logo

     

Dolnośląska WK
ul. Wybrzeże J. Słowackiego 9
(wejście od ul.Mazowieckiej)
50-413 Wrocław
tel.:71 344-65-70, fax.:71 342-49-01

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 

DOBRY HUMOR I ZABAWA TO FAJNA SPRAWA…

01.03.2019

10:20

Aleksandra

Teatr w życiu młodzieży jest równie ważnym czynnikiem rozwojowym, jak zabawa    i lektura. W teatrze uaktywnia się fantazja. Teatr daje ujście marzeniom, zainteresowaniom,   a jednocześnie kształci i poszerza wiedzę. Może być zabawą, przyjemnością, może być również pomysłem na spędzenie czasu wolnego. W dniu 28 lutego br. uczestnicy 1-13 Hufca Pracy w Przemkowie rozpoczęli przygotowania do konkursu humoru i satyry „O dziurawy kubek Komendanta DWK OHP”, który odbędzie się w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Mysłakowicach. Pierwszym etapem była burza mózgów i wybór repertuaru do prezentacji. Potem udaliśmy się na próbę, aby sprawdzić w praktyce nasze umiejętności aktorskie. Jeszcze trochę przygotowań i pracy przed nami, aby w pełni dopracować nasz występ, ale nie poddajemy się ćwiczymy i dobrze się przy tym bawimy.Z niecierpliwością czekamy na wyjazd do Mysłakowic i liczymy na świetną zabawę! Każdemu życzymy powodzenia i niebanalnych pomysłów.

20190228_110624 20190228_110658

Zdjęcia: HP Przemków wychowawca Danuta Ługowik
Zdjęcia: Przemkowska młodzież z wychowawcą podczas prób do konkursu humoru i satyry.  
    
Opracowanie: HP Przemków st. wychowawca Małgorzata Basałyga

UCZESTNICY HUFCA PRACY W POLKOWICACH NA XIV WOJWEWÓDZKIM KONKURSIE INFORMATYCZNYM MŁODZIEŻY OHP

01.03.2019

10:08

Aleksandra

  Ostatni , nadzwyczajny  i wiosenny dzień lutego 2019 roku na zawsze zapisze się w pamięci tych pasjonatów informatyki, którzy dotarli do Ząbkowic Śląskich , by w gronie zapaleńców nie tyle zmierzyć się z tą z dnia na dzień rozwijającą się dziedziną nauki ale przede wszystkim spotkać „w realu” takich samych zapaleńców i poszerzyć swoje wirtualne znajomości.Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Ząbkowicach jest wzorem w organizacji wojewódzkich spotkań młodzieży o rozmaitym charakterze. Wychowawcy , pracownicy i przede wszystkim młodzież nadaje tym spotkaniom wyjątkowo przyjacielski charakter. Hufiec Pracy w Polkowicach reprezentowało w eliminacjach dwóch uczestników : Kacper Stępień, uczestnik III rocznika,  powtórnie startujący w konkursie i nowy uczestnik Paolo Di Gregorio , który dopiero rozpoczyna naukę zawodu.   Konkurs z ramienia DWK OHP Wrocław otworzył pan Piotr Marek, który podkreślił, że to drugi etap wojewódzkich eliminacji tzw. ścisły finał wobec czego wszyscy zgromadzeni w  eleganckiej świetlicy OSiW  są  już laureatami tegorocznej edycji. W skład jury weszli informatycy: pan Wiesław Kokoszka i pan Radosław Radzimowski.  Konkurs przebiegał etapami: najpierw każdy z młodych informatyków odpowiadał na pytania testowe, nie tylko zamknięte ( te miały znaczny stopień trudności , bo poprawnych odpowiedzi mogło być więcej niż jedna) ale też i otwarte, gdzie każdy musiał wykazać się rzetelną wiedzą, potem były indywidualne prezentacje prac wykonanych przez młodzież , a na zakończenie jurorzy po partnersku rozmawiali z każdym z uczestników na tematy związane z informatyką .

