logo

     

Dolnośląska WK
ul. Wybrzeże J. Słowackiego 9
(wejście od ul.Mazowieckiej)
50-413 Wrocław
tel.:71 344-65-70, fax.:71 342-49-01

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 

POZYSKIWANIE FUNDUSZY UNIJNYCH

19.11.2018

11:10

Agata

16 listopada bieżącego roku kadra naszego Hufca Pracy w Dzierżoniowie w składzie Pani Jadwiga Hajduk – Stalica, Pani Dorota Kożuszek oraz Pan Tomasz Kolber wzięła udział w wykładzie poświęconemu pozyskiwaniu funduszy unijnych. Organizatorem spotkania była Pani Katarzyna Wierzbicka, Dyrektor Biura Cechu Rzemiosł Różnych w Bielawie. W spotkaniu uczestniczyła również Pani Alicja Kosowska, Dyrektor Zespołu Szkół Cechu Rzemiosł Różnych w Bielawie oraz lokalni przedsiębiorcy. Wykład poprowadziła Pani Alicja Dźwiniel z Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Wałbrzychu.

d1 d2
Uczestnicy wykładu

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

UDZIAŁ UCZESTNICZKI HUFCA PRACY ZE ŚWIDNICY W GALI FINAŁOWEJ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO OHP PT. „100 BOHATERÓW NA 100 – LECIE NIEPODLEGŁOŚCI”

19.11.2018

09:19

Agata

W dniach 13 do 15 listopada 2018 roku uczestniczka Ochotniczego Hufca pracy 1-40 w Świdnicy Natalia Muzyka, wraz z komendantem hufca Ireną Nowak wzięła udział w wyjeździe na Galę Finałową podsumowującą Ogólnopolski Konkurs Historyczny OHP pt. „100 Bohaterów na 100 – lecie Niepodległości”. Spotkanie odbyło się w Lublinie.
Natalia znalazła się wśród laureatów konkursu zajmując piąte miejsce w kategorii IV – wybitni Polacy, przedstawiciele różnych grup społecznych przygotowując pracę na temat Elizy Orzeszkowej.

sw uczestnicy spotkania pod zamkiem w Lublinie sw prace konkursowe sw Natalia odbiera nagrode
1.    Uczestnicy Spotkania pod zamkiem w Lublinie
2.    Praca uczestniczki pośród innych wyróżnionych prac
3.    Natalia odbiera nagrodę z rąk Zastępcy Komendanta Głównego OHP Pani Renaty Wicha, oraz Wojewódzkiego Komendant LWK OHP Piotra Gawryszczaka

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

„STRZELIŃSKA MŁODZIEŻ NA UROCZYSTEJ AKADEMII Z OKAZJI 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI”

19.11.2018

09:13

Agata

Rok 2018 jest szczególnym czasem dla wszystkich Polaków z racji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj. W ciągu ostatnich kilku miesięcy przygotowywaliśmy się do uroczystości listopadowego święta, by wspólnie cieszyć się tą piękną rocznicą.
Ochotnicze Hufce Pracy również przyłączyły się do obchodów, a młodzież brała udział w wielu różnych przedsięwzięciach upamiętniających tę rocznicę. I tak w dniu 15 listopada w Ząbkowickim Ośrodku Kultury odbyła się uroczysta akademia, w której brała między innymi młodzież z Hufca Pracy 1-63 w Strzelinie. Organizatorem uroczystości był Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Ząbkowicach Śląskich. Ząbkowicka młodzież pod okiem wychowawców zaprezentowała piękny i wzruszający program artystyczny, składający się nie tylko z pieśni patriotycznych, ale także tańców narodowych czy wierszy.

zdj.1 Uczestnicy HP 1-63 w Strzelinie przed rozpoczeciem akademii. zdj.2 Mlodziez z OSiW Zabkowice Slaskie podczas akademii. zdj. 3 Wystepy podczas uroczystej akademii.
zdj.1 Uczestnicy HP 1-63 w Strzelinie przed rozpoczęciem akademii.
zdj.2 Młodzież z OSiW Ząbkowice Śląskie podczas akademii.
zdj. 3 Występy podczas uroczystej akademii.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

PRZYGOTOWANIA MŁODZIEŻY HUFCA PRACY W TRZEBNICY DO KONKURSU ,,RAZEM BEZPIECZNIEJ”

