logo

     

Dolnośląska WK
ul. Wybrzeże J. Słowackiego 9
(wejście od ul.Mazowieckiej)
50-413 Wrocław
tel.:71 344-65-70, fax.:71 342-49-01

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 

OBCHODY 99 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W POLKOWICKIM HUFCU

13.11.2017

10:53

Agata

„Ojczyzna moja wolna, wolna;
więc zrzucam z ramion płaszcz Konrada...”
Stanisław Wyspiański

11.11.2017 rok. Wolność i radość w całej Polsce. Wychowawcy polkowickiego hufca pracy przygotowali młodzież do wspólnego przeżywania tego narodowego święta: odbyły się pogadanki, przeprowadzono test historyczny; uczestnicy w ramach HP Puzzle przygotowali gazetkę: „Co? Gdzie? Kiedy?” i wywiesiliśmy swoje biało-czerwone w hufcu i w domach.
Pogoda nas nie rozpieszczała. Obchody te zazwyczaj mają charakter plenerowy. Tak było i tym razem. Zarówno w Lubinie, gdzie składano wieńce pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego, jak i na pikniku wojskowym;  nie było za ciepło. Również w Polkowicach, gdzie tradycyjnie samorząd od lat pod patronatem Burmistrza Polkowic organizuje biegi niepodległościowe było wietrznie.

1pol 2pol
Obchody Dnia Niepodległości w Polkowicach

3pol 4pol 5pol
Obchody Dnia Niepodległości w Lubinie

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W HUFCU PRACY W WOŁOWIE

13.11.2017

10:38

Agata

W dniu 10 listopada w Hufcu Pracy w Wołowie odbył się uroczysty apel z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicy hufca zaśpiewali hymn i odczytali  historię odzyskania przez Polskę wolności po 123 latach niewoli. Polska zniknęła z mapy świata w 1795 roku, kiedy to Prusy, Austria i Rosja dokonały trzeciego rozbioru naszego kraju. Odzyskiwanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym.
11 listopada 1918 roku na froncie zachodnim zakończyła się I wojna światowa. W tym czasie Rada Regencyjna przekazała władzę wojskową Józefowi Piłsudskiemu, który tym samym został Naczelnym Dowódcą Wojsk Polskich.  Narodowe Święto Niepodległości zostało ustanowione ustawą z 23 kwietnia 1937, a następnie zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945 roku. Przywrócono je dopiero podczas transformacji systemowej w 1989 roku, jednocześnie ustanawiając je dniem wolnym od pracy.  Młodzież pod opieką wychowawców przygotowała dekorację, kotyliony symbolizujące barwy narodowe oraz tablicę informacyjną  dotyczącą Święta Niepodległości . Była biało czerwona flaga i symboliczny znicz.  

w Mlodziez podczas Uroczystego Apelu w swieto Niepodleglosci w Hufcu Pracy w Wolowie

Hufiec Pracy z Wołowa świętuje odzyskanie niepodległości

Tekst i zdjęcia: Jolanta Strzałkowska-starszy wychowawca

DLACZEGO ŚWIĘTUJEMY 11 LISTOPADA

13.11.2017

08:41

Agata

Już jutro będziemy obchodzić kolejną rocznicę Narodowego Święta  Niepodległości. Chcąc przybliżyć genezę tego święta dla młodzieży z Ochotniczego Hufca Pracy 1-21 w Jaworze zostały przeprowadzone zajęcia pod tym właśnie tytułem. W trakcie zajęć wychowawca Pan Andrzej Kowalik opowiedział młodzieży co wydarzyło się 11 listopada 1918 roku. Przypomnijmy w tym dniu zakończyła się I wojna światowa a Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość.  Nikt nam tej wolności nie dał za darmo. Żołnierz polski walczył i przelewał krew u boku wojsk austro – węgierskich i niemieckich oraz rosyjskich. Z orientacją austro – węgierską związane były Legiony Polskie (I , II, III Brygada), u boku Rosji walczył Legion Puławskiego, natomiast we Francji sformowano Błękitną Armię. Często Polacy walczyli we wrogich armiach, a brat strzelał do brata. Gdy wojna dobiegała końca ożyła sprawa niepodległości Polski. W ostatnich dniach wojny  Powstała Polska Komisja Likwidacyjna.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

