logo

     

Dolnośląska WK
ul. Wybrzeże J. Słowackiego 9
(wejście od ul.Mazowieckiej)
50-413 Wrocław
tel.:71 344-65-70, fax.:71 342-49-01

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 

„BOMBKA Z MOTYWEM ŚWIĄTECZNYM” W HP 1-38 BYSTRZYCA KŁODZKA.

30.11.2018

10:29

Aleksandra

Uczestnicy Hufca Pracy 1-38 Bystrzyca Kłodzka /Grupa Wychowawcza Nowa Ruda/ wykonali świąteczne bombki na wojewódzki konkurs artystyczny pt. „Bombka z motywem świątecznym”. Organizatorami konkursu jest Dolnośląska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy we Wrocławiu, Hufiec Pracy w Dzierżoniowie, Urząd Miasta w Dzierżoniowie i Bielawie, Ośrodek Kultury w Dzierżoniowie oraz Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Bielawie.Celem konkursu jest kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, nawiązywanie do historii powstawania świątecznych drzewek, ozdób choinkowych oraz ich symboliki. Przedsięwzięcie miało za zadanie zachęcanie młodzieży do aktywności artystycznej oraz twórczego wykorzystania materiałów recyklingowych, nieplastycznych przy tworzeniu prac.

Bombki swiateczne uczestnikow HP

Bombki świąteczne uczestników HP

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

„BOMBKA Z MOTYWEM ŚWIĄTECZNYM” W OŚRODKU SZKOLENIA I WYCHOWANIA OHP W ZĄBKOWICACH ŚL.

30.11.2018

08:39

Aleksandra

Pierwsze choinkowe bombki pojawiły się w Polsce w XIX w. Były wykonywane ze szkła dmuchanego i początkowo imitowały orzechy i inne owoce, ale z czasem wzornictwo wzbogacało się o bombki w kształcie przedmiotów codziennego użytku, np. bucików,parasolek, instrumentów muzycznych czy też postaci zwierzątek i pajaców.  Ozdoby choinkowe wykonywane były z różnych materiałów w celu zdobienia bożonarodzeniowych choinek. Często w formie figurek jasełkowych lub związanych z kulturą i tradycją danego kraju lub regionu. Zwyczaj tworzenie zabawek na choinkę wywodzi się z tradycji zdobienia świątecznych drzewek dziełami domowej roboty. Wychowankowie Ośrodka Szkolenia  i Wychowania OHP w Ząbkowicach Śl.  zostali zapoznani z tematyką, celami oraz warunkami uczestnictwa w konkursie artystycznym pt. ”Bombka z motywem świątecznym”.

111 Wylonione prace na konkurs

Wszystkie osoby na zdjęciach wyraziły zgodę na fotografowanie i publikację wizerunku.
Zdjęcia:
1. Wyłonione prace na konkurs.
2. Młodziez prezentuje swoje bombki papierowe.

 

 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

TARGI PRACY W JELCZU- LASKOWICACH

30.11.2018

08:30

Aleksandra

Dnia29.11.2018 roku w Młodzieżowym Centrum Kariery w Jelczu-Laskowicach odbyły się targi pracy, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Na targach zaprezentowały się przedsiębiorstwa z ofertą zatrudnienia pracowników, stażystów, praktykantów. Gościły firmy takie jak Simoldes, Toyota, Stelweld, Interkadra, Manpower, Trenkwalder a także Avon. Z Centrum Edukacji Pracy i Młodzieży we Wrocławiu pośrednik pracy Pani Katarzyna Kotas promowała ECAM-system teleinformatyczny prowadzony przez Ochotnicze Hufce Pracy, dzięki któremu można otrzymać konkretne informacje o tym gdzie znajduje się najbliższa jednostka OHP, która może udzielić  pomocy w zakresie edukacji czy zatrudnienia.

rozmowy z posrednikiem pracy rozmowy zainteresowanych rozmowy zainteresowanych zpracodawcami

1.Rozmowy z pośrednikiem pracy

2 Rozmowy zainteresowanych

3.Rozmowy zainteresowanych zpracodawcami

Tekst: Doradca zawodowy Anna Dawidowicz
Zdjęcia : Doradca zawodowy Anna Dawidowicz

 

„NIE PALĘ- JESTEM TRENDY”

29.11.2018

12:53

Agata

Palenie wśród młodzieży od dawna jest powszechnym problemem. Już nawet dzieci próbują papierosów, a wiele z nich z czasem popada w nałóg. Uzależnienie od nikotyny ma bardzo poważne konsekwencje dla zdrowia młodego człowieka. Ze względu na bierne palenie cierpi nie tylko on sam, ale również jego otoczenie. Palenie papierosów przez młodzież ma wiele przyczyn, a jedną z nich jest negatywny wzorzec przekazywany przez rodziców. Rzucanie palenia jest bardzo trudne i wielu osobom się to nie udaje, dlatego tak ważne jest szybkie reagowanie na podejrzenie, że dziecko zaczęło palić.

