logo

     

Dolnośląska WK
ul. Wybrzeże J. Słowackiego 9
(wejście od ul.Mazowieckiej)
50-413 Wrocław
tel.:71 344-65-70, fax.:71 342-49-01

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 

GIEŁDA PRACY ZORGANIZOWANA PRZEZ PUNKT POŚREDNICTWA PRACY W NOWEJ RUDZIE

26.11.2018

08:59

Agata

W dniu 23 listopada br. w Nowej Rudzie odbyło się spotkanie rekrutacyjne z przedstawicielką firmy Trenkwalder.
Na wstępie omówione zostały warunki pracy na poszczególnych stanowiskach pracy, takich jak: operator produkcji, operator maszyn, czy operator wózka widłowego. Oferowano pracę w wielu zakładach na terenie Kłodzka i Wałbrzycha. Dodatkowo omówiono warunki pracy w zakładach produkcyjnych w Czechach.
Pod koniec spotkania odbyły się indywidualne rozmowy kwalifikacyjne, podczas których weryfikowano deklarowane doświadczenie zawodowe kandydatów.

Przedstawicielka Agencji zatrudnienia Trenkwalder omawia warunki pracy na poszczegolnych stanowiskach
Giełda pracy w PPP OHP w Nowej Rudzie

Tekst: Karolina Fecko – pośrednik pracy PPP Nowa Ruda
Zdjęcie: Patrycja Jodko – doradca zawodowy MCK Nowa Ruda

KURS OPERATOR WÓZKA JEZDNIOWEGO W RAMACH UTRZYMANIA REZULTATÓW PROJEKTU „OHP JAKO REALIZATOR USŁUG RYNKU PRACY” W LEGNICY

23.11.2018

14:32

Aleksandra

Uczestnicy  Ośrodka Szkolenia Zawodowego w Legnicy w dniu 21.11.2018r.  rozpoczęli kurs zawodowy pn.” Operator wózka jezdniowego z napędem silnikowym wraz z bezpieczną wymianą butli gazowej”, w ramach utrzymania rezultatów projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy” .Szkolenie odbywa się w Dolnośląskim Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Legnicy, gdzie wykładowcy mają za zadanie teoretycznie i praktycznie przygotować słuchaczy do uzyskania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze wózków jezdniowych oraz zapoznać uczestników z obsługą programów magazynowych czy obsługą kasy fiskalnej. Kurs Operator wózka jezdniowego daje możliwość podniesienia młodym osobom kwalifikacji zawodowych a także podjęcia pracy.Po ukończeniu szkolenia i zdaniu egzaminu wewnętrznego uczestnicy będą zdawać egzamin przed Komisją Urzędu Dozoru Technicznego, gdzie otrzymają zaświadczenia kwalifikacyjne w zakresie obsługi wózków jezdniowych.

Uczestnicy kursu podczas zajec 2 Uczestnicy kursu podczas zajec

Uczestnicy kursu podczas zajęć


Tekst: Agata Kołba – specjalista ds. rozwoju zawodowego OSZ w Legnicy
Zdjęcia: Roksana Michalska – zastępca kierownika Dolnośląskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego - Filia w Legnicy

„AIDS I HIV NIE WYBIERA, ALE TY MOŻESZ”

23.11.2018

14:00

Aleksandra

Młodzież Ośrodka Szkolenia i Wychowania Ząbkowic Śl. wzięła udział w I etapie szkolny, który wyłonił laureatów do powiatowej olimpiady wiedzy na temat wirusa HIV  i AIDS. Uczestnicy po przygotowaniach, napisali test wiedzy dotyczący powyższego zjawiska. Po zakończeniu testu, organizator omówił kolejne pytanie oraz dostarczył broszur informacyjnych dla młodzieży. O zakażeniu można dowiedzieć się tylko robiąc test w kierunku HIV. Osoby zakażonej nie można rozpoznać po  wyglądzie. Można latami żyć z HIV i nie zachorować na AIDS. Wirus HIV przenosi się poprzez  krew, kontakty seksualne i z zakażonej matki na dziecko  ( w czasie ciąży , podczas porodu lub karmienia piersią ).

1.Mlodziez podczas testu.