OBCHODY DNIA NIEPODLEGŁOŚCI W PRZEMKOWIE

10.11.2017

15:04

Filip

Sobota, 11 listopada 2017r. to 99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku. Jest obchodzone dla upamiętnienia 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli. Dlaczego Święto Niepodległości obchodzimy właśnie 11 listopada.
10 listopada 2017r. Dyrekcja, pracownicy Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie, oraz kadra hufca wraz z uczniami postanowili wyruszyć o godz. 10.30 na pochód ulicami Przemkowa. Pochód został poprzedzony przygotowaniami. Uczestnicy hufca podczas wspólnych spotkań przygotowywali kokardy narodowe, flagi oraz transparenty symbolizujące Święto Niepodległości. Na czele pochodu stanął Burmistrz Przemkowa oraz dyrekcja szkół. Celem przemarszu było uczczenie 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości świętowanej dnia 11 listopada, pamięć o tych wszystkich, którzy wywalczyli wolną Polskę, oddanie hołdu bohaterom i ofiarom komunizmu. To dzięki ich walce  w dzisiejszych czasach czujemy się wolnym Narodem. Przemarsz zakończył się zgromadzeniem pod Urzędem Miasta i wspólnym odśpiewaniem hymnu oraz pieśni narodowych. Wydarzenie wzbudziło zainteresowanie oraz sympatie wśród przechodniów więc zapewne zapisze się w tradycji Hufca i będzie kontynuowane w kolejnych latach.

23484871_1740204492691180_1993934918_o DSC_0396 DSC_0404 DSC_0411

Zdjęcie nr.1.2. Uczestnicy hufca wraz z kadrą pedagogiczna wyruszająca na pochód.
Zdjęcie nr 3. Uczestnicy hufca wraz z wychowawcą Panią Małgorzatą Basałyga podczas Marszu Niepodległości.
Zdjęcie nr 4. Zakończenie marszu Niepodległości pod Urzędem Miejskim w Przemkowie.

Opracowanie: Magdalena Maślankiewicz- wychowawca z 1-13 HP Przemków
Zdjęcia: Magdalena Maślankiewicz- wychowawca z 1-13 HP Przemków

„JESTEM PATRIOTĄ”

10.11.2017

14:56

Filip

„Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem
– staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium.”
Józef Piłsudski
 
W dniu 10.11.2017r. odbył się uroczysty apel z okazji obchodów Dnia Niepodległości w Zespole Placówek Oświatowych w Strzelinie. Apel przygotowali uczestnicy Hufca Pracy 1-63 w Strzelinie, którzy wykonali z tej okazji montaż słowno-muzyczny. Podczas części artystycznej młodzież przeniosła swoich kolegów do czasów, kiedy nasz kraj został wymazany z map świata.  Inscenizacja przybliżyła okoliczności utraty przez Polskę niepodległości i wydarzenia z okresu zaborów, aż do odzyskania niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku.

zdj.1 Mlodziez prezentuje gazetke dot.patriotyzmu zdj.2 Mlodziez prezentuje gazetke dot.patriotyzmuzdj.3 Montaz slowno-muzyczny w wykonaniu uczestnikow HP 1-63 w Strzeliniezdj.4 Montaz slowno-muzyczny w wykonaniu uczestnikow HP 1-63 w Strzelinie

zdj.1 Młodzież prezentuje gazetkę dot. patriotyzmu
zdj.2 Młodzież prezentuje gazetkę dot. patriotyzmu
zdj.3 Montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczestników HP 1-63 w Strzelinie
zdj.4 Montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczestników HP 1-63 w

Autor: Katarzyna Wachowska, st. wychowawca HP 1-63 w Strzelinie
Zdjęcia: Wanda Ziółkowska, st. wychowawca HP 1-63 w Strzelinie

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

UCZCILIŚMY ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI

10.11.2017

14:34

Filip

11 listopada 2017 rok to 99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku. W Rzemieślniczej Branżowej Szkole I stopnia im Stanisława Palucha z tej okazji zorganizowano apel. Podczas apelu przypomniano najważniejsze fakty historyczne: Polska zniknęła z mapy świata w 1795 roku, kiedy to Prusy, Austria i Rosja dokonały trzeciego rozbioru naszego kraju. Odzyskiwanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym. Walka o niepodległość Polski trwała długo, aż w końcu, po 123 latach niewoli, nasz kraj odzyskał niepodległość. Mieliśmy także okazje posłuchać pieśni patriotycznych i utworów zagrzewających do walki o nasze wyzwolenie. Całość zrobiła na uczniach duże rażenie i zmusiła do refleksji nad tym jak wielu zginęło i walczyło o coś co teraz jest dla nas oczywiste: wolność.