1 2 (3) 3 (3)

Opis zdjęć :

  1. Laureaci Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego ( Trzeci od lewej : Kacper Stępień)
  2. Kacper Stępień – I miejsce w rozmowie z jury i organizatorami
  3. Paolo Di Gregorio prezentuje swą grafikę komputerową przed jury
czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

SEMINARIUM W JELENIEJ GÓRZE

01.03.2019

09:57

Aleksandra

Dnia 27 lutego pracownicy Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Jeleniej Górze uczestniczyli w Regionalnym Seminarium organizowanym przez Instytut Badań Edukacyjnych nt. Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji – nowe podejście do edukacji, kwalifikacji i rynku pracy. Celem seminarium było zapoznanie uczestników oraz przybliżenie zagadnień związanych z zintegrowanym systemem kwalifikacji. W obecnie tak dynamicznie zmieniającym się rynku pracy, zarówno pracownicy, jak i  pracodawcy powinni wykazywać się dużą elastycznością. Muszą wykazywać się umiejętnością dostosowania do wymagań rynku pracy. Aby zatem nie zostać wykluczonym z rynku pracy permanentnie muszą się przekwalifikowywać i zdobywać nowe umiejętności potwierdzone dyplomem lub certyfikatem. Nowe kwalifikacje zdobywa się nie tylko w edukacji formalnej, ale również i pozaformalnej – kursy czy szkolenia. I właśnie ten zintegrowany system kwalifikacji daje pracownikom takie możliwości. Jest to wiarygodne potwierdzenie własnych kwalifikacji w konkretnym zawodzie.

Uczestnicy semianrium

Uczestnicy semianrium

Tekst i zdjęcie: Renata Bech – doradca zawodowy

 

WOJEWÓDZKI FINAŁ KONKURSU WIEDZY INFORMATYCZNEJ MŁODZIEŻY OHP DOLNEGO ŚLĄSKA

01.03.2019

09:26

Aleksandra


          W dniu 28 lutego 2018 roku w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Ząbkowicach Śl. odbył się Finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Informatycznej Młodzieży OHP. Jego celem było sprawdzenie zakresu wiedzy informatycznej uczestników z jednostek Dolnego Śląska oraz wyłonienie reprezentacji do udziału w konkursie ogólnopolskim. Do ścisłego finału zakwalifikowało się siedmiu uczestników  z  pięciu jednostek: HP Jelenia Góra, HP Polkowice, OSiW Mysłakowice oraz OSiW Ząbkowice Śl. Imprezę otworzył pan Piotr Marek – przedstawiciel Dolnośląskiej Komendy OHP we Wrocławiu. Przywitał serdecznie uczestników oraz Jury konkursu w składzie: przewodniczący Radosław Radzimowski- informatyk, członkowie- Wiesław Kokoszka- informatyk Zespołu Szkół Zawodowych  w Ząbkowicach Śl. Przewodniczący Jury wprowadził uczestników w przebieg zasady  konkursu. W pierwszej części młodzież przystąpiła to testu wiedzy informatycznej, składającego się z 17 pytań – zamkniętych i otwartych. W kolejnej części wychowankowie poszczególnych jednostek prezentowali swoje prace informatyczne.

rozmowy z uczestnikami na temat oceny prac konkursowych Uczestnicy konkursu podczas testu wiedzy informatycznej Wspolne pamiatkowe zdjecie Zwycieska trojka