19.11.2018

09:07

Agata

Młodzież  z trzebnickiego  Hufca  Pracy w Trzebnicy jest  w  trakcie  realizacji  wojewódzkiego  programu  edukacyjno-profilaktycznego ,,Wiem ,więc  jestem bezpieczny”  a jednocześnie  zapoznają się  z  regulaminem  i  tematami  związanymi  z  XX  Edycją  Konkursu  Wiedzy  o Policji pt: ,,Razem  Bezpieczniej”.  
W  dniach   14 , 15 i 16 listopada  na  zajęciach  prowadzonych  przez  przedstawicieli  Powiatowej Komendy  Policji   w  Trzebnicy   podkomisarza Piotra  Dwojaka  i  sierż. sztab.  Darię  Szydłowską, uczestnicy  naszego  hufca  brali  udział  w  zajęciach  szkoleniowych. 

t Podkomisarz Piotr Dwojak prowadzi  zajecia t Sier.szt. Daria Szydlowska podczas zajec
Funkcjonariusze Policji z Trzebnicy prowadzą zajęcia dla młodzieży

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

UROCZYSTA WOJEWÓDZKA AKADEMIA OCHOTNICZYCH HUFCÓW PRACY W ZĄBKOWICACH

16.11.2018

14:22

Aleksandra

15 listopada bieżącego roku uczestnicy wraz ze swoimi wychowawcami z Hufca Pracy w Dzierżoniowie wzięli udział w Uroczystej Wojewódzkiej Akademia Ochotniczych Hufców Pracy z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, która odbyła się w sali widowiskowej Ząbkowickiego Ośrodka Kultury. Całość miała wspaniałą oprawę techniczno – artystyczną, a młodzież była pod każdym względem przygotowana do występów na scenie. Akademia została zorganizowana przez Panią Krystynę Zeńbok - kierownika OSiW OHP  w Ząbkowicach Śląskich., a jej głównym organizatorem była Dolnośląska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy we  Wrocławiu. Uczestnicy zaprezentowali różne style artystyczne dla przedstawienia tego co działo się z Polską podczas zaborów, a także na drodze do odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

1 2 3 4 5

Zdjęcia: Zdjęcia udostępnione przez ząbkowicki portal internetowy express-miejski.pl

Zdjęcie 1 – Poczet sztandarowy Ochotniczych Hufców Pracy

Zdjęcie 2 – Uczestniczki naszego Hufca Pracy wykonują utwór muzyczny pt. ,,Dziś idę walczyć – Mamo!”

Zdjęcie 3 –  Wyczytanie laureatów konkursu ,,Moja Ojczyzna – mój patriotyzm”

Zdjęcie 4, 5 – Pani Komendant Bernadetta Brożyna odbiera kwiaty oraz mufinki od uczestników HP w Dzierżoniowie

 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

HP PRZEMKÓW NA OBCHODACH 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W ZĄBKOWICACH ŚLĄSKICH

16.11.2018

13:58

Aleksandra

„Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą!
Łańcuch twych kajdan stał się tym łańcuchem,
Na którym z lochu, co był twą stolicą
Lat sto, swym własnym dźwignęłaś się duchem.”
Leopold Staff

15.11.2018 r. o  świcie młodzież z 1-13 HP z Przemkowie wyruszyła do Ząbkowic Śląskich, gdzie miała zaszczyt uczestniczyć w Uroczystej Akademii z Okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się od  wprowadzenia sztandaru i odśpiewania wspólnie hymnu narodowego. Następnie młodzież Ośrodka Szkolenia i Wychowania z Ząbkowic Śląskich zaprezentowała program artystyczny pt. „Niepodległość – trudne słowo”. Dzieje Polski zostały ukazane i przedstawione w pieśniach oraz wierszach a także obrazem o tragicznych losach Polski, która u nie jednego widza wywołała wzruszenie i łza pojawiła się  w niejednym oku. Celem udziału w tak ważnym wydarzeniu, jest  pamięć o tych wszystkich, którzy wywalczyli wolną Polskę, oddanie hołdu bohaterom .To dzięki ich walce w dzisiejszych czasach czujemy się wolnym Narodem.  Młodzież w wielkim skupieniu oglądała przygotowany program artystyczny, poznawała pojęcia i wydarzenia związane z polską historią i tradycją narodową.

