logo

     

Dolnośląska WK
ul. Wybrzeże J. Słowackiego 9
(wejście od ul.Mazowieckiej)
50-413 Wrocław
tel.:71 344-65-70, fax.:71 342-49-01

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 

UCZESTNICY PROGRAMU „ WITAMY W OHP” NA KRĘGIELNI

27.11.2018

15:05

Agata

W dniu 27.11.2018r. młodzież HP 1-47 we Wrocławiu w ramach Programu „Witamy w OHP”, który ma na celu włączenie nowych uczestników w życie jednostki, stworzenie klimatu sprzyjającego wzajemnemu poznaniu się, kształtowaniu postawy tolerancji i życzliwości wobec innych, integrowała się  spędzając  czas wolny na kręgielni SKY TOWER.  Bowling to sport, ale także niepowtarzalna forma zabawy, bo każdy niezależnie od wieku, sprawności fizycznej może grać w kręgle.

w1 w2
Młodzież realizuje program "WItamy w OHP"

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

XX JUBILEUSZOWA EDYCJA KONKURSU WIEDZY O POLICJI „RAZEM BEZPIECZNIEJ" W BIELAWIE

27.11.2018

14:02

Agata

W dniu 26 listopada 2018 roku w Dolnośląskim Art Inkubatorze Przedsiębiorczości w Bielawie  odbyła się XX Jubileuszowa Edycja etapu rejonowego konkursu wiedzy o Policji pod nazwą „Razem bezpieczniej”. Organizatorem konkursu była  Dolnośląska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy we Wrocławiu, Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu, Komenda Powiatowa Policji w Dzierżoniowie, Komisariat Policji w Bielawie oraz 1 – 33 Hufiec Pracy w Bielawie.  
Swoją obecnością zaszczycili nas: Pani Bernadetta Brożyna  - Komendant Wojewódzki Dolnośląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP we Wrocławiu, Pani komisarz Beata Borowicz – Ekspert Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, Pani nadkomisarz Joanna Kusiak – ekspert Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, Pani Monika Kudła – Myślicka – Zastępca Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, Pan podinspektor Mariusz Furgała – Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Bielawie, Pan Stanisław Jurcewicz – Prezes Bielawskiej Agencji Rozwoju Lokalnego oraz radny Sejmiku Dolnośląskiego, Pani Katarzyna Wierzbicka – Dyrektor Biura Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielawie, pani Ewa Olczyk – Jończy – w zastępstwie za Panią Darię Michalską – Dyrektora Szkół Niepublicznych w Bielawie.   

bi Uroczyste otwarcie konkursu bi Czesc pierwsza konkursu bi Prezentacja srodkow przymusu bezposredniego bi Uczestnicy i goscie po klasyfikacji koncowej konkursu
1.Uroczyste otwarcie Konkursu
2.Część pierwsza Konkursu
3.Prezentacja środków przymusu bezpośredniego
4.Uczestnicy i Goście po zakończonym Konkursie

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

PIĘKNE KARTKI ŚWIĄTECZNE CZEKAJĄ NA BOŻE NARODZENIE – WARSZTATY ZE SCRAPBOOKING

27.11.2018

13:50

Agata

W ramach warsztatów z własnej inicjatywy specjalista ds. rozwoju zawodowego z Młodzieżowego Centrum Kariery w Kowarach w dniu 26.11.2018 przeprowadziła warsztaty z tworzenia świątecznych kartek metodą scrapbooking’u dla uczestników Hufca Pracy z Kamiennej Góry.
Scrapbooking polega na sztuce ręcznego tworzenia i dekorowania kartek lub zaproszeń. Młodzieży w trakcie pracy nad swoimi dziełami, towarzyszył świąteczny nastrój, który objawiał się opowieściami o zwyczajach spędzania Świąt Bożego Narodzenia.

Zdjecie 1 Zdjecie 2
Zdjęcie 1 Uczestnicy podczas warsztatów
Zdjęcie 2 Kartka konkursowa

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

GIEŁDA PRACY W MCK OHP W OLEŚNICY

27.11.2018

12:21

Agata

Dnia 27 listopada w Młodzieżowym Centrum Kariery w Oleśnicy odbyła się giełda pracy z Agencją Zatrudnienia Randstad Polska Sp. z o.o. , która poszukuje pracowników do firmy Whirlpool na stanowisko: montera,  zawieszacza detali, operatora maszyn, operatora wózka widłowego, kierowcy tuggera.
Spotkanie przebiegało dwuetapowo, na początku przedstawicielka Agencji zapoznała uczestników spotkania z ogólną charakterystyką firmy oraz omówiła warunki zatrudnienia.  Firma oferuje swoim przyszły pracownikom umowy o pracę tymczasową, pracę w systemie trzyzmianowym, atrakcyjne warunki finansowe 20,90 zł/h dodatkowo premie kwartalne i miesięczne.