Apel z okazji Dnia Niepodleglosci (2) Apel z okazji Dnia Niepodleglosci (3) Apel z okazji Dnia Niepodleglosci

Na zdjęciach Apel z okazji Dnia Niepodległości.


Tekst i zdjęcia st. wych. Aneta Hajdukiewicz.

 

MŁODZIEŻ Z OSIW OHP W MYSŁAKOWICACH W TEATRZE IM. C.K NORWIDA W JELENIEJ GÓRZE

10.11.2017

14:21

Filip

Dnia 09 listopada bieżącego roku wychowankowie Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP z Mysłakowic udali się razem z pedagogiem i kierownikiem internatu do Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze na spektakl pt. „Najdroższy”. To lekka komedia francuskiego mistrza gatunku Francisa Vebera, reżysera, scenarzysty i dramaturga znanego w Polsce z takich sztuk jak „Kolacja dla głupca” czy „Plotka”. Ich bohaterem jest Francois Pignon – życiowy pechowiec i nieudacznik, desperacko próbujący zwrócić na siebie uwagę.  Piotr Konieczyński w roli głównego bohatera  znów zjawia się na naszej scenie, by bawić nas w kolejnej sztuce Francisa Vebera – „Najdroższym”. Komedia wyreżyserowana przez Marcina Sosnowskiego, znanego już widzom Teatru im. Norwida oraz naszej młodzieży z ubiegłorocznej, brawurowej inscenizacji „Szalonych nożyczek” Paula Pörtnera.

My w teatrze(1) pamiatkowe zdjecie w teatrze

Zdjęcie nr 1 Pamiątkowe zdjęcie w teatrze.
Zdjęcie nr 2 My w teatrze.

Tekst i zdjecia : Anna Amborska pedagog OSiW w Mysłakowicach

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

RAZEM BEZPIECZNIEJ – JESTEŚMY GOTOWI

10.11.2017

11:23

Filip

W dniu 09.11.2017r. Przemkowski Hufiec Pracy we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Polkowicach przeprowadził  kolejne szkolenia do konkursu wiedzy  o Policji „Razem bezpieczniej”. Spotkanie przeprowadziła funkcjonariuszka policji: sierżant Aleksandra Czajkowska. Policjantka wdrożyła w tajniki wiedzy uczestników hufca z Zespołu Szkół w Chocianowie. Młodzież wysłuchała z zaciekawieniem informacji dotyczących pracy policjantów, prewencji kryminalnej, problematyki narkomanii i alkoholizmu, pierwszej pomocy, bezpieczeństwa ruchu drogowego, zagrożeń terrorystycznych. Wszystkie zagadnienia poparte zostały przykładami, które funkcjonariuszka doświadczyła w swojej dotychczasowej służbie w policji. Podczas zajęć wywiązała się dyskusja, młodzież chętnie dzieliła się swoimi spostrzeżeniami jak również zadawała szereg pytań, na które policjantka starała się wyczerpująco odpowiedzieć. Cel szkolenia został osiągnięty, reprezentacja hufca gotowa do konkursu..
Teraz przed naszą godne reprezentowanie jednostki na rejonowym konkursie w Jaworze. Już trzymamy mocno kciuki za naszą reprezentacje.

23476587_1740052739373022_1786626785_n23483109_1740049809373315_242475247_o

Zdjęcie1: Pamiątkowe zdjęcie przed Komendą Powiatową Policji w Polkowicach- młodzież z sierż. Aleksandra Czajkowska, Komendant HP Przemków Anetą Maszczak i wychowawcą Martą Dołęga –Sendyk

Zdjecie2: Mlodzież podczas szkoleń w Komendzie

 

Opracowanie: st.wych. Marta Dołęga-Sendyk
Zdjęcia: Aneta Maszczak – Komendant HP Przemków

5-DNIOWE WARSZTATY Z PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W MCK BOLESŁAWIEC

10.11.2017

11:02

Filip

W Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Bolesławcu trwają warsztaty z przedsiębiorczości. Uczestnikami jest młodzież z Zespołu Szkół Elektronicznych w Bolesławcu. Są to ludzie młodzi, którzy dopiero co wkraczają na rynek pracy. Zajęcia mają na celu wzbudzenie w nich zainteresowania zagadnieniami związanymi z przedsiębiorczością.

