logo

     

Dolnośląska WK
ul. Wybrzeże J. Słowackiego 9
(wejście od ul.Mazowieckiej)
50-413 Wrocław
tel.:71 344-65-70, fax.:71 342-49-01

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 

I MAMY ZWYCIĘSTWO…!!!

08.03.2018

13:15

Monika

„Śmiej się! Śmiech burzy napięcie, rozjaśnia Twoją twarz,
rozluźnia mięśnie, przywraca obiektywizm i ożywia nadzieję”


W dniu 7 marca 2018 roku młodzież  z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Ząbkowicach Śl. wzięła udział w III Edycji Konkursu Humoru i Satyry „O dziurawy Kubek Komendanta”. Impreza odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach. Organizatorami przedsięwzięcia był Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Mysłakowicach. Celem konkursu było przede wszystkim kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie umiejętności aktorskich i recytatorskich uczestników, jak również stworzenie młodym ludziom, uzdolnionej młodzieży OHP, możliwości zaprezentowania  swoich umiejętności scenicznych.

Adrian i Bartek podaczas zwycieskiego skeczu JUREK Kasia , Oliwia i Ola podczas skeczu BOBASY Nasi uczastnicy ze zwycieskim Kubkiem Komendanta

1. Adrian i Bartek podczas zwycięskiego skeczu JUREK
2. Kasia, Oliwia i Ola podczas skeczu BOBASY
3. Nasi uczestnicy ze zwycięskim „Kubkiem Komendanta”

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

III WOJEWÓDZKI KONKURS HUMORU I SATYRY W DZIERŻONIOWIE

08.03.2018

13:08

Monika

W Hufcu Pracy w Dzierżoniowie trwały przygotowania do III Wojewódzkiego Konkursu Humoru i Satyry „O dziurawy kubek Wojewódzkiego Komendanta DWK OHP”. Celem konkursu było kształtowanie kultury żywego słowa, prezentacja umiejętności aktorskich i recytatorskich uczestników OHP. Jak wiadomo uśmiech jest najkrótszą drogą do ludzkich serc. Otwiera nam piękno świata, buduje więzi międzyludzkie, dodaje otuchy i pewności siebie. Uśmiech potrafi być także bronią i narzędziem, atrybutem i zaletą. Konkurs był okazją nie tylko do wykazania się swoimi talentami scenicznymi i okazją do zdrowej rywalizacji, ale przede wszystkim okazją do wspólnej zabawy, bo przecież zawsze ilekroć człowiek się śmieje przedłuża swoje życie.

IMG_20180307_102624 IMG_20180307_123616 IMG_20180307_125331

Młodzież podczas konkursu

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

OCZEKIWANIA MŁODYCH WOBEC RYNKU PRACY

08.03.2018

13:06

Monika

Młodzież jest szczególną grupą na rynku pracy z uwagi na to, że to właśnie młodzi ludzie są z jednej strony grupą najbardziej poszukiwaną, a z drugiej strony spotykają się z największymi problemami z wejściem na rynek pracy.  W dniu 2 marca doradca zawodowy Pani Joanna Kosowska z Młodzieżowego Centrum Kariery w Dzierżoniowie podczas spotkania z uczestnikami I rocznika z Hufca Pracy w Dzierżoniowie na wstępnie zapytał czy wybrali dobry zawód i czy są pewni, że po skończeniu szkoły znajdą pracę w swoim zawodzie.

IMG_20180302_134403 IMG_20180302_134749

Młodzież podczas zajęć

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

SZKOLENIE Z ZAKRESU BHP W POLKOWICACH

08.03.2018

13:02

Monika

Dnia 07.03.2018 r. w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach  odbyło się szkolenie dla uczestników I rocznika Hufca Pracy w Polkowicach będących uczniami Szkoły Branżowej I stopnia. Szkolenie prowadził radca z Państwowej Inspekcji Pracy w Legnicy pan Jacek Grygotowicz. Prowadzący szkolenie potrafił nawiązać świetny kontakt z młodzieżą. W bardzo przystępny, prosty sposób przypomniał uczestnikom konsekwencje wynikające z podpisania pierwszej umowy o pracę. Omówił wymiar urlopów, dużo uwagi poświęcił wymiarowi czasu pracy.

20180307_115257 20180307_120031 20180307_124615

Migawki ze spotkania i szkolenia kadry

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

III KONKURS HUMORU I SATYRY W OSIW OHP W MYSŁAKOWICACH ROZSTRZYGNIĘTY!!!

