką Uniwersytetu Wrocławskiego. Staż odbywa na stanowisku pośrednika pracy, gdyż w przyszłości zamierza podjąć  pracę właśnie w tym kierunku.
Obecny staż w naszej jednostce ma na celu zapoznanie jej z działalnością  placówki. Pani Katarzyna na bieżąco poznaje charakter pracy na stanowisku pośrednika pracy. Zapoznaje się z obowiązującą dokumentacją, standardami, platformą ECAM.

Stazystka z posrednikeim pracy
Pośrednik pracy z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Jeleniej Górze oraz stażystka

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

„JAK ODZYSKAĆ SWOJĄ NIEPODLEGŁOŚĆ” PRACOWNICY MCK OHP NA WARSZTATACH W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH W BRZEGU DOLNYM

03.12.2018

11:00

Agata

W dniu 11-go listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Polska po 123 latach zaborów odzyskała niepodległość. Zyskaliśmy wolność, o którą walczyli nasi przodkowie. Wolność, której, na co dzień często nie doceniamy, a bez której ciężko byłoby żyć. Jest to jedno z ważniejszych wydarzeń historycznych, o którym warto i należy pamiętać.
Aby przypomnieć i uświadomić młodzieży jak ważna jest nasza niepodległość dnia 30.11.2018 w Zespole Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym odbyły się warsztaty pt„ Jak odzyskać swoją niepodległość”.

Uczestnicy Warszatow
Uczestnicy warsztatów w Brzegu Dolnym

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

„ANDRZEJKOWE WRÓŻBY – TRZEŹWOŚĆ PODSTAWĄ SUKCESU” -PRZEDSIĘWZIĘCIE O CHARAKTERZE PROFILAKTYCZNO-INTEGRACYJNYM W POLKOWICACH.

30.11.2018

14:16

Aleksandra

30 listopada w polkowickim hufcu na chwilę zrobiło się magicznie. Tego dnia kadra hufca wraz z Klubem Aktywnych przygotowała hufcowe andrzejki. Spotkanie odbyło się w siedzibie hufca. Odwiedziła nas pani Ewa Górniak- pośrednik pracy, która korzystając z okazji przedstawiła uczestnikom i absolwentom oferty pracy tymczasowej oraz opowiedział jak przygotować się do rozmów kwalifikacyjnych. Andrzejki to ostatni czas hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Jest to wieczór wróżb pod egidą świętego Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji oraz Rosji. Pochodzenie andrzejkowych wróżb prawdopodobnie wskazuje na starożytną Grecję. Jednak wychowawcy postawili nie tylko na zabawę... Spotkanie odbyło się pod nazwą: „ANDRZEJKOWE WRÓŻBY – TRZEŹWOŚĆ PODSTAWĄ SUKCESU” -przedsięwzięcie o charakterze profilaktyczno-integracyjnym w Polkowicach. Nasi uczestnicy przygotowali ciekawe wróżby.

1 2 3

Opis zdjęć:

1,2,3-Uczestnicy podczas zabawy.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

„WIEM, WIĘC JESTEM BEZPIECZNY ‘’

30.11.2018

12:37

Aleksandra

W ramach programu edukacyjno-profilaktycznego pt. : „Wiem, więc jestem bezpieczny” uczestnicy wrocławskich hufców w miesiącu listopadzie wzięli udział w zajęciach z zakresu udzielania I pomocy przedmedycznej. Ratownik medyczny Pani Joanna Politowska po przywitaniu się z młodzieżą, zajęcia rozpoczęła od wspólnego omówienia definicji czym jest pierwsza pomoc. Następnie opowiedział o pracy ratownika medycznego , przedstawiła zasady jak postępować w sytuacjach bezpośredniego lub nagłego stanu zagrożenia życia lub zdrowia. Krok po kroku omówiła zasady postępowania przy udzielaniu I pomocy przedmedycznej.  Najważniejsze o czym należy pamiętać to: szybka reakcja, wezwanie pomocy , telefon 999 lub 112 .Następnie przy pomocy  fantoma medycznego zademonstrowała nam „ABC reanimacji” czyli zabieg podtrzymujący życie poszkodowanego: resuscytację krążeniowo – oddechową.