1. Rozmowy z uczestnikami na temat oceny prac

2. Młodzież podczas testu wiedzy

3. Dolnośląska trójka zwycięzców konkursu

4. Wspólne pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników konkursu

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ W HP W BOLESŁAWCU

01.03.2019

08:51

Aleksandra

W dniu 28.02.2019r. Hufiec Pracy w Bolesławcu wraz z pedagogiem Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu zorganizował Szkolny Turniej Wiedzy Pożarniczej dla uczestników OHP oraz młodzieży Zespołu Szkół Budowlanych. Etap szkolny miał na celu wyłonienie dwóch najlepszych osób, które będą brały udział w powiatowym etapie Konkursu.Turniej Pożarniczy, jest trudnym konkursem, przeznaczonym dla osób, które chcą rozwijać wiedzę o Straży Pożarnej, ale przede wszystkim ma na celu popularyzację wśród  młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postponowania na wypadek pożaru oraz praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, poznawanie tradycji i organizacji ochrony przeciwpożarowej. Wśród uczestników konkursu znalazły się również dziewczyny, które bardzo ambitnie walczyły o jak najwyższe wyniki. Turniej wygrała młodzież z technikum, ale nasza młodzież poprzez swój udział przygotowuje się do hufcowych konkursów wojskowo-pożarniczych, które przed nami.

mlodziez podczas testu pisemnego rozdanie nagrod

1.Młodzież podczas testu pisemnego

2.Rozdanie nagród


Tekst: Małgorzata Wąsik
st. wychowawca HP w Bolesławcu

Zdjęcia: Małgorzata Wąsik
st. wychowawca HP w Bolesławcu

W OSTATNIE ZAJĘCIA W ŚWIDNICKIM HUFCU RAMACH PROJEKTU „ STAWIAM NA PRZYSZŁOŚĆ”

01.03.2019

08:35

Aleksandra

FE_POWER_poziom_pl-1_rgb

W ramach odbywających się zajęć unijnego projektu „Stawiam na przyszłość” w świdnickim hufcu odbyły się ostatnie zajęcia, w trakcie których dziesięciu  uczestników świdnickiego hufca biorących udział w projekcie  przystąpiło do egzaminu z  komputerowego o standardzie ECDL. Podczas egzaminu uczestnicy kursu, potwierdzili znajomość zasad i podstaw pracy z komputerem, znajomość podstaw pracy w sieci, umiejętność przetwarzania tekstów oraz obsługi arkusza kalkulacyjnego. Europejski Certyfikat Umiejętności potwierdzający wiedzę i umiejętności uczestników sprawi, że wzrosną ich szanse na rynku pracy.

IMG_20190222_143833 IMG_20190222_143846

Opis zdjęć: Uczestnicy podczas zajęć z ECDL
Tekst i zdjęcia: Agnieszka Wilman

 

 

 

WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY INFORMATYCZNEJ MŁODZIEŻY OHP DOLNEGO ŚLĄSKA

01.03.2019

08:24

Aleksandra

W dniu 28.02.2019 r. w  Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Ząbkowicach Śląskich przy ul. Cukrowniczej 8 odbył  się  Wojewódzki Konkurs Wiedzy  Informatycznej Młodzieży OHP. Celem konkursu jest podnoszenie poziomu wiedzy informatycznej uczestników OHP,  motywowanie do rozwijania zainteresowań informatyczno – multimedialnych oraz integracja środowiska OHP. Konkurs odbył się przy wydatnej  pomocy specjalisty informatyka DWK OHP, który dokonał selekcji nadesłanych prac konkursowych i zakwalifikował do finału wojewódzkiego  7 uczestników z 5 jednostek organizacyjnych Dolnośląskiej WK OHP:         

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

SPOTKANIE PROFILAKTYCZNO – EDUKACYJNE W ARESZCIE ŚLEDCZYM W DZIERŻONIOWIE

01.03.2019

08:02

Aleksandra

Ochotnicze Hufce Pracy realizują wiele działań o charakterze profilaktycznym. Jednym z podstawowych założeń jest właściwe wychowanie do życia w społeczeństwie, dlatego też dnia 27 lutego dla uczestników Hufca Pracy w Dzierżoniowie zostały przeprowadzone na terenie Aresztu Śledczego zajęcia profilaktyczno – edukacyjne dotyczące funkcjonowania jednostek penitencjarnych w Polsce.Uczestnicy spotkania mieli okazję „od kuchni” poznać miejsce osadzenia skazanych oraz procedury panujące wewnątrz zakładu karnego.Podczas spotkania wychowawca wspólnie z dowódcą aresztu starali się w bezpieczny sposób pokazać, jak wygląda codzienne życie osadzonych, z jakich przywilejów mogą korzystać, a jakie są im zupełnie odebrane.