08.03.2018

12:58

Monika

W dniu 07.03.2018r w Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach odbyła się III edycja Konkursu Humoru i Satyry „O Dziurawy kubek Komendanta Dolnośląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP we Wrocławiu”. Swoją obecnością uświetnili naszą uroczystość zaproszeni goście: Komendant Wojewódzki DWK OHP we Wrocławiu Pani Bernadetta Brożyna, Dyrektor biura DWK OHP Pani Lucyna Majdecka, Wójt Gminy Mysłakowice pan Michał Orman, Dyrektor Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mysłakowicach pani Elżbieta Zakrzewska oraz przedstawiciele biura poselskiego pani poseł Elżbiety Witek. Ten dzień jest zawsze pełen emocji, wrażeń  i dużej ilości humoru. Młodzież OHP z terenu Dolnego Śląska rywalizuje w różnych formach scenicznych.

baletnice humor i kabaret laureaci konkursu

1. Baletnice
2. Humor i kabaret
3. Laureaci konkursu

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

I GIEŁDA EDUKACJI I PRACY W BIELAWIE

08.03.2018

12:54

Monika

7 marca 2018 roku odbyła się I Giełda Edukacji i Pracy jako wspólna inicjatywa członków  Klastra Edukacyjnego. Pomysłodawcą i inspiratorem była dyrekcja Branżowej Szkoły I Stopnia Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielawie. Głównym celem zrzeszenia jest wykształcenie pokolenia fachowców w profesji w jakiej znajdą zatrudnienie nasi uczestnicy na lokalnym rynku pracy. Wykształcenie specjalistów oczekiwanych przez rynek pracy to cel do którego dążymy. Jak ważne jest dopasowanie kształcenia zawodowego do oczekiwań rynku pracy i synergia podaży z popytem ludzkiego potencjału doskonale wie Zarząd Klastra Edukacyjnego, w skład którego wchodzą władze CECH RR i MP w Bielawie, dyrektorzy miejscowych szkół i przedstawiciele władz miasta. Kształcenie specjalistów, którzy nie znajdą pracy są społeczną stratą i porażką. Staramy się nadążać za aktualnymi wyzwaniami i takie przedsięwzięcia są tego dowodem.

1 2 3 4

1. Powitanie przez Prezesa Klastra Edukacyjnego w Bielawie Pana Wojciecha Tłokińskiego
2. Powitanie przybyłych gości przez Pana Piotra Łyżwę Burmistrza Bielawy
3. Młodzież odwiedzająca stanowiska OHP
4. Stanowisko OHP tj. Hufca Pracy w Bielawie, Hufca Pracy w Dzierżoniowie, MCK I PPP

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

MŁODZIEŻ 1-30 HUFCA PRACY Z WAŁBRZYCHA PRZEŻYWA REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

07.03.2018

13:58

Monika

Rekolekcje wielkopostne są od wielu lat powszechnie przyjętą formą posługi duszpasterskiej wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Celem rekolekcji wielkopostnych jest ożywienie życia religijnego, wewnętrzne nawrócenie i przygotowanie do sakramentu pojednania, odnowienie powszechnego powołania do świętości w Kościele, a tym samym pełniejsze przygotowanie do Eucharystii oraz nawiązanie osobistej relacji z Bogiem i wzbudzenie pragnienia formacji w wybranej grupie parafialnej.

1

Młodzież podczas rekolekcji

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

INSPEKTOR PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI PRACY W TRZEBNICKIM HUFCU

07.03.2018

13:00

Monika

07 marca w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Trzebnicy kadra Hufca Pracy 1-48 zorganizowała spotkanie z  przedstawicielami Państwowej Inspekcji Pracy z Wrocławia Panią Agnieszką Czajkowską– Starszym  Radcą  i Elżbietą Nowak referentem prawnym  Szkolenie odbyło się dla uczestników hufca oraz uczniów I klas Szkoły Zawodowej , w zakresie prawa bezpieczeństwa i higieny pracy. Podczas spotkania zostały poruszone kwestie zatrudnienia młodocianych pracowników. Uczestnicy spotkania słuchali z zainteresowaniem informacji szczególnie dotyczących ich samych. Szkolenie obejmowało również najbardziej istotne przepisy zawarte w kodeksie pracy: prawa i obowiązki pracodawcy i pracowników, rodzaje umów.