o1 o2
Uczestnicy spotkania

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

RZUĆ PALENIE RAZEM Z NAMI

27.11.2018

12:13

Agata

Młodzież wzięła udział w zajęciach profilaktycznych w ramach programu „Bez ryzyka”. Poruszyliśmy temat palenia papierosów, który stanowi duży problem wśród młodych ludzi. Poprzez tego typu zajęcia chcemy ukazać młodzieży, jak szkodliwy wpływ ma palenie papierosów szczególnie na młody organizm.
W walce z paleniem, największe znaczenie ma motywacja palacza do zerwania z nałogiem. Nikotyna uzależnia zarówno psychicznie jak i fizycznie, a siła jej narkotycznego uzależniania jest taka sama jak heroiny. Nałogowy palacz jest narkomanem - choć żaden tak  o sobie nie powie. Pomocy należy szukać u swojego lekarza, który może doradzić różne leki jako środki zastępcze dla nikotyny. Czas walki z nawykiem i uzależnieniem wymaga ogromniej cierpliwości, każdy musi być przygotowany na to, że nie zawsze udaje się rzucić nałóg za pierwszym razem.

zab mlodziez podczas ogladania filmu profilaktycznego zab pracujemy nad plakatami promujacymi niepalenie zab zwycieska praca
1.   Młodzież podczas oglądania filmu profilaktycznego
2.   Pracujemy nad plakatami promującymi niepalenie
3.   Zwycięska praca.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

XX KONKURS WIEDZY O POLICJI – „RAZEM BEZPIECZNIEJ”

27.11.2018

11:25

Agata

W dniu 26.11.2018 roku odbyła się XX odsłona Konkursu Wiedzy o Policji „Razem Bezpieczniej” organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu oraz Dolnośląską Wojewódzką Komendę Ochotniczych Hufców Pracy we Wrocławiu. W tym roku gospodarzem przedsięwzięcia był Hufiec Pracy w Bielawie.
W sali konferencyjnej  Dolnośląskiego Artystycznego Inkubatora Przedsiębiorczości w Bielawie zgłosiło się 8  jednostek organizacyjnych OHP.  Młodzież w pierwszej części z testem wiedzy o policji, a w drugiej  przedstawiło inscenizację artystyczną dotyczącą tematu poszanowania praw człowieka.

by Mlodziez poczas odgrywania scenki by Powitanie uczestnikow konkursu Razem Bezpieczniej
1.Młodzież podczas odgrywania scenki
2.Powitanie uczestników Konkursu "Razem bezpieczniej" w Bielawie

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

DRUŻYNA Z ZIĘBIC NA PODIUM W KONKURSIE WIEDZY O POLICJI „RAZEM BEZPIECZNIEJ” W BIELAWIE

27.11.2018

11:19

Agata

W  poniedziałek 26 listopada 2018 roku w Dolnośląskim Art.-Inkubatorze Przedsiębiorczości w Bielawie odbyła się  XX jubileuszowa  edycja finału rejonowego Konkursu Wiedzy   o Policji „Razem Bezpieczniej”. Młodzież Hufca Pracy z Ziębic w składzie: 2 Karoliny, Krystian   wywalczyła  II miejsce.
W konkursie wzięło udział 8 reprezentacji z rejonu wałbrzyskiego. Zawodnicy sprawdzali swoje umiejętności rozwiązując test wiedzy obejmujący zagadnienia między innymi z wiedzy o Policji, procedur postępowania z nieletnimi, przemocy w rodzinie i prewencją kryminalną. W ramach konkursu oceniano również inscenizację artystyczną dotyczącą zagadnienia poszanowania praw człowieka.

zdj. nr 1
Uczestnicy Hufca Pracy z Ziębic z Pucharem za zajęcie II miejsca

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ TO PODSTAWA

27.11.2018

10:13

Agata

„Jeśli chcesz być tam, gdzie nigdy nie byłeś, musisz iść drogą, którą nigdy nie szedłeś.
Jeśli chcesz osiągnąć to, czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy nie robiłeś.”
Coniguliaro Dominick

