logo

     

Dolnośląska WK
ul. Wybrzeże J. Słowackiego 9
(wejście od ul.Mazowieckiej)
50-413 Wrocław
tel.:71 344-65-70, fax.:71 342-49-01

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 

„MIŁOŚĆ DO OJCZYZNY POPRZEZ UMIŁOWANIE ZAWODU” – PASOWANIE NA CZELADNIKÓW W WAŁBRZYCHU

03.10.2018

14:27

Agata

2 października w Rzemieślniczej Szkole Branżowej I stopnia imienia Stanisława Palucha w Wałbrzychu po raz pierwszy odbyła się uroczysta Gala Pasowania na Czeladników. Ceremonia ta sięga XIII wieku, kiedy to powstały pierwsze Cechy skupiające rzemieślników określonej branży. Zgodnie z wielowiekowym obyczajem, to właśnie wtedy następuje oficjalne wyzwolenie ucznia i przyjęcie do grona czeladników.
W gali uczestniczyli licznie zaproszeni goście, w tym pracodawcy, przedstawiciele Kuratorium Oświaty, władz samorządowych oraz Ochotniczych Hufców Pracy. Starszy Cechu, pan Janusz Molenda, dokonał pasowania repliką szabli Jana Kilińskiego, przybliżając młodzieży historię bohatera - pułkownika Powstania Kościuszkowskiego, uczestnika spisków powstańczych, ale też mistrza szewskiego, przywódcy rzemieślników.

Gala 1 Gala 2 Gala 3
1.    Prezydent Roman Szełemej
2.    Ks. Jarosław Zabłocki z repliką Szabli Kilinskiego
3.    Uroczyste Ślubowanie klas I

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA MŁODZIEŻY OHP W LEKKIEJ ATLETYCE – WOŁÓW

03.10.2018

14:17

Agata

 „Jeśli raz się poddasz, to może stać się nawykiem. Nigdy się nie poddawaj.”

W dniu 28 września 2018 roku teren Stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wołowie gościł młodzież z 16 jednostek Ochotniczych Hufców Pracy na Mistrzostwach Dolnego Śląska Młodzieży OHP w Lekkiej Atletyce.
Impreza ta odbyła się pod honorowym patronatem Burmistrza Gminy Wołów Pana Dariusza Chmury.
Głównym organizatorem zmagań sportowych był Hufiec Pracy w Wołowie, współorganizatorem zaś Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wołowie i Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP we Wrocławiu.

w1 w2 w3 w Zwycieskie Druzyny
Najlepsi na podim otrzymują gratulacje i nagrody

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

PRAWO PRACY – PIERWSZE KROKI

03.10.2018

13:36

Agata

Wszyscy pracownicy, niezależnie od branży i zajmowanego stanowiska, muszą wypełniać obowiązki wypływające z przepisów i zasad BHP. Aby robić to skutecznie i zgodnie z przepisami, potrzebują odpowiedniej wiedzy z zakresu BHP.
3 października 2018 roku w ZSP im. Hipolita Cegielskiego w Ziębicach odbyło się spotkanie dla uczestników ziębickiego hufca z pierwszej klasy szkoły branżowej z przedstawicielem Państwowej  Inspekcji Pracy z Kłodzka. Celem spotkania było poszerzenie wiedzy uczestników z zakresu  prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny pracy.

zdj. nr. 1
Uczestnicy ziębickiego hufca na spotkaniu z inspektorem PIP

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

„ALE DRAKA” - W OŚRODKU OHP W MYSŁAKOWICACH DZIEŃ CHŁOPAKA

03.10.2018

09:42

Agata

W dniu 02.10.2018r dziewczęta z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Mysłakowicach  nie zapomniały o swoich kolegach i zorganizowały „Dzień Chłopaka”. Jak co roku dziewczętom nie zabrakło pomysłów.  Był to dzień wyjątkowy dla chłopców. Wieczorową porą na chłopców czekała niespodzianka.  Były zabawy, konkursy i wszystko na wesoło. Uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością, pomysłowością oraz umiejętnością efektywnej współpracy podczas wykonywania zadań.