1.Objasnienia dzialania smoklajzera. 2.Badanie pluc uczestnika.
1. Objaśnienia działania smoklajzera.
2. Badanie płuc uczestnika.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

„ANDRZEJKOWE CZARY- MARY”

29.11.2018

12:45

Agata

Wieczorem, przy kwietnych świecach, siadam sobie cicho,
Słuchając, jak wiatr za oknem spazmatycznie wzdycha.
Zmarznięte drobinki mżawki po szybach szeleszczą,
Chociaż to ciągle nie zima, późna jesień jeszcze…
Ta noc pełna magii, co się  zdarza raz w roku,
Zgaśnie, nim dzień grudniowy wychyli się z mroku,
Zostaną po niej sny słodkie, bujanie w obłokach,
Westchnienia z wiatrem płynące, jak ziemia szeroka…

Andrzejki obchodzone są w Polsce w noc z 29 na 30 listopada, czyli w wigilię dnia św. Andrzeja. Jest to wieczór wyjątkowy. Zgodnie z tradycją, św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy wszystkim pragnącym poznać, jaka przyszłość ich czeka w uczuciach, zdrowiu, pracy.

2. Czary-mary przy kuli. 3.Bieg po zamazpojscie. 4.Wrozba na kolejny rok-lanie wosku.
1.    Czary-mary przy kuli.
2.    Bieg po zamążpójście.
3.    Wróżba na kolejny rok- lanie wosku.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

NAUCZYCIEL KRAJU OJCZYSTEGO

29.11.2018

11:44

Agata

W dniu wczorajszym (środa 28. listopada) w Warszawie w Ministerstwie Edukacji Narodowej  w Sali imienia Anny Radziwiłł odbyła się uroczystość wręczenia tytułu „Nauczyciel Kraju Ojczystego”. Nagroda jest przyznawana od sześciu lat przez Kapitułę Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Wyróżnieniem tym są honorowani nauczyciele oraz pedagodzy, którzy swoją wiedzę i doświadczenie przekazują młodym turystom. Według PTTK nauczyciel Kraju Ojczystego to wybitny przewodnik. Może nim zostać każdy z wielotysięcznej rzeszy polskich turystów i krajoznawców, który zabiera ze sobą na wędrówki uczniów, wychowanków czy kolegów, pomagając im odkryć piękno ziemi ojczystej.

Obraz 124 Obraz 127 Obraz 137
1.Andrzej Kowalik – odbiera nagrodę z rąk Wiceminister Marzeny Machałek i Prezesa Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego Jacka Potockiego.
2.Uczestnicy gali.
3.Przed gmachem MEN

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

UCZESTNICY HUFCA PRACY W DZIERŻONIOWSKIE NA UROCZYSTEJ GALI WOLONTARIATU 2018

29.11.2018

11:32

Agata

28 listopada br. uczestnicy Hufca Pracy w Dzierżoniowie mieli zaszczyt uczestniczyć w uroczystej Gali Wolontariatu 2018, która odbyła się w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury. Organizatorem gali było Dzierżoniowskie Centrum Wolontariatu działające przy Centrum Aktywizacji Społecznej w Dzierżoniowie podczas, której prezentowane były  dotychczasowe działania wolontariuszy, a także nagradzana dobroczynność działalność osób na rzecz dzierżoniowskich mieszkańców, instytucji i organizacji.
W trakcie gali przedstawiono także sylwetki wolontariuszy oraz zrealizowane projekty. Nasza młodzież uczestniczyła w „Kursie liderów młodzieżowych” , którego celem było nabycie umiejętności  skutecznego działania na rzecz społeczności lokalnej, a także pozyskanie praktycznej wiedzy dotyczącej roli, zadań i narzędzi pracy lidera.

