logo

     

Dolnośląska WK
ul. Wybrzeże J. Słowackiego 9
(wejście od ul.Mazowieckiej)
50-413 Wrocław
tel.:71 344-65-70, fax.:71 342-49-01

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 

SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY W BOLESŁAWCU

18.09.2018

15:02

Agata

We wtorek 18 września w bolesławieckim Hufcu Pracy odbyły się zajęcia profilaktyczne pn. „ALIBI”.
Spektakl poruszał temat przestępczości, agresji, nietolerancji oraz ksenofobii. Podkreślał również destrukcyjny wpływ picia alkoholu. Ukazywał uleganie negatywnym wpływom środowiska. Pomimo trudnego tematu, niektóre sceny zostały przedstawione przez aktorów w humorystyczny sposób. Młodzież poznała historię młodego chłopaka o imieniu Darek, który wpadł w środowisko groźnych pseudokibiców. Jedyną rozrywką tej grupy były napady, bójki, rozboje oraz nadużywanie alkoholu. Pewnego dnia Darek wraz ze swoją „paczką” napadł na bezdomnego.

b Aktorzy w czasie przedstawienia b Mlodziez podczas spektaklu b Scenka z udzialem uczestnikow hufca
1.Aktorzy w czasie przedstawienia
2.Młodzież podczas spektaklu
3.Scenka z udziałem uczestników Hufca Pracy

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

DOKUMENTY APLIKACYJNE PIERWSZYM KROKIEM KU PRACY – WARSZTATY DLA UCZESTNIKÓW HUFCA PRACY W JELENIEJ GÓRZE

18.09.2018

14:07

Agata

Przygotowanie CV i listu motywacyjnego jest ważnym krokiem na etapie szukania pracy. Im lepiej je przygotujemy, tym większa szansa na przejście wstępnego etapu rekrutacji. To pierwsze dokumenty, na które spojrzy nasz przyszły pracodawca. W związku z tym, w CEiPM OHP w Jeleniej Górze, odbyły się warsztaty z przygotowania dokumentów aplikacyjnych dla podopiecznych Hufca Pracy, prowadzone przez specjalistę ds. spraw rozwoju zawodowego. Jednym z celów było to, aby w przyszłości młodzież nie zniechęcała się do szukania pracy tylko z powodu tego, że nie potrafi napisać CV lub nie wie, co powinny zwierać i jak wyglądać dokumenty aplikacyjne.

Mlodziez w trakcie warsztatow
Młodzież w trakcie warsztatów w Centrum Edukacji i Pracy OHP w Jeleniej Górze

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

EDUKACJA I INTEGRACJA W DZIERŻONIOWIE

18.09.2018

13:42

Agata

„Gnejsy na Włókach” zwane potocznie „Dwa Oczka” odwiedzili 17 września 2018 r. uczestnicy drugiego rocznika. Ten niedawno odnowiony park to poniemiecki kamieniołom, który jest chroniony jako pomnik przyrody nieożywionej. Od lat miejsce to było zanieczyszczone i zaniedbane przez śmieci gruz i liczne samosiejki. W roku 2016 polsko – chińscy studenci z Uniwersytetu Przyrodniczego z Wrocławia służyli swoją pomocą przy uporządkowaniu śmieci i wyrównaniu terenu. Do 2018 roku dzięki ciężkiej pracy różnych osób powstały ścieżki i tablice edukacyjne opisujące liczne skałki, stworzono paleniska do pieczenia kiełbasek, postawiono stoliki i ławeczki gdzie można odpocząć.

dz1 dz2 dz3
1. Uczestniczki przy skałkach
2. Wspólne pieczenie kiełbasek
3. Powrót ścieżką edukacyjną do domu