zdjecie 2

Zdjęcie 1  Występ młodzieży z Ząbkowic Śląskich

Opracowanie i zdjęcia. Ługowik Danuta

1-30 HP WAŁBRZYCH NA AKADEMII W ZĄBKOWICACH ŚLĄSKICH

16.11.2018

13:53

Aleksandra

15 listopada, 1-30 Hufiec Pracy w Wałbrzychu wziął udział w Wojewódzkiej Uroczystej Akademii z Okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości „Niepodległość – trudne słowo…” zorganizowanej przez Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Ząbkowicach Śląskich. Przepiękny program artystyczny, zaprezentowany przez młodzież, zawierał w sobie elementy śpiewu, tańca, poezji i filmu. Podczas występów można było podziwiać polskie tańce ludowe, w tym poloneza oraz krakowiaka, a także wysłuchać poruszających wykonań pieśni powstańczych i niepodległościowych.  Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych.  Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność. Podczas dorocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, modernizacji gospodarczej i cywilizacyjnej.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

NIEPODLEGŁOŚĆ – TRUDNE SŁOWO” – WOJEWÓDZKA AKADEMIA Z OKAZJI 100 – LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ W ZĄBKOWICACH ŚL.

16.11.2018

13:42

Aleksandra

W dniu 15 listopada 2018 r. w sali widowiskowej Ząbkowickiego Ośrodka Kultury odbyła się uroczysta wojewódzka akademia Ochotniczych Hufców Pracy z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Impreza została  przygotowana przez Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Ząbkowicach Śl. , a jej organizatorem była Dolnośląska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy we  Wrocławiu.  Reprezentowana przez Panią Bernadettę Brożynę – komendanta wojewódzkiego. Na widowni zasiadały reprezentacje wszystkich jednostek Dolnego Śląska oraz  uczniowie ząbkowickich szkół, jak również zaproszeni goście w osobach: wiceburmistrz Ząbkowic Śl. – Ewa Figzał, dyrektorzy szkół, przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Ząbkowicach Śl., lokalna prasa: Express Miejski, Ząbkowice4you, Doba.plOdzyskiwanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym. Wybór11 listopada uzasadnić można zbiegiem wydarzeń w Polsce z zakończeniem I wojny światowej dzięki zawarciu rozejmu w Compiègne 11 listopada 1918, pieczętującego ostateczną klęskę Niemiec. Dzień wcześniej przybył do Warszawy Józef Piłsudski. W tych dwóch dniach, 10 i 11 listopada 1918, naród polski uświadomił sobie w pełni odzyskanie niepodległości, a nastrój głębokiego wzruszenia i entuzjazmu ogarnął kraj.

krakowiak w wykonaniu mlodziezy OSIW Zabkowice Sl. Mlodziez OSIW w trakcie poloneza poczet sztandarowy  DWK OHP podziekowania pani komendant DWK OHP i kierownika OSiW - Krystyny Zerbok taniec z Flagami w wykonaniu zaproszonych uczniow Gimnazjum nr 1          w Zabkowicach Sl.

1.Krakowiak w wykonaniu młodzieży OSiW

2.Młodzież OSIW podczas poloneza

3. Poczet sztandarowy DWK OHP

4.Podziękowania pani Komendant  DWK OHP - Bernadety Brożyny i  kierownika OSiW- Krystyny Zerbok

5.Taniec  z flagami w wykonaniu zaproszonych uczniów Gimnazjum Nr 1 w Ząbkowicach Śl.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

PROGRAM PROFILAKTYCZNY ,,SŁODKA JULKA” W POLKOWICACH

16.11.2018

13:32

Aleksandra

Uczestnicy I i II rocznika Hufca Pracy w Polkowicach wzięli udział w warsztatach profilaktycznych poświęconych walce z  cukrzycą. Powyższy program realizowany jest w ramach kampanii społeczno-edukacyjnej; ma na celu profilaktykę  cukrzycy wśród dzieci i młodzieży. Akcja prowadzona jest przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej  w Legnicy reprezentowaną przez prezes OZPN panią Marię Kajdan  we współpracy z Miedziowym Centrum Zdrowia w Lubinie reprezentowanym przez Małgorzatę Jaroszewską oraz Fundacją ,,Samodzielne PL” z prezes  dr Katarzyną Kajdan. W programie uczestniczą dzieci i młodzież województwa dolnośląskiego z czternastu miejscowości. Dziś projekt kończy się w Polkowicach. Młodzież ma możliwość wykonania pomiaru składu ciała, pomiaru poziomu cukru oraz praktycznie nauczyć się zasad przygotowywania zdrowych posiłków w ramach warsztatów kulinarnych. Polkowicka grupa docelowa to 450 osób. Przygotowano cztery pomieszczenia dla uczestniczących w badaniach. Młodzież wiele dowiedziała się  o stanie swego zdrowia. Bilans ciała prowadziły Ewa Wojtas pielęgniarka oraz dietetyk Alicja Sokołowska i dr Małgorzata   Jaroszewska. To badanie wykazuje masę ciała ale przede wszystkim pozwala kontrolować nie tylko masę  ale również jej podział na masę tłuszczową i masę beztłuszczową. Stosując specjalistyczne wagi diagnostyczne każdy z uczestników mógł w kilka sekund otrzymać szczegółowe parametry.

