logo

     

Dolnośląska WK
ul. Wybrzeże J. Słowackiego 9
(wejście od ul.Mazowieckiej)
50-413 Wrocław
tel.:71 344-65-70, fax.:71 342-49-01

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 

GIEŁDA PRACY W CENTRUM EDUKACJI I PRACY MŁODZIEŻY OHP W JELENIEJ GÓRZE

12.03.2019

10:15

Agata

Dnia 11 marca 2019 r. w siedzibie Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Jeleniej Górze odbyła się giełda pracy. Jeleniogórskie Przedstawicielka firmy IDEA przedstawiła oferty pracy na stanowisko pracownik fizyczny w sortowni kurierskiej, opiekunka dla osób  i kurier lub kierowca. Od kandydatów wymagana była dyspozycyjność, odpowiedzialność, samodzielność, punktualność oraz umiejętności interpersonalne.
Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży na giełdzie reprezentował pośrednik pracy. Uczestnikami giełdy pracy były osoby poszukujące pracę. Podczas giełdy wszyscy zainteresowani mieli okazję dowiedzieć się, jakie warunki zatrudnienia oferuje firma.  Zostały przeprowadzone wstępne rozmowy o pracę, a firma zyskała potencjalnych kandydatów.  Giełda cieszyła się zainteresowaniem.

Uczestnicy gieldy pracy
Uczestnicy giełdy pracy

Tekst: Irmina Żarczyńska – specjalista ds. programów
Zdjęcie: Renata Bech – doradca zawodowy

ZADBAJ O SWOJE SERCE- SPOTKANIE MŁODZIEŻY Z OŚRODKA OHP W ZĄBKOWICACH ŚLĄSKICH Z KARDIOLOGIEM

12.03.2019

10:10

Agata

Układ krwionośny to zamknięty obieg, który zajmuje się w naszym organizmie transportem gazów, substancji odżywczych, hormonów, produktów przemiany materii, itp. Składa się z serca i naczyń krwionośnych, którymi transportowana jest krew. W trosce o układ krwionośny powinniśmy prowadzić zdrowy tryb życia (w tym dbać o właściwą dietę), co pomoże nam ustrzec się przed rozwojem takich schorzeń, jak nadciśnienie tętnicze, miażdżyca czy choroba wieńcowa. Choroby układu krążenia to w Polsce (ale również innych krajach rozwiniętych), jedna z najczęstszych przyczyn zgonów. Zwykle „zabijają” dwa razy więcej osób niż nowotwory. Tym, które dotyka nas najczęściej jest nadciśnienie tętnicze.

1. Doktor -kardiolog Nina Hadas -Grzelka podczas wykladu. 3. Burmistrz Marcin Orzeszek z zaproszonym wykladowca.
1.    Doktor -kardiolog Nina Hadaś -Grzelka podczas wykładu.
2.    Burmistrz Marcin Orzeszek z zaproszonym wykładowcą.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

DORADCY ZAWODOWI NA WARSZTATACH W ZESPOLE SZKÓŁ W ŻAROWIE

12.03.2019

09:48

Agata

W dniu 8 marca 2019 roku doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery w Świdnicy wraz z doradcami zawodowym z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Wałbrzychu odwiedziły Zespół Szkół im. Jędrzeja  Śniadeckiego w Żarowie.
Celem warsztatów, przeprowadzonych w czwartych klasach technikum (o kierunku informatyk i technik transportu kolejowego) oraz trzeciej klasie szkoły branżowej było doskonalenie umiejętności sporządzania dokumentów aplikacyjnych, które stanowią wizytówkę osoby ubiegającej się o pracę, ale są także pierwszymi informacjami o kandydacie, które otrzymuje potencjalny pracodawca. Dlatego ważne jest, aby CV i list  motywacyjny przygotowane zostały w odpowiedni sposób. Od tego może zależeć czy osoba ubiegająca się o pracę zostanie zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną.