m dzien chlopaka m konkurs dla murarzy
1.Dzień chłopaka w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Mysłakowicach
2.Konkurs dla murarzy

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

ZŁOTA DRUŻYNA

02.10.2018

15:19

Agata

28 września br. uczestnicy naszego Hufca Pracy wzięli udział w Mistrzostwach Dolnego Śląska Młodzieży OHP w Lekkiej Atletyce w Wołowie pod hasłem  ,,INTEGRACJA NA SPORTOWO”.
Po przybyciu na miejsce wychowawcy zgłosili organizatorom składy osobowe wszystkich drużyn. Następnie po krótkiej rozgrzewce uczestnicy 1 – 7 Hufca Pracy w Dzierżoniowie w składzie Małgorzata, Natalia, Maciej i Kamil byli po kolei wywoływani przez prowadzących zawody sportowe i wzięli udział we wszystkich konkurencjach zawartych w regulaminie zawodów.
dz1 dz2 dz3
Zdjęcie 1 – Pani Gabriela Szafarowska wręcza puchar najlepszej drużynie mistrzostw w Wołowie
Zdjęcie 2 – Uczestniczka HP Dzierżoniów Małgorzata odbiera gratulacje od organizatorów
Zdjęcie 3 – Najlepsza drużyna z Hufca Pracy w Dzierżoniowie na podium

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

„AGRESJI I PRZEMOCY STOP” W WAŁBRZYSKIM HUFCU PRACY

02.10.2018

13:54

Agata

2 października 2018 roku przypada Międzynarodowy Dzień bez Przemocy. Jest to doskonała okazja, by wyrazić zdecydowany sprzeciw przemocy i agresji, poniżaniu, prześladowaniu, ograniczaniu wolności oraz biciu. Trudno jednak uciec od przemocy, jest ona bowiem wszechobecna – na ulicach, w szkole, w telewizji, cyberprzestrzeni. Należy zawsze stawić jej czoła, reagować kiedy komuś dzieje się krzywda. Święto zostało ustalone w dniu urodzin Mahatmy Gandhiego, pioniera filozofii i strategii niestosowania przemocy. Międzynarodowy Dzień bez Przemocy (ang. International Day of Non-Violence) ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w dniu 15 czerwca 2016 r.
02.10.2018 młodzież 1-30 HP wzięła udział w zajęciach dotyczących powyższej tematyki. Zagadnienia, które zostały poruszone na lekcji to agresja, przemoc, bullying, instytucje, do których można się zgłosić w przypadku zachowań agresywnych i przemocowych.

wal1 wal2 wal3
Młodzież podczas zajęć

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

INTEGRACJA PRZEZ SPORT

02.10.2018

13:48

Agata

,,Poczucie braterstwa, wielkoduszność, uczciwość i szacunek dla ciała, stanowiące z pewnością niezbędne cnoty każdego dobrego sportowca, przyczyniają się do budowy społeczeństwa, gdzie miejsce antagonizmów zajmuje sportowa rywalizacja, gdzie wyżej ceni się spotkanie niż konflikt, uczciwe współzawodnictwo niż zawziętą konfrontację.’’
Jan Paweł II

Każdy wie jak ważna jest aktywność ruchowa w życiu młodego człowieka. Rozwija  to ich ambicje, kreatywność i odpowiedzialność. Współzawodnictwo uczy pokory oraz nawiązywania kontaktów w grupie rówieśniczej. Ponadto sport rozwija zdolności przywódcze oraz poczucie empatii. Jeżeli dochodzi do tego jeszcze dobra zabawa w miłym towarzystwie mamy gwarancje sukcesu.  