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

WSPÓŁPRACA OŚRODKA OHP W MYSŁAKOWICACH Z GMINĄ MYSŁAKOWICE

18.09.2018

13:05

Agata

Dzięki współpracy Wójta Gminy Mysłakowice z Ośrodkiem Szkolenia i Wychowania OHP w Mysłakowicach rozpoczęły się prace wykończeniowe dotyczące urządzenia zieleni przy ul. Jeleniogórskiej w Mysłakowicach. Projekt tzw. „Apteka" został zainicjowany przez Radę Sołecką i Stowarzyszenie Senior w Mysłakowicach w 2017 roku. Teraz młodzież z sekcji ogrodniczej jednostki OHP Mysłakowice wykona nasadzenia i gospodarkę zieleni poprawiającą estetykę i wizerunek tego miejsca. Niedługo zobaczymy efekty.

m ogradnicy II m ogrodnicy m Murarze przy pracy 2 m Murarze przy pracy
1.2. Ogrodnicy przy pracy
3.4 Murarze podczas pracy

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

ABSOLWENT ROKU Z DZIERŻONIOWA ZAJĄŁ III MIEJSCE NA OGÓLNOPOLSKIEJ ARENIE

18.09.2018

12:50

Agata

Praca się opłaca. Kolejny rok sukcesu naszej jednostki. Ten rok był równie łaskawy dla dzierżoniowskiego Hufca Pracy. Równie utalentowany fryzjer rozsławia naszą instytucję na arenie ogólnopolskiej.
 Michał Bokota to absolwent dzierżoniowskiego Hufca Pracy. Edukację zakończył w czerwcu w 2018 r. Kształcił się w Zespole Szkół Nr 2 w Dzierżoniowie w zawodzie fryzjer, a praktyczną naukę zawodu odbywał w Salonie Urody „Nefretete” u Pani Weroniki Mielnik – Kondej, gdzie obecnie pracuje.
Ten skromny, ale bardzo aktywny chłopak zawód fryzjerstwa zawsze traktował jako swoją pasję. W trzyletnim cyklu kształcenia zdobył wiele głównych miejsc w takich konkursach jak: Ogólnopolski Konkurs „Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy - 2018” – drugie miejsce, Wojewódzki Konkurs „Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy - 2018”- pierwsze miejsce, Międzynarodowy Konkurs „Kalibr Cup 2018”, Wojewódzki Konkurs pt. „Król Fryzjerów – Fryzjer Królów”, Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski „Taneczne rytmy”, Konkurs Fryzjerski dla Juniorów.

1 2 3
4 5 6 
1.    Michał z komendantem Hufca i wychowawcą
2.    3. 4. 5. 6. Podczas Konkursów Fryzjerskich

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

INTEGRACJA W RAMACH PROGRAMU „WITAMY W OHP” ZABAWA W „POMIDORA”

18.09.2018

10:10

Agata

Jednym z podstawowych zadań naszej jednostki jest zapoznanie młodzieży ze specyfiką kształcenia zawodowego i adaptacja w nowym środowisku. Narzędziem ma być nowo wprowadzony program adaptacyjno-integracyjny „Witamy w OHP”. Krzewienie wśród uczestników naszego Hufca zdrowego stylu życia oraz integracja przez zabawę to również jedno z wielu celów naszej pracy.
W dniu 13 września 2018 roku w Zasadniczej Szkole Zawodowej Cechu Rzemiosł Różnych  i Małej Przedsiębiorczości w Bielawie uczestnicy naszego Hufca Pracy wzięli udział w zabawach integracyjnych, przygotowanych przez przebraną na pomidorowo nasza kadrę.

d1 d2
Młodzież podczas zabaw integracyjnych

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

UROCZYSTE OTWARCIE SCHRONISKA „HARCÓWKA”

17.09.2018

15:04

Agata

Młodzież z wałbrzyskiego hufca miała możliwość uczestniczyć w uroczystym otwarciu wałbrzyskiego schroniska „Harcówka”. Impreza odbyła się 15 września. Zabytkowe, pięknie wyremontowane schronisko, otworzył prezydent miasta, Roman Szełemej.
„Harcówka” leży w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta, w Parku Miejskim im. Jana III Sobieskiego. Park urządzony został na zboczach Góry Parkowej (508 m) i Góry Powstańców. Ma charakter parku leśnego, czy też urządzonego lasu. Przed laty funkcjonował tu tor saneczkowy, jesienią 1971 r. urządzono w nim trasę narciarską i stok slalomowy. Są też korty tenisowe i liczne utwardzone alejki.