1 Warsztaty z doradca (00000003) 2 Podczas zajec
Warsztaty doradcy zawodowego z młodzieżą

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

DZIEWCZYNY DLA KOBIET CZYLI DZIEŃ KOBIET W DZIERŻONIOWIE

11.03.2019

14:59

Agata

Za pierwowzór Dnia Kobiet przyjmuje się obchodzone w starożytnym Rzymie Matronalia. Było to święto związane z początkiem nowego roku, macierzyństwem i płodnością. Z okazji tego święta mężowie obdarowywali swoje żony prezentami i spełniali ich życzenia. Niestety zanim ustanowiono Międzynarodowy Dzień Kobiet wydarzyło się wiele smutnych i krwawych wydarzeń oraz działań zwracających uwagę na brak równouprawnienia w obrębie praw politycznych i ekonomicznych oraz ogólnej sytuacji wielu kobiet. Cechą wiążącą te wszystkie wydarzenia jest niewątpliwa solidarność kobiet i umiejętność działania razem w słusznej idei. Uczestniczki Klubu Aktywnych działające w Hufcu Pracy w Dzierżoniowie miały okazję współdziałać w słusznej sprawie jakim były warsztaty kosmetyczno-fryzjerskie zorganizowane 8 marca br. dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Dzierżoniowie.

1 (00000009) 2 (0000000B) 3 (00000007)
Warsztaty kosmetyczno-fryzjerskie w Środowiskowym Domu Samopomocy  w Dzierżoniowie

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

DZIEŃ KOBIET W HUFCU PRACY W DZIERŻONIOWIE

11.03.2019

14:53

Agata

Dzień Kobiet, przypadający na 8 marca to święto , które w polskiej kulturze zagościło już na dobre. Tego dnia pustoszeją w sklepach półki ze słodkimi podarunkami, a kwiaciarnie obfitują w odwiedzających je mężczyzn.
Międzynarodowy Dzień Kobiet ma przypominać walkę kobiet o równouprawnienie. Ustanowiono go w roku 1911, od roku 1921 obchodzi się go na całym świecie w dniu 8 marca.
Mając na celu promowanie szacunku do wszystkich kobiet – z  tej okazji ciekawą inicjatywą zaskoczyli swoje koleżanki, chłopcy z Hufca Pracy w Dzierżoniowie – Dawid Barylak oraz Partyk Skwark z kl.I.  Chłopcy przygotowali pokaz muzyczny połączony konkursem.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

PRACUJEMY, WIĘC BHP POZNAJEMY…

11.03.2019

11:13

Agata

Młodzież przemkowskiego hufca rozpoczęła przygotowania do XIV edycji konkursu „Wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy dla młodzieży zatrudnionej w ramach OHP”. Szkolenia ze znajomości problematyki prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny pracy gwarantującą świadomą i bezpieczną pracę. Spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Głogowie w dniu 08.03.2019r. Spotkanie przeprowadził specjalista z Państwowej Inspekcji Pracy p. Jacek Grygotowicz.

p1 p2
Uczestnicy przemkowskiego hufca podczas prelekcji przedstawiciela PIP-u p. Jacka Grygotowicza

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

PROGRAM AUTORSKI „PRZY KOMINKU” W DZIERŻONIOWIE

11.03.2019

11:07

Agata

Nie(widzialna) nastoletnia depresja to krótki film edukacyjny, który 8 marca obejrzeli uczestnicy dzierżoniowskiego hufca na zajęciach wychowawczych. Film przedstawia historie nastolatków przeżywających trudności w szkole, na studiach, w życiu towarzyskim, a towarzyszą temu objawy tj.: zmęczenie, osłabienie, apatia, niepokój, brak chęci do życia. Wielu z nich stara się maskować ten stan z niezbyt dobrym dla siebie skutkiem. Po filmie przeprowadzona została z młodzieżą pogadanka podczas, której przedstawiono im przyczyny depresji, objawy i sposoby radzenia sobie z tą chorobą.

d1
Uczestnicy podczas oglądania filmu edukacyjnego

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

POŚREDNIK PRACY W PROJEKCIE - „MOJA PRZYSZŁOŚĆ”

11.03.2019

11:01

Agata

W dniu 8 marca  2019 r. w Dolnośląskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP we Wrocławiu rozpoczął się projekt realizowany przez Hufiec Pracy 1-47 z Wrocławia. Projekt skierowany jest do młodzieży z tegoż hufca. Jednym z punktów tego projektu było spotkanie z pośrednikiem pracy z Wrocławia. Zostały omówione zagadnienia związane ze sposobami poszukiwania pracy oraz oferty pracy również wakacyjnej. Młodzież została poinformowana
o działaniach, które należy podjąć przed poszukiwaniem pracy. Jest to m.in. wyrobienie książeczki sanitarno-epidemiologicznej, sporządzenie aktualnego CV.