„Bądź przedsiębiorczy” to nasz  cykl spotkań  z młodzieżą, poświęconych przedsiębiorczości i odpowiedzialności przedsiębiorców wobec otaczającego ich świata.
W czasie zajęć uczestnicy  Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Ząbkowicach Śl. dowiedzieli się w jaki sposób prowadzić firmę, jak nią zarządzać i dlaczego ważne są wartości firmy. Wspólnie zastanawiali się też,  kto jest ważniejszy w firmie: czy szef czy pracownik, opisywali  różne modele tworzenia firmy i własnego biznesu, z których przykładami mogli się zapoznać podczas oglądania filmów edukacyjnych.

za mlodziez podczas prezentowania filmow pogladowych za praca w grupach nad opisywaniem cech i umiejetnosci przedsiebiorcy
1.    Młodzież podczas prezentowania filmów poglądowych
2.    Praca w grupach nad opisywaniem cech i umiejętności przedsiębiorcy

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

„BOMBKA Z MOTYWEM ŚWIĄTECZNYM” W HUFCU PRACY W GÓRZE

27.11.2018

09:39

Agata

Boże Narodzenie to szczególny czas. Za sprawą świątecznych ozdób są jeszcze piękniejsze. Wystarczy kilka pomysłów i dobre chęci by z prostych rzeczy zrobić coś pięknego. Tych chęci nie zabrakło wychowankom 1-2 Hufca Pracy w Górze, którzy jak co roku wykonali śliczne bombki na wojewódzki konkurs artystyczny „Bombka z motywem świątecznym”. Organizatorami konkursu jest Dolnośląska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy we Wrocławiu oraz 1-7 Hufiec Pracy w Dzierżoniowie przy współpracy Urzędu Miasta w Dzierżoniowie, Urzędu Miasta w Bielawie, Ośrodka Kultury w Dzierżoniowie oraz Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Bielawie.

bombki konkursowe
Bombki konkursowe

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

SPOTKANIE Z MŁODZIEŻĄ I ROCZNIKA W SZKOLE W LUBINIE

27.11.2018

09:32

Agata

Dnia 26.11.2018 kadra wychowawcza Hufca Pracy z Polkowic wybrała się na spotkanie z młodzieżą  I rocznika szkoły branżowej w Zespole Szkół im. prof. Bolesława Krupińskiego  w Lubinie. Panią Bożena Pahuta jest wychowawcą młodzieży, ale też szkolnym doradcą zawodowym. To kolejne już spotkania z lubińską młodzieżą. Celem naszego spotkania była  realizacja programu „Witamy w OHP”.
Po powitaniu przedstawicieli OHP wychowawczyni  oddala głos kadrze wychowawczej. Tym razem wsparła nas  Ewa Górniak z Punktu Pośrednictwa Pracy OHP w Lubinie, która  zawsze podaje pomocną dłoń i doradza młodzieży w odpowiedziach na  nurtujące ją pytania. Wszystkim uczestnikom spotkania przedstawiliśmy ideę i zadania OHP. Zapoznaliśmy wszystkich zgromadzonych z naszą ofertą edukacyjną. Zaprosiliśmy młodzież do uczestnictwa w działaniach Hufca Pracy Polkowice.

p1 p2
1.Migawki ze spotkania
2.Środki ochrony osobistej górników wyeksponowane na wystawie w lubińskiej szkole

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

WYPRAWA PO ZŁOTO I PRZYGODĘ

27.11.2018

09:23

Agata

W dniu 26.11.2018r chętni uczestnicy Hufca Pracy 1-34 Ziębice  wyruszyli na jednodniową wycieczkę do Złotego Stoku w celu poszukiwaniu złotodajnych rud arsenowych. Swoją przygodę z przewodnikiem rozpoczęli od zwiedzania  w Kopalni Złota Sztolni Gertrudaw w której zobaczyli m.in. bogatą ekspozycję map i planów kopalni z okresu od XVIII do XX wieku, dawne narzędzia górnicze i hutnicze, minerały, wystawę lamp górniczych, piec muflowy w którym wytapiano złoto, XVIII- wieczny wózek do transportu rudy i inne. Dużą atrakcją cieszył się skarbiec w którym znajdowało się 1066 „złotych” sztabek odpowiadających 16 tonom złota uzyskanym w ciągu całego czasu pracy kopalni. W Chodniku Śmierci uczestnicy spotkali gnoma Szarego, który wg wierzeń górniczych pilnował w kopalni złota oraz zobaczyli laboratorium arszeniku. Ci, którzy byli spragnieni wrażeń mogli pokonać dalszą część trasy po specjalnie przygotowanej ośmiometrowej zjeżdżalni.