Zdj. 1 Druzyna HP 1-34 Ziebice Zdj. 2 Uczestnik podczas skoku w dal Zdj. 3 Wreczenie medalu za zajecie drugiego miejsca w biegu na 400m.
Zdj. 1 Drużyna HP 1-34 Ziębice
Zdj. 2 Uczestnik podczas skoku w dal
Zdj. 3 Wręczenie medalu za zajęcie drugiego miejsca podczas biegu na 400m

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

HUFIEC PRACY 1-47 Z WROCŁAWIA REALIZUJE PROGRAM „WITAMY W OHP”

02.10.2018

13:33

Agata

Program „ Witamy w OHP” to przedsięwzięcie skierowane dla uczestników I rocznika, którzy zostali zrekrutowani do naszej jednostki. W związku z tym w ramach integracji, wspólnego poznania się organizowane są różnego rodzaju przedsięwzięcia, które mają na celu w miarę bezstresowo pomóc w podjęciu nowych ról społecznych, pokonaniu lęków i obaw przed nowymi wyzwaniami jakie stawia szkoła i pobyt w Ochotniczych Hufcach Pracy.
Celem programu jest włączenie nowych uczestników w życie jednostki poprzez pokazanie im między innymi atrakcyjnego spędzania czasu wolnego i integrację grupy.

wr1 wr2 wr3
Młodzież podczas realizacji programu "Witamy w OHP"

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

NARODOWE CZYTANIE – STEFAN ŻEROMSKI „PRZEDWIOŚNIE”

02.10.2018

13:05

Agata

Zainaugurowana przez Parę Prezydencką 28 lutego tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez naszą ojczyznę niepodległości.
Lekturę Narodowego Czytania na kulminację akcji 8 września 2018 roku zostało wybrane „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.
Pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej, dnia 25 września b.r., w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Wołowie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Organizatorzy tego przedsięwzięcia do czytania lektury zaprosili władze samorządowe gminy i Powiatu Wołowskiego, kierowników instytucji, nauczycieli, rodziców i młodzież.

ko Uroczyste otwarcie Narodowego Czytania w LO w Wolowie Komendant Hufca podczas czytania fragmentow Przedwiosnia
1.Uroczyste otwarcie Narodowego Czytania w LO w Wołowie
2.Komendant Hufca podczas czytania fragmentu "Przedwiośnia"

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

INTEGRACJA W WOŁOWIE

02.10.2018

12:58

Agata

Zajęcia integracyjne realizowane w wołowskim Hufcu Pracy odpowiadają na potrzebę wzrostu spójności grupy rówieśniczej. Pozwalają uczestnikom  lepiej poznać się nawzajem, przyjrzeć się relacjom, jakie nawiązali między sobą, a także doskonalić umiejętność współpracy. Zajęcia umożliwiają wzrost poczucia bezpieczeństwa w grupie oraz pozwalają na spojrzenie z nowej perspektywy na relacje w grupie rówieśniczej. Dzięki zajęciom integracyjnym młodzi ludzie lepiej poznają inne osoby, będące członkami ich grupy. Doświadczenie wspólnego działania, połączone z odnoszeniem grupowych sukcesów wzmacnia spójność grupy. Udział w zajęciach umożliwia młodym ludziom nawiązać relacje i bezpiecznej poczuć się w grupie.

wo Uczestnicy HP Wolow podczas zajec integracyjyche
Młodzież podczas zajęć integracyjnych

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

SZPITAL POWIATOWY W WOŁOWIE MA SWOJEGO PATRONA

02.10.2018

12:54

Agata

W dniu 27 września br. w Wołowie miała miejsce niezwykła uroczystość. Szpitalowi powiatowemu nadano imię Czesława Korybuta – Daszkiewicza. Kim był?
Dr Czesław Korybut-Daszkiewicz  był zasłużonym lekarzem dla społeczności ziemi wołowskiej i nie tylko.  Urodził się w 1900 roku na Kresach. Nauki z zakresu medycyny pobierał we Lwowie. Po wojnie osiedlił się w Brzegu Dolnym a następnie przeniósł do Wołowa. Odbudowywał szpital w Brzegu Dolnym i tworzył szpital w Wołowie. Przepracował w charakterze lekarza ponad 53 lata. Jeszcze długo po przejściu na emeryturę pomagał chorym. Jego współpracownicy mówili o nim „lekarz z powołaniem”. Był wybitnym lekarzem. Posiadał specjalizację z chirurgii, ginekologii, położnictwa, interny, chorób zakaźnych. Uczył następne pokolenia lekarzy.