  1. Młodzież podczas rozwiązywania testu.
czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

UDZIAŁ MŁODZIEŻOWEJ RADY UCZESTNIKÓW OSIW OHP ZĄBKOWICE ŚL. W SESJA RADY MIEJSKIEJ ZĄBKOWIC ŚLĄSKACH VIII KADENCJI

23.11.2018

13:51

Aleksandra

Młodzieżowa Rada Uczestników OSiW OHP Ząbkowice Śl. miał przyjemność  uczestniczyć w  inauguracyjnej sesji Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich VIII kadencji.Na uroczystej inauguracji wszyscy radni otrzymali zaświadczenia o wyborze oraz złożyli ślubowanie, wybrano także prezydium rady.  Zaprzysiężony został także na kolejną kadencję burmistrz  Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek. Obrady inauguracyjnej sesji otworzyła radna senior Irena Szewczyk. Następnie przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej Michał Huć  przybliżył przebieg wyborów, zgłoszone komitety wyborcze, kandydatów na radnych   i burmistrza, a także wynik wyborów samorządowych. Dwudziestu jeden nowo wybranych radnych z rąk komisji przyjęło zaświadczenie o wyborze, by potem złożyć uroczyste ślubowanie: „Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców”. W tajnym głosowaniu wybrano przewodniczącego Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich.

1. Przemowienie Burmistrza Zabkowic Sl. 2. Pani Kierownik Osrodka wraz z uczestniczkami 3. Wspolne zdjecie w trakcie uroczystej inauguracji Rady Miejskiej

  1. W trakcie przemówienia Burmistrza Ząbkowic Śląskich
  2. Pani Kierownik Ośrodka wraz z uczestniczkami
  3. Wspólne zdjęcie w trakcie uroczystej inauguracji Rady Miejskiej
czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

GIEŁDA PRACY WE WROCŁAWIU

23.11.2018

13:02

Aleksandra

W dniu 23 listopada 2018 r. w siedzibie Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP we Wrocławiu po raz kolejny odbyła się Giełda Pracy dla osób zainteresowanych zatrudnieniem na stanowisku pracownika magazynowego. Do jego obowiązków należy kompletowanie zamówień dla klientów, pakowanie produktów, skanowanie produktów oraz układanie towarów na półkach. Giełda rozpoczęła się o godz. 11.00. Przedstawiciel firmy oferującej zatrudnienie  zaprezentował swoją ofertę oraz oczekiwania pracodawcy wobec pracowników każdemu z uczestników Giełdy. Uczestnicy spotkania zostali zaproszeni do zapoznania się ze wszystkimi aktualnymi ofertami pracy dostępnymi w MBP OHP we Wrocławiu, a także do udziału w kolejnych giełdach oraz targach pracy organizowanych przez CEiPM OHP we Wrocławiu. Giełda cieszyła się dużym zainteresowaniem ze względu na atrakcyjne wynagrodzenia. Podczas giełdy została zaprezentowana oferta ECAM. Jest to system teleinformatyczny prowadzony przez Ochotnicze Hufce Pracy, dzięki któremu można otrzymać informacje o tym gdzie znajduje się najbliższa jednostka OHP, która może udzielić pomocy w zakresie edukacji czy zatrudnienia.

IMG_20181123_105652

 Przedstawicielka firmy Adecco Poland Sp. z o.o. oraz część uczestników giełdy

Tekst :Katarzyna Kotas, pośrednik pracy we Wrocławiu
Zdjęcia : Monika Skrzydło, koordynator rynku pracy
 

UCZESTNICY HP 1-47 WE WROCŁAWIU AKTYWNIE SPĘDZAJĄ CZAS

23.11.2018

12:10

Aleksandra


                             …” Czas jest wszystkim”…
                                    Napoleon
                    A czas spędzony wspólnie to jeszcze więcej

Miesiąc listopad dla uczestników  HP 1-47 we Wrocławiu  jest bardzo aktywny.  Trwa realizacja programów edukacyjnych  pn. „Witamy w OHP” oraz  „Wiem, więc jestem bezpieczny”.  Za nami zajęcia z przedstawicielami  policji  podczas których uczestnicy zostali poinformowani o zagrożeniach na jakie mogą być narażeni w życiu codziennym, poznali zagrożenia ryzykowne i bezpieczne. Młodzież zapoznała się  z zagadnieniem przemocy i agresji   oraz jakie zagrożenie niesie za sobą brak reakcji na przemoc. Uczestnicy wykonali gazetki tematyczne z tego zakresu. Trwają przygotowania  do udziału w XX edycji konkursu wiedzy o policji „Razem bezpieczniej” .