IMG_2146

Uczestnicy Hufca przed aresztem

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

TŁUSTY CZWARTEK W POLKOWICKIM HUFCU PRACY

28.02.2019

13:08

Agata

"Kto w tłusty czwartek nie zje pączków kopy,
 temu myszy zniszczą pole i będzie miał pustki w stodole"
Dnia 28.02.2019r w Polkowickim Hufcu Pracy z tradycji stało się zadość, uczestnicy wraz z kadrą wychowawczą zajadali się przepysznymi pączkami. Podczas spotkania uczestnicy podzielili się z nami swoimi przepisami na różnego rodzaju pączki: jedni robią z nadzieniem czekoladowym, inni z polewą i bitą śmietaną, a jeszcze inni tradycyjne z nadzieniem różanym. Pogadanka była naprawdę inspirująca, pouczająca i „przepyszna”…

p1 p2
Uczestniczki zajadają się pączkami

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

ZAJĘCIA Z POŚREDNIKIEM PRACY W BRZEGU DOLNYM

28.02.2019

12:12

Agata

W dniu 27 lutego 2019 r. w Zespole Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym  odbyło się spotkanie indywidualne  z osobami uczącymi się w trybie dziennym. Podczas zajęć młodzież mogła skorzystać z porad pośrednika pracy w zakresie tworzenia dokumentów aplikacyjnych, aktywnych metod poszukiwania pracy oraz sposobów przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej. Podczas spotkania pośrednik scharakteryzował lokalny rynek pracy, przedstawił efektywne metody poruszania się w tym obszarze, zachęcając osoby uczące się do stosowania wszystkich poznanych strategii i form szukania zatrudnienia. Przedstawione zostały młodzieży aktualne oferty pracy z branż takich jak np.: roznoszenie ulotek, sprzątanie, praca w gastronomii. Młodzież została również zachęcona do udziału w wolontariacie  w ramach programu „Wolontariat w OHP”. Każdy z uczestników otrzymał ulotki i informacje dotyczące działalności jednostek OHP jak również ulotki Elektronicznego Centrum Aktywizacji Młodzieży - ECAM.

Idywidualne spotlanie z posrednikiem pracy
Indywidualne spotkanie z pośrednikiem

Tekst/zdjęcie: pośrednik pracy Bernadeta Burczak

MŁODZIEŻOWE CENTRUM KARIERY OHP W ZIĘBICACH WSPIERA OSOBY POSZUKUJĄCE PRACY

28.02.2019

10:24

Agata

W lutym Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Ziębicach,   zorganizowało cztery  spotkania informująco-rekrutacyjne. Podczas giełdy pracy osoby uczestniczące uzyskały szczegółowe informacje dotyczące warunków i miejsca zatrudnienia oraz proponowanego wynagrodzenia. Uczestnicy mieli możliwość przystąpienia do procesu rekrutacyjnego na miejscu. W trakcie  procesu rekrutacyjnego  pomocy  udzielał doradca zawodowy  z MCK w Ziębicach.
W dniu 14 lutego 2019 roku odbyło się spotkanie z Agencją Pracy Tymczasowej Promedica, przedstawiona oferta dotyczyła  stanowiska  opiekuna osób starszych  w Niemczech i Wielkiej Brytanii.

w gielda pracy z Interkadra w Oferta pracy do Nestle Purina 
Zdjęcie nr 1 Giełda pracy z Interkadrą
Zdjęcie nr 2 Oferta pracy do Nestle Purina

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

TŁUSTY CZWARTEK W HUFCU PRACY W KAMIENNEJ GÓRZE

28.02.2019

10:18

Agata

„Nie zjesz pączka w tłusty czwartek,
twoje życie mało warte”

