logo

     

Dolnośląska WK
ul. Wybrzeże J. Słowackiego 9
(wejście od ul.Mazowieckiej)
50-413 Wrocław
tel.:71 344-65-70, fax.:71 342-49-01

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 

„INTEGRACJA NA SPORTOWO” – SUKCES TRZEBNICKIEJ UCZESTNICZKI

01.10.2018

15:38

Agata

Dnia 28 września 2018 roku mieliśmy przyjemność uczestniczyć w I Mistrzostwach Dolnego Śląska Młodzieży OHP w Lekkiej Atletyce „INTEGRACJA NA SPORTOWO” organizowanych przez Hufiec Pracy w Wołowie. Z trzebnickiego hufca w  zmaganiach sportowych udział wzięli Kornelia, Mikołaj oraz Dominika.
Zawody podzielono na dwa etapy, z których pierwszym była rywalizacja pojedyncza oraz grupowa. O zwycięstwie drużyny decydowała łączna punktacja uzyskana przez daną drużynę. W skład tego etapu wchodziły konkurencje m.in: bieg na 100 m, bieg na 400 m, skok w dal, rzut piłką lekarską oraz  pchnięcie kulą. Z kolei drugi etap miał charakter rekreacyjny, młodzież w tym czasie rzucała granatem oraz podciągała się na drążku.

t Nasza uczestniczka Kornelia Kuzminska podczas skoku w dal. t Pan Starosta Powiatu Wolowskiego Maciej Nejman wrecza nagrode Kornelii Kuzmienskiej za zajecia I miejsca w biegu na 100 metrow dziewczat t Pani komendant DWK OHP Gabriela Szafarowska wrecza medal naszej uczestniczce Kornelii Kuzminskiej za zajecie II miejsca w skoku w dal dziewczat t Uczestnik Mikolaj Jasinski podczas podciagania na drazku.
1.Uczestniczka Kornelia podczas skoku w dal
2.Starosta Powiatu Wołowskiego wręcza nagrodę Kornelii
3.Zastępca Wojewódzkiego Komendanta OHP wręcza medal Kornelii
4.Uczestnik Mikołaj podczas podciągania na drążku

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

POLKOWICE CZTERY RAZY NA PODIUM!

01.10.2018

15:06

Agata

Dnia 28.09.2018 roku uczestnicy z Hufca Pracy w Polkowicach: Natalia, Weronika, Daniel i Andrzej pod opieką wychowawcy udali się do Wołowa na Wojewódzkie Mistrzostwa Lekkoatletyczne Młodzieży OHP. Od kilku lat uczestnicy z polkowickiego hufca czynnie uczestniczą zawodach sportowych, reprezentując naszą jednostkę, szkołę i miasto. Konkurencje w jakich rywalizowała młodzież to bieg na 100 m, bieg na 400 m, pchnięcie kulą oraz skok w dal. Ponadto każdy z zawodników oddał 2 rzuty piłką lekarską z miejsca. Zorganizowane były także dyscypliny rekreacyjne: podciąganie się na drążku, rzut granatem i przeciąganie liny.

1 2 3 4
1.Nasza drużyna.
2.3.4. Nasi zwycięzcy z Hufca Pracy z Polkowic

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

CENTRUM OHP Z LEGNICY NA TARGACH MIODU W PRZEMKOWIE

01.10.2018

14:59

Agata

29.09.2018 r. Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP z Legnicy zaprezentowało się podczas XIX Dolnośląskiego Święta Miodu, które odbyło się w Parku Miejskim  w Przemkowie.
Międzynarodowe Targi Miodu to impreza kulturalno-targowa, w trakcie której prezentują się nie tylko pszczelarze ale także to cykl imprez towarzyszących - jak wystawy, konkursy, pokazy miodobrania, występy artystyczne. Tegoroczne targi podobnie jak i poprzednie cieszyły się dużym zainteresowaniem publiczności, każdy mógł posmakować  różnorodnych gatunków miodów  z różnych stron Polski. Zaprezentowało się ponad 50 wystawców i oferentów miodów pszczelich niemal wszystkich odmian, miodów pitnych, sprzętu pasiecznego.