w Zdjecie Harcowka w Harcowka 2 w Harcowka 3
1.    Schronisko Harcówka – odnowiona elewacja
2.    Panorama Śródmieścia – widok z Harcówki
3.    Oprawa muzyczna uroczystości

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

WYCIECZKA INTEGRACYJNA – POZNAJEMY NASZE MIASTO

17.09.2018

14:55

Agata

W dniu 12.09.2018 w Ośrodku Szkolenia i Wychowania odbyła się wycieczka integracyjno-edukacyjna po Ząbkowicach Śląskich, mająca na celu zaznajomić nowoprzybyłych uczestników naszej placówki z pięknem naszego miasta. Wycieczka to sposobność, aby zainspirować w wychowanków do zgłębiania wiedzy, wzbudzić  ciekawość,  oraz zaznajomić ich z niezwykłą  historią miasta. Spacer może być nie tylko formą odpoczynku, ale także może i powinien pełnić funkcje edukacyjną, wzbogacająca doświadczenie uczestnika.
Celem wycieczki była  chęć zmobilizowania młodzieży do zgłębiania wiedzy na temat miejsca w którym przebywają, oraz do nawiązania bliższych relacji z koleżankami i kolegami. Taka wyprawa to doskonała możliwość  lekcji poglądowej, którą z pewnością młodzież najlepiej przyswoi i zapamięta. Nie ulega wątpliwości, że wycieczki krajoznawcze mają pozytywny wpływ na rozwój dzieci i młodzieży w każdym wieku.

z Uczestnicy przed Krzywa Wieza z Odpoczynek w parku z Wspolne zdjecie
1.    Uczestnicy przed Krzywą Wieżą
2.    Odpoczynek w parku
3.    Wspólne zdjęcie

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

RUSZA III EDYCJA PROGRAMU „ZOSTAŃCIE Z NAMI – MIASTO I POWIAT ŚWIDNICA”

17.09.2018

14:37

Agata

 W dniu 17.09.2018 rozpoczęła się  III edycja programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica”, która od zeszłego roku szkolnego kontynuowana jest pod nazwą „Zalogowani”. Swoim zasięgiem program objął już prawie 1000 uczniów świdnickich szkół podstawowych. Na przestrzeni całego roku szkolnego młodzież wykonuje różne zadania, walcząc o atrakcyjne nagrody. Udział w programie „Zalogowani” jest również  okazją do poznania świdnickich firm oraz do wzięcia udziału w warsztatach z doradcą zawodowym.
Uczestnicy HP 1-40 w Świdnicy już po raz trzeci zadeklarowali swój udział w programie. W poprzednich edycjach ich starsi koledzy znaleźli się w ścisłym gronie finalistów otrzymując nagrody finansowe. W spotkaniu wzięli udział pod opieką komendant hufca Ireny Nowak oraz doradcy zawodowego MCK OHP Ilony Janeckiej.

s1
Młodzież podczas spotkania

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

PORADY INDYWIDUALNE DLA UCZNIÓW OŚRODKA OHP W MYSŁAKOWICACH

17.09.2018

10:43

Agata

W minionym tygodniu odbywały się indywidualne spotkania doradcy zawodowego z MCK OHP w Kowarach z wychowankami OSIW OHP w Mysłakowicach. W trakcie porad przeprowadzany był wywiad doradczy i krótkie badania skłonności zawodowych,  a także omawiany lokalny rynek pracy i panujące na nim tendencje, zawody deficytowe i nadwyżkowe, perspektywy edukacyjne młodzieży.
Uczniowie VII i VIII SP, a także Gimnazjum, Szkoły Branżowej I Stopnia i Zasadniczej Szkoły Zawodowej rozmawiali z doradcą o swoich zainteresowaniach i planach na przyszłe życie zawodowe, zastanawiali się nad szansami na uzyskanie zatrudnienia w wybranym zawodzie po zakończeniu kształcenia.