W dniu 28.02.2019 r. kadra Hufca Pracy w Kamiennej Górze spotkała się z uczestnikami naszej jednostki, by wspólnie zjeść pączka oraz porozmawiać o tradycji Tłustego Czwartku. Dzień ten jest świętem ruchomym, w kalendarzu chrześcijańskim jest to ostatni czwartek przed wielkim postem i wypada na 52 dni przed Wielkanocą. Rozpoczyna on także ostatni tydzień karnawału. W Polsce tradycja jedzenia pączków pojawiła się w XVI wieku. Dawniej przygotowując pączki do środka niektórych wkładano migdały i orzechy, a kto trafił na taki pączek to mógł cieszyć się szczęściem do końca życia.

swieto paczka 2019g
Tłusty czwartek w Hufcu Pracy w Kamiennej Górze

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

OŚRODEK OHP Z ZĄBKOWIC ŚLĄSKICH NA MISTRZOSTWACH DOLNEGO ŚLĄSKA W MINI PIŁCE SIATKOWEJ

28.02.2019

10:11

Agata

W dniu 26.02.2019 odbyły się I Mistrzostwa Dolnego Śląska Chłopców w mini piłce siatkowej Świdnica 2019. Organizatorem całej imprezy był Hufiec pracy Świdnica i Wojewódzka Komenda OHP na Dolnym Śląsku. Zawody, w których udział brała cała młodzież odbyły się na hali sportowej w Witoszowie Dolnym. W zawodach udział wzięło 10 zespołów. Świdnica jako gospodarz, Dzierżoniów, Legnica, Wołów, Góra, Nowa Ruda, Wałbrzych, Kamienna Góra, oraz Mysłakowice i Ząbkowice Śląskie.
Uroczystość rozpoczęła się od powitania wszystkich zaproszonych gości i młodzieży uczestniczącej w zawodach. Mecze toczyły się w dwóch grupach na dwóch boiskach po 5 drużyn. Rozgrywano dwa sety każdy do 15 zdobytych punktów w razie remisu 1:1 rozgrywano dodatkowy set do 15.  

o Rywalizacja o Rozpoczecie mistrzostw
1.    Rywalizacja
2.    Rozpoczęcie Mistrzostw

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

MISTRZOSTWA PIŁKI SIATKOWEJ OHP W ŚWIDNICY

28.02.2019

09:01

Agata

W dniu 26.02.2019 r. w Centrum Sportowo- Rekreacyjnym  w Witoszowie Dolnym odbyły się Mistrzostwa w  Piłce Siatkowej Chłopców OHP. Organizatorem imprezy sportowej był Hufiec Pracy w Świdnicy oraz Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP we Wrocławiu.
Po  uroczystym otwarciu Mistrzostw  czteroosobowe reprezentacje 10 jednostek OHP,  w drodze losowania podzielono na 2 grupy po 5 zespołów. Mecz prowadzony był do dwóch wygranych setów liczonych do 15 punktów. Rozgrywki odbywały się równolegle na dwóch sąsiednich boiskach. 

zdjecie nr 1 zdjecie nr 2 
Zdjęcie 1 : Reprezentacja HP 1-1 Legnica
Zdjęcie 2 : Młodzież podczas rozgrywek

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

WBREW WSZYSTKIEMU –DEPRESJA- NIE DAM SIĘ

28.02.2019

08:55

Agata

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) depresja jest wiodącą przyczyną niesprawności i niezdolności do pracy na świecie oraz najczęściej spotykanym zaburzeniem psychicznym. Choruje na nią w ciągu całego życia kilkanaście procent populacji osób dorosłych. Choroba ta dotyka dwa razy częściej kobiet. Co dziesiąty pacjent zgłaszający się do lekarza pierwszego kontaktu z powodu innych dolegliwości, ma pełnoobjawową depresję,  a drugie tyle osób cierpi z powodu pojedynczych objawów depresyjnych. Niestety ponad połowa tych przypadków pozostaje nierozpoznana, a spośród osób z rozpoznaną depresją jedynie połowa otrzymuje adekwatne leczenie. Stygmatyzacja chorób psychicznych, w tym depresji, nadal dla wielu osób na całym świecie stanowi barierę uniemożliwiającą szukanie pomocy.