bombki wykonane przez uczestnikow HP 1-47 reprezentacja HP 1-47 podczas proby na konkurs razem bezpieczniej uczestnicy HP 1-47 w trakcie ozdabiania bombek (1)

1.Bombki wykonane przez uczestników HP 1-47.

2.Reprezentacja HP 1-47 podczas próby na konkurs razem bezpieczniej.

3.Uczestnicy HP 1-47 w trakcie ozdabiania bombek .

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

MOJA FIRMA- WARSZTATY W JELENIEJ GÓRZE- 22.11.2018R.

23.11.2018

12:05

Aleksandra

Jak założyć własną firmę, jakie trzeba mieć predyspozycje i umiejętności i czy warto, dowiedzieli się uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących na 1 na warsztatach poprowadzonych przez specjalistę ds. rozwoju zawodowego z CEiPM OHP w Jeleniej Górze. Uczniowie mieli zaimprowizować sytuację, w której zakładają firmę- określić jej charakter, docelowego klienta, zaprojektować logo i wymyśleć nazwę, a także określić potrzebny personel. Później omawiane były efekty i odbyła się dyskusja na temat, czy te firmy miałyby szansę na powodzenie na naszym rynku. Omawiane były również największe firmy w Polsce i na świecie od ich skromnych początków do wielkiego, międzynarodowego sukcesu. Podsumowaniem zajęć było hasło, że bez ryzyka nie ma zysku i że warto wierzyć w siebie.

uczniowie podczas warsztatow

Uczniowie podczas warsztatów.
tekst i zdjęcie Edyta Bandura- specjalista ds. rozwoju zawodowego CEiPM w Jeleniej Górze

 

GEN „Z” – PROBLEM NIE DO PRZEJŚCIA CZY WYZWANIE I NOWE MOŻLIWOŚCI?

23.11.2018

11:54

Aleksandra

Doradców zawodowych, szkolnych doradców zawodowych, pedagogów, psychologów, wychowawców, zainteresowanych nauczycieli nurtują pytania dotyczące pracy z najmłodszym pokoleniem ludzkości – pokoleniem Z. Osoby urodzone po roku 1996 są dla doradców kariery nie lada wyzwaniem, posiadającym ambicje, priorytety, możliwości i zasoby odmienne niż pokolenia poprzednie. Nie jest oczywiste skuteczne wsparcie dzisiejszej młodzieży uczącej się i wchodzącej na rynek pracy metodami i narzędziami doradczymi, w które uzbrojeni są dzisiejsi doradcy, a także pracodawcy. Pojawia się potrzeba świeżego spojrzenia, zmiany założeń, nowych interpretacji i rozumienia, co umożliwi stworzenie platformy do rozwoju. Oczywista wydaje się być potrzeba wzajemnego wsparcia w zakresie wymiany spostrzeżeń, wiedzy i narzędzi, by możliwie skutecznie wyjść naprzeciw oczekiwaniom stawianym  przez pokolenie z genem Z. Możliwości takie daje nam, „wspomagaczom”, organizowanie konferencji, szkoleń, warsztatów, gdzie mamy możliwość „odczarować”, przeobrazić pojawiające się problemy w nowe możliwości. Okazja taka nadarzyła się m.in. w dniu 21.11.2018 W Centrum Konferencyjno-Widowiskowym PWSZ, gdzie odbyła się I Konferencja pod hasłem:

20181121_094454 20181121_100009 20181121_105604

Na zdjęciach: 1 i 2– slajdy z prezentacji, 3- uczestnicy Konferencji w trakcie części warsztatowej

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

„WITAMY W OHP” – WYJŚCIE INTEGRACYJNE POLKOWICKICH UCZESTNIKÓW DO KINA.