z1 z2
Uczestnicy Hufca Pracy z Ziębic zwiedzają kopalnię złota

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

ALKOGOGLE- NARKOGOGLE – UŚWIADOMIENIE MŁODZIEŻY JAK DZIAŁA ALKOHOL I NARKOTYKI

27.11.2018

09:13

Agata

Odpowiedzialność prawna nieletnich, demoralizacja, spożywanie alkoholu i zażywanie środków odurzających to tematy, o których z uczestnikami Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Ząbkowicach Śl. rozmawiali wychowawcy i pedagog placówki.
Dla lepszego zrozumienia i zobrazowania tematyki, młodzi ludzie mieli możliwość założenia specyficznych okularów, jakimi są narkogogle i alkogogle, które symulują wiele skutków używania narkotyków czy alkoholu.
Młodzi ludzie popełniają czyny karalne nie mając świadomości, że zdarzenie, w którym biorą udział nosi znamiona przestępstwa lub wykroczenia, nie zdają sobie sprawy z konsekwencji prawnych w przypadku popełnienia czynu karalnego.

1.Cwiczenia z alkogog 2.Mlodziez podczas prelekcji profilaktyczne.
1.    Ćwiczenia z alkogoglami.
2.    Młodzież podczas prelekcji profilaktycznej

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

HUFIEC PRACY W GÓRZE ZAPRASZA NA WIECZÓR HERBERTOWSKI

26.11.2018

14:06

Agata

W dniu 28 lipca 2018 roku minęło  dwadzieścia lat od śmierci Zbigniewa Herberta, jednego z najwybitniejszych poetów polskich i europejskich XX wieku. Z tej okazji Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, w uznaniu ogromnych zasług tego Artysty, postanawia oddać Mu hołd. Ogłaszając rok 2018 Rokiem Zbigniewa Herberta.
„Zbigniew Herbert pozostawił po sobie dziewięć tomów poezji, poczynając od debiutanckiej Struny światła z roku 1956, kończąc na wydanym kilka miesięcy przed śmiercią Epilogu burzy z reprodukcją słynnego obrazu Giorgione’a Burza na okładce. Kiedy umierał, nad Warszawą przetaczała się nawałnica z potężnymi wyładowaniami atmosferycznymi.

plak
Plakat

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE – „STOP PRZEMOCY I AGRESJI”

26.11.2018

13:49

Agata

W poniedziałek 26 listopada wychowawcy Hufca Pracy w Bolesławcu w ramach realizacji wojewódzkiego programu edukacyjno-profilaktycznego pn. „Wiem, więc jestem bezpieczny” zorganizowali dla uczestników 1-3 HP zajęcia profilaktyczne na temat przemocy i agresji.
Celem zajęć było upowszechnienie wśród młodzieży wiedzy o źródłach i zagrożeniach występujących w życiu codziennym, a także umiejętności rozpoznawania, zapobiegania oraz przeciwdziałania tym zagrożeniom. W czasie zajęć wykorzystane zostały różnorodne metody oraz techniki, m. in.: burza mózgów, odgrywanie ról, dyskusja, gry i zabawy.

Mlodziez podczas zajec
Młodzież podczas zajęć

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

GIEŁDA PRACY W BRZEGU DOLNYM Z AGENCJĄ ZATRUDNIENIA

26.11.2018

13:42

Agata

Dnia 26 listopada 2018 r. w Młodzieżowym Centrum Kariery w Brzegu Dolnym  odbyła się giełda pracy z Agencją Zatrudnienia Adecco Poland Sp. z o.o.
Celem giełdy było pozyskanie pracowników magazynu do firmy Amazon we Wrocławiu. Oferta pracy była skierowana do młodzieży w wieku od 18 roku życia. Agencja Pracy oferowała bezpłatny transport pracowniczy oraz stawkę godzinową 18,50 zł brutto.

Uczestniczki Gieldy Pracy
Giełda pracy w MCK OHP w Brzegu Dolnym

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

DOLNY ŚLĄSK Z WIZYTĄ NA PODKARPACIU

26.11.2018

13:35

Agata

W dniach 21-23.11.2018 r. Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Mysłakowicach (Komenda Dolnośląska OHP) miał  zaszczyt przebywać w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Iwoniczu (Komenda Podkarpacka OHP) na Gali Finałowej podsumowującej I Ogólnopolski Konkurs Historyczny OHP pt. Pod Wspólnym Niebem.  Ideą tego konkursu jest „rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowań wielokulturowością własnego regionu i kraju oraz wykształcenie postaw tolerancji i szacunku dla innych narodów. Organizatorzy konkursu chcieli przybliżyć młodzieży OHP historię mniejszości narodowych dawnej Polski, które przyczyniły się do wzbogacenia naszego dziedzictwa narodowego”.