le1 le2
1.Stoisko centrum
2.Jedno ze stoisk wystawienniczych

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

DZIEŃ PIERWSZOKLASITY W BOLESŁAWIECKIM HUFCU PRACY

01.10.2018

14:37

Agata

Zajęcia integracyjne to najbardziej lubiane przez młodzież formy spędzania czasu, które cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem młodych ludzi. W Hufcu Pracy w Bolesławcu nie jest inaczej. Tym bardziej, że to młodzież ze starszego rocznika przygotowuje ciekawe zajęcia dla swoich młodszych kolegów.
W tym roku dzień pierwszoklasisty odbył się na szkolnym boisku w dniu 29.09.2018. Młodzież chętnie brała udział w konkurencjach sportowych i zabawach integracyjnych, które wzbudziły wiele uśmiechu na naszych twarzach. Nie zabrakło takich konkurencji jak przeciągnie liny, picie mleka z miseczek na czas, rysowania portretu dyrektora szkoły i wielu innych rywalizacji sportowych. Zajęcia były bardzo atrakcyjne i zróżnicowane, więc cieszyły się dużym zainteresowaniem zwłaszcza, że po zakończeniu zawodów, zwycięzcy otrzymali słodkie upominki.

b Mlodziez podczas zabawy b Uczestnicy podczas rywalizacji sportowych
1.Młodzież podczas zabawy
2.Uczestnicy podczas rywalizacji sportowych

Tekst: Nina Rusin – Komendant HP Bolesławiec
Zdjęcia: Magdalena Gałkiewicz

POLKOWICCY UCZESTNICY NA SPEKTAKLU „GRUBASKA”

01.10.2018

14:26

Agata

Dzięki współpracy Hufca Pracy w Polkowicach z Polkowickim Centrum Animacji, nasi uczestnicy mają okazję uczestniczenia w spektaklach, wystawach czy recitalach organizowanych przez miasto. Dyrektor Polkowickiego Centrum Animacji zawsze pamięta o naszej młodzieży, którą obdarowuje bezpłatnymi wejściówkami. Tak było i tym razem! Wczoraj, w niedzielę wychowawca wraz z dwójką uczestników miała możliwość obejrzenia spektaklu pt. „Grubaska” w reżyserii Błażeja Baraniaka i Elżbiety Zającównej. W roli tytułowej wystąpiła Izabela Noszczyk- aktorka Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi.

p1
Agnieszka i Kacper w oczekiwaniu na spektakl

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

UCZESTNICZKA HUFCA PRACY W GÓRZE DWUKROTNĄ MEDALISTKĄ

01.10.2018

14:03

Agata

28 września reprezentacja Hufca Pracy w Górze zmierzyła swoje siły na I Mistrzostwach Dolnego Śląska Młodzieży OHP w Lekkiej Atletyce.  
Celem imprezy było propagowanie zdrowego stylu życia, popularyzacja lekkiej atletyki jako formy wypoczynku i zabawy. Naszą jednostkę reprezentowali: Ewelina, Miłosz, Piotr oraz Jakub . Mistrzostwa zakładały rywalizację w 5 dyscyplinach lekkoatletycznych  tj. bieg na 100m, bieg na 400 m, skok w dal, pchnięcie kulą oraz rzut piłką lekarską z miejsca, zza głowy przodem.  

g Uczestnik HP Gora podczas konkurencji - Pchniecie kula.  (1) g Uczestniczka HP Gora na podium za zajecie II miejsca w rzucie pilka lekarska g Uczestniczka HP Gora podczas dekoracji za zajecie III  miejsca w skoku w dal.
1.Uczestnik HP Góra w pchnięciu kulą
2.Uczestniczka HP Góra na podium za zajęcie II miejsca w rzucie piłką lekarską
3.Uczestniczka HP Góra podczas dekoracji za zajęcie III miejsca w skoku w dal

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĘTO MIODU I WINA W PRZEMKOWIE