1 2 3 4 5

Opis zdjęć: 1-  Pani Ewy Wojtas – jedna z organizatorek w trakcie szkolenia młodzieży.

  2-  dr Małgorzata Jaroszewska przestrzega przed rozprzestrzeniającą się wśród młodzieży cukrzycą

3-Młodziez podczas przygotowywania zdrowych kanapek.

4- Drugi rocznik w trakcie warsztatów kulinarnych.

5-Uczestnicy pierwszego rocznika w oczekiwaniu na wolne miejsca na warsztatach kulinarnych.

 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA TYTONIU W 1-30 HP WAŁBRZYCH

16.11.2018

12:35

Aleksandra

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu przypada w trzeci czwartek listopada i ma już ponad 30-letnią tradycję. Pomysł zrodził się w USA w Californii, gdzie w 1974 roku zachęcono ponad milion palaczy do odstawienia papierosów na jeden dzień. Oczywiście 24 godziny nie wystarczą – mają jedynie zachęcić do całkowitego porzucenia nałogu. Z czasem do walki z tytoniem dołączył cały świat – zaczęły pojawiać się podobne inicjatywy, jak na przykład Dzień bez Papierosa (obchodzony 31 maja).Co sześć sekund na świecie umiera jeden palący, w sumie 6 mln osób rocznie – ostrzegają autorzy raportu Shapiro. I alarmują, że problem będzie narastał. Według autorów raportu ”Nie ma dymu bez ognia: globalny stan redukcji szkód wywołanych paleniem tytoniu w 2018 roku”, zwanego popularnie raportem Shapiro, gwałtowne tempo spadku liczby palaczy w bogatszych krajach zaczęło zwalniać. Równocześnie rośnie liczba sięgających po papierosy w najbiedniejszych częściach świata. Tymczasem palenie papierosów to najbardziej niebezpieczny sposób konsumpcji nikotyny i najważniejsza przyczyna zgonów z powodu chorób niezakaźnych.

1 2 3

Zdjęcia 1-3 – Plakaty promujące zdrowy styl życia oraz młodzież w trakcie realizacji akcji

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

JESTEM PRZEDSIĘBIORCZY!- WARSZTATY Z OKAZJI 11 SWIATOWEGO DNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W JELENIEJ GÓRZE

16.11.2018

12:27

Aleksandra

W dniach 12-16 odbywał się 11 Swiatowy Tydzień Przedsiębiorczości.Ta międzynarodowa kampania ma promować świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. To również święto tych, którzy nie boją się ryzyka i przełamują bariery. W ramach tego tygodnia, w Zespole Szkół Ekonomiczno-Turystycznych odbyły się zajęcia warsztatowe dla młodzieży poprowadzone przez specjalistę ds. rozwoju zawodowego z CEiPM Jelenia Góra. Zajęcia dotyczyły przedsiębiorczości, cech osoby przedsiębiorczej, możliwości zakładania firmy.

mlodziez podczas warsztatow. mlodziez podczas warsztatow

Młodzież podczas warsztatów.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

HUFIEC PRACY W POLKOWICACH NA UROCZYSTYCH OBCHODACH 100 – LECIA NIEPODLEGŁOŚCI OJCZYZNY W ZĄBKOWICACH ŚLĄSKICH

16.11.2018

12:18

Aleksandra

Prorocze słowa wypowiedział nasz wieszcz narodowy, gdy obserwując konające powstanie listopadowe napisał  w        Dziadach cz. III:     
           
   „Nasz naród jak lawa,
   Z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa,
   Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi;
                                                                               
