logo

     

Dolnośląska WK
ul. Wybrzeże J. Słowackiego 9
(wejście od ul.Mazowieckiej)
50-413 Wrocław
tel.:71 344-65-70, fax.:71 342-49-01

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 

DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH W HUFCU PRACY 1-47 WE WROCŁAWIU

05.03.2018

11:57

Agata

W dniu 01.03.2018r, w biurze hufca odbyły się zajęcia poświęcone obchodom Dnia Żołnierzy Wyklętych. Podczas zajęć młodzież wykonywała gazetki tematyczne, które ozdobiły tablicę hufca i gablotę w  szkole.
Na temat obchodów święta były prowadzone zajęcia wychowawcze w grupach wychowawczych, w szkole młodzież uczestniczyła w lekcjach historii poświęconych obchodom dnia Żołnierzy Wyklętych.  Żołnierze Wyklęci byli żołnierzami polskiego powojennego podziemia niepodległościowego. Mobilizacja i walka Żołnierzy Wyklętych była pierwszym odruchem samoobrony społeczeństwa polskiego przeciwko sowieckiej agresji i narzuconym siłą władzom komunistycznym, ale też przykładem najliczniejszej antykomunistycznej konspiracji zbrojnej w skali europejskiej, obejmującej teren całej Polski, w tym także utracone na rzecz Związku Sowieckiego  Kresy Wschodnie II RP. Żołnierze Wyklęci to ludzie honoru, odwagi.
Uczestników ruchu partyzanckiego określa się też jako „żołnierzy drugiej konspiracji” lub „Żołnierzy Niezłomnych”. Sformułowanie „Żołnierze Wyklęci” powstało w 1993 roku.

1wr 2wr 3wr

Zdjęcie 1- Prace nad gazetką na temat Dnia Żołnierzy Wyklętych
Zdjęcie 2 i 3 - Gazetki tematyczne

Tekst: Katarzyna Dudzic St. wych HP 1-47 Wrocław
Zdjęcia: Urszula Sawicka  wych HP 1-47 Wrocław

ZAJĘCIA GRUPOWE Z ZAKRESU ZAPOBIEGANIA DEPRESJI W MCK W BOLESŁAWCU

05.03.2018

11:47

Agata

logo OSDZ

W dniach w Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Bolesławcu odbyły się zajęcia grupowe z zakresu zapobiegania depresji w ramach projektu „Od szkolenia do zatrudnienia-YEI”. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych.  
Celem zajęć było uświadomienie młodzieży, jak poważną chorobą jest depresja, jak wpływa na nasze zdrowie, jakie są jej konsekwencje oraz co jest jej przyczyną. Ważne jest jak sobie radzić z tą choroba, kto i w jaki sposób może nam pomóc. Prowadzący Pan Patryk Rewaj podczas krótkiej pogadanki przedstawił techniki radzenia sobie ze stresem, który może mieć wpływ na funkcjonowanie w związkach miłosnych, w rodzinie oraz pracy. W umiejętny sposób zachęcił grupę do współpracy. Podczas zajęć uczestnicy poznali techniki rozwiązywania  konfliktów oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach życiowych i zawodowych. Młodzież chętnie brała udział w zabawach oraz ćwiczeniach z zakresu integracji grupy oraz komunikacji interpersonalnej. Ta forma wsparcia jest dla uczestników projektu odpowiedzią na problemy z jakimi zmagają się współcześnie młodzi ludzie.

Uczestnicy projektu podczas zajec grupowych. Boleslawiec depresja

Uczestnicy projektu podczas zajęć grupowych

Tekst - Pośrednik pracy Katarzyna Suchecka, Specjalista ds. rozwoju zawodowego Agnieszka Kołodziej
Zdjęcia – Pośrednik pracy Katarzyna Suchecka