23.11.2018

10:11

Aleksandra

Dzięki współpracy Hufca Pracy w Polkowicach z Polkowickim Centrum Animacji, nasi uczestnicy mają okazję uczestniczenia w spektaklach, seansach filmowych, wystawach czy recitalach organizowanych przez miasto. Wczoraj, wychowawca w ramach programu „Witamy w OHP” wraz z czternaściorgiem  uczestników miała możliwość obejrzenia filmu pt. „Planeta Singli 2” w reżyserii Sama Akina. Młodzież stawiła się punktualnie i w komplecie, mieliśmy zarezerwowany cały X rząd.„Planeta Singli 2” to jeden z najbardziej oczekiwanych filmów tego roku – kontynuacja hitu, w którym zakochały się miliony widzów. Związek Ani (Agnieszka Więdłocha) i Tomka (Maciej Stuhr) przeżywa poważny kryzys. On, showman-celebryta wcale nie ma zamiaru się ustatkować. Ona z kolei chce poważnego związku.

IMG_20181122_174540 IMG_20181122_175223 IMG_20181122_175709

Opis zdjęcia: Młodzież czekająca na seans.

 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

II BIELAWSKA GIEŁDA EDUKACJI ZAWODOWEJ

23.11.2018

09:53

Aleksandra

21 listopada 2018 roku Bielawski Klaster Edukacyjny był organizatorem II Bielawskiej Giełdy Edukacji Zawodowej, która odbyła się  w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki. Otwarcia dokonał Pan Prezes Bielawskiego Klastra Edukacyjnego Wojciech Tłokiński. Sytuację na lokalnym rynku pracy oraz możliwości kształcenia zawodowego jakie oferuje nasze miasto Bielawa dla młodzieży przedstawił prowadzący imprezę Dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie Pan Ireneusz Rutowicz. Każda ze szkół przygotowała stoiska z informatorami i ulotkami, z których ofertą mogli zapoznać się  goście. Nie zabrakło również ciekawych prezentacji multimedialnych i innych atrakcji czym każda szkołą chciała zachęcić potencjalnych kandydatów w swoje szeregi.Oczywiście na tym spotkaniu nie mogło zabraknąć naszych jednostek czyli Hufca Pracy w Bielawie i Hufca Pracy w Dzierżoniowie oraz Młodzieżowego Centrum Kariery w Dzierżoniowie. W dalszym ciągu trwa rekrutacja i nasza oferta jest jak najbardziej aktualna. Młodzież dowiedziała się czym się zajmujemy w OHP, czym jest ECAM i kiedy mogą i po co dzwonić, jak zatrudnić się w wakacje i podjąć dodatkowo kształcenie i pracę. Nasze stoisko przyciągało uwagę i  młodzież, która licznie  przybyła na giełdę z całego powiatu.

P1060025 P1060029 P1060032

Zdjęcia  Przedstawiciele OHP na giełdzie edukacji
Tekst: Jadwiga Hajduk-Stalica – Komendant Hufca Pracy w Dzierżoniowie
Zdjęcia: Joanna Kosowska – Doradca Zawodowy Młodzieżowego Centrum Kariery w Dzierżoniowie

 

STOP DOPALACZOM W JAWORSKIM HUFCU. PROGRAM EDUKACYJNO-PROFILAKTYCZNY „ WIEM WIĘC JESTEM BEZPIECZNY” .

23.11.2018

09:45

Aleksandra

Profilaktyka uzależnień od substancji psychoaktywnych prowadzona jest w polskich szkołach od wielu lat. Działania profilaktyczne koncentrowały się dotąd głównie wokół takich substancji jak narkotyki, alkohol czy nikotyna. W ostatnim czasie rynek narkotykowy znacząco się zmienił i od kilku lat zaobserwowano pojawianie się  nowego typu środków psychoaktywnych, tzw. dopalaczy. 22.11.b.r., w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie dla młodzieży z OHP 1-21 w Jaworze zorganizowane zostały zajęcia edukacyjno- profilaktyczne w ramach programu „ Wiem, więc jestem bezpieczny”. w których przedstawiono powyższy problem.

policja chojnow 2 policja chojnow 1

1.Młodzież wraz z policjantami.

2.Funkcjonariusz Policji KP w Chojnowie , asp. Piotr Matuszkiewcz .