28.09.2018

12:57

Aleksandra

Dnia 28 września 2018 r. 1-13 Hufiec Pracy w Przemkowie po raz kolejny współorganizował z Zespołem Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie imprezę dla młodzieży pt.:  ”Święto Młodzieży Wrzosowej Krainy” w ramach obchodów XIX Dolnośląskiego Święta Miodu i Wina .Z tej okazji uczestnicy wraz z kadrą wychowawczą dzień wcześniej aktywnie włączyli się w organizację przedsięwzięcia.  Opracowali tablice informacyjne, banery, prezentacje, celem promocji działalności Hufca. Młodzież nie zapomniała również o setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przygotowała z tej okazji 100 biało czerwonych -balonów, które symbolizować miały to ważne wydarzenie. Impreza, jak co roku, odbędzie się w Przemkowskim Ośrodku Kultury, gdzie będziemy mogli oglądać  i podziwiać przegląd twórczości szkolnej. Młodzi artyści zaprezentują swoje talenty wokalne jak i plastyczne. Ponadto  29-30. 09.2018 r. zapraszamy wszystkich na XIX Dolnośląskie Święto Miodu i Wina do Przemkowa. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Nikt nie będzie narzekał na nudę. 1-13 Hufiec Pracy w Przemkowie tradycyjnie, jak co roku,  przygotował swoje  stanowisko, gdzie wspólnie z CEiPM z Legnicy zaprezentuje swoją działalność i bogatą ofertę programową.
Do zobaczenia w Przemkowie!

20180927_100804 20180927_105736 20180927_112426
Przygotowania do Święta Miodu i Wina

KOLEJNE KURSY W MCK WOŁÓW

28.09.2018

12:19

Aleksandra

Po raz kolejny w Młodzieżowym Centrum Kariery w Wołowie odbywają się kursy kwalifikacyjne w ramach utrzymania rezultatów projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy”: Spawacz MIG 131, operator wózka widłowego  z bezpieczną wymianą butli oraz operator koparkoładowarki kl. III. Organizacją szkoleń zajęły się firmy, które wygrały przetarg, a mianowicie: Centrum Rozwoju Kompetencji z Pleszewa i Ośrodek Szkolenia Zawodowego z Wołowa. Oferta kursowa kierowana była do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, biernych zawodowo, mających problemy z adaptacją na rynku pracy, nie posiadających kwalifikacji zawodowych, lub posiadających takie, które nie odpowiadają potrzebom rynku zatrudnienia. Zważywszy na fakt, iż w powiecie wołowskim potrzeby kadrowe skupiają się głównie na branży budowlanej, chętnych na kursy było wielu.

spaw1 spaw2

Zajęcia praktyczne kurs spawacz MIG 131

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

STAŻE ZAWODOWE PROJEKTU „OD SZKOLENIA DO ZATRUDNIENIA - YEI” W MCK OHP W GŁOGOWIE

28.09.2018

11:31

Aleksandra

logo OSDZ 1

W Młodzieżowym Centrum Kariery w Głogowie powoli dobiegają staże zawodowe zorganizowane w ramach projektu „Od szkolenia do zatrudnienia - YEI”.W miesiącu wrześniu kończą staże beneficjenci którzy pogłębiali swoje umiejętności i wiedzęw zawodach:  pracownik administracyjno-biurowy oraz kosmetyczka ze stylizacją paznokci. Uczestnicy projektu w trakcie realizacji tej formy wsparcia mieli okazję poznać zasady organizacji pracy u lokalnych przedsiębiorców oraz specyfikę działania w danym zawodzie. Dla większości stażystów jest to pierwszy tak ważny etap w życiu dzięki któremu mogą wzbogacić się o nowe umiejętności i zdobyć cenne doświadczenie zawodowe. Każdyz uczestników miał swojego opiekuna, który czuwał nad przebiegiem jego pracy, udzielał wskazówek i wprowadzał w zasady panujące w danym przedsiębiorstwie. Praca miała wymiar pełnego etatu, czyli osiem godzin dziennie przez pięć dni w tygodniu. Podczas odbywania stażu beneficjenci wykonywali sumiennie powierzone zadania i realizowali założone plany. Był to dobry czas na zdobywanie nowego doświadczenia, zapoznanie się z zasadami pracy na danym stanowisku oraz nabycie umiejętności przydatnych w dalszej karierze zawodowej. Dzięki stażom zawodowym młodzież poza przygotowaniem do samodzielnej pracy, zyskuje wiele dodatkowych wartości m.in. społecznych, które są bardzo ważne w nawiązywaniu nowych kontaktów w relacji uczestnik-pracodawca-współpracownicy, które na pewno zaowocują w przyszłości swobodnym poruszaniem się na rynku pracy.Na zakończenie staży zawodowych, każdy z uczestników otrzyma opinię od pracodawców z odbytego stażu oraz zaświadczenie potwierdzające nabyte kwalifikacje. Będą to pierwsze dokumenty, jakimi mogą operować na lokalnym rynku pracy.