MŁODZIEŻ Z GÓROWSKIEGO HUFCA PRACY PAMIĘTA O SWOICH BOHATERACH

05.03.2018

09:15

Agata

Żołnierze Wyklęci to Bohaterowie - uczestnicy wojny polsko-bolszewickiej 1920, obrońcy z września 1939, żołnierze Polski Podziemnej i Polskich Sił Zbrojnych, cichociemni, powstańcy warszawscy, członkowie II konspiracji, więźniowie niemieckich obozów koncentracyjnych i sowieckich łagrów, kawalerowie Orderu Virtuti Militari, odznaczeni Krzyżem Walecznym Zasługi. Ci żołnierze z honorem walczyli w obronie Polski, za co okrzyknięto ich „wrogami narodu”. „Żołnierze niezłomni nie walczyli z Polską i Polakami, jak przez prawie pięć dekad próbowano nam wmówić. Oni walczyli o Polskę i o Polaków. Nie opuścili swojej Ojczyzny – za nią cierpieli, za nią umierali. Nasz hołd i pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla wszystkiego, co w ponadtysiącletnich dziejach naszego państwa i narodu stanowiło o wielkości i wyjątkowości Polaków, a także o naszej pozycji w Europie. Dziś  marzenia Żołnierzy Wyklętych o Polsce chcemy i możemy urzeczywistniać- Prezydent RP Andrzej Duda.
Wielu z naszych bohaterów poległo z bronią w ręku, innych więziono i poddawano okrutnym torturom. Nie każdy z nas jest w stanie wyobrazić sobie, przez jakie cierpienia, męki i krzywdy musieli przejść nasi niezłomni bohaterowie. Takich osób, które zasługują na szacunek, podziw i hołd jest bardzo wiele: Rotmistrz Witold Pilecki, Major Hieronim Dekutowski „Zapora”, Danuta Siedzikówna „Inka” Feliks Salmanowicz „Zagończyk”, Jan Rodowicz „Anoda” , Józef Franczak ps. „Laluś" to ten ostatni, który zginął w walce 1963 roku.

g Grupa rekonstrukcyjna Stowarzyszenia Patriotyczny Glogow i Hufca Pracy Gora musztra g Grupa rekonstrukcyjna Stowarzyszenia Patriotyczny Glogow i Hufca Pracy Gora przygotowania g Grupa rekonstrukcyjna Stowarzyszenia Patriotyczny Glogow i Hufca Pracy Gora g Grupa rekonstrukcyjna Stowarzyszenia Patriotyczny Glogow i Hufca Pracy Gora Pamiatkowe zdjecie
1. Grupa Rekonstrukcyjna Stowarzyszenia Patriotyczny Głogów i Hufca Pracy w Górze podczas musztry
2. Podczas przygotowania
3. Grupa Rekonstrukcyjna Stowarzyszenia Patriotyczny Głogów i Hufca Pracy w Górze
4. Pamiątkowe zdjęcie

 g Reprezentacja HP Gora - Marsz Zolnierzy Wykletych glogow W czasie mszy swietej mlodziez HP Gora i Stowarzyszenie Patriotyczny Glogow foto. Tomasz Wadas Przemarsz  mlodziez HP Gora i Stowarzyszenie Patriotyczny Glogow foto. Tomasz Wadas Marsz mlodziez HP Gora i Stowarzyszenie Patriotyczny Glogow foto. Tomasz Wadas

5. Reprezentacja Hufca Pracy z Góry podczas Marszu Żołnierzy Wyklętych
6. Młodzież HP Góra i Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów podczas Mszy Św.
7,8. Przemarsz młodzieży
 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

UDZIAŁ MŁODZIEŻY Z OSIW OHP Z MYSŁAKOWIC W OBCHODACH "DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH"

02.03.2018

13:25

Monika

W czwartek 1 marca 2018 r. w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Mysłakowicach już po raz kolejny włączyliśmy się w obchody – Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystość ta ustanowiona została 3 lutego 2011 r. przez Sejm RP jako forma oddania hołdu poległym i pomordowanym żołnierzom antykomunistycznego podziemia zbrojnego. Żołnierze Ci skazani na zapomnienie i oczerniani przez komunistów byli gotowi oddać własne życie za wolną i demokratyczną Polskę przeciwstawiając się narzuconym siłą prosowieckim reżimem Polski Ludowej.