 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

JAK POMÓC DZIECKU WYBRAĆ ZAWÓD I SZKOŁĘ? -SPOTKANIE RODZICÓW Z DORADCĄ ZAWODOWYM.

23.11.2018

09:41

Aleksandra

W podjęciu decyzji edukacyjno-zawodowych, młodego człowieka, pomagają nauczyciele, doradcy zawodowi i pedagodzy. Jednak  największą rolę w tym procesie  odgrywają  rodzice. Dlatego też w dniach  20-21 listopada 2018 roku  Violetta Wolny doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Ziębicach, spotkała się  z rodzicami uczniów ostatnich klas szkoły Podstawowej nr 2  w Ziębicach. Doradca zawodowy została zaproszona przez szkołę, aby poprowadzić warsztaty w  ramach Szkolnego Tygodnia Profilaktyki. Zajęcia miały na celu wskazanie skutecznych metod doradzania  własnemu dziecku  w podjęciu  decyzji edukacyjno-zawodowej. Spotkanie miało również na  celu,  zwrócenie  uwagi  rodzicom  jak bardzo ważną  rolę  pełnią  w  wyborze dalszej drogi edukacyjnej.  Rodzice otrzymali  od doradcy  materiały  zawierające  informację    w jaki sposób rozmawiać  dzieckiem  o przyszłym zawodzie. Zostali poinformowani  z jakich usług mogą skorzystać ich dzieci w ramach  porady indywidualnej oraz grupowych zajęć. Zostali również zachęceni, do wspólnych konsultacji z dzieckiem w ramach porady dotyczącej  przyszłości zawodowej dziecka. Na zakończenie zajęć  zainteresowani rodzice  mieli  okazję dowiedzieć się  o  korzyściach  wynikających  z  wyboru kształcenia  w ramach OHP.

doradca zawodowy Violetta Wolny na spotkaniu z rodzicami

Na zdjęciu: doradca zawodowy Violetta Wolny na spotkaniu z rodzicami

Tekst : Violetta Wolny doradca zawodowy, MCK OHP w Ziębicach
Zdjęcia: wychowawca klasy

PRZYGOTOWANIA DO KONKURSU „RAZEM BEZPIECZNIEJ” W ŚWIDNICKIM HUFCU.

23.11.2018

09:16

Aleksandra

W dniu dzisiejszym uczestnicy HP w Świdnicy kończą przygotowania do Konkursu wiedzy o Policji „Razem Bezpieczniej”. Młodzież zapoznała się oraz usystematyzowała wiedzę z zakresu wiedzy o Policji, bezpieczeństwa powszechnego oraz prewencji kryminalnej. Przybliżono uczestnikom Ustawę o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. To podstawowa i niezbędna wiedza, ażeby móc rozwiązać test składający się z 20 pytań.  Nasi uczestnicy przygotowali również inscenizację artystyczną dotyczącą poszanowania praw człowieka.Nasi uczestnicy: Alicja, Patrycja oraz Piotr wykazali się najbardziej szczegółową wiedzą i wezmą udział w XX edycji Konkursu Wiedzy o Policji „Razem Bezpieczniej” organizowanej 26 listopada w Bielawie przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu oraz Dolnośląską Wojewódzką Komendę Ochotniczych Hufców Pracy  we Wrocławiu.

policja 3 (00000003) policja4 (00000003)


Na zdjęciach: uczestnicy z wychowawcą podczas przygotowań do Konkursu
Tekst: Anna Biernat - wychowawca HP 1-40 w Świdnicy
Zdjęcia: Irena Nowak – Komendant HP 1-40 w Świdnicy

 

 

OŚRODEK W MYSŁAKOWICACH GOSPODARZEM REJONOWEJ XX EDYCJI KONKURSU WIEDZY O POLICJI „RAZEM BEZPIECZNIEJ”

23.11.2018

09:08

Aleksandra

W dniu 22.11.2018r w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Mysłakowicach  odbyła się XX edycja konkursu wiedzy o policji „Razem bezpieczniej”. Młodzież z OHP z rejonu jeleniogórskiego długo przygotowywała się do zmagań, pod bacznym okiem str. sierżant Beaty Sosulskiej- Baran z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze oraz policjantów z Bolesławca i Kamiennej Góry. Trud nauki i przyswajania wiedzy związanej z prawem i zadaniami policji, nie poszedł na marne. Wychowankowie z HP Jelenia Góra zwyciężyli  stając na najwyższym podium, wychowankowie OSiW OHP z Mysłakowic zajęli drugie miejsce, natomiast wychowankowie HP Bolesławiec zajęli III miejsce.

otwarcie konkursu wreczenie nagrod nagrody zdjecie grupowe

1.Otwarcie konkursu.