d1 d3 d4 
Nasi uczestnicy na Gali oraz uczestnik w utworze „Rap kontra używki”

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

„WYJĄTKOWE ANDRZEJKI”

29.11.2018

09:41

Agata

W środowe (28.11.2018r)  popołudnie w Miejskim Ośrodku Kultury w Kowarach odbyły się wyjątkowe „Integracyjne Andrzejki”. Wszystko za sprawą imprezy, która została zrealizowana przez Interact Club Jelenia Góra-Cieplice we współpracy z Ośrodkiem OHP w Mysłakowicach. Były konkursy z nagrodami, wróżby, malowanie twarzy, pyszne jedzenie i wspólna zabawa. Gościliśmy dziś między innymi: podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kowarach, przedstawicieli Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Kowarach oraz naszych przyjaciół z Domu Pomocy Społecznej z Miłkowa. Zorganizowanie tego przedsięwzięcia było możliwe dzięki dofinansowaniu z programu Dolnośląskie Małe Granty. Wszyscy bawiliśmy się świetnie i u każdego na twarzy pojawił się uśmiech, a to właśnie przy wspólnej integracji było głównym celem.

my Jak nie My to Kto my super zabawa my z Pania Burmistrz Kowar
Młodzież z Ośrodka OHP z Mysłakowic bawi sie wspólnie podczas "Integracyjnych Andrzejków" w Kowarach

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

SPOTKANIE ANDRZEJKOWE W HUFCU PRACY W BIELAWIE

29.11.2018

09:08

Agata

W dniu 28.11.2018r. w Szkołach Niepublicznych w Bielawie odbyło się spotkanie andrzejkowe, w którym wzięli udział nasi uczestnicy, uczniowie Europejskiej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przysposabiającymi do Pracy, Szkoły Wielobranżowej oraz Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przysposabiającymi do Pracy Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielawie. Spotkanie odbyło się w ramach wojewódzkiego programu „Witamy w OHP”.
Andrzejki to radosny wieczór, ostatni przed nadchodzącym Adwentem. To doskonała okazja do zabawy. Jest to dzień, kiedy wszyscy z niepokojem obserwują, jaki będzie rezultat wróżb. To wieczór magii i zabawy.

b Podczas spotkania i wrozb b Uczestnicy podczas pieczenia kielbasek
Uczestnicy Hufca Pracy z Bielawy podczas spotkania andrzejkowego

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

MŁODZIEŻ Z MYSŁAKOWIC NA WYCIECZCE ZAWODOZNAWCZEJ W HUCIE „JULIA” W PIECHOWICACH

29.11.2018

08:44

Agata

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży w aspekcie poszerzenia katalogu innowacyjnych i niestandardowych form świadczenia szeroko rozumianych usług rynku pracy w dniu 28 listopada 2018 r. uczestnicy OSIW OHP w Mysłakowicach mieli okazję uczestniczyć w wycieczce zawodoznawczej do Huty „Julia” w Piechowicach.
Huta Julia to miejsce, w którym splata się historia, piękno szklanych arcydzieł i ręczny proces produkcji.  Podczas zwiedzania z przewodnikiem młodzież doświadczyła tego wyjątkowego przedstawienia jakim jest wytwarzanie kryształu. Ścieżka turystyczna prowadziła przez wiele działów m.in. miejsca gdzie doświadczeni rzemieślnicy dmuchają i formują gorącą masę szklaną, dosłownie wyczarowując kryształowe produkty na oczach młodzieży. Idąc dalej zobaczyli wiele innych interesujących stanowisk produkcji – od szlifowania, poprzez nanoszenie przepięknych zdobień, aż po kontrolę jakości i misterne pakowanie kryształu.

m mlodziez podczas zwiedzania m mlodziez przed wejsciem do huty
Młodzież podczas wycieczki zawodoznawczej w Hucie "Julia" w Pechowicach

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

RAZEM BEZPIECZNIEJ W GÓROWSKIM HUFCU

28.11.2018

14:20

Agata

"RAZEM BAZPIECZNIEJ” takie hasło towarzyszy już od dwudziestu lat uczestnikom OHP podczas konkursu wiedzy o policji. Konkurs organizowany przez Komendę Wojewódzką Policji oraz  Komendę Wojewódzką OHP przez te wszystkie lata pozwolił młodzieży zapoznać się ze specyfiką tego odpowiedzialnego i bardzo potrzebnego zawodu. Również uczestnicy Hufca Pracy w Górze, którzy w tym roku podczas rozgrywek rejonowych zajęli III miejsce, do zmagań konkursowych przygotowywani byli przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Górze.  