posrednik pracy wraz z uczestniczkami projektu
Pośrednik pracy wraz z młodzieżą biorącą udział w projekcie

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

„ŻOŁNIERZE WYKLĘCI – PAMIĘĆ ODZYSKANA PO LATACH” - MODLIMY SIĘ W INTENCJI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH - KOLEJNA WYJĄTKOWA LEKCJA HISTORII

11.03.2019

10:48

Agata

Nasza grupa po raz kolejny przeniosła się w czasie- niedziela 10 marca 2019 roku stała się dla nas dniem modlitwy w intencji Żołnierzy Wyklętych. Punktualnie o godzinie 8.00 świetlica wiejska w Starej Górze zamieniła się w koszary wojskowe. Tu młodzież górowskiego hufca spotyka się, zakładamy mundury dopinamy guziki pod czujnym okiem członków Stowarzyszenia Patriotyczna Góra- gotowe możemy iść!
W szpalerze wchodzimy do kościoła pw. św. Jakuba Apostoła w Starej Górze, a- cisza i powaga młodych ludzi słychać każde uderzenie buta o posadzkę – to jest wojsko. uczestniczymy w Mszy Świętej za  Żołnierzy Wyklętych  - Naszych Bohaterów. Młodzież zamienia się w posągi – zamiera nie ma szeptów i śmiechów. Mszę celebruje ksiądz Ryszard Skocz proboszcz parafii pw. św. Michała w Osetnie.

1a (00000003) 1 2 (0000000B) 3 (00000007)
4 (00000005) 7 (00000003) 8 9 (00000003)
Uczestnicy Hufca Pracy z Góry ze Stowazyszeniem Patriotyczny Głógów podczas uroczystych Mszy Św. w intencji Żołnierzy Niezłomnych

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

DZIEŃ KOBIET W OŚRODKU SZKOLENIA I WYCHOWANIA OHP W ZĄBKOWICACH ŚLĄSKICH

11.03.2019

10:09

Agata

Dzień Kobiet, to święto obchodzone od 8 marca 1910 roku jest okazją do obdarowywanie kwiatami, prezentami i okolicznościowymi kartkami przedstawicielki piękniejszej części naszego społeczeństwa. Geneza tego  święta wprawdzie sięga czasów starożytnego Rzymu, jednak zupełnie innego charakteru nabrało 8 marca 1908 roku, kiedy ulicami Nowego Jorku przeszedł marsz 15 tysięcy kobiet niezadowolonych ze swojego zawodowego i społecznego położenia. Ostatecznie, dopiero 8 marca 1910 roku, spotkały się na konferencji w Kopenhadze przedstawicielki 17 krajów, które ustanowiły tę datę jako Dzień Kobiet. Miał on symbolizować dążenie do budowania społecznego wsparcia na rzecz uzyskania przez kobiety równouprawnienia i powszechnego prawa wyborczego. 

za wychowankowie podczas wykonywania laurek za Uczestnicy dumni z prezentow dla kolezanek za 4.Uczestniczki w trakcie wreczania kwiatow i kartek z zyczeniami
1. Wychowankowie podczas wykonywania laurek
2. Uczestnicy dumni z prezentów dla koleżanek
3. Drobne upominki z okazji Dnia Kobiet prezentowane przez uczestniczki

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

WIZYTA MŁODZIEŻY Z OŚRODKA OHP W ZĄBKOWICACH ŚLĄSKICH W SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT W GILOWIE

11.03.2019

10:00

Agata

8 marca 2019 roku młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Ząbkowicach Śląskich wraz z wychowawcą wybrała się na kolejne odwiedziny do „Schroniska Dla Zwierząt Niechcianych i Porzuconych” w Gilowie. Zabraliśmy ze sobą prezenty dla naszych czworonożnych przyjaciół – karmę suchą oraz wiele puszek z karmą mięsną. Po przybyciu na miejsce zostaliśmy przywitani przez opiekuna schroniska, który przygotował dla nas niespodziankę. Zaprosił nas na wybieg dla psów gdzie czekała na nas psia mama ze swoimi ośmioma szczeniaczkami. Uczestnicy aż krzyknęli z radości na widok tych uroczych, małych stworzonek. Pieski od razu powędrowały na ręce młodzieży, przytulania i głaskania nie było końca. Opiekun schroniska opowiedział nam historię psiej rodzinki oraz opowiedział jak wyglądać będzie procedura adopcji szczeniaków.