1.Wspolne zdjecie z psycholog Magdalena Pali. 2.Burmistrz Zabkowic Sl. Marcin Orzeszek w zapowiedzi prelekcji na temat stresu. 
1.    Wspólne zdjęcie z psycholog Magdaleną Pali.
2.    Burmistrz Ząbkowic Śl. Marcin Orzeszek w zapowiedzi prelekcji na temat stresu.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

10 URODZINY DZIAŁALNOŚCI NASZYCH PRZYJACIÓŁ- INTERACT JELENIA GÓRA

27.02.2019

15:20

Agata

W dniu 26.02.2019 roku mieliśmy zaszczyt świętować 10 urodziny działalności naszych przyjaciół z Klubu Interact Jelenia Góra. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Miejskim w Kowarach w przepięknej Sali Rajców.
Spotkanie otworzyła Pani Elżbieta Zakrzewska Burmistrz Miasta Kowary witając serdecznie wszystkich zebranych. Przedstawiciele Interact Jelenia Góra przygotowali prezentację dotyczącą ich działalności, po której zostaliśmy poczęstowali smacznym tortem oraz innymi smakołykami. Pani Burmistrz osobiście oprowadziła naszych uczestników po Urzędzie Miasta Kowary, a później zaprosiła nas do swojego gabinetu.
Wspólnie z młodzieżą Interact Jelenia Góra od ponad roku pomagamy potrzebującym, realizując wiele projektów, przeżywając wiele wzruszających chwil.

Z okazji 10 rocznicy działalności życzymy dalszych sukcesów, wielu wzruszeń oraz satysfakcji z wykonywanych działań.
Brawo Wy

m Powitanie gosci przez Pania Burmistrz Kowar m W trakcie spotkania m W gabinecie Pani Burmistrz
1.Powitanie gości przez Panią Burmistrz Kowar
2.W trakcie spotkania
3.W gabinecia Pani Burmistrz Kowar

Tekst i zdjęcia: Grażyna Graff- Kierownik warsztatów

HUFIEC PRACY Z DZIERŻONIOWA NA MISTRZOSTWACH DOLNEGO ŚLĄSKA OHP CHŁOPCÓW W PIŁCE SIATKOWEJ

27.02.2019

14:25

Agata

W dniu 26.02.2019r. odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska Piłki Siatkowej Chłopców OHP w Świdnicy. Organizatorami tej imprezy był Hufiec Pracy w Świdnicy oraz Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP we Wrocławiu. Turniej został objęty  Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Świdnicy. Zmagania odbyły się w hali sportowej w Witoszowie Dolnym. Udział wzięło 10 drużyn z Wałbrzycha, Legnicy, Wołowa, Góry, Dzierżoniowa, Kamiennej Góry, Świdnicy, Nowej Rudy oraz z Ośrodków Szkolenia i Wychowania w Ząbkowicach Śląskich i Mysłakowicach.  
Mistrzostwa rozpoczęły się od uroczystego powitania wszystkich przybyłych gości oraz drużyn przez Panią Irenę Nowak - Komendanta Hufca Pracy w Świdnicy, głos również zabrała Pani Gabriela Szafarowska zastępca Komendanta Wojewódzkiego OHP z Wrocławia.

d1 d2
1. Reprezentacja 1-7 HP Dzierżoniów podczas dekoracji
2. Uczestnicy hufca wraz z wychowawcą