Uczestnik OSIW na spotkaniu z doradca zawodowym
Uczestnik na spotkaniu z doradcą zawodowym

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

ZAJĘCIA GRUPOWE Z MŁODZIEŻĄ W ZESPOLE SZKÓŁ PRZYRODNICZYCH I BRANŻOWYCH W GŁOGOWIE

17.09.2018

10:19

Agata

W dniu 14.09.2018r. przeprowadzono zajęcia grupowe z młodzieżą uczącą się w Zespole Szkół Przyrodniczych i Branżowych w Głogowie, którzy kończą edukację. Podczas zajęć przedstawiono zakres usług realizowany przez Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Głogowie. W trakcie spotkania omówiono elementy planowania kariery zawodowej: słabe i mocne strony, zainteresowania zawodowe, kwalifikacje, cele zawodowe, metody poszukiwania pracy.
Młodzież została także poinformowana o  zawodach, które są uznawane za deficytowe i poszukiwane na rynku pracy oraz zawodach zrównoważonych i nadwyżkowych. Uczniowie samodzielnie rozwiązywali test predyspozycji zawodowych,  dzięki któremu poznali własne zainteresowania zawodowe.

l uczniowie podczas zajec
Uczniowie podczas zajęć

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

PIERWSZA PRACA - PIERWSZE SZKOLENIA

17.09.2018

09:39

Agata

W dniu 14.09.2018r. kadra 1-13 Hufca Pracy w Przemkowie uczestniczyła w spotkaniu z nowymi uczestnikami hufca. Pani Aneta Maszczak przeprowadziła pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia z zakresu praw i obowiązków pracownika młodocianego.
Szkolenie odbyło się w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Głogowie, gdzie w kilkunastu zawodach kształci się młodzież należąca do naszej jednostki. Spotkanie miało formę wykładu, a także pogadanki, w której czynny udział wzięła młodzież. Uczniowie zadawali pytania ściśle dotyczące praw i obowiązków, ze szczególnym uwzględnieniem ich praw. Wiadomości uczestników, jak się okazało, były niepełne, więc część informacji przekazanych przez kadrę okazała się zaskoczeniem.
Mamy nadzieję, że młodzi pracownicy bogatsi o zdobytą podczas spotkania wiedzę, będą rzetelnie wypełniać swoje obowiązki oraz świadomie korzystać z przysługujących im praw.

p1 p2
Uczestnicy podczas prelekcji z Komendantem Hufca Panią Anetą Maszczak
Opracowanie i zdjęcia: st. wychowawca HP Przemków Małgorzata Basałyga

WIZYTA W KINIE MŁODZIEŻY OŚRODKA OHP W MYSŁAKOWICACH

17.09.2018

09:34

Agata

W dniu 13.09.2018r. w ramach integracji „Witamy w OHP” wychowankowie Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Mysłakowicach udali się do kina LOT w Jeleniej Górze na projekcję filmu wojennego „Dywizjon 303”. Film powstał na podstawie książki Arkadego Fiedlera, który podczas II Wojny światowej przebywał w Wielkiej Brytanii wśród polskich lotników, który zasłynęli podczas walk powietrznych w „Bitwie o Anglię” dzięki swoim nieszablonowym umiejętnościom.
Wychowankowie uczestniczący w projekcji byli bardzo poruszeni przedstawionymi w filmie faktami. Było to nie tylko wyjście integracyjne, ale również wspaniała lekcja wychowania patriotycznego. W projekcji filmu mogła być tylko ograniczona ilość uczestników. Sponsorem projekcji było Kino LOT, które zafundowało osiem wejściówek.
Wychowankowie uczestniczący w projekcji bardzo dziękują sponsorowi, a kolejni już czekają na następne zaproszenie.

m Mlodziez przed kinem p plakat
1. Młodzież przed kinem
2. Plakat filmu Dywizjon 303

Tekst i zdjęcia: Dariusz Garbowski Wychowawca OSiW OHP w Mysłakowicach

1234567...8

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP Wrocław 2007