                Adam Mickiewicz  - 1832 rok

  Dziś jeszcze nie mogę się otrząsnąć po wrażeniu , jakie zrobiła na mnie i naszej Polkowickiej delegacji Wojewódzka Akademia Młodzieży OHP w Ząbkowicach Śląskich przygotowana przez Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Mysłakowicach pod „ batutą” kierownik Krystyny Zerbok.Warto było jechać prawie 200 kilometrów, wstać bladym świtem, by zanurzyć się w naszą historię opowiadaną z profesjonalnej sceny  MOK w Ząbkowicach Śląskich. Chylimy czoła nie tylko przed wykonawcami , równie wiele czasu musieli twórcy poświęć na scenariusz akademii opowiadający dźwiękiem, światłem, muzyką, słowem, tańcem i obrazem o tragicznych losach Polski ,w sposób dostępny naszej młodzieży! Około 2 godzin siedzieliśmy , jak zaczarowani, przeniesieni w czasy tracenia niepodległości przez Rzeczpospolitą Szlachecką, uczestniczyliśmy w powstaniach narodowych czując ból kolejnych klęsk ale z wiarą, że nikt nigdy nie wymaże Polski z mapy świata.

1 2 3

1. Komendant Wojewódzka Bernardetta Brożyna dziękuje organizatorom i młodzieży za trud przygotowań akademii.

2.Rozdawanie nagród w konkursach wojewódzkich.

3.Hufiec Pracy w Polkowicach na deskach MOK w Ząbkowicach Śląskich.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

DORADCA WITA W OHP

16.11.2018

11:20

Aleksandra

15 listopada 2018 roku w ramach programu adaptacyjno-integracyjnego „Witamy w OHP” odbyły się zajęcia z pierwszym rocznikiem uczestników dzierżoniowskiego hufca.  Jak ważna jest właściwa diagnoza predyspozycji zawodowych i dopasowanie własnych możliwości do form kształcenia nie trzeba nikogo przekonywać. Niewłaściwe wybory składają się na życiowe porażki i niepowodzenia. Doradca jest jak drogowskaz, w zasadzie niezauważalny, ale w trakcie wędrówki potrzebny by dotrzeć do celu przed nocą. Wspólnie spędzane godziny z doradcą są szansą dla wszystkich na lepsze poznanie mocnych i słabych stron naszych pierwszaków. Z różnych przyczyn być może nie dokonali właściwego wyboru zawodu czy form kształcenia. O tym pomyśleli koordynatorzy znający specyfikę kształcenia zawodowego i problematykę pracy z młodzieżą w OHP wdrażając program „Witamy w OHP”. Świetne narzędzie do diagnozy problemu niedopasowania form kształcenia nowozrekrutowanych uczestników.

20181115_115537 20181115_115552

Zdjęcie nr 1 i 2 – uczestnicy na zajęciach z Doradcą Zawodowym MCK Dzierżoniów Panią Joanną Kosowską

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

WIEM, POTRAFIĘ ,POMAGAM

16.11.2018

11:11

Aleksandra

W dniu 16.11.2018r. w Hufcu Pracy  w Przemkowie została zrealizowana kolejna inicjatywa w ramach programu edukacyjno-profilaktycznego pt.: „Wiem, więc jestem bezpieczny”. Do współpracy zaprosiliśmy  Ratownika Medycznego Panią Klaudię Soba, która przeprowadziła szkolenie w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. Pani Klaudia przekazała młodzieży najistotniejsze wiadomości potrzebne w przypadku zagrożenia życia i zdrowia. Ratowniczka bardzo rzetelnie zademonstrowała wszelkie stereotypowe zachowania, pokazując i tłumacząc właściwe postępowanie krok po kroku. Młodzież chętnie zaangażowała się w zajęcia z zakresu edukacji z pierwszej pomocy przedmedycznej.

zdj (1) zdj (2)

Zdjęcie 1i2. Młodzież podczas szkolenia z Pierwszej Pomocy z p. Klaudią Soba.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

WOJEWÓDZKA UROCZYSTOŚĆ AKADEMII Z OKAZJI 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W ZĄBKOWICACH ŚLĄSKICH.