sandra stazystka sandra w trakcie pracy stazystka podczas pracy stazystka podczas pracy 2 uczestniczka w trakcie stazu
zdjęcia: Uczestniczki podczas staży zawodowych

Tekst: Małgorzata Rzepka – doradca zawodowy

Zdjęcia – Monika Szwed- Zyśk- pośrednik pracy

ZAJĘCIA INTEGRACYJNE Z GRUPĄ NIEMIECKĄ W MYSŁAKOWICACH

28.09.2018

09:48

Aleksandra


    Od poniedziałku  w naszym Ośrodku gości grupa młodzieży niemieckiej. Organizujemy wiele atrakcji, aby urozmaicić pobyt naszym gościom. W dniu 26.09.2018 r. odbyły się warsztaty plastyczno - techniczne. Celem ich  było wspólne szukanie śladów przeszłości pt. „Mysłakowice dawniej i dziś”. Zadaniem uczestników było poznanie krótkiej historii naszego regionu, wyszukanie Polsko-Niemieckich elementów architektury, a następnie wykonanie makiety. Prace nad projektem uczyły współdziałania i integracji zespołu. Uczestnicy wspólnie starali się przełamać swoje onieśmielenie, mimo różnic kulturowych doskonalili i uczyli się poprawnej komunikacji oraz kształtowali relacje społeczne. Natomiast poprzez zajęcia plastyczne podopieczni rozwijali swoją ekspresję twórczą, kreatywność myślenia oraz  rozwijali umiejętności dostrzegania piękna w wytworach kultury.  Wszyscy uczestnicy zaangażowali się we wspólne działania i przestrzegli ustalonych zasad i reguł podczas zadania, prowadzącego do osiągnięcia oczekiwanego efektu końcowego Mam nadzieję, że projekt ten zachęci uczniów do dalszego rozwoju intelektualnego i poszukiwania własnych śladów przeszłości.
Mlodziez podczas zajec integracyjnych wymiana 2

Warsztaty plastyczno- techniczne

 
Tekst i zdjęcia - Beata Kocela wychowawca OSiW Mysłakowice

SPOTKANIE PRZEDSTAWICIELI RAD MŁODZIEŻY REJONU WROCŁAWSKIEGO W HP 1-48 W TRZEBNICY

28.09.2018

09:20

Aleksandra

Dnia 27 września 2018 roku w Hufcu Pracy w Trzebnicy zostało zorganizowane Spotkanie Przedstawicieli Rad Młodzieży OHP Rejonu Wrocławskiego, na którym młodzież wybiera, poprzez głosowanie,  kandydatów do Wojewódzkiej Rady Młodzieży. Głosowanie jest tajne, każdy z uczestników przybyłych na spotkanie ma prawo oddać 1 głos na wybranego przedstawiciela. W tegorocznej edycji udział wzięli przedstawiciele Rad Młodzieży  HP 1-47 z Wrocławia,  HP 1-50 z Wrocławia,  HP 1-63 ze Strzelina oraz 1-48 z Trzebnicy. Przedsięwzięcie odbyło się w pięknym Ratuszu na Trzebnickim rynku. Spotkanie rozpoczęła Pani Komendant Agnieszka Januszowska, która przywitała przybyłą młodzież, omówiła program i cel spotkania. Podkreśliła jak ważne jest angażowanie się w życie i działalność hufca oraz swoich społeczności, a także poważne podejście do powierzonych obowiązków jako członków Rad Młodzieży swoich hufców. Następnie w ramach integracji zostały przeprowadzone zajęcia. Uczestnicy, aby lepiej poznać siebie nawzajem i móc świadomie zagłosować,  bawili się w „Dziennikarza” próbując zdobyć jak najwięcej cennych informacji o swoim koledze, czy koleżance, przekazując te wiadomości reszcie grupy.