Inspektor PIP podczas szkolenia Uczestnicy podczas  szkolenia

1. Inspektor PIP podczas szkolenia
2. Uczestnicy podczas szkolenia

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

DZIEŃ KOBIET W DOMU DZIENNEGO POBYTU W BOLESŁAWCU

07.03.2018

12:51

Monika

W bolesławieckim Hufcu Pracy zakończyła się XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu pn. „Aktywność dobry wybór” realizowanego przez Dolnośląską Wojewódzką Komendę Ochotniczych Hufców Pracy we Wrocławiu. Młodzież w ramach programu przygotowała spektakl  z okazji Dnia Kobiet dla seniorów z Domu Dziennego Pobytu w Bolesławcu. Uczestnicy Hufca Pracy wspólnie z wychowawcą Małgorzatą Madej do współpracy zaprosili uczniów z  Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu razem z pedagogiem panią Beatą Janiec oraz uczniów klasy III Szkoły Podstawowej nr 1 w Bolesławcu z wychowawcą panią Magdaleną Czyżewską.

Powitanie Seniorow Wystep uczestnikow Hufca Pracy Wreczenie kwiatow Seniorom

1. Powitanie Seniorów
2. Występ uczestników Hufca Pracy
3. Wręczenie kwiatów Seniorom

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

BIEG KU PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

07.03.2018

11:18

Monika

W niedziele Parku Miejskim im. Jana III Sobieskiego w Wałbrzychu odbyła się VI edycja ogólnopolskiej imprezy biegowej pod nazwą "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych". Już po raz drugi w biegu uczestniczyli wychowankowie Ochotniczego Hufca Pracy 1-30.  W tym roku czworo uczestników oraz wychowawca Aneta Hajdukiewicz wzięli udział w tym wydarzeniu. Celem organizowanego od 2013 roku Biegu jest uczczenie przypadającego 1 marca Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych a uczestnicy biegu poprzez udział w tej cyklicznej imprezie oddają hołd żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego, działającego w latach 1944-1963. Jest to wyraz szacunku zarówno dla Żołnierzy Wyklętych jak również dla historii Polski.

Bieg Zolnierzy Wykletych w Walbrzychu (2) Bieg Zolnierzy Wykletych w Walbrzychu

Migawki ze startu Biegu Żołnierzy Wyklętych w Wałbrzychu

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

ŻOŁNIERZE WYKLĘCI- HISTORIA KTÓRA TRWA

07.03.2018

09:43

Monika

5 marca 2018 roku w Górze odbyło się wielkie wydarzenie. Do naszego miasta przyjechali goście specjalni: Jarosław Wróblewski z Muzeum Żołnierzy Wyklętych Więźniów Politycznych PRL w Warszawie - autor książek: "Kwatera Ł. Wolność jest kuloodporna", „Gryf”, „Zośkowiec”, Marek Nadolski z Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN oraz Piotr Życieński fotograf, dokumentalista IPN. Organizatorami tego spotkania był: Hufiec Pracy w Górze, Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów oraz Biblioteka Miejska w Górze. W tym szczególnym dniu wśród była z nami Pani Bernadetta Brożyna Wojewódzki Komendant Dolnośląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP we Wrocławiu.

2 od lewej strony Jaroslaw Wroblewski Muzeum Zolnierzy Wykletych i Wieznio Politycznych PRL oraz Marek Nadolski Biuro Identyfikacji i Poszukiwan IPN  spotkanie Zolnierze Wykleci- Historia Ktora - trwa wolontariusz  HP Gora Zofia Swierszcz

1. Zaproszeni goście: od lewej Danuta Biernacka Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Górze, Bernadetta Brożyna Wojewódzki Komendant DWK OHP, Jarosław Wróblewski Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL, Zofia Świerszcz Komendant HP Góra, Piotr Życieński -fotograf dokumentalista IPN, Marek Nadolski Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN Robert Świerszcz Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów Zofia Świerszcz
2,3. Jarosław Wróblewski Muzeum Żołnierzy Wykletych i Więźniów Politycznych PRL oraz Marek Nadolski Biuro Identyfikacji i Poszukiwań IPN podczas przemowy
spotkanie Zolnierze Wykleci- Historia Ktora trwa (2)  Wystawa Zolnierze Wykleci IPN  oraz Wolnotariusze HP Gora i Stowarzyszenia Patriotyczny Glogow Wystawa Zolnierze Wykleci Biblioteka Miejska w Goze

4. Zofia Świerszcz- Komendant HP w Górze
5, 6. Wystawa "Żołnierze Wyklęci IPN" oraz Wolnotariusze HP Góra i Stowarzyszenia Patriotyczny