IMG_20181129_165632 IMG_20181129_172606 IMG_20181129_172905

Uczestnicy programu podczas zajęć z udzielania pierwszej
pomocy przedmedycznej.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

„ANDRZEJKOWE CZARY-MARY OKAZJĄ DO WSPÓLNEJ ZABAWY I INTEGRACJI”

30.11.2018

12:00

Aleksandra

Dnia 27 listopada 2018 roku w „Kawiarni” Ząbkowickiego Ośrodka Kultury odbyła się uroczysta zabawa Andrzejkowa zorganizowana przez Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych Ziemi Ząbkowickiej „Integracja” z Ząbkowic Śląskich. W zabawie miała przyjemność uczestniczyć grupa młodzieży z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Ząbkowicach Śl. Uczestnicy na co dzień są związani z w/w Stowarzyszeniem po przez udział w cotygodniowych warsztatach zajęciowych („Pomocna dłoń”) w siedzibie Stowarzyszenia.Spotkanie rozpoczęła prezes Stowarzyszenia Pani Irena Szewczyk. Pani prezes powitała serdecznie wszystkich przybyłych, a więc, przedstawicieli władz samorządowych oraz powiatowych, w tym pana burmistrza Ząbkowic Śl. Marcina Orzeszka, kierownictwo PCPR-u, kierownictwo Pomocy Społecznej, wolontariuszy a przede wszystkich rodziców i opiekunów oraz samych uczestników zgromadzonych wokół stowarzyszenia „Integracja”.

Nasza grupa wolontariuszy podczas wspanialej zabawy wspolne zabawy

Wszyscy uczestnicy wyrazili zgodę na publikację wizerunku
Zdjęcia:
1.    Nasza grupa wolontariuszy
2.    Podczas wspaniałej zabawy

 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

ANDRZEJKOWE PRZEPOWIEDNIE..

30.11.2018

11:53

Aleksandra

Andrzejki - znane też jako Jędrzejki lub Jędrzejówki – wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.30.11.2018 kadra i młodzież przemkowskiego hufca postanowiła zorganizować spotkanie andrzejkowe. Aby tradycji stało się za dość przygotowaliśmy szereg wróżb i zabaw. Oczywiście nie obyło się bez kolejki butów, andrzejkowe serce, zawód przyszłości, znaczenie imion, wróżba na dorosłe życie i wiele innych. Zwyczaj andrzejkowego wróżenia znany jest już od wielu wieków. Aktualnie andrzejki zmieniły swój charakter, ich kształt zdecydowanie odbiega od tego znanego wiele, wieków temu. Andrzejkowe wróżby przetrwały próbę czasu, choć dziś nie wierzymy w nie tak jak dawniej. Dawniej wróżby traktowano jak magiczny los      i przepowiednię. Dziś na andrzejki patrzymy jako dobry pretekst do spotkania ze znajomymi    i pobawienia przed adwentem. Wspólne spędzenie czasu i udział w zabawach okazało się dobrym sposobem na przełamanie swojej nieśmiałości, kształtowaniem umiejętności autoprezentacji, integracji z grupą i kadrą. Spotkanie zapisze się na długo w naszej pamięci, nasze wróżby okazały się dobrą lekcją przestrogi i wskazówką na przyszłość.

20181130_100100 20181130_100643 20181130_101551

Zdjęcia: Przemkowska młodzież podczas wróżb i zabaw andrzejkowych.

Opracowanie i zdjęcia: st. wychowawca HP Przemków – Małgorzata Basałyga

WIECZÓR ANDRZEJKOWY W MYSŁAKOWICACH.

30.11.2018

11:37

Aleksandra

Jak co roku, zgodnie z tradycją 29 listopada 2018 r. obchodziliśmy w OSiW OHP w Mysłakowicach Andrzejki. Zwyczaj obchodzenia wieczoru andrzejkowego wywodzi się z ludowej tradycji. Troska o zapewnienie sobie powodzenia i szczęścia towarzyszyła wszystkim ludom przez wieki. Wtedy to, według wierzeń św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, czego możemy oczekiwać w przyszłości. Podczas wspólnego spotkania andrzejkowego młodzież zapoznała się ze zwyczajami i obrzędami, a także uwrażliwiła na piękno polskiej tradycji ludoweji. Organizacja wieczoru była też wspaniałą okazją do integracji dla wychowanków oraz kadry ośrodka. W przygotowanie wieczoru zaangażowali się nasi uczestnicy.