Uczestniczki podczas spotkania w KPP w Gorze
Uczestniczki Hufca Pracy z Góry podczas spotkania w Komendzie Powiatowej Policji w Górze

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

JESIENNE TARGI PRACY W JELENIEJ GÓRZE

28.11.2018

12:27

Agata

Dnia 28.11.2018 Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Jeleniej Górze w ramach współpracy  Karkonoską Wyższą Szkołą Zawodową w Jeleniej Górze uczestniczyło w Jesiennych Targach Pracy.   
Przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Młodzież oraz mieszkańcy Jeleniej Góry  miała okazję zapoznać się z zaprezentowanymi ofertami pracy oraz z oczekiwaniami i wymaganiami, jakie stawiają przed potencjalnymi kandydatami do pracy miejscowi pracodawcy. Młodzież mogła zapoznać się ze specyfiką konkretnych zawodów.

Taergi Pracy 2 Targi Pracy 1
Stoisko CEIPM OHP z Jeleniej Góry podczas Jesiennych Targów Pracy

 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

WYJAZD NA SEANS „PLANETA SINGLI 2” DO KINA W JELENIEJ GÓRZE

28.11.2018

11:34

Agata

W ramach programu „Witamy w OHP” młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Mysłakowicach wspólnie z kadrą wychowawczą wybrała się do kina Helios na film „Planeta Singli 2”. Wyjazd ten było doskonałą okazją do integracji młodzieży oraz  wspólnego spędzenia czasu. „Planeta Singli 2” to jeden z najbardziej oczekiwanych filmów tego roku – kontynuacja hitu, w którym zakochały się miliony widzów. Seans dostarczył wszystkim dużą dawkę pozytywnych emocji  za sprawą ciekawie przedstawionych scen oraz pełnych humoru dialogów.

w kinie
W kinie

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

NETYKIETA, CZYLI O KULTURZE ZACHOWANIA W SIECI

28.11.2018

10:40

Agata

Dzisiaj, tj.28.11.2018 r. wychowawcy hufca spotkali się z uczestnikami klasy I, aby przybliżyć im zasady korzystania z Internetu, a  także zaznajomić naszych uczestników z NETYKIETĄ.
W prawdziwym życiu staramy się nie popełniać gaf. Dbamy o dobry wizerunek. Przestrzegamy zasad dobrego wychowania. Czy to samo można powiedzieć o naszym zachowaniu w Internecie? Często mamy złudne wrażenie, że jesteśmy w nim całkowicie anonimowi. Z tego powodu zdarza nam się zapominać o netykiecie.

p netykita p1
1.Zasady NETYKIETY
2.Młodzież podczas pogawędki

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

WIEM JAK UDZIELIĆ PIERWSZEJ POMOCY

28.11.2018

10:32

Agata

Dnia 27 listopada 2018 roku w ramach projektu edukacyjno-profilaktycznego „Wiem, więc jestem bezpieczny” podopieczni Hufca Pracy 1-6 w Jeleniej Górze mieli okazję uczestniczyć w warsztatach dotyczących udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Prelekcję prowadziły osoby, które mają ukończony kurs pierwszej pomocy i na co dzień wykorzystują zdobytą wiedzę w niesieniu pomocy poszkodowanym.
Spotkanie zaczęli od uświadomienia młodzieży, że nieudzielenie pierwszej jest karalne i podlega paragrafowi 162 Kodeksu Karnego. Podopieczni Hufca dowiedzieli się jakie kroki należy wykonać, aby prawidłowo przeprowadzić pierwszą pomoc.

mlodziez uczy sie przeprowadzac resuscytacje krazeniowo-oddechowa
Młodzież uczy się przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

POWRÓT DO SUKCESU

28.11.2018

10:27

Agata

W dniach 19 – 23 listopada 2018 r. odbyły się zajęcia  z osadzonymi  w Zakładzie Karnym  w Wołowie.
Współpracowaliśmy tam z wieloma osobami z rożnych krańców Polski. Każdy z pensjonariuszy miał odmienne  zainteresowania, pasję, talenty czy cechy osobowości. A także inny pomysł na przyszłość po wyjściu na wolność.
Udało się z nimi nawiązać bardzo dobry kontakt i krok po kroku grupowo  a także indywidulanie staraliśmy się  ich przygotować w ponownym wejściu na rynek pracy  co było głównym celem naszych wizyt.