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

LODY SMAŻONE, FLAMBIROWANIE, SOUS VIDE – POSZERZANIE HORYZONTÓW W KUCHNI OŚRODKA SZKOLENIA I WYCHOWANIA OHP W MYSŁAKOWICACH

07.03.2018

09:16

Monika

Uczestnicy naszego Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Mysłakowicach zatrudnieni na stanowisku Kucharza mieli  możliwość zapoznania się z nowoczesnymi technikami gotowania. Instruktor Praktycznej Nauki Zawodu przygotował pokaz oraz zajęcia praktyczne polegające na omówieniu i sporządzeniu potraw metodą sous vide, czyli obróbka termiczna w niskiej temperaturze gdzie potrawy znajdują się zapakowane próżniowo w wodzie o temperaturze do 50 ᵒC. Podczas ćwiczeń młodzież przygotowała następujące potrawy: cielęcinę flambirowaną w koniaku na marchewkowym puree z imbirem i cynamonem polaną sosem malinowo rumowym oraz pierś z kurczaka w sosie pomarańczowo-cytrynowym, puree z ziemniaka zapiekane w piekarniku. Na deser ciasto katiafi z migdałami śliwką w winie z dodatkiem cynamonu i anyżu oraz lody panierowane w ciastkach smażone na głębokim oleju.

Mlodziez w trakcie instruktazu Mlodziez w trakcie pracy Pokaz Instruktora- flambirowanie

1. Młodzież w trakcie instruktażu
2. Młodzież w trakcie pracy
3. Pokaz Instruktora- flambirowanie

Cielecina flamirowana Lody smazone z ciastem katafi

4. Cielecina flamirowana
5. Lody smażone z ciastem katafi

 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

TARGI PRACY PN.: „ZAPRZYJAŹNIJ SIĘ Z RYNKIEM PRACY”

07.03.2018

08:20

Monika

Dnia 06.03.2018 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych im Jana Pawła II w Głogowie przy ul. Karola Miarki 1,  odbyły się Targi pracy pn. Zaprzyjaźnij się z rynkiem pracy  zorganizowane przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Legnicy. Przedsięwzięcie miało na celu przedstawienie młodzieży kończącej szkołę i młodzieży bezrobotnej wchodzącej na rynek pracy, informacje i wskazówki przed wyborem ścieżki zawodowej oraz przemyślanego i skutecznego wejścia na rynek pracy. Spotkanie również umożliwiło zdobycie informacji związanych między innymi z głogowskim rynkiem pracy. Niewątpliwym atutem targów była możliwość bezpośrednich rozmów z wystawcami.

DSCN8067 DSCN8077 IMG_20180306_114258

1. Prezentacja działań Centrum
2. Stanowisko Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Legnicy
3. Oferta OHP

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

FORUM EDUKACYJNE W WILKANOWIE

07.03.2018

08:12

Monika

W dniu 05.03.2018 roku. doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery w Bystrzycy Kłodzkiej wraz z doradcami zawodowymi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Wałbrzychu uczestniczyli w forum edukacyjnym, które zostało zorganizowane dla uczniów klas gimnazjalnych przy Szkole Podstawowej w Wilkanowie. Młodzież zapoznawała się z ofertami regionalnych szkół oraz wzięła udział w zajęciach prowadzonych przez jednostki OHP. Uczestnicy poznali te aspekty rynku pracy i gospodarki, które mają wpływ na kształtowanie zawodów przyszłości oraz poznali czynniki zewnętrzne decydujące o wyborze zawodu. Szczególnie istotnym zagadnieniem poruszanym w trakcie zajęć było poznanie samego siebie- uczestnicy dokonali oceny własnych zainteresowań. Udział doradców w wydarzeniu był również świetną okazją do zaprezentowania usług OHP oraz do bezpośredniego kontaktu z gimnazjalistami.

uczniowie na zajeciach z doradca

Uczniowie na zajęciach z doradcą

Tekst: Gabriela Kapuszyńska – doradca zawodowy MCK Bystrzyca Kłodzka
Zdjęcie: Małgorzata Pawłowska – pedagog Szkoła Podstawowa Wilkanów

ŁABĘDZIEM BYĆ

07.03.2018

08:07

Monika

Dnia 3 marca 2018r. w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Ząbkowicach Śląskich odbyły się warsztaty pielęgnacyjne, które przeprowadziła pani Anna Gawlus. Pani Ania jest niezależną konsultantką kosmetyczną pracującą na kosmetykach MARY KAY. Dziewczęta z naszego ośrodka miały okazję  nauczyć się prawidłowej pielęgnacji skóry oraz eleganckiego, skromnego i przepięknego makijażu. Młodzież dowiedziała się, że aby dobrze zadbać o skórę twarzy i szyi należy w pierwszej kolejności dowiedzieć się o potrzebach naszej skóry. Bardzo ważne jest zachowanie pięciu kroków pielęgnacji skóry.