Andrzejki 2(1) Andrzejki 3 Andrzejki 5 Andrzejki 6

Andrzejki w OSiW Mysłakowice.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

XX FINAŁ KONKURSU WIEDZY O POLICJI „RAZEM BEZPIECZNIEJ” W WOŁOWIE

30.11.2018

11:19

Aleksandra

Dnia 28 listopada b.r. gościnne mury Wołowskiego Ośrodka Kultury przyjęły reprezentacje jednostek OHP regionu wrocławskiego. Przystąpiły one do wyrównanej rywalizacji o atrakcyjne nagrody oraz Puchary Komendanta Wojewódzkiego Policji, Komendanta Wojewódzkiego OHP oraz Komendanta Powiatowego Policji w XX już edycji konkursu wiedzy o Policji „Razem bezpieczniej”. W bieżącym roku organizacja tegoż finału przypadła naszej jednostce –Hufcowi Pracy w Wołowie oraz Komendzie Powiatowej Policji w Wołowie. Konkurs uroczyście otworzył zespół „Gospel Rock” pod kierownictwem pana Grzegorza Kucharczyka. Zacnych gości w osobach uczestników konkursu, towarzyszących im wychowawców i funkcjonariuszy Policji oraz zaproszonych gości witali Komendant Hufca Pracy w Wołowie pani Aldona Augustyńska-Mikołajczyk oraz starszy sierżant Marzena Pawlik z Komendy Powiatowej Policji. Swoją obecnością zaszczycili nas: Przewodniczący Rady Miejskiej Wołowa pan Jan Tomków, Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pan Paweł Adamczak, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wołowie pan Waldemar Piekarski, Dyrektor Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Wołowie Pani Krystyna Fesz-Chlebowska, Kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społeczny Gminy Wołów pani Kinga Pisching, Pełnomocnik Burmistrza ds. Realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień pani Anna Mądrzycka, Specjalista ds. Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego pani Maria Lechocka. Młodzież przygotowywana przez wiele tygodni przez swoich opiekunów przystąpiła do osobistego sprawdzianu w trwającym 30 minut i składającym się z 20 pytań teście pisemnym. Po przerwie, podczas której ukojenie nerwom dawał zespół „Gospel Rock”, uczestnicy przystąpili do części praktycznej – inscenizacji artystyczno-scenicznej.

w3 w4 w1 w2
XX Finał Konkursu "Razem bezpieczniej" w Wołowie

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

MŁODZIEŻ Z HUFCA PRACY 1-63 W STRZELINIE NA PODIUM W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE WIEDZY O POLICJI „RAZEM BEZPIECZNIEJ”

30.11.2018

11:11

Aleksandra

W dniu 28.11.2018r. miał miejsce Finał Rejonowy XX Edycji Konkursu Wiedzy o Policji „Razem Bezpieczniej”. W tym roku organizatorem konkursu był Hufiec Pracy w Wołowie. Przedstawiciele poszczególnych jednostek organizacyjnych rejonu wrocławskiego spotkali się w  Wołowskim Ośrodku Kultury, gdzie na wszystkich uczestników i zaproszonych gości czekał poczęstunek przygotowany przez organizatorów. Impreza rozpoczęła się uroczystym przywitaniem wszystkich obecnych gości oraz zapoznaniem z programem konkursu. Tuż po oficjalnym otwarciu rozpoczął się etap teoretyczny konkursu. HP 1-63 w Strzelinie reprezentowali Magdalena, Aneta i Oskar pod opieką wychowawcy Katarzyny Wachowskiej i asp. Anny Adamowicz z ramienia Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie. Po pierwszej (pisemnej) części konkursu i krótkiej przerwie młodzież udała się na część drugą, podczas której każda z drużyn miała za zadanie zaprezentować krótkie przedstawienie  dot. uzależnień. Po zakończeniu obrad jury i zsumowaniu wyników obu części konkursu nastąpiło podsumowanie i wręczenie nagród zwycięskim drużynom.