Uczestnicy warsztatow

Uczestnicy warsztatów.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

NAUKA SAMOBADANIA PIERSI W POLKOWICKIM HUFCU

10.11.2017

10:56

Filip

Dnia 09.11.2017 r. w Hufcu Pracy w Polkowicach  odbyły się zajęcia dotyczące samobadania piersi. Zajęcia przeprowadziła położna środowiskowo -rodzinna pani Elżbieta Osińska z Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych. Gmina Polkowice bardzo dba o zdrowie swoich mieszkańców, realizuje bardzo dużo programów zdrowotnych. Polkowice postawiły na zdrowie od przedszkola do starości. Miasto Polkowice jest w gronie elitarnych. ,,Zdrowych Miast Polski” ( aktualnie skupia 41 miast), światowego stowarzyszenia WHO – Światowej Organizacji Zdrowia. Gmina Polkowice  powadzi niezliczoną ilość programów profilaktycznych. Uważa , że o zdrowie trzeba dbać od najmłodszych lat.  Dlatego uczy młode dziewczęta w jaki sposób badać piersi. Podczas badania można wykryć wiele nieprawidłowości. Wcześnie wykryte zmiany chorobowe we wczesnym stadium gwarantują wyleczenie. Szczególnie muszą badać piersi dziewczęta jeżeli w ich rodzinach kobiety chorowały lub umierały na raka piersi.

DSCN2363 DSCN2374

Spotkanie dziewcząt I rocznika z położną na temat samobadania piersi.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

CIĄG DALSZY PRZYGOTOWAŃ DO KONKURSU „RAZEM BEZPIECZNIEJ” W POLKOWICACH

10.11.2017

10:49

Filip

Już po raz 19-sty młodzież z hufców pracy będzie sprawdzała swoją wiedzę i umiejętności w konkursie „Razem bezpieczniej”. Konkurs Wiedzy o Policji „Razem Bezpieczniej" to jedna z form współpracy Ochotniczych Hufców Pracy z Policją. Młodzież z OHP poprzez udział w corocznym konkursie poznaje zasady funkcjonowania Policji, jej szczególną rolę w systemie wymiaru sprawiedliwości w Polsce.
Przygotowania do wspomnianego konkursu trwają już od dłuższego czasu. Dziś odbyło się kolejne szkolenie. Podczas spotkania pani sierżant Aleksandra Czajkowska przybliżyła uczestnikom tematy z zakresu:
1.Wiedzy o Policji;
2.Bezpieczeństwa powszechnego;
3.Ustawy równościowej z dnia 3.12.2010 roku;
4.Prewencji kryminalnej.

DSCN2365 DSCN2366 DSCN2368

Młodzież podczas szkolenia.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

LAUREATKA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO „ŚLADAMI LEGIONÓW POLSKICH” Z MYSŁAKOWIC

10.11.2017

09:55

Filip

Rok 2017 okazał się również szczęśliwy dla Mysłakowic w II Ogólnopolskim  Konkursie Historycznym „Śladami Legionów Polskich”. W pierwszej edycji w roku 2016 Mysłakowice miały laureata Konkursu i w bieżącym roku przypadło zaszczytne II miejsce dla naszej uczestniczki Sary Belkner w kategorii grafika za pracę „Kalendarz – Legiony Polskie”.

Sara przy swojej nagrodzonej pracy laureaci Konkursu Historycznego - piata od prawej Sara Belkner podczas wreczania nagrod - czwarta od prawej strony - Sara Belkner

1. Sara przy swojej nagrodzonej pracy.
2. Laureaci Konkursu Historycznego - piąta od prawej Sara Belkner.
3. Podczas wręczania nagród - czwarta od prawej strony - Sara Belkner.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