Ankiety na temat znajomosci wlasnej skory Klaudia podczas wykonywania makijazu przez pania Anie Wykonywanie zabiegu nawilzania skory twarzy

1. Wypełnianie ankiety na temat znajomości własnej skóry
2. Klaudia podczas wykonywania makijażu przez panią Anię
3. Wykonywanie zabiegu nawilżania skóry twarzy

 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

ZAJĘCIA GRUPOWE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W JELENIEJ GÓRZE

05.03.2018

15:26

Agata

logo OSDZ

Wraz z rozpoczynającym się miesiącem w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Jeleniej Górze rozpoczęły się grupowe zajęcia z języka angielskiego w ramach projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych. W dzisiejszym wielokulturowym świecie znajomość języka angielskiego wydaje się niezbędna. Jest on pomocny nie tylko wówczas kiedy poszukujemy pracy, ale również jeśli np. przebywamy za granicą w celach turystycznych. Zajęcia te stanowią odpowiedź na problemy z jakimi zmaga się współczesna młodzież. Głównym celem zajęć jest przyswojenie przez młodzież podstaw języka angielskiego.  Poziom zajęć został odpowiednio dostosowany do poziomu zaawansowania uczestników. Uczestnicy na zajęciach przyswajają odpowiednie słownictwo ułatwiające poszukiwanie zatrudnienia.

1 jelenia gora j.angielski 2 jelenia Gora j angielski

Uczestnicy projektu na zajęciach

Tekst i zdjęcie: Irmina Żarczyńska – specjalista ds. programów europejskich CEiPM Jelenia Góra

LEKCJA PATRIOTYZMU W HUFCU PRACY W JELENIEJ GÓRZE KU PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

05.03.2018

15:20

Agata

Dzień 1 marca w 2011 roku został ustanowiony Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczestnicy jeleniogórskiego Hufca Pracy zebrali się, aby wspólnie poświęcić chwilę czasu na upamiętnienie tego dnia. Młodzież uczciła pamięć o Żołnierzach Wyklętych poznając ich historię oraz tworząc gazetkę tematyczną. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to święto tych, którzy po 1944 roku nie zgodzili się, by Polską rządziła komunistyczna władza. Żołnierze Wyklęci byli żołnierzami polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy stanowili opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR. Komuniści zamierzali  zniszczyć tę patriotyczną część polskiego społeczeństwa i zatrzeć po niej ślad. Na szczęście pamięć o Żołnierzach Wyklętych przetrwała i po latach zapomnienia żyje w pamięci młodych Polaków, będąc dla nich symbolem patriotyzmu.
Podczas zajęć młodzi ludzie z zaciekawieniem odkrywali historię losów Żołnierzy Wyklętych oraz aktywnie tworzyli gazetkę tematyczną. Uczestnicy dowiedzieli się czym jest niezłomna postawa patriotyczna, odwaga i heroizm Żołnierzy Wyklętych.

j Mlodziez z jeleniogorskiego Hufca Pracy poznaje historie losow Zolnierzy Wykletych j Tworzenie gazetki tematycznej j Gazetka wykonana przez mlodziez z jeleniogorskiego Hufca Pracy

Zdj. 1 - Młodzież z jeleniogórskiego Hufca Pracy poznaje historię Żołnierzy Wyklętych
Zdj. 2 - Tworzenie gazetki tematycznej
Zdj. 3 - Gazetka wykonana przez młodzież z jeleniogórskiego Hufca Pracy

Tekst i zdjęcia: Martyna Rozum – wychowawca HP

PRZYGOTOWANIA DO HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ ROZPOCZĘTE

05.03.2018

14:14

Agata

Dnia 02.03.2018r. młodzież Hufca Pracy w Przemkowie rozpoczęła przygotowania do tegorocznych rozgrywek sportowych. Pierwszym etapem przygotowań było wyłonienie drużyny reprezentującą naszą jednostkę w eliminacjach halowej piłki nożnej w Polkowicach, które rozstrzygną dalszy udział i kwalifikacje do Mistrzostw Halowej Piłki Nożnej w Legnicy.
Wszyscy dzisiejsi gracze zaprezentowali dobry poziom i doskonałe umiejętności, wskazywały też o tym rozpalone twarze i krople potu pojawiające się na czołach młodzieży.
Niebawem kolejne sportowe spotkania, treningi i eliminacje, które być może pozwolą na dalszą kontynuacje przygody z halową piłką nożną. Przed nami czas wytężonych treningów, opracowanie dobrego planu gry oraz dużo optymizmu na odniesieniu sukcesów.