zdj. 1 Ostatnie instrukcje jury przed przystapieniem do czesci pisemnej konkursu. zdj. 3 Reprezentacja strzelinskiego hufca podczas prezentacji przedstawienia dot.uzaleznien w czesci drugiej konkursu. zdj.2 Druzyna z HP 1-63 w Strzelinie wraz z opiekunem i przedstawicielem policji. zdj.4 Druzyna HP Strzelin odbiera puchar za zajecie II miejsca z rak  Komendant DWK OHP p. Bernadetty Brozyny.

zdj. 1 Ostatnie instrukcje jury przed przystąpieniem do części pisemnej konkursu.
zdj.2 Drużyna z HP 1-63 w Strzelinie wraz z opiekunem i przedstawicielem policji.
zdj. 3 Reprezentacja strzelińskiego hufca podczas prezentacji przedstawienia dot.uzależnień w części drugiej konkursu.
zdj.4 Drużyna HP Strzelin odbiera puchar za zajęcie II miejsca z rąk  Komendant DWK OHP p. Bernadetty Brożyny.

 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

KONKURS ARTYSTYCZNY „ BOMBKA Z MOTYWEM ŚWIĄTECZNYM” W HP 1-47 WROCŁAW

30.11.2018

11:02

Aleksandra

Uczestnicy hufca pracy 1-47 Wrocław w ramach zajęć koła plastycznego a także indywidualnie wykonali prace plastyczne na Wojewódzki Konkurs Artystyczny „ Bombka z motywem  świątecznym”. Wszystkie prace plastyczne były wykonane zgodnie z regulaminem konkursu, ozdobione różnymi technikami , każda praca przedstawiała motyw świąteczny . Bombki to śliczne ozdoby , które najbardziej charakteryzują Nadchodzące Świata Bożego Narodzenia, umieszczamy je na choinkach, stroikach, obdarowujemy bliskich. Bombka jest symbolem świat, początki produkcji datuje się na 1847. Pierwsze bombki zostały wykonane w mieście Lauscha w Niemczech przez Hansa Greinera. Według legendy rozpoczął on tworzenie szklanych wydmuszek do udekorowania choinki, gdyż nie stać go było na typowe wówczas dekoracje czyli orzechy, jabłka czy cukierki. Mamy nadzieje , że bombki wykonane przez uczestników hufca 1-47 przyozdobią niejedno drzewko choinkowe.

DSCN0658

Bombki wykonane przez uczestników hufca 1-47


Tekst i zdjęcia : Katarzyna Dudzic –  St. wych HP 1-47 Wrocław

WAŁBRZYSKI HUFIEC NA ZAJĘCIACH Z RATOWNIKAMI MEDYCZNYMI

30.11.2018

10:48

Aleksandra

28 listopada młodzież z 1-30 HP Wałbrzych wzięła udział w zajęciach dotyczących udzielania pomocy przedmedycznej, prowadzonych przez ratowników medycznych z wałbrzyskiego pogotowia ratunkowego. Warsztaty odbyły się w ramach programu „Wiem, więc jestem bezpieczny”. Uczestnicy poznali zasady udzielania pierwszej pomocy, zabezpieczenia miejsca wypadku oraz korzystania z automatycznego defibrylatora. Ratownik medyczny to osoba wykonująca zawód medyczny, posiadająca wiedzę i uprawnienia do udzielania świadczeń zdrowotnych w zakładach opieki zdrowotnej, w szczególności do udzielania świadczeń zdrowotnych w sytuacji nagłego stanu zagrożenia życia lub zdrowia. Ratownik medyczny podczas udzielania świadczeń zdrowotnych korzysta z ochrony prawnej przysługującej funkcjonariuszowi publicznemu, zgodnie z zapisami Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Ratownik medyczny posiada kwalifikacje i uprawnienia do udzielania świadczeń diagnostycznych, leczniczych, zapobiegawczych i profilaktycznych, szczególnie w ostrych stanach zagrożenia życia lub zdrowia u noworodków, niemowląt, dzieci i dorosłych. Kwalifikacje i uprawnienia ratownika medycznego w szczególności obejmują świadczenia zdrowotne z dziedziny medycyny ratunkowej, medycyny urazowej, intensywnej terapii, a także szeregu innych dziedzin klinicznych (traumatologia, choroby wewnętrzne, neonatologia, pediatria, położnictwo i ginekologia, chirurgia, anestezjologia, kardiologia, neurologia, neurotraumatologia, psychiatria).