1.Zapalenie zniczy i zlozenie kwiatow 2.Chwila zadumy nad pomnikiem

1. Zapalenie zniczy i złożenie kwiatów przez młodzież
2. Chwila zadumy nad pomnikiem

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

1 MARCA- OBCHODY DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH W OSIW W ZĄBKOWICACH ŚL.

02.03.2018

12:43

Monika

„Ich to nie męczy, że mundur mokry,
że w but dziurawy woda się pcha,
lecz w sercu ogień mocny się pali,
on cel swój drogi prześwietnie zna…”
    
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych został ustanowiony w 2011 r. przez parlament "w hołdzie Żołnierzom Wyklętym - bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienia dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, czy w inny sposób przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu".

1. W trakcie prelekcji pod pomnikiem 3. Uczestniczki podczas wykonywania piesni o Zolnierzach Wykletych 7. Gazetka tematyczna

1. W trakcie prelekcji pod pomnikiem
2. Uczestniczki podczas wykonywania pieśni o Żołnierzach Wyklętych
3. Gazetka Tematyczna

4. W trakcie projekcji filmu Smierc Rotrzmistrza   Pileckiego 5. Skladamy hold Zolnierza Wykletym 6. Grupa artystyczna podczas uroczytej akademi z okazji Dnia Zolnierzy Wykletych

4. W trakcie projekcji filmu Śmierć Rotmistrza Pileckiego
5. Składamy hołd Żołnierzom Wyklętym
6. Grupa artystyczna podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

1 MARCA - NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”

02.03.2018

12:34

Monika

Od 2011 roku dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym, poświęconym żołnierzom zbrojnego podziemia antykomunistycznego. Bóg, honor i wolna, suwerenna ojczyzna – to były wartości, za które żołnierze antykomunistycznego podziemia gotowi byli do największych poświęceń. Za walkę o niepodległość Polski władza z moskiewskiego nadania „nagradzała ich” torturami, śmiercią, a następnie wymazaniem z kart historii. Kilkadziesiąt lat musiało upłynąć, aby prawda o heroicznych dokonaniach Żołnierzy Wyklętych mogła być bez obaw propagowana.

20180301_125229 doba_pl_196808-6884b2d55a4f4c37c99467247601c58f_550x366

1. Gazetka wykonana przez uczestników HP Dzierżoniów
2. Uczestnicy Hufca wraz z Panią Komendant Jadwigą Hajduk-Stalica pod pomnikiem na Placu Kombatantów oddali hołd Żołnierzom Wyklętym

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE ORAZ ZAPOBIEGANIE DEPRESJI W RAMACH PROJEKTU „OD SZKOLENIA DO ZATRUDNIENIA-YEI” W MCK BOGUSZÓW-GORCE

02.03.2018

12:18

Monika

logo OSDZ

W Młodzieżowym Centrum Kariery w Boguszowie-Gorcach uczestnicy projektu otrzymali grupowe wsparcie psychologiczne w ramach, którego nauczyli się jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych a także jak radzić sobie ze stresem. Ponadto młodzież uzyskała informację gdzie na terenie powiatu wałbrzyskiego, mogą zwrócić się o pomoc.  Warsztaty pomogły młodzieży zwiększyć poziom motywacji  do udziału w projekcie i do rozwoju osobistego. Odbywają się również spotkania indywidualne z Panią Psychologa Martą Chrisidu, mające na cele wzmacnianie poczucia własnej wartości, oraz motywujące uczestników do działania.

Zajecia_z Pwychologiem _ MCK_Boguszow-Gorce Mlodziez-podczas_zajec_ z psychologiem

Młodzież podczas zajęć z psychologiem

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

PAMIETAJĄ O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH

02.03.2018

11:44

Monika

"Jeśli zapomnę o nich,
Ty, Boże na niebie, zapomnij o mnie"
Adam Mickiewicz

Słowa te towarzyszyły zawsze Żołnierza Wyklętym. Dziś w wolnej Polsce, my szczególnie musimy pamiętać o bezimiennych bohaterach- Żołnierzach Wyklętych. Dlatego w dniach 27-28.02.2018 w ramach koła zainteresowania HP PUZZLE oraz Rady Hufca i Klubu Aktywnych uczestnicy wraz z kadrą wychowawczą gromadzili materiały dotyczące historii święta. Ponad to szukano informacji na temat obchodów święta w regionie: Polkowice, Lubin i Głogów. Podczas zajęć młodzież wykonała gazetkę okolicznościową poświęconą pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dowiedziała się między innymi o tym kim byli Żołnierze Wyklęci, że nazywano ich żołnierzami niezłomnymi. Stanowili polskie powojenne podziemie niepodległościowe i antykomunistyczne.