16.11.2018

11:05

Aleksandra

"Strzeżcie ojczyzny jak strzegły jej pokolenia, które przed nami żyły,
strzeżcie, gdy ktoś obcy, może jedynie na nowo nas zniewolić.
Ta ziemia droga była tym, którzy za nią oddawali swe życie..."
Jan Paweł II

Dnia 15.11.2018 roku uczestnicy HP 1-38 Bystrzyca Kłodzka /Grupa Wychowawcza Nowa Ruda/ wzięli udział w obchodach 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, które odbyły się  w Miejskim Ośrodku Kultury w Ząbkowicach Śląskich. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania wspólnie hymnu narodowego. Następnie młodzież Ośrodka Szkolenia i Wychowania z Ząbkowic Śląskich przygotowała program artystyczny pt. „Niepodległość – trudne słowo”. Podczas występów nie zabrakło patriotycznych pieśni, wierszy i polskich tańców, przeplatanych krótkimi filmami. Młodzież poprzez uczestnictwo w przedsięwzięciu o charakterze patriotycznym poznaje pojęcia i wydarzenia związane z polską historią i tradycją narodową. Podjęte działania przybliżyły uczestnikom w atrakcyjnej formie wiedzę historyczna o Polsce, jak również koncepcję pozytywnego patriotyzmu czasów współczesnych oraz pobudziły do aktywnego obchodzenia świąt narodowych i podkreśliły ich rolę we współczesnym społeczeństwie.

Mlodziez w oczekiwaniu na rozpoczecie akademii  (1) Uczestnicy z wychowawca w Zabkowicach Slaskich

1.Młodzież w oczekiwaniu na rozpoczecie akademii .

2.Uczestnicy z wychowawcą w Ząbkowicach Śląskich.

Tekst i zdjęcia: Wychowawca HP 1-38 Anna Kadrubowska

PROFILAKTYCZNIE W HP BOLESŁAWIEC

16.11.2018

10:59

Aleksandra

W ramach naszego autorskiego programu „Wybieram życie, Nie biorę” realizujemy wraz  z młodzieżą tematy trudne, które mają przestrzec młodych ludzi przed zagrożeniami jakie niesie im współczesny świat. Dlatego zapraszamy do Hufca najróżniejsze osoby, które są specjalistami w sowich dziedzinach. W dniu dzisiejszym 15.11.2018r. mieliśmy zaszczyt zaprosić na zajęcia z profilaktyki uzależnień Pana A. Pawłowskiego, który jest terapeutą uzależnień od ponad 20 lat. Na co dzień Pan terapeuta pracuje w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu na Oddziale Odwykowym. Prowadzi także swoją prywatną praktykę. Jest to osoba z ogromnym doświadczeniem i dobrym podejściem do młodzieży. Pan Pawłowski opowiadał o mechanizmie uzależnień prostym i zrozumiałym dla uczestników językiem.

Zajecia profilaktyczne z mlodzieza

Zajecia profilaktyczne z młodzieżą

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

AKADEMIA WOJEWÓDZKA - 100 LAT I JESZCZE WIĘCEJ...

16.11.2018

10:49

Aleksandra

1090 r. to początek Kamieńca Ząbkowickiego – urokliwej miejscowości w pobliżu Ząbkowic Śląskich oddalonej od stolicy Dolnego Śląska o 80 km. Taką właśnie trasę w głąb historii przebyły 15 listopada 2018 r. Hufce pracy 1-47 i 1-50 z Wrocławia i 1-48 z Trzebnicy przy okazji uczestniczenia w Wojewódzkiej Akademii zorganizowanej w związku z obchodami 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Podopieczni hufców udali się najpierw do malowniczego centrum Ząbkowic Śląskich m. in. w okolice średniowiecznej Krzywej Wieży nazywanej „śląską Pizą”.

zdjecie 1. Uczestnicy Hufcow wroclawskich przy Krzywej Wiezy w Zabkowicach Slaskich. zdjecie 2.Uczestnicy Hufcow wroclawskich i trzebnickiego w parku na terenie palacu Marianny Oranskiej. zdjecie 3. Krolewna Marianna Oranska w 1846 r. (akwarela, J. P. Koelman), zrodlo Wikipedia

1.zdjęcie 1. Uczestnicy Hufców wrocławskich przy Krzywej Wieży w Ząbkowicach Śląskich.

2.zdjęcie 2.Uczestnicy Hufców wrocławskich i trzebnickiego w parku na terenie pałacu Marianny Orańskiej.