z nowi podopieczni schroska - sczeniaki Z glaskanie szczeniaczkow z zabawa na wybiegu dla psow
1.    Opiekun schroniska przedstawił nam nowych podopiecznych – psią rodzinkę.
2.    Czułości i głaskania szczeniaków nie było końca.
3.    Zabawa na wybiegu dla psów.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

MCK OHP Z LUBANIA Z MŁODZIEŻOWĄ GRUPĄ WSPARCIA „CHCEMY BYĆ AKTYWNI”

11.03.2019

09:27

Agata

Dnia 8 marca 2019r. w Młodzieżowym Centrum Kariery OHP  w Lubaniu odbyło się spotkanie z młodzieżą niepełnosprawną. Problemy takich osób są specyficzne i indywidualne, łączą się zarówno z samoczynnym ubezwłasnowolnieniem zawodowym, jak i psychicznymi oraz społecznymi deficytami tworzonymi przez lata.  To szczególna grupa młodych osób na rynku pracy, pomimo problemów zdrowotnych i dysfunkcji,  również oni poszukują możliwości realizacji i uczestniczenia w życiu zawodowym.

Mlodziezowa Grupa Wsparcia
Młodzieżowa grupa wsparcia

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

PROGRAM PN.: „MOJA PRZYSZŁOŚĆ” W HP 1-47 WROCŁAW

08.03.2019

13:24

Aleksandra

Dnia 08.03.2019r.   odbyły się  zajęcia  z programu   pn. „Moja przyszłość”.  W zajęciach  uczestniczyła młodzież z Hufca Pracy  1-47 we Wrocławiu kończąca w roku szkolnym 2018/2019 przygotowanie zawodowe. Pośrednik pracy  CEiPM OHP we Wrocławiu Katarzyna Kotas  omówiła działalność Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży  OHP we Wrocławiu jednocześnie zapraszając do korzystania wszystkich zainteresowanych z usług Centrum. Omówiła  pracę pośrednika pracy oraz zapoznała uczestników spotkania z aktualnymi  ofertami pracy i lokalnym rynkiem pracy dla osób małoletnich. Przekazała informacje na temat instytucji rynku pracy, miejsc poszukiwania  pracy stałej i sezonowej  oraz  możliwościach uczestnictwa  w organizowanych przez CEiPM targach pracy i giełdach pracy.

Uczestnicy programu podczas spotkania z konsultantka firmy AVON uczestnicy programu podczas spotkania z posrednikiem pracy CEiPM uczestnicy programu podczas zajec z posrednikiem pracy Uczestnicy programu podczas zajec

1.Uczestnicy programu podczas spotkania z Manager Zespołu AVON Cosmetics Polska.

2.uczestnicy programu podczas spotkania z posrednikiem pracy CEiPM

3.uczestnicy programu podczas zajęć z posrednikiem pracy

4.Uczestnicy programu podczas zajęć

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

DZIEŃ KOBIET W POLKOWICKIM HUFCU PRACY

08.03.2019

12:38

Aleksandra

„Dzień Kobiet, Dzień Kobiet, niech każdy się dowie!”

8 marca jest dniem wyjątkowym, z jednego powodu - poświęcony jest płci pięknej.W dniu 08.03.2019r. w Hufcu Pracy w Polkowicach odbyło się spotkanie w ramach koła zainteresowań HP PUZZLE. W trakcie spotkania męska część naszych uczestników przygotowała kartki swoim kochanym mamom, dziewczynom z okazji Dnia Kobiet.  Chłopcy wiedzą, że ten dzień jest bardzo ważny dla wszystkich. Jest to dzień w którym świętujemy wszystko to, co w życiu każdego chłopaka, mężczyzny czy starszego Pana jest najważniejsze. Bo czymże by było życie i świat bez kobiet?! Podczas spotkania młodzież wraz z kadrą wychowawczą poprzez internet wyszukiwała informacji na temat historii i tradycji związanych z tym świętem.