Mlodziez podczas zajec integracyjnych Pani Komendant Agnieszka Januszowska podczas powitania mlodziezy Wybrani Kandydaci do Rady Wojewodzkiej  Jacek Jakus, Dominika Zarzecka, Malgorzata Lubczynska

1. Zdjęcie;Młodzież podczas zajęć integracyjnych

2. Zdjecie:Pani Komendant Agnieszka Januszowska podczas powitania młodzieży

3. Zdjecie:Wybrani Kandydaci do Rady Wojewódzkiej  Jacek Jakus, Dominika Zarzecka, Małgorzata Lubczyńska

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

ABSOLWENT ROKU 2018 NA INAUGURACJI ROKU SZKOLENIOWEGO 2018/2019 W LICHENIU

28.09.2018

08:52

Aleksandra

Dnia 26 września 2018 r. wczesnym rankiem nasz absolwent Roku Michał Bokota wraz z grupą uczestników Ośrodka i Wychowania w Ząbkowicach Śląskich oraz ich duchowym opiekunem Księdzem Danielem Mosór i wychowawcami wyruszył na uroczystości do Lichenia. Droga, choć długa minęła szybko. Senność i zmęczenie przeganiał wspaniały kapłan, który młodzież tak wciągnął i zachęcił do wspólnego śpiewu i zabawy, że ich ożywienie nie pozwoliło do końca drogi kapłanowi i reszcie zmrużyć oka.  Radość ożywiła wszystkich. Licheń to dzisiaj ważny katolicki ośrodek kultu religijnego. Tutaj przybywają liczni pielgrzymi by zawierzyć ważne sprawy Matce Bożej. Losy naszej formacji  zwierzchnicy również powierzyli Stwórcy. To szczególne wydarzenie i miejsce jest symbolem troski o duchowe wychowanie naszej młodzieży.  Po uroczystym powitaniu wszystkich zebranych przez Kustosza Sanktuarium w Licheniu, odegraniu Hymnu Narodowego przez Orkiestrę Reprezentacyjną Sił Powietrznych w Poznaniu, wprowadzeniu sztandarów i wystąpieniu Wielkopolskiego Wojewódzkiego Komendanta OHP nastąpiła ceremonia wręczenia nagród najlepszym absolwentom, a na ten moment czekaliśmy z bijącym sercem. Nasz reprezentant na ogólnopolskiej arenie. Reprezentuje Dolny Śląsk i jest hołdem naszej niedocenianej często pracy. Miłe to chwile, a patrząc na tych młodych ludzi-absolwentów, którzy pracowali na swój sukces widzimy, że są żywym przykładem dla ślubujących i zaczynających swoją przygodę w OHP kolegów.

1a  3a 4a

Zdjęcie 1a, – laureat III miejsca w Konkursie Absolwent Roku OHP 2018 Michał Bokota podczas zwiedzania Sanktuarium Maryjnego w Licheniu
Zdjęcie 3a,4a – laureat odbiera list gratulacyjny i prezent z rąk Pani Komendant OHP Renaty Wichy

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

DYWIZJON 303 – HISTORIA PRAWDZIWA

28.09.2018

08:32

Aleksandra

„Jeszcze nigdy tak wielu,
nie zawdzięczało tak wiele,
tak nielicznym”

Winston Churchill

25 września br. uczestnicy należący do Hufca Pracy w Dzierżoniowie wraz ze swoimi wychowawcami wybrali się do kina ,,Zbyszek’’ na bardzo ciekawy seans filmowy tj. „Dywizjon 303 – Historia prawdziwa. ” Młodzież zachęcona książką Arkadego Fiedlera pod tym samym tytułem, której przedruki krążyły w okupowanej Polsce, krzepiąc narodowego ducha oraz reklamami filmu w telewizji, w skupieniu oglądała „Dywizjon 303– Historia prawdziwa. ” Podczas seansu na twarzach młodych ludzi można było zobaczyć wzruszenie, a miejscami nawet usłyszeć śmiech, ponieważ film wywoływał skrajne emocje. Polscy aktorzy świetnie wczuli się w swoje role oraz w historie ludzi z tamtych trudnych i burzliwych czasów.