w Goscie podczas uroczystosci w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wolowie Tablica pamiatkowa doktora na scianie szpitala
1.Goście podczas uroczystości w Sali Sesyjnej w Wołowie
2.Tablica pamiątkowa

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

WYBIERAMY REPREZENTANTÓW HUFCOWEJ RADY MŁODZIEŻY

02.10.2018

10:52

Agata

1 października bieżącego roku, w 1-30 HP w Wałbrzychu odbyły się demokratyczne  wybory do Rady Młodzieży. W głosowaniu udział wzięli uczestnicy z grup wychowawczych hufca. Mogli oddać jeden głos na wybranego przez siebie kandydata.  
Na wcześniejszych spotkaniach, w zespołach klasowych, ogłoszono wybory do RM. Młodzież miała czas na zastanowienie, kogo chciałaby widzieć w roli swojego reprezentanta. Ponadto, podczas spotkań, odczytano Regulamin Wojewódzkiej Rady Młodzieży, cele; następnie kto powinien wchodzić w jej skład a także, jak i gdzie Rada Młodzieży funkcjonuje i jakie są jej zadania. Otóż ten organ, to samorząd uczestników złożony z przedstawicieli młodzieży, opiekuna, reprezentujących stanowisko uczestników OHP w sprawach dotyczących kształcenia, zachowania, spraw dyscypliny, organizacji czasu wolnego działającym dla młodzieży OHP. Ponadto młodzi ludzie przypomnieli, jakie zadania powinny być realizowane, w roku szkolnym 2018/2019.

wa1 wa2 wa3
Młodzież podczas wyborów do Młodzieżowej Rady

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

ZAKOŃCZENIE STAŻY ZAWODOWYCH W OSZ OHP W LEGNICY

02.10.2018

10:28

Agata

logo OSDZ 1

Wszystko co dobre szybko się kończy. Takimi słowami dziewięcioro uczestników projektu „Od szkolenia do zatrudnienia-YEI” z Ośrodka Szkolenia Zawodowego w Legnicy zakończyło trzymiesięczne staże zawodowe.
25 września i 1 października 2018r. 9 uczestników zakończyło staże zawodowe  w zawodzie przedstawiciel handlowy oraz nowoczesny magazynier z obsługą komputera, kas fiskalnych oraz obsługą wózka jezdniowego z napędem silnikowym.  
Swoją ścieżkę wsparcia uczestnicy zaczynali od indywidualnych zajęć z doradztwa zawodowego, gdzie doradca zawodowy pokazał im jak się dobrze przygotować do wejścia na rynek pracy.
Fot. 1  Fot. 2 Fot. 3 Fot. 4
Uczestniczki Nikola i Ania podczas stażu w DRIFTZONE.PL, w Legnicy

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

DZIEŃ CHŁOPAKA W OŚRODKU W ZĄBKOWICACH ŚLĄSKICH

02.10.2018

10:19

Agata

Młody, starszy, mały czy wyrośnięty – bądź zawsze szczęśliwy i uśmiechnięty.
Dzień Chłopaka to znacznie popularniejsze od Dnia Mężczyzny (10 marca), święto w Polsce. Obchodzimy je 30 września, jednak na świecie przypada ono w inne dni. W Indiach przyjęto datę 19 listopada, Ukraina i Rosja – 23 luty, w Brazylii 15 lipca, a Brytyjczycy świętują  5 kwietnia. Jest to odpowiednik Dnia Kobiet. Tego wyjątkowego dnia, kobiety obdarowują swoich braci, mężów, kolegów drobnymi upominkami, najczęściej słodyczami, by w ten sposób pokazać  tym szczególnym dla nich osobom, jak  są ważne.

z paulina i weronika prezentuja upominki ktore zaraz wrecza chlopcom z Weronika rozdaje prezenty kolegom z slodkie upominki wywolaly usmiech na twarzach chlopcow
1.Paulina i Weronika prezentują upominki, które zaraz wręczą kolegom
2. Weronika rozdaje prezenty chłopcom z okazji ich święta
3. Słodkie upominki wywołały uśmiechy na twarzy chłopców