1prz 2prz
Przemkowska młodzież podczas treningu halowej piłki nożnej.

Opracowanie i zdjęcia: st. wychowawca Małgorzata Basałyga

MŁODZIEŻ Z WAŁBRZYSKIEGO HUFCA PAMIĘTA O „ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH”

05.03.2018

12:58

Agata

W związku  obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczestnicy 1-30 HP mieli okazję wziąć udział w lekcjach wychowawczych, nawiązujących do uroczystości, które miały miejsce w całej Polsce.
W dniach od 27.02 do 02.03.br. we wszystkich grupach wychowawczych wałbrzyskiego hufca młodzież przypominała sobie losy Niezłomnych. Na prelekcjach oraz podczas zajęć plastycznych uczestnicy mogli wyrazić swoje zdanie na temat działań niepodległościowych wspomnianych bohaterów.
Z pewnością była to ważna lekcja historii, uczniowie bowiem, żywo byli zaangażowani w dyskusję, między innymi na temat Witolda Pileckiego, Inki, czy „Łupaszki”. Do młodych ludzi dotarło, że żyją w suwerennym kraju, dzięki takim walecznym postaciom jak Żołnierze Wyklęci, którzy nie bali się walczyć o wolną Polskę. Mieli w sobie odwagę i hart ducha. Ciekawą i jednocześnie bardzo ważną informacją był fakt, że Witold Pilecki już w harcerstwie wykazywał heroiczną postawę w walce o Polskę.

1 3 4

Młodzież podczas zajęć nawiązujących do Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

„TROPEM WILCZYM, CZYLI STRZELIŃSKIE OBCHODY NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”

05.03.2018

12:47

Agata

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” został ustanowiony 1 marca 2011r., jako święto honorujące żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. W ramach obchodów w Hufcu Pracy 1-63 w Strzelinie młodzież przygotowała mini wystawę pokazującą losy żołnierzy wyklętych, która będzie dostępna przez cały miesiąc marzec. Ponadto w dniach 26.02.-01.03.2018r. kadra wychowawcza przeprowadziła zajęcia z młodzieżą, podczas których dowiedzieli się, czym było powojenne podziemie niepodległościowe, ilu było żołnierzy wyklętych, z jakich środowisk się wywodzili, jak długo trwał opór, co udało się uzyskać dzięki walce „Wyklętych”, jaką ponieśli oni ofiarę i skąd wzięła się idea ustanowienia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uzupełnieniem zajęć była również projekcja filmu: „Inka. Ja jedna zginę”.

zdj.1 Reprezentacja Hufca Pracy 1-63 w Strzelinie z pamiatkowymi medalami. zdj.2 Mateusz -uczestnik HP 1-63 w Strzelinie ukonczyl bieg na 11 pozycji. zdj. 3 Mlodziez przygotowala mini wystawe ku pamieci Zolnierzy Wykletych.
zdj. 1 Reprezentacja Hufca Pracy 1-63 w Strzelinie z pamiątkowymi medalami.
zdj. 2 Mateusz - uczestnik HP 1-63 w Strzelinie ukończył bieg na 11 pozycji.
zdj. 3 Młodzież przygotowała mini wystawę ku pamięci Żołnierzy Wyklętych.

zdj.4 Uczestniczki HP 1-63 w Strzelinie wraz z rodzenstwem przygotowuje sie do biegu. zdj.5 Mateusz przed startem biegu  Tropem Wilczym w Strzelinie. zdj.6 Rodzinny dystans biegu  Tropem Wilczym.
zdj. 4 Uczestniczki HP 1-63 w Strzelinie wraz z rodzeństwem przygotowują się do biegu.
zdj.5 Mateusz przed startem biegu Tropem Wilczym w Strzelinie.
zdj.6 Rodzinny dystans biegu Tropem Wilczym.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »
12345678...9

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP Wrocław 2007