1 2 3

Zdjęcie 1 – Uczestnicy 1 – 7 Hufca Pracy w Dzierżoniowie w oczekiwaniu na film

Zdjęcie 1 – Zdjęcie tytułu filmu

Zdjęcie 3 – Kinowa ulotka informacyjna

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

RAPERZY ZNAD WISŁY W MYSŁAKOWICACH

27.09.2018

13:15

Agata

Wychowankowie naszego Ośrodka mieli okazję uczestniczyć w projekcie „Nie zmarnuj swojego życia”. Projekt to 90 minutowe (dwie godziny lekcyjne), dynamiczne spotkanie dwóch raperów (Bęsia i Dj Yonasa) z młodzieżą.
Bęsiu (Rap) oraz Dj Yonas (Rap, Produkcja) tworzą skład RYMCERZE. Mają wieloletnie „doświadczenie" w prowadzeniu spotkań z młodzieżą. Grają koncerty w kraju i za granicą.
Podczas spotkania raperzy dzielą się swoim doświadczeniem życiowym oraz walką z nałogami. Przekazują treści profilaktyczne i pozytywny komunikat „bez zadęcia i patosu” również w swoich hip-hopowych kawałkach.
Chłopaki na spotkaniu ostrzegali naszych uczestników przed próbowaniem używek, zachęcali do bycia sobą, do odkrywania swoich talentów i rozwijania swoich pasji.

my Mlodziez w czasie projektu my Nasz uczestnik podczas wspolnego wystepu my RYMcerze my zdjecie grupowe
1.Młodzież podczas występu
2.Uczestnik z Ośrodka próbuje swooich sił na scenie
3.Występ raperów
4.Zdjęcie grupowe

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

WIEM, WIĘC JESTEM BEZPIECZNY W DZIERŻONIOWIE

27.09.2018

12:59

Agata

26 września br. uczestnicy pierwszego rocznika wzięli udział w pogadance na temat „Odpowiedzialności karnej nieletnich”. Spotkanie poprowadziła Pani Barbara Gaweł z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie. Dzięki różnego rodzaju ćwiczeniom, młodzi ludzi dowiedzieli się: czym różni się demoralizacja od czynu karalnego, co grozi w obu przypadkach, kiedy odpowiada się przed sądem jako osoba dorosła, a także poznała procedury postępowania  oraz podstawy prawne postępowania z nieletnimi. W czasie zajęć uczestnicy wykazali się aktywnością, zadając interesujące pytania. Młodzież wzięła udział w odgrywaniu scenek, z których wyciągnięto wspólnie wnioski.

d1 d2
Uczestnicy podczas pogadanki

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

SPOTKANIE INFORMACYJNO – ORGANIZACYJNE KADRY MCK OHP Z BOLESŁAWCA Z MŁODZIEŻĄ Z ZESPOŁU SZKÓŁ BUDOWLANYCH

27.09.2018

12:55

Agata

Dnia 26 września odbyło się spotkanie Młodzieżowego Centrum Kariery w Bolesławcu z młodzieżą  Zespołu Szkół Budowlanych. Celem spotkania było przybliżenie informacji o działalności MCK  OHP, szczególnie związanych z pośrednictwem pracy oraz ofertami Eures oraz zapoznanie młodzieży z ofertą doradcy zawodowego, który zachęcał do skorzystania z testu Kwestionariusza Zainteresowań Zawodowych w celu zbadania predyspozycji zawodowych.
Młodzież chętnie uczestniczyła w spotkaniu, deklarując chęć współpracy. W trakcie spotkania  zachęcano uczestników do większej aktywności na poziomie zawodowym, co pozwala już w młodym wieku nabyć wiele istotnych kompetencji. Zarobienie własnych pieniędzy daje poczucie niezależności, a każde doświadczenie jest cenne i w przyszłości może zaowocować w momencie poszukiwania stałej pracy.