2.Wręczenie nagród.

3.Nagrody.

4.Zdjecie grupowe.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE W ZAKŁADZIE KARNYM W KŁODZKU.

23.11.2018

09:01

Aleksandra

Uczestnicy Hufca Pracy 1-38 w Bystrzycy Kłodzkiej /Grupy Wychowawczej w Nowej Rudzie/  uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych w Zakładzie Karnym w Kłodzku.  Przedsięwzięcie  zostało zrealizowane w ramach programu edukacyjno - profilaktycznego: „Wiem, wiem jestem bezpieczny”.  Miało ono na celu zmotywowanie młodych ludzi do odpowiedzialnego życia. Była to forma  przestrogi przed zażywaniem środków odurzających i dopalaczy. Młodzież, przed wejściem do Zakładu Karnego została wylegitymowana i poddana szczegółowej kontroli.  Funkcjonariusze służby więziennej przeprowadzili uczestników wraz  z wychowawcami przez szereg zabezpieczeń krat do świetlicy, w której oczekiwali  osadzeni.  Podczas zajęć obecny był psycholog więzienny i terapeuta. Zajęcia zostały wzbogacone przez pracownice Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Kłodzku. Panie przyniosły na warsztaty gogle symulujące stan odurzenia alkoholem i narkotykami. Po rundce powitalnej i określeniu własnych zainteresowań odbyły się zajęcia z użyciem okularów pozwalających na obserwację środowiska oczami osoby pod wpływem środków odurzających. Następnie  spotkanie przebiegało w czterech grupach tematycznych związanych z uzależnieniem, jego konsekwencjami oraz pojęciem straty.

Uczestnicy przed warsztatami profilaktycznymi

Uczestnicy przed warsztatami profilaktycznymi

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

TARGI PRACY „BĄDŹ ARCHITEKTEM SWOJEGO SZCZĘŚCIA” W LUBINIE

23.11.2018

08:41

Aleksandra

W dniu 22.11.2018 r. Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Legnicy było organizatorem Targów Pracy pn. „Bądź architektem swojego szczęścia ”. Targi pracy odbyły się w Zespole Szkół Nr 2 w Lubinie. Uroczystego otwarcia targów dokonała Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Legnicy – Pani Małgorzata Derkacz oraz Pani Joanna Szponarska – Wicedyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Lubinie. Uczestnikami targów była młodzież kończąca naukę i wchodząca na rynek pracy, stojąca przed wyborem dalszej ścieżki zawodowej oraz młodzież bezrobotna. Dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy targi pracy stanowiły źródło informacji na temat możliwości aktywizacyjnej oraz tendencji panujących na lokalnym rynku pracy. Celem targów pracy była pomoc młodzieży ostatnich klas w zdobyciu cennych informacji i wskazówek przed wyborem dalszej ścieżki zawodowej oraz przygotowanie do przemyślanego i skutecznego wejścia na rynek pracy. Spotkanie umożliwiło zdobycie cennych wskazówek i informacji związanych między innymi z lubińskim rynkiem pracy.

IMG_20181122_095258 IMG_20181122_095738 IMG_20181122_112831

- uroczyste otwarcie spotkania przez panią Dyrektor Małgorzatę Derkacz
- prezentacja pośrednika pracy
- stanowisko centrum