1 2 3

1. Nasza gazetka
2. Paulina w trakcie przygotowania gazetki
3. Młodzież czyta informację na temat Dnia Żołnierzy Wyklętych

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

HUFIEC PRACY W TRZEBNICY NA UROCZYSTOSCI DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

02.03.2018

11:31

Monika

Tegoroczne uroczystości w dniu 1.03.2018 odbyły się przy Rondzie "Żołnierzy Wyklętych". Na uroczystości przybyli  przedstawiciele władz Miasta i Powiatu Trzebnickiego, poczty sztandarowe Szkół Powiatu Trzebnickiego i różnych organizacji społecznych, przedstawiciele Policji, Związek "Strzelec” była też delegacja  Hufca trzebnickiego z panią komendant Agnieszką Januszowską, wychowawcy, uczestnicy Hufca oraz mieszkańcy Trzebnicy. Na początku głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy pan Marek Długozima który przedstawił krótki zarys historii Żołnierzy Niezłomnych.

Delegacje skladajace kwiaty Delegacje skladeja kwiaty przed pomnikiem Przemowienie Burmistrza Trzebnicy

1, 2. Delegacje składają kwiaty przed pomnikiem
3. Przemówienie Burmistrza Trzebnicy

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

UCZESTNICY WAŁBRZYSKIEGO HUFCA PRACY NA OBCHODACH NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

02.03.2018

11:21

Monika

01 marca bieżącego roku w Wałbrzychu miały miejsce obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w których mieli możliwość wziąć udział podopieczni 1-30 HP. Wydarzenie  miało bardzo uroczysty charakter. Po raz pierwszy w obchodach  udział wzięła Kompania Honorowa 22 Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej z Kłodzka. Pododdział Honorowy wystawiła 3 Kompania Zmechanizowana, dowodzona przez por. Michała Juzwenko. O godzinie 18.00 została odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ks. Wiesława Rusina koncelebrowana przez Ks. Stanisława Wójcika. W ustawionej przez żołnierzy kolumnie uczestnicy obchodów przemaszerowali ulicami Wałbrzycha, kierując się pod Pomnik Niepodległości, przy placu Kościelnym.

1 2 3

Uroczyste Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Wałbrzychu

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

NAWIĄZANIE WSPÓŁPRACY ZE SPECJALNYM OŚRODKU SZKOLNO-WYCHOWAWCZYM W ZGORZELCU

02.03.2018

11:16

Monika

Doradca zawodowy Tomasz Mikołajczyk nawiązał współpracę ze Specjalnym  Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym. Wspólnie z Dyrektorem Ośrodka omówił działania, jakie zostaną podjęte w ramach współpracy. Ustalono, iż młodzież zostanie objęta wsparciem w zakresie przygotowania do podjęcia zatrudnienia. Pierwsze spotkanie z młodzieżą poświęcone było wartości nauki i zdobywania umiejętności praktycznych przydatnych w wykonywaniu pracy zarobkowej. Doradca zawodowy przeprowadził z uczniami szkoły mini warsztaty, podczas których zastanawiali się oni nad swoimi zainteresowaniami i dyskutowali nad możliwością wykorzystania ich do wykonywania pracy zarobkowej. Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach i wyraziła chęć uczestnictwa w kolejnych spotkaniach.
 Doradca zawodowy w SOSW
Doradca zawodowy w SOSW

Tekst: Tomasz Mikołajczyk – doradca zawodowy MCK Zgorzelec
Zdjęcie: Anna Starzewska

"GALERIANKI" - ZJAWISKO PROSTYTUCJI WŚRÓD NIELETNICH

02.03.2018

10:32

Monika

Dojrzewanie jest okresem bardzo szczególnym. W tym czasie młodzież szuka swojej tożsamości oraz próbuje się dostosować do obowiązujących trendów i ideałów. Podczas tego okresu następują gwałtowne zmiany psychiczne i fizyczne. Do głównych zmian, jakie obserwuje się w okresie adolescencji, zalicza się:  doświadczenie fizycznej dojrzałości seksualnej, rozwijanie własnej indywidualności, kształtowanie zobowiązań społecznych, uzyskanie autonomii wyrastanie z egocentryzmu, reorganizacja systemu wartości.