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

PRZEMKÓW ŚWIĘTUJE JUŻ PO RAZ XIX

02.10.2018

10:08

Agata

Jak co roku, ostatni weekend września w Przemkowie jest zarezerwowany dla wszystkich pszczelarzy, którzy chcą uczestniczyć i zaprezentować się podczas przemkowskiego „Święta Miodu i Wina”. Święto pszczelarzy odbyło się w dniach 29-30 września. Tegoroczne święto było wyjątkowe, gdyż jednocześnie był obchodzony Ogólnopolski Dzień Pszczelarza. Przemków zgromadził najlepszych pszczelarzy i amatorów miodów i win z całej Polski i z zagranicy. Dwudniowe święto odwiedziły dziesiątki wystawców, którzy prezentowali swoje wyroby lokalne oraz setki gości.

swieto miodu 2018 2 SWIETO
Prezentacja stanowiska HP Przemków

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

HUFIEC PRACY Z WAŁBRZYCHA NA ZAWODACH LEKKOATLETYCZNYCH

02.10.2018

09:46

Agata

Lekkoatletyka zwana także lekką atletyką to jedna z najstarszych dyscyplin sportu, oparta na naturalnym ruchu. Podstawowe konkurencje lekkoatletyczne: biegi, skoki, rzuty i chód mają swój początek w zachowaniach pradawnych ludzi. Były one w naturalny sposób uprawiane i trenowane przez człowieka, który musiał biegać, skakać przez przeszkody terenowe oraz rzucać oszczepem czy kamieniem. Z biegiem lat, dla rozrywki, człowiek zaczął stosować różne formy rywalizacji i wtedy obok sportów walki pojawiły się konkurencje lekkoatletyczne.  Starożytni Grecy podczas swoich igrzysk wprowadzili konkurencje rzutu dyskiem i biegi na krótkim dystansie, nieco później skok w dal z miejsca.

w1 w2
Młodzież z HP Wałbrzych podczas konkurencji lekkoatletycznych

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

HUFIEC PRACY W ZIĘBICACH PRZYJAZNY UCZESTNIKOM

02.10.2018

09:38

Agata

Bezpieczeństwo, przyjemna atmosfera, zrozumienie i szacunek – takimi zasadami kieruje się hufiec przyjazny uczestnikom. Do takiej placówki uczestnicy chodzą chętnie i w pełni się z nią identyfikują. Aby taką atmosferę zbudować w hufcu można uzyskać dzięki znajomości wzajemnych reguł ujętych w regulaminach, kodeksach, statutach obowiązujących w hufcu, szkole, zakładzie pracy. Regulaminy określają zasady bezpieczeństwa, pomagają dowiedzieć się, w jaki sposób możemy z czegoś korzystać, określają nasze prawa i obowiązki względem innych osób.
Dlatego też w Hufcu Pracy 1-34 w Ziębicach szczególnie zadbano, aby młodzieży hufca w pierwszych dniach pobytu uświadomić, czym są i do czego służą regulaminy, które są umowami, a użytkownicy zobowiązują się do ich przestrzegania w pewnej sytuacji.

zdjecie
Zajęcia wychowawcze w dniu 01.10.2018r. prowadzone przez nauczyciela BSIs  CRRiMP panią mgr Krystynę Maj podczas przedstawienia regulaminów i statutu szkoły uczestnikom Hufca Pracy 1-34 gr. wychowawczej Ząbkowice Śląskie

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

STRZELIŃSKA DRUŻYNA NA PODIUM

02.10.2018

09:14

Agata

W dniu 28.09.2018r. po raz pierwszy odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzieży OHP  w Lekkiej Atletyce w Wołowie. Mistrzostwa odbywały się pod hasłem „Integracja na sportowo”, ponieważ celem imprezy było nie tylko popularyzacja lekkiej atletyki jako formy wypoczynku, ale także integracja młodzieży pierwszego i drugiego rocznika z różnych jednostek OHP.
Organizatorem przedsięwzięcia był Hufiec Pracy 1-4 w Wołowie, Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP we Wrocławiu oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wołowie. Mistrzostwa odbyły się na terenie pięknego obiektu sportowego jakim jest Stadion Miejski w Wołowie, gdzie uczestnicy startowali w różnych konkurencjach m.in. pchnięcie kulą, bieg na 100 i 400 m czy skok w dal. Hufiec Pracy 1-63 w Strzelinie reprezentowała 4 osobowa drużyna pod opieką p. Komendant Katarzyny Wachowskiej.