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

ZAJĘCIA W RAMACH PROJEKTU „STAWIAM NA PRZYSZŁOŚĆ” W ŚWIDNICY

23.11.2018

08:35

Aleksandra

Młodzież z hufca HP1-40 biorąca udział w projekcie „Stawiam na przyszłość” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego od września bierze udział zajęciach indywidualnych i grupowych z doradcą zawodowym panią Iloną Janecką z zakresu planowania indywidualnej ścieżki edukacyjnej i zawodowej. Zajęcia z doradcą zawodowym mają na celu przygotowanie uczestników projektu do aktywnego funkcjonowania na rynku pracy.  Młodzież uczestnicząca w projekcie odbyła zajęcia indywidualne i grupowe z psychologiem panią Katarzyną Derą,  zajęcia miały charakter prewencyjny, ich celem było uświadomienie młodzieży jak poważną chorobą jest depresja, oraz gdzie i kogo można prosić o pomoc. Obecnie uczestnicy projektu ukończyli zajęcia wyrównawcze z języka polskiego i zaczęli zajęcia wyrównawcze z matematyki oraz kontynuują zajęcia z doradcą zawodowym. Od początku projektu biorąca w nim udział młodzież z hufca HP1-40 ma czas intensywnie wypełniony zajęciami, które dają im szansę na uzupełnienie i zdobycie nowych wiadomości w ramach projektu „Stawiam na przyszłość”.

IMG_20181022_095807 IMG_20181024_141411

Na zdjęciach uczestnicy podczas zajęć.
Tekst i zdjęcia:
Agnieszka Wilman – wychowawca HP1-40 w Świdnicy
Na zdjęciach uczestnicy podczas zajęć.

 

8 KLASA – I CO DALEJ?

22.11.2018

12:49

Agata

W dniu 22.11.2018 uczniowie klasy 8c ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Jaworze wraz ze swoim wychowawcą Panią Małgosią Skołd bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych przeprowadzonych w Młodzieżowym Centrum Kariery w Jaworze.
Głównym celem zajęć było dokładne zapoznanie młodzieży z aspektem wyborów edukacyjno-zawodowych, przed jakim staną kończąc 8 klasę. Oprócz przedstawienia uczniom możliwości wyboru ścieżki edukacyjnej, zajęcia pozwoliły na określenie własnych predyspozycji zawodowych, które są ważne w obliczu wyboru szkoły i zawodu, jaki chcieliby wykonywać w przyszłości.

mlodziez podczas zajec2
Młodzież na zajęciach

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

AKCJA „NAKRĘĆ SIĘ” W POLKOWICKIM HUFCU

22.11.2018

10:39

Agata

"Najlepszą drogą do odnalezienia samego siebie jest zagubienie się w służeniu innym"
Ghandi

W dniu  22.11.2018r. przedstawiciele Klubu Aktywnych z HP Polkowice i sekcji wolontariatu HP Puzzle wraz z  wychowawcą  udali się do  Ośrodka Pomocy Społecznej w Polkowicach, aby przekazać plastikowe nakrętki. Nasi uczestnicy skrupulatnie zbierają od lat  nakrętki, aby „przysłużyć się bliźniemu”. Młodzież odwiedzając Hufiec Pracy zawsze pamięta o tym, aby wrzucić nakrętki do naszego hufcowego koszyka.

p1 p2 p3 p4
1,2.Uczestnicy w trakcie przygotowań nakrętek w siedzibie hufca
3.Przekazanie nakrętek do Ośrodka Pomocy Społecznej w Polkowicach    koordynatorowi projektu pani Magdalenie Maciejowskiej
4.Słodki poczęstunek dla uczestników

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

POSZUKIWANIE PRACY – JAK SIĘ DO TEGO PRZYGOTOWAĆ?

22.11.2018

10:34

Agata

W środę, 21 listopada, odbyło się kolejne cykliczne spotkanie doradcy zawodowego z MCK w Kowarach z bezrobotną młodzieżą zarejestrowaną w Powiatowym Urzędzie Pracy w Jeleniej Górze. Zajęcia dotyczyły zagadnień związanych z aktualną sytuacją na lokalnym rynku pracy oraz rodzajów wparcia, jakiego mogą oczekiwać młodzi bezrobotni od instytucji publicznych służb zatrudnienia. Ponieważ młodzi nadal traktowani są jako bezrobotni znajdujący się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy, różne instytucje i organizacje przygotowują dla nich ciekawą ofertę wsparcia.

Spotkanie doradcy zawodowego w PUP z bezrobotna mlodzieza
Spotkanie doradcy zawodowego z młodzieżą bezrobotną

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »
1...34567891011...12

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP Wrocław 2007