1.Uczestnicy po zajeciach edukacyjnych 2. Wykonawczynie plakatu  w trakcie omawiania problemu prostytucji 3. Uczestnicy z plakatem wykonanym podczas zajec warsztatowych pt."Stop prostytucji".

1. Uczestnicy po zajęciach edukacyjnych
2. Wykonawczynie plakatu w trakcie omawiania problemu prostytucji
3. Uczestnicy z plakatem wykonanym podczas zajęć warsztatowych pt.”Stop prostytucji”

 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

PAMIĘTAMY O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH!

02.03.2018

10:14

Monika

Dzień 1 marca jest  Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Od 2011 roku dzień ten został ustanowiony świętem państwowym, poświęconym żołnierzom zbrojnego podziemia antykomunistycznego. Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” jest obchodzony corocznie. Pierwszy dzień marca jest dniem szczególnie symbolicznym dla żołnierzy antykomunistycznego podziemia. Młodzież bolesławieckiego Hufca Pracy uczciła pamięć o Żołnierzach tworząc gazetkę przedstawiającą losy Niezłomnych.

Uczestnicy HP wykonujacy gazetke Wykonana przez mlodziez gazetka

1. Uczestnicy HP wykonujący gazetkę
2. Gazetka Wykonana przez młodzież

 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

OBCHODY NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”

02.03.2018

10:10

Monika

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych został ustanowiony w 2011 r. przez parlament "w hołdzie Żołnierzom Wyklętym - bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienia dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu". Dzień ten obchodzony jest w całym kraju 1 marca, w rocznicę stracenia kierownictwa IV Komendy Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość" ostatniej ogólnopolskiej konspiracji kontynuującej od 1945 r. dzieło Armii Krajowej.

DSCF6992 DSCF6989

Uczestnicy Hufca Pracy1-34 pod pomnikiem Poległym za Ojczyznę w Ząbkowicach Śl.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

WYBIERAMY ZAWÓD PRZYSZŁOŚCI

02.03.2018

09:14

Monika

01 marca bieżącego roku, uczniowie klasy III, przysposabiającej do pracy, mieli okazję wziąć udział w targach zawodoznawczych. Do gimnazjalistów, ze swoją ofertą, przybyły liczne szkoły ponadgimnazjalne z terenu wałbrzyskiego. Młodzież zapoznała się z  ofertą edukacyjną placówek oraz zasadami naboru. Wydarzenie, już od wielu lat, stanowi impuls do dokonywania ważnych, życiowych wyborów dotyczących dalszego kierunku edukacji. Jego tegoroczna odsłona, dzięki bogatej ofercie edukacyjnej, także stała się ważną pozycją w kalendarzu imprez dla młodzieży. Targi edukacji to okazja do podjęcia ważnej decyzji dotyczącej wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej, przez przyszłych absolwentów gimnazjum.

1 2

Młodzież podczas targów, zapoznaje się z dostępnymi, na rynku wałbrzyskim, kierunkami dalszego kształcenia, w szkołach ponadgimnazjalnych

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

02.03.2018

08:52

Monika

"Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny."
Lech Kaczyński

Od 2011 roku dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym poświęconym żołnierzom zbrojnego podziemia antykomunistycznego. Tego dnia w 1951 roku wykonano wyrok śmierci na ostatnich dowódcach antykomunistycznego zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”. Wyklęci – to ci, którzy nie uznali końca II wojny i z bronią w ręku wystąpili przeciw drugiemu zaborczemu totalitaryzmowi, jakim po zakończeniu wojny okazał się komunizm. Stanęli nie tylko przeciw potężnym siłom nowego agresora, lecz także wobec jego gigantycznej, bezwzględnej propagandy.