3.zdjęcie 3. Królewna Marianna Orańska w 1846 r. (akwarela, J. P. Koelman), źródło Wikipedia

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

„STACJA – NIEPODLEGŁOSĆ” W POLKOWICACH

16.11.2018

10:25

Aleksandra

Dnia 13.11.2018 w szkole Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach delegacja uczestników III rocznika wraz z wychowawcami Zofią Maziarką i Julitą Witkowską udały się na wystawę przedstawiającą  Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę pod nazwą „Przystanek – Niepodległość”. Ekspozycja dla zwiedzających  dostępna była przez cały tydzień. Nasi uczestnicy starannie ją obejrzeli. Wykonana została przez  „Koło Młodych Historyków” z Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach. Uczestnicy HP Polkowice podjęli dyskusje z członkami koła, którzy podzielili się refleksjami na temat przygotowań wystawy. Z rozmowy wynikało, że młodzi ludzie to pasjonaci historii, w przygotowania włożyli wiele zaangażowania, serca i czasu. Każdy z nas, który uczestniczył w ceremoniale podniesienia Flagi Narodowej i odśpiewaniu Hymnu otrzymał na pamiątkę jednodniówkę ilustrowaną z dnia 11 listopada 2018 roku „Polskie drogi do niepodległości” wydaną prze młodzież.

1 2 3 4 5

Opis zdjęć: 1,2,3 – Wystawa Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości.
    4,5 – Składanie podpisów na plakacie „Ojczyzna –Patriotyzm”.

 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

KWESTIONARIUSZ ZAINTERESOWAŃ ZAWODOWYCH JAKO NARZĘDZIE W PRACY DORADCY ZAWODOWEGO.

16.11.2018

10:20

Aleksandra

Aktywność zawodowa, a także jej planowanie, dokonywanie zmian, radzenie sobie z problemami (np. z poszukiwaniem satysfakcjonującej pracy, czy z zagrożeniem bezrobociem), traktowana jest współcześnie jako jeden z najistotniejszych aspektów aktywności jednostki w perspektywie jej całego życia. Poziom satysfakcji osiąganej na polu zawodowym zależy m.in. od tego, czy można zrealizować swoje zdolności, zainteresowania, poprzez swoją pracę. Działalność zawodowa i satysfakcja z tej działalności związana jest więc  z osobowością, temperamentem czyli z tymi zachowaniami, które niekoniecznie mówią o preferencjach zawodowych. Narzędzie diagnozy, jakim jest Kwestionariusz Zainteresowań Zawodowych, ma pomóc klientom doradców zawodowych w podejmowaniu adekwatnych i optymalnych decyzji edukacyjnych i zawodowych.

Klient pracujacy z testem KZZ Niekiedy potrzebana jest pomoc przy pracy z testem.

1.Klient pracujący z testem KZZ.

2.Niekiedy potrzebana jest pomoc przy pracy z testem.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

MŁODZIEŻ Z HUFCA PRACY W GÓRZE NA UROCZYSTEJ AKEDEMII W ZĄBKOWICACH ŚLĄSKICH Z OKAZJI 100 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

16.11.2018

10:13

Aleksandra

Co roku 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Rok 2018 jest jednak szczególnym rokiem dla Polski. Jest to czas, w którym świętujemy zwycięstwo – niepodległość, wolność, niezależność. 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to dla Polaków wielka radość, duma ale przede wszystkim czas pamięć o tych, którzy oddali życie za to, by Polska mogła wrócić na mapy świata. 100 lat temu Polska narodziła się na nowo, dlatego nie możemy przejść obojętnie koło tak ważnego wydarzenia. Z okazji stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości dnia 15.11.2018 roku w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Ząbkowicach Śląskich odbyła się Wojewódzka Uroczysta Akademia, na której oczywiście nie mogło zabraknąć młodzieży z Hufca Pracy w Górze. Współorganizatorami tej pięknej uroczystości był również Ząbkowicki Ośrodek Kultury oraz DWK OHP we Wrocławiu.

Uczestniczka Hufca Pracy z Gory podczas odspiewania piesni Uroczyste rozpoczecie Akademii Zuzanna Olejniczak w piesni - Niepodlegla, Niepokorna

1.Uczestniczka Hufca Pracy z Góry podczas odspiewania pieśni.

2.Uroczyste rozpoczęcie Akademii.

3.Zuzanna Olejniczak w pieśni - Niepodległa, Niepokorna.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »
1...567891011...12

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP Wrocław 2007