RAZEM BEZPIECZNIEJ – 1-7 HP DZIERŻONIÓW PO RAZ KOLEJNY W CZOŁÓWCE

09.11.2017

13:41

Agata

Stara Kopalnia w Wałbrzychu to miejsce gdzie odbył się finał rejonowy konkursu wiedzy o Policji „Razem Bezpieczniej”. Organizatorami imprezy były: Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu, Komenda Powiatowa Policji w Wałbrzychu, Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP we Wrocławiu oraz wałbrzyski Hufiec Pracy. Podczas konkursu jego uczestnicy mieli możliwość sprawdzić swoją wiedzę oraz umiejętności dotyczące m.in. zasad postępowania w sytuacjach zagrożenia.
XIX Edycja Konkursu Wiedzy o Policji „Razem bezpieczniej” stanowi ważny element dziewiętnastoletniej współpracy dolnośląskiej policji z Ochotniczymi Hufcami Pracy w zakresie działalności profilaktycznej i wychowawczej na rzecz młodzieży. Konkurs jest nie tylko okazją do rywalizacji między jednostkami OHP, ale przede wszystkim wartościową formą realizacji celów edukacyjnych i wychowawczych wśród uczestników OHP.

d1 d2 d3
Młodzież podczas konkursu

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

XIX KONKURS WIEDZY O POLICJI – RAZEM BEZPIECZNIEJ

09.11.2017

11:33

Agata

W dniu 08.11.2017 roku odbyła się XIX odsłona Konkursu Wiedzy o Policji RAZEM BEZPIECZNIEJ organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu oraz Dolnośląską Wojewódzką Komendę Ochotniczych Hufców Pracy we Wrocławiu.
W tym roku gospodarzami byli 1-30 Hufiec Pracy w Wałbrzychu we współpracy z Komendą Miejską Policji w Wałbrzychu.
W finale rejonowym, w szranki stanęło siedem drużyn: 1-7 HP Dzierżoniów, 1-30 HP Wałbrzych, 1-33 HP Bielawa, 1-34 HP Ziębice, 1-38 HP Bystrzyca Kłodzka, 1-40 HP Świdnica oraz  OSiW OHP Ząbkowice Śląskie, które zmierzyły się w pierwszej części z testem wiedzy, a w drugiej z ułożeniem wiersza na wylosowany temat z zakresu bezpieczeństwa i zilustrowaniem go w formie plakatu.

1w 2w 3w 4w
1.Rozpoczęcie konkursu
2.Część pisemna
3.Część artystyczna
4.Występ zespołu muzycznego Nwl

5w 6w 7w 8w
5.Zwiedzanie Starej Kopalni
6. Uczestnicy Hufca Pracy ze Świdnicy z Przedstawicielami Policji, Wojewódzkim Komendantem OHP oraz Komendantem Hufca Pracy z Wałbrzycha i wychowawcą - III miejsce
7. Uczestnicy Hufca Pracy z Dzierżoniowa -  II miejsce
8. Uczestnicy Hufca Pracy z Wałbrzycha - I miejsce

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

POLKOWICKI KLUB AKTYWNYCH PRZYGOTOWUJE SIĘ DO ŚWIĄT

08.11.2017

13:56

Agata

W dniu 08.11.2017r.w siedzibie hufca zebrali się  przedstawiciele Klubu Aktywnych  wraz z kadrą Hufca rozpoczęli  warsztaty związane z przygotowaniem do  świąt.
Głównym celem spotkania było kultywowanie naszych polskich tradycji, ocalenie od zapomnienia wyrobu ozdób świątecznych ręcznie wykonywanych z materiałów naturalnych, które mamy w zasięgu ręki. Warsztaty były wspaniałą okazją do nauczenia się niektórych technik, poznania pomysłów i możliwości wykorzystania różnych materiałów, czasem już niepotrzebnych.

polko
Uczestnicy podczas wykonywania ozdób z gazety

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

WYNIKI KONKURSU „MÓJ ZAWÓD W KARYKATURZE” NA ETAPIE LOKALNYM W MCK OHP W ZĄBKOWICACH ŚLĄSKICH

08.11.2017

11:14

Agata

Zakończył się etap lokalny konkursu „(Mój) zawód w karykaturze” organizowanego przez Dolnośląską Wojewódzką Komendę OHP i adresowanego do klientów jednostek działających w ramach URP.
Celem konkursu jest kształtowanie wśród młodzieży aktywnej postawy wobec planowania swojej przyszłości poprzez podejmowanie decyzji edukacyjnych i zawodowych na przestrzeni lat, kształtowanie wśród młodzieży świadomości dotyczącej planowania drogi edukacyjno- zawodowej, popularyzacja poradnictwa zawodowego wśród młodzieży, kształtowanie postaw otwartych na samorozwój i rozwój zawodowy, popularyzacja uczenia się przez całe życie, a także kształtowanie wartości związanych z pracą.