Mlodziez na spotkaniu w MCK Boleslawiec
Młodzież na spotkaniu z doradcą zawodowym

Tekst i zdjęcia: Grażyna Mysiak – Doradca Zawodowy MCK Bolesławiec OHP

MAMY SWOJEGO PREZYDENTA OŚRODKU OHP W MYSŁAKOWICACH

27.09.2018

08:35

Agata

Miesiąc wrzesień w naszym Ośrodku był miesiącem Kampanii Wyborczej do Młodzieżowej Rady Uczestników. Przez cały ten okres kandydaci reklamowali siebie pod rożnymi hasłami wyborczymi zachęcając wszystkich do głosowania.
Na dwa dni przed wyborami kandydaci do "Prezydium" Ośrodka podczas zajęć zorganizowanych, mieli możliwość ostatni raz zaprezentować się przed rzeszą kolegów i koleżanek, zachęcając ich do głosowania na siebie. Jak to w prawdziwych wyborach nie zabrakło u nas ciszy wyborczej - w dzień wyborów do wieczora obowiązywała cisza wyborcza, tylko plakaty zachęcały do głosowania, przypominając obietnice poszczególnych kandydatów.

m wybory m kadra rowniez glosuje
Wybory w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Mysłakowicach, kadra również głosuje

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

„KTO TY” CZYLI SPOTKANIE INTEGRACYJNE KLAS PIERWSZYCH W HUFCU PRACY W GÓRZE

26.09.2018

14:25

Agata

Dnia 26 września 2018 roku na terenie Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Górze odbyło się spotkanie integracyjne dla klas pierwszych. Nowoprzyjęci uczestnicy na spotkanie przybyli wraz z wychowawcami z Zespołu Szkół oraz kadrą wychowawczą Hufca. W spotkaniu uczestniczyła również Rada Młodzieży Hufca z klas starszych, która bardzo serdecznie przywitała nowych uczestników.  Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji własnej osoby. Każdy z uczestników przedstawił się z imienia i nazwiska, powiedział, do której uczęszcza klasy, gdzie odbywa praktyczną nauką zawodu i jakie ma zainteresowania. Dzięki temu młodzież mogła poznać siebie nawzajem, poznać zainteresowania swoich rówieśników oraz rozwinąć postawę tolerancji i życzliwości dla innych.

g integracja uczestnikow - Zgadnij kim jestes g zabawy integracyjne 2. g zabawy integracyjne
Młodzież podczas zabaw integracyjnych

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

SPOTKANIE DORADCY ZAWODOWEGO Z MŁODZIEŻOWEGO CENTRUM KARIERY Z UCZESTNIKAMI HUFCA PRACY W ZIĘBICACH

26.09.2018

09:16

Agata

W dniu 24 września 2018r. odbyło się spotkanie z doradcą zawodowym Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Ziębicach  z uczestnikami Hufca Pracy, którzy rozpoczęli naukę  w klasie  pierwszej. Spotkanie  miało na celu zachęcenie młodzieży, do korzystania z usług  jakie  oferuje  Młodzieżowe Centrum Kariery. Młodzież zgłaszając się  do doradcy zawodowego, ma możliwość zdobycia  umiejętności miękkich poszukiwanych aktualnie na rynku pracy. Uczestnicy biorący udział  w zajęciach z doradcą, pracują nad budowaniem osobistych ścieżek rozwoju zawodowego, uzyskują wsparcie indywidualne i grupowe.

Zajecia z uczestnikami HP 1-34 w Ziebicach
Zajęcia z uczestnikami Hufca Pracy w Ziębicach

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

GIEŁDA PRACY W PUNKCIE POŚREDNICTWA PRACY W NOWEJ RUDZIE

26.09.2018

09:12

Agata

W dniu 24 września w Nowej Rudzie odbyła się Giełda Pracy do zakładu Dong Yang Electronics mającym siedzibę się w Biskupicach Podgórnych. Rekrutację prowadziła  Agencja Zatrudnienia Max Power.
Na wstępie przedstawicielki firmy omówiły warunki pracy na poszczególnych stanowiskach pracy, takich jak: operator produkcji, technik utrzymania ruchu, inspektor jakości, czy operator wózka widłowego. W dalszej części spotkania przybliżono formę zatrudnienia oraz wymogi dla kandydatów starających się o pracę w wyżej wymienionym  zakładzie. Pod koniec spotkania odbyły się indywidualne rozmowy kwalifikacyjne, podczas których weryfikowano deklarowane doświadczenie zawodowe kandydatów.

Przedstawicielki Agencji Zatrudnienia Max Power podczas Gieldy Pracy
Przedstwiciele Agencji zatrudnienia podczas rekrutacji

Tekst i zdjęcia: Karolina Fecko – Pośrednik Pracy PPP Nowa Ruda

1234567...8

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP Wrocław 2007