zak
Zakład karny w Wołowie

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

SPOTKANIE ANDRZEJKOWE W HUFCU PRACY W GÓRZE

28.11.2018

10:19

Agata

Dnia 27 listopada uczestnicy Hufca Pracy w Górze wzięli udział w spotkaniu  andrzejkowym w „Barze Ameryka”, podczas którego mogli sobie powróżyć i przekonać się co czeka ich w przyszłości.
Andrzejki przypadają na noc z 29 na 30 listopada w wigilię św. Andrzeja. Niegdyś wróżby andrzejkowe miały charakter wyłącznie matrymonialny i przeznaczone były tylko dla niezamężnych dziewcząt, więc panny prosiły św. Andrzeja o ukochanego (męskim odpowiednikiem andrzejek były katarzynki).

g ciasteczka z wrozbami g literki ze skorek jablka g przekluwanie serduszek
1.Ciasteczka z wróżbami
2.Obieranie jabłek
3.Przekłuwanie serduszek

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

ANDRZEJKOWA ZABAWA W JELENIOGÓRSKIM HUFCU

28.11.2018

10:02

Agata

Dnia 27.11.2018 roku z inicjatywy Klubu Absolwenta i Młodzieżowej Rady Hufca zorganizowano spotkanie andrzejkowe, podczas którego uczestnicy poznali z kartonowego serca imiona swoich drugich połówek, wylosowali swój przyszły zawód oraz dowiedzieli się za ile lat wyjdą za mąż lub się ożenią. Wszystkim zabawom towarzyszył taniec i śpiew.
 Spotkanie andrzejkowe w towarzystwie Klubu Absolwenta odbyło się przy poczęstunku, który przygotowała młodzież.

j Mlodziez podczas wrozb j Zabawa andrzejkowa
1.Młodzież podczas wróżb
2.Zabawa andrzejkowa

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

„RAZEM BEZPIECZNIEJ”

28.11.2018

09:26

Agata

26 listopada 2018 r. w godzinach porannych nasi podopieczni: Angelika, Michał i Mateusz z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Ząbkowicach Śląskich wraz z opiekunem Mateuszem Marciniakiem udali się do Bielawy. Tam odbył się XX konkurs wiedzy o Policji- RAZEM BEZPIECZNIEJ organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu oraz Dolnośląską Wojewódzką Komendę Ochotniczych Hufców Pracy także we Wrocławiu. Do Bielawy zjechały grupy uczestników z sześciu miast: z Dzierżoniowa, który zajął pierwsze miejsce, z Ziębic- drugie miejsce, ze Bielawy- trzecie miejsce oraz ze Świdnicy, Bystrzycy Kłodzkiej a także my- Ząbkowice Śląskie.

za Zakonczenie XX Edycji Razem Bezpiecznie za Pokaz Policji za Pierwsz Pomoc
1.Zakończenie XX Edycji Razem Bezpiecznie
2.Pokaz Policji
3.Pierwsza Pomoc

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

ŚWIĘTA TUŻ ZA ROGIEM

28.11.2018

08:46

Agata

Dnia 26.11.2018 w Stowarzyszeniu  na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych Ziemi Ząbkowickiej "Integracja" w Ząbkowicach Śląskich odbyło się kolejne spotkanie uczestników stowarzyszenia z wolontariuszami  OSiW OHP w Ząbkowicach Śląskich.
Już kolejny raz młodzież z OHP w Ząbkowicach Śl. miała okazję spędzić czas wolny od nauki w siedzibie Stowarzyszenia, a to wszystko w ramach działalności Koła Animatorów Inicjatyw „Pomocna dłoń”. Tym razem tematem głównym warsztatów była pomoc w przygotowaniu zabawy andrzejkowej, która jak co roku jest ważnym wydarzeniem  w Stowarzyszeniu „Integracja”. Młodzież wspólnie z uczestnikami „Integracji” wycinała szablony i zupełnie nowe wzory miniaturowych ozdób, które zawisną na ścianach, oknach  i pod sufitem podczas tegorocznej dyskoteki.

z wycinanie aniolkow z nasi wolontariusze
1.    Wycinanie aniołków
2.    Nasi wolontariusze

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »
123456789...12

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP Wrocław 2007