1z 2z
Prace zgłoszone do etapu lokalnego w MCK OHP w Ząbkowicach Śląskich

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

ROZPOCZĘCIE PROJEKTU „OD SZKOLENIA DO ZATRUDNIENIA-YEI” W OŚRODKU SZKOLENIA ZAWODOWEGO W LEGNICY

08.11.2017

10:35

Agata

logo OSDZ

W dniu 6 listopada w Ośrodku Szkolenia Zawodowego w Legnicy rozpoczęły się zajęcia z indywidualnego doradztwa zawodowego, z projektu  „Od szkolenia do zatrudnienia- YEI”.
Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Przeznaczony jest on dla biernej zawodowo, nieuczącej się, nie pracującej, znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej młodzieży między 18 a 24 rokiem życia.
W trakcie zajęć uczestnicy otrzymali wsparcie doradcy zawodowego, który  na podstawie indywidualnego planu działania miał możliwość postawienia diagnozy  oraz sporządzenia opinii o danym uczestniku.

Fot. 1 Fot. 2 Fot. 3
Uczestnicy podczas zajęć z indywidualnego doradztwa zawodowego

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

POLKOWICKI TEST Z WIEDZY O FAKTACH HISTORYCZNYCH

08.11.2017

09:32

Agata

Polkowicki test z wiedzy o faktach historycznych sprzed 99 laty, czyli inauguracja obchodów 100-lecia Rzeczpospolitej.
Zbliża się dzień 11 listopada, dzień  dla wszystkich Polaków bardzo ważny. Widać to będzie, chociażby po ilości flag wywieszonych w oknach, na budynkach i ulicach. Choć sposobów na spędzenie tego dnia jest wiele, to łączy je jedno – wspólna radość z bycia Polakiem.
Wczoraj, tj. 07.11.2017 kadra spotkała się z uczestnikami III rocznika w celu poszerzenia wiedzy młodzieży nt. świąt państwowych. Kadra polkowickiego hufca przeprowadziła pogadankę na temat odzyskania niepodległości przez Polskę. Przypomniano historię ustanowienia  Święta Niepodległości – 26.02.1927 r.

p1 p2
Uczestnicy hufca podczas rozwiązywania testu

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

KONKURS „(MÓJ) ZAWÓD W KARYKATURZE” W MCK OHP W JAWORZE

08.11.2017

09:23

Agata

Młodzież z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworze aktywnie wzięła udział w konkursie plastycznym „(Mój) zawód w karykaturze”.
Głównym organizatorem konkursu plastycznego była Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP z siedzibą we Wrocławiu.
Celem konkursu było kształtowanie wśród młodzieży aktywnej postawy wobec planowania swojej przyszłości poprzez podejmowanie decyzji edukacyjnych i zawodowych, popularyzacja poradnictwa zawodowego czy też kształtowanie postaw otwartych na samorozwój i rozwój zawodowy.

1jaw 2jaw 3jaw 

Prace konkursowe

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

PRZYGOTOWANIA DO KONKURSU „RAZEM BEZPIECZNIEJ” W ŚWIDNICKIM HUFCU

07.11.2017

15:11

Agata

Dnia 6 listopada 2017r. w Ochotniczym Hufcu Pracy 1-40 w Świdnicy odbyło się spotkanie uczestników Konkursu Wiedzy o Policji „Razem Bezpieczniej” z Nadkomisarzem Robertem Topolskim.
Młodzież miała możliwość powtórzyć oraz usystematyzować wiedzę z zakresu wiedzy o Policji, bezpieczeństwa powszechnego oraz prewencji kryminalnej. To podstawowa i niezbędna wiedza, ażeby móc rozwiązać test składający się z 20 pytań. Po raz kolejny omówiona została ustawa równościowa. Nadkomisarz Topolski rozwiązał z uczestnikami konkursu kilka przykładowych testów sprzed kilku lat.

swidnica

Nadkomisarz Robert Topolski z uczestnikami zajęć

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »
1234567...8

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP Wrocław 2007