1 2

Zdjęcie 1 i 2:
Młodzież z HP Wałbrzych podczas zajęć z pierwszej pomocy

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

ŚWIDNICKI „ANDRZEJKOWY TOSTER Z WRÓŻBĄ”

30.11.2018

10:41

Aleksandra

W dniu 29.11.2018 roku uczestnicy Ochotniczego Hufca pracy 1-40 w Świdnicy, uczniowie Szkół „Rzemieślnik” mieli możliwość wzięcia udziału w zorganizowanym  dla nich przez kadrę hufca „ Andrzejkowym Tosterze z Wróżbą” Andrzejki to ostatnia chwila do zabaw i wróżb przed adwentem, dzień jedyny w swoim rodzaju. Tego dnia - zgodnie z tradycją - św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy za sprawą znaków - wróżb. Z tej okazji zorganizowana została tego dnia kolejna edycja Kawiarenki Andrzejkowej w tym roku pod hasłem „Andrzejkowy toster z wróżbą”, w której odbywało się wróżenie połączone z degustacją smakołyków w postaci przepysznych tostów. Uczestnicy spotkania zapoznali się tradycjami i historią tego święta, a następnie wróżbom i przepowiedniom nie było końca. Każdy miał możliwość  poznania swojej wróżby na bliższą i dalszą przyszłość, oczywiście z  „przymrużeniem oka”. Zabawy i uśmiechu było wiele!  Wszyscy z utęsknieniem czekają już na następną edycję Kawiarenki Andrzejkowej .

20171130_103429 20181129_094135 20181129_094217  

Na zdjęciach - uczestnicy HP 1-40 na „Tosterze z wróżbą”

Tekst i zdjęcia – Irena Nowak – komendant HP 1-40 w Świdnicy
 

HUFIEC PRACY Z TRZEBNICY NA III MIEJSCU W KONKURSIE ,, RAZEM BEZPIECZNIEJ”

30.11.2018

10:34

Aleksandra

Tegoroczny   finał  20 edycji konkursu  wiedzy o Policji ,,Razem Bezpiecznie” rejonu wrocławskiego odbył się w dniu  28.11.2018 r. Do  Wołowa organizatora konkursu przyjechało 7 drużyn z Wrocławia , Strzelina ,Oleśnicy , Wołowa i Trzebnicy. Trzebnicki Hufiec reprezentowały 2 drużyny. Konkurs składał się z 2 etapów . W pierwszym uczestnicy odpowiadali na  20 pytań w teście z wiedzy o Policji. Drugi  etap to występy  młodzieży na scenie gdzie  przedstawiane były  scenki i wiersze na temat uzależnień. Konkurs  oceniała komisja w składzie której byli przedstawiciele komendy Policji z Wrocławia. Po podsumowaniu wyników na podium znalazły się drużyny: I miejsce HP z Wołowa , II miejsce HP ze Strzelina , III miejsce HP z Trzebnicy. Te drużyny będą  reprezentować rejon wrocławski na Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Policji ,,Razem Bezpiecznie” w dniu 4 grudnia 2018 we Wrocławiu. Konkurs sprawnie prowadziła Komendant HP z Wołowa pani Aldona Augustyńska-Mikołajczyk.

Uczestnicy  konkursu pisza  test Uczestnicy i opiekunowie HP z Trzebnicy Uczestnicyh HP z nagrodami za III miejsce Uroczyste otwarcie Konkursu Rejonowego

1.Uczestnicy  konkursu piszą  test.

2.Uczestnicy i opiekunowie HP z Trzebnicy.

3.Uczestnicyh HP z nagrodami za III miejsce.

4.Uroczyste otwarcie Konkursu Rejonowego.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »
12345678...12

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP Wrocław 2007