1 2 3 4

Opis: 1. Chłopcy gotowi do Dnia Kobiet

2.Uczestnicy 1-23 HP Polkowice z Wicedyrektorką Zespołu Szkół im. NZE Europy

3,4- Uczestnicy z nauczycielkami Zespołu Szkół im. NZE Europy

 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

DZIEŃ KOBIET W KAMIENNOGÓRSKIM HUFCU

08.03.2019

12:30

Aleksandra

Dzień Kobiet to święto obchodzone corocznie 8 marca, podczas którego mężczyźni obdarowują kobiety wszelkiego rodzaju upominkami, a przede wszystkim kwiatami. Dlatego też uczestnicy Hufca Pracy w Kamiennej Górze pamiętali o swoich koleżankach, Pani Komendant oraz uczących ich Paniach i wręczyli im kwiaty, aby podkreślić szczególny charakter tego radosnego dnia. Miło było patrzeć na uśmiechnięte twarze Pań i powagę w zachowaniu naszych męskich uczestników. Wszystkim przypomniano, że pierwsze obchody tego święta odbyły się w 1909 roku w USA i miały na celu podkreślenie tego, że kobietom należą się takie same prawa jak mężczyznom. Do dzisiaj w wielu krajach dzień ten związany jest z ulicznymi paradami lub manifestacjami, podczas których kobiety wygłaszają swoje postulaty polityczne. Dla pokreślenia tego jakże ważnego i pięknego święta członkowie sekcji artystycznej przygotowali okolicznościową gazetkę ścienną, na której znalazły się życzenia i własnoręcznie wykonane kwiaty. Z okazji dzisiejszego, radosnego dnia życzymy wszystkim Paniom samych pięknych chwil bez zmartwień i trosk oraz spełnienia najskrytszych marzeń!

swieto kobiet 2019 002 swieto kobiet 2019 003 swieto kobiet 2019 006

Świeto Kobiet.

I ETAP KONKURSU BHP JUŻ ZA NAMI!

08.03.2019

12:23

Aleksandra

07 marca br. w Hufcu Pracy w Dzierżoniowie zakończył się I etap Wojewódzkiego Konkursu „ Wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy dla młodzieży zatrudnionej w ramach OHP”, w którym wzięli uczestnicy I rocznika. Podczas trzech spotkań z przedstawicielką Okręgowego Inspektoratu Pracy we Wrocławiu- Oddział w Wałbrzychu- Panią Joanną Bartosiak-Kuźniewską młodzież miała okazję zapoznać się z wiedzą z zakresu podstawowych praw i obowiązków pracodawcy i pracownika, ich odpowiedzialności za nieprzestrzeganie przepisów i dyscypliny pracy, zasad zawierania umów o pracę, ochrony kobiet w ciąży oraz innych przepisów wynikających z kodeksu pracy. W wyłonieniu reprezentantów do kolejnego etapu konkursu pomocny był specjalnie przygotowany test wiedzy.

1 2

Zdjęcie:1,2- zajęcia z Panią inspektor Państwowej Inspekcji Pracy

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

ŚWIDNICKI HUFIEC NA KRĘGIELNI

08.03.2019

12:09

Aleksandra

W dniu 07.03.2019 roku na zaproszenie p. Marka Maciejowskiego ze świdnickiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej  HP 1-40 wzięło udział w spotkaniu zorganizowanym na nowo odrestaurowanym torze kręglarskim w Świebodzicach. Świebodzicka kręgielnia jest jednym  z najstarszych obiektów wchodzących w strukturę OSiR Świebodzice. W 2018 roku została gruntownie odremontowana i obecnie stanowi dobrze wyposażony i przystosowany do obsługi osób obiekt. W kręgielni znajdują się dwa tory do bowlingu oraz dwa tory do gry w klasyczne kręgle. Nad każdym z torów znajduje się monitor, na którym wyświetlane są wyniki, czas gry oraz podpowiedzi jak pokierować kulą, żeby zbić jak najwięcej kręgli. W piątek, 22 lutego 2019 roku kręgielnia została oficjalnie otwarta.