Sara odbiera nagrody
Sara odbiera nagrody

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

„POMOŻESZ? BO MOŻESZ. MASZ TO W GENACH!”

26.11.2018

13:23

Agata

W dniu 23.11.2018 r. Hufiec Pracy w Przemkowie przy współpracy z Zespołem Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie przeprowadził akcję rejestracji potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych. „Komórkomania” choć dla wielu z nas kojarzy się jednoznacznie bo z telefonami to tym razem „Komórkomania” ma inne znaczenie. A mianowicie to nazwa projektu realizowanego przez Fundację DKMS i dotyczy idei szpiku kostnego i poszukiwań potencjalnych dawców. Projekt skierowany jest do wszystkich uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych oraz wszystkich pełnoletnich mieszkańców miasta w którym przeprowadzana jest rejestracja.

prz1 prz3
Zdjęcia: uczniowie Zespołu Szkół im, Ireny Sendler w Przemkowie.
Zdjęcia: Rejestracja potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych w ramach akcji Fundacji DKMS „Komórkomania”

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

SPOTKANIE INFORMACYJNO - EDUKACYJNE Z POŚREDNIKIEM PRACY Z CENTRUM OHP Z JELENIEJ GÓRY

26.11.2018

13:11

Agata

W ramach współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej z Jeleniej Góry, dnia 23.11.2018r. pośrednik pracy spotkał się z młodzieżą poszukującą pracy. Praca pozwala młodemu człowiekowi poznać zasady panujące w firmach, zdobyć nowe doświadczenie nie tylko zawodowe, ale również nawiązać nowe kontakty interpersonalne.
Najczęściej młodzież jest zainteresowana takimi zawodami, jak: kolporter ulotek czy kelner. Swoje zainteresowania tłumaczą tym, że potrzebują pieniędzy na realizację własnych marzeń. W czasie spotkań uczestnicy zapoznali się nie tylko z lokalnym rynkiem pracy, ale także z prawami i obowiązkami zarówno pracodawcy,  jak i pracownika.

Posrednik pracy z osobami poszukujacymi pracy
Pośrednik pracy z osobami poszukującymi pracy

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

KONKURS PLASTYCZNY W MCK OHP BRZEG DOLNY

26.11.2018

12:59

Agata

W Młodzieżowym Centrum Kariery w Brzegu Dolnym został zorganizowany lokalny etap konkursu plastycznego. Organizatorem jest Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP we Wrocławiu a temat konkursu brzmi „Zawody przeszłości na 100-lecie niepodległości”.
Uczestnikami konkursu lokalnego byli uczniowie, wychowankowie Zespołu Placówek Resocjalizacyjnych z terenu Brzegu Dolnego i Godzięcina, placówka ta w sposób ciągły współpracuje z naszą jednostką.  
Przygotowane na konkurs prace spełniały wszystkie kryteria określone w regulaminie.

b Zawod przeszlosci b Zawod zapomniany
Prace plastyczne

 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

DOLNY ŚLĄSK – NASZĄ MAŁĄ OJCZYZNĄ

26.11.2018

09:10

Agata

W piątek 23 listopada w Spółdzielczym Klubie Piast w Jaworze  odbyła się kolejna edycja powiatowego konkursu wiedzy turystyczno-krajoznawczej pod nazwą „Znam swój region – województwo dolnośląskie”.
Od paru lat  Hufiec Pracy w Jaworze jest współorganizatorem tych turystycznych potyczek. W turniejowe szranki stanęło 10 trzyosobowych drużyn. Nasz Hufiec reprezentowały Patrycja, Patrycja oraz Martyna. W swojej kategorii o prymat zmierzyliśmy się z reprezentacjami klasy 4 d Logistycy i klasy 3 d Technikum Logistycznego z Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu wiedzy oraz rozpoznanie na zdjęciach zamków, pałaców Dolnego Śląska.

j Mlodziez z Jawora j Uczestnicy konkursu z opiekunami i Organizatorami
Młodzież z Jawora, uczestnicy konkursu z opiekunami i Organizatorami

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »
12345678910...12

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP Wrocław 2007