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

HUFIEC PRACY Z WAŁBRZYCHA GRA W SIATKĘ

27.02.2019

14:19

Agata

Piłka siatkowa, to sport drużynowy, w którym (w tradycyjnej, klasycznej odmianie, tj. siatkówce halowej) uczestniczą dwa sześcioosobowe zespoły, w każdym: rozgrywający, atakujący, dwóch środkowych i dwóch przyjmujących oraz libero. Na boisku przebywa jednak tylko sześciu zawodników, libero zmienia się ze środkowym będącym w linii obrony, gdy drużyna przyjmuje zagrywkę.
W dniu 26 lutego 2019 roku, na terenie hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Piłki Siatkowej Chłopców OHP 2019. W szranki stanęło dziesięć drużyn z dolnośląskich hufców. Wałbrzyski Hufiec również wziął udział w tegorocznych rozgrywkach. Reprezentacja 1-30 HP Wałbrzych wystąpiła w składzie: Paweł, Kamil, Jakub oraz Marek. Podczas całego turnieju panowała sportowa atmosfera fair play, a uczestnicy dobrze się bawili, mierząc swoje możliwości na boisku pod okiem sędziów z Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

2w 1w
Reprezentacja 1-30 HP Wałbrzych podczas Mistrzostw

Zdjęcia i tekst: Katarzyna Drogosz – wychowawca 1-30 HP Wałbrzych

MISTRZOSTWACH DOLNEGO ŚLĄSKA W PIŁKĘ SIATKOWĄ CHŁOPCÓW MŁODZIEŻY OHP

27.02.2019

12:33

Agata

W dniu 26.02.2019 w Hali Sportowej Centrum Sportowo - Rekreacyjnego w Witoszewie Dolnym odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w Piłkę Siatkową Chłopców Młodzieży OHP. Mistrzostwa odbyły się kolejny raz, jednak pierwszy raz organizowała je jednostka mająca swoją siedzibę w Świdnicy, uznawanej za siatkarskie miasto kobiet. W miejscowej Polonii swoje kariery rozpoczynały Dorota Świeniewicz, Magdalena Sadowska, Anna Werblinska i Bogumiła Pyziołek z domu Barańskie. Lata świetności żeńskiej siatkówki w Świdnicy rozpoczynały Elżbieta Gaszyńska i siostry Aszkiełowicz. Cieszymy się więc tym bardziej, że to nam przypadł zaszczyt organizacji tej imprezy.
Mistrzostwa objęła honorowym patronatem pani Prezydent Miasta Świdnica Beata Moskal – Słaniewska.
Wśród gości którzy zaszczycili swoją obecnością uroczyste otwarcie Mistrzostw znaleźli się Wiceprezydent Miasta Świdnica Pan Jerzy Żądło oraz Pani Gabriela Szafarowska zastępca Komendanta Wojewódzkiego DWK OHP we Wrocławiu.

1s 2s gora 3s dzierz
Mistrzostwa Dolnego Śląska w Piłkę Siatkową Chłopców Młodzieży OHP - zwycięskie drużyny

 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

WOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW

27.02.2019

12:21

Agata

Dnia 26 lutego 2019 r. młodzież z Hufca Pracy w Górze wraz z opiekunem p.  Patrycją Całujek  wyruszyli na Mistrzostwa Piłki Siatkowej w Świdnicy.  Było to przedsięwzięcie jednodniowe skierowane do młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy.  W tym dniu na hali sportowej  spotkało się  10 drużyn  z Dolnego Śląska: Naszą drużynę  1-2 HP Góra reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół im. gen. S. Kaliskiego w Górze, a zarazem uczestnicy naszego hufca: Andrzej, Piotr, Krystian oraz Sebastian.
Celem spotkania było wzbudzenie zainteresowania sportem w środowisku młodzieży, podnoszenie sprawności fizycznej, kreowanie zdrowego stylu życia, integracja młodzieży podczas zawodów sportowych oraz wdrażanie norm kulturalnego zachowania na imprezach sportowych - uczciwa rywalizacja.

g Mlodziez z Hufca Pracy w Gorze podczas gry. g Mlodziez podczas dekoracji.
1.Młodzież z Hufca Pracy z Góry podczas Mistrzostw
2.Młodzież odbiera medale i nagrody

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »
123456789...10

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP Wrocław 2007