20190307_152113 IMG_20190307_155911

Na zdjęciach: Spotkanie na kręgielni w Świebodzicach.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

MOJA PASJA…

08.03.2019

09:48

Aleksandra

,,Kiedy posiadasz pasję, przestajesz szukać motywacji.
Nie jest Ci już potrzebna,
bo to pasja stanowi Twoją siłę napędową do działania…’’

Co to jest pasja? Definicja pasji wbrew pozorom nie jest prosta. Nie ma jej nawet w Wikipedii. Większość ludzi myli pasję z hobby, zainteresowaniami, lub z czynnościami które lubią wykonywać. Jaka jest między nimi różnica?  Czym jest pasja a czym nie jest? Uczestniczka Hufca Pracy  1-34 Ziębice Wiktoria Piasecka  wie doskonale co jest jej pasją . Chętnie podzieliła się z nami swoimi przemyśleniami i odczuciami co do jej pasji . ,,…Wiesz jakie to uczucie kiedy wsiadasz na koński grzbiet? Czujesz się wolny, nic Cię nie obchodzi - liczy się tylko chwila spędzona z koniem. Uciekasz od wszelkich problemów w codziennym życiu...Ludzie twierdzą, że konie są głupie, śmierdzące - nie prawda. Konie to zwierzęta z gracją.

Uczestniczka podczas jazdy konnej Wiktoria ze swoim przyjacielem

Zdj. 1 – Uczestniczka podczas jazdy konnej

Zdj. 2 – Wiktoria ze swoim przyjacielem

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

SPOTKANIA DORADCZE W HUFCU PRACY W KAMIENNEJ GÓRZE

08.03.2019

09:36

Aleksandra

W dniu 06 marca doradcy zawodowi MCIZ  przeprowadzili zajęcia z poradnictwa zawodowego dla uczestników Hufca Pracy w Kamiennej Górze. Spotkanie odbyło się w ramach stałej współpracy doradców zawodowych z Hufcem Pracy. Celem spotkania było diagnozowanie obszaru zainteresowań zawodowych uczestników oraz pomoc w rozpoznaniu ich potencjału zawodowego, jak i oczekiwań wobec przyszłej pracy, ponieważ zdecydowanie wpłynie ona na dokonanie trafniejszego wyboru dalszej drogi edukacyjno – zawodowej. Ponadto przybliżono młodzieży współczesny rynek pracy oraz przedstawiono branże i zawody, w których wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów i wykwalifikowanych pracowników. Młodzież była najbardziej zainteresowana tematami o możliwościach dalszego rozwoju edukacyjno – zawodowego w branżach, w których wykazywali największe zainteresowanie. Uczniowie bardzo sobie chwalili spotkanie z doradcą zawodowym oraz okazywali wdzięczność za udzielone im informacje i wsparci, które, jak deklarowali są dla nich bardzo pomocne w planowaniu swojej kariery.

Zdjecie nr1

Na zdjęciu: Doradca zawodowy z młodzieżą  

Tekst: Patryk Stepnowski – doradca zawodowy
Zdjęcia: Renat Bech – doradca zawodowy

DZIERŻONIOWSKI HUFIEC PRACY NA GIEŁDZIE EDUKACJI I PRACY

08.03.2019

09:31

Aleksandra

6 marca 2019 roku w Bielawie odbyła się po raz drugi Giełda Edukacji i Pracy dla uczniów klas trzecich bielawskich gimnazjów oraz VIII lokalnych szkół podstawowych. Organizatorem był bielawski CECH RR i MP, który przedsięwzięcie zaplanował w związku z realizacją znakomitego projektu "Rzemieślnicy na start". Zaproszono do zaprezentowania swoich ofert edukacyjnych bielawskie placówki oświatowe tj. Zespół Szkół Cechu Rzemiosł Różnych w Bielawie, Szkoły Niepubliczne w Bielawie oraz Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie oraz instytucje wspomagające działalność szkół i lokalny rynek pracy czyli dzierżoniowski i bielawski Hufiec Pracy, Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną, Młodzieżowe Centrum Kariery i Punkt Pośrednictwa Pracy, Powiatowy Urząd Pracy w Dzierżoniowie. Oferta wzbogacona była o profesjonalne poradnictwo zawodowe, grupowe i indywidualne, prowadzone przez doświadczonych doradców zawodowych na panelach dyskusyjnych. Młodzież mogła poznać swoje predyspozycje zawodowe, zarówno przedstawiciel PUP Pani Dorota , jak i nas doradca zawodowy z MCK OHP Pani Asia zrobił z każdym uczestnikiem test by dowiedzieć się o swoich talentach zawodowych.

1 2

Zdjęcie nr 1 – stoisko wraz z przedstawicielami Hufca Pracy w Dzierżoniowie,

Zdjęcie nr 2 – uczestnicy podczas prezentacji ofert edukacyjnych na giełdzie

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »
123456789...10

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP Wrocław 2007