Uczestnicy spotkania

Młodzież podczas prelekcji

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

W JAWORZE PAMIĘTAMY O „ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH”

02.03.2018

08:47

Monika

Od 5 lat dzień 1 marca jest obchodzony jako Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Przypomnijmy, że tym terminem określa się członków II konspiracji walczących przeciw sowietyzacji Polski. W walkach trwających z różną częstotliwością przez odziały poakowskiej partyzantki, Oddziały WiN, NSZ przewinęło się około 200 tys. żołnierzy, z czego około 20 tys. straciło życie z bronią w ręku, a duża ilość osób (ok. 8000 zostało skazanych na karę śmierci (wykonano na prawie 4000 wyroki przez rozstrzelanie lub powieszenie). Walki trwały przez 18 lat – ostatni żołnierz podziemia zginął w październiku 1963 roku.

IMG_0963 IMG_0965 IMG_0987

1. Delegacja OHP 1-21 w Jawor podczas składania wiązanki
2. Komendant OHP w Jaworze Mariola Labryga podczas składania wiązanki
3. Prelekcja multimedialna w Muzeum Regionalnym w Jaworze

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”

02.03.2018

08:39

Monika

1 marca 2018 r. został ustanowiony Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych".  Przemkowski Hufiec włączył się w obchody upamiętniające losy Polskich bohaterów. Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych” jest hołdem dla żołnierzy niepodległościowego i antykomunistycznego podziemia. Z tej okazji kadra wraz z młodzieżą przygotowała tablicę pamiątkową oraz przeprowadziła pogadankę w grupach wychowawczych. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się  ważniejszych, a zarazem najbardziej pomijanych i zakłamywanych wydarzeń w XX-wiecznej historii naszej Ojczyzny.

20180301_113602

Młodzież z Hufca przy pamiątkowej tablicy, upamiętniającej dzisiejsze wydarzenie

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

NAWIĄZANIE WSPÓŁPRACY MCK ZGORZELEC Z AGENCJĄ PRACY ASCARI

02.03.2018

08:35

Monika

Często w trakcie rozmów z doradcą zawodowym osoby bezrobotne i poszukujące pracy wyrażają chęć pracy w regionie przygranicznym w Czechach.  Idąc za potrzebami tych osób doradca zawodowy Tomasz Mikołajczyk nawiązał współpracę z czeską agencją pracy Ascari. W dniu 28.02.2018 r. doszło do spotkania, podczas którego koordynator agencji pracy oraz doradca zawodowy ustalili plan przeprowadzenia kilku giełd pracy dla osób zainteresowanych podjęciem zatrudnienia na terenie Republiki Czeskiej. Obecnie trwa rekrutacja do fabryki Denzo w Libercu.

Doradca zawodowy z przedstawicielem agencji pracy

Doradca zawodowy z przedstawicielem agencji pracy

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

SAMOŚWIADOMOŚĆ A DROGA ZAWODOWA – WARSZTATY Z DORADCĄ ZAWODOWYM W WAŁBRZYSKIM HUFCU

01.03.2018

12:10

Agata

28.02.2018 r. podopieczni wałbrzyskiego hufca, uczący się w Szkole Branżowej I stopnia im. S. Palucha, uczestniczyli w warsztatach z doradcą zawodowym z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej OHP w Wałbrzychu, panią Urszulą Oleksy. Tematem zajęć było poznanie swoich mocnych i słabych stron oraz swojego typu osobowości.
Typ osobowości jest zasadą, która porządkuje życie człowieka oraz wyznacza kierunek działania. Jest to system, który zawiera wszelkie cechy charakterystyczne jednostki. Obejmuje także odczucia i myśli oraz postawy człowieka, jego typowe zachowania oraz sposoby radzenia sobie z problemami. Każdy typ osobowości wiąże ze sobą zarówno te dobre, jak i złe aspekty osobowości.

Zdjecie nr 1
Młodzież podczas zajęć z doradcą zawodowym

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »
12345678...9

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP Wrocław 2007