zdj. 1 II miejsce druzynowe dla HP 1-63 w Strzelinie -- kopia zdj. 2 III miejsce dla Mateusza z HP 1-63 w Strzelinie za pchniecie kula. -- kopia zdj. 3 Uczestnik HP 1-63 w Strzelinie podczas jednej z konkurencji. -- kopia zdj. 4 I miejsce w biegu na 100 m.dla Dawida z HP 1-63 w Strzelinie -- kopia
zdj. 1 II miejsce drużynowe dla HP 1-63 w Strzelinie
zdj. 2 III miejsce dla Mateusza z HP 1-63 w Strzelinie za pchnięcie kulą
zdj. 3 Uczestnik HP 1-63 w Strzelinie podczas jednej z konkurencji
zdj. 4 I miejsce w biegu na 100 m.dla Dawida z HP 1-63 w Strzelinie

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

WYCIECZKA INTEGRACYJNA DO DOLINY PAŁACÓW I OGRODÓW GMINY MYSŁAKOWICE

02.10.2018

09:07

Agata

Dnia 27 września bieżącego roku młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP z Mysłakowic wraz z młodzieżą niemiecką, którą gościliśmy w naszym Ośrodku przez tydzień czasu,  wyruszyła na wycieczkę krajoznawczą po Dolinie Pałaców i Ogrodów.  
Celem wycieczki była integracja wychowanków oraz poznanie ciekawych zabytków znajdujących się w najbliższej okolicy. Pierwszym miejscem, do którego zmierzaliśmy był Pałac w Bukowcu na terenie którego znajduje się zabytkowa herbaciarnia oraz piękny park z urokliwymi stawami, w następnej kolejności były: Zamek Karpniki został zbudowany w XIV wieku prawdopodobnie przez Henryka Czirna, właściciela Płoniny i Sokolca. W kolejny wiekach zamek był kilkakrotnie przebudowywany, a jego obecny wygląd pochodzi z 1846 roku i jest zasługą architekta niemieckiego Friedricha Augusta Stülera z wykorzystaniem projektów jego nauczyciela, Karla Friedricha Schinkla z czasów jego pobytu w Karpnikach w 1832r. W 1978 zamek przystosowano do użycia jako ośrodek wypoczynkowy, a później sanatorium dla dzieci. Obecnie budowla jest własnością prywatną i działa jako hotel i restauracja.

wycieczka 3 wycieczka Bukowiec wycieczka
Młodzież z Mysłakowic na wycieczce integracyjnej

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

VIII ŚWIĘTO MŁODZIEŻY WRZOSOWEJ KRAINY

02.10.2018

09:01

Agata

Dnia 28 września br. kadra i młodzież z 1-13 Hufca Pracy w Przemkowie uczestniczyła w „VIII Święcie Młodzieży Wrzosowej Krainy”. Celem imprezy było zaprezentowanie talentów lokalnej młodzieży jak również integracja środowiska lokalnego poprzez wspólne rozpoczęcie biesiadowania w przeddzień „Święta Miodu i Wina”. W części artystycznej imprezy uczestnicy hufca i zaproszeni goście obejrzeli występy artystyczne swoich kolegów i koleżanek z sąsiednich placówek m.in. wystąpił zespół „Tęcza” i „Cykady”. Mogliśmy wysłuchać i podziwiać występy wokalne, muzyczne, recytacje wierszy. Wiersz pt. „Wrzosy” został zaprezentowany przez naszą uczestniczkę Klaudię Drożdż. Uroczystość została połączona z obchodami 100-lecia Odzyskania Niepodległości i rozpoczęta występem wokalnym Angeliki Maszczak, która zaprezentowała utwór patriotyczny pt.: „Historie zagubione”.

wrzosowa 2 wrzosowa 4 wrzosowa 3
VIII Święto Młodzieży Wrzosowej Krainy

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »
1234567...8

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP Wrocław 2007