logo

     

Dolnośląska WK
ul. Wybrzeże J. Słowackiego 9
(wejście od ul.Mazowieckiej)
50-413 Wrocław
tel.:71 344-65-70, fax.:71 342-49-01

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 

TARGI PRACY W ZŁOTORYI

23.04.2018

10:47

Agata

W piątek 20 kwietnia b.r. w Domu Spotkań odbyły się Targi Pracy. Po raz trzeci organizatorem był Powiatowy Urząd Pracy w Złotoryi.  Ofertę dla osób poszukujących pracy lub chcących się przekwalifikować przedstawiło ponad 50 wystawców. Swoje stanowisko miał również Ochotniczy Hufiec Pracy 1-21 w Jaworze. Nasza oferta była skierowana do tegorocznych absolwentów klas trzecich gimnazjum. Osoby zainteresowane mogły uzyskać informację o warunkach uzyskania praktyki u pracodawców współpracujących z naszym Hufcem, a także o dokumentacji obowiązującej w naszej Jednostce. Oglądając kroniki mogli także zapoznać się z naszą działalnością sportową, kulturalną.
Targi to również okazja do nawiązania współpracy z nowymi pracodawcami. W trakcie targów przeprowadzono  wstępną rozmowę z pracodawcami co mamy nadzieję, że wkrótce zaowocuje podpisaniem nowego porozumienia o współpracy.

ja1 ja2
Odwiedzający Targi Pracy w Złotoryi

Tekst i zdjęcia – Andrzej Kowalik wych. OHP 1-21 Jawor

COROCZNE SZKOLENIE KADRY EURES

23.04.2018

10:13

Agata

W dniach 17-19 kwietnia w Ośrodku OHP w Iwoniczu odbyło się coroczne szkolenie kadry Eures. W pierwszym dniu warsztatów odbył się wykład prowadzony przez psychologa i coacha p. Wojciecha Krafta, dotyczący ważnego narzędzia pracy jakim jest Indywidualny Plan Działania. Jest to narzędzie bardzo pomocne w codziennej pracy doradców i asystentów.
Drugi dzień szkolenia to praktyczne warsztaty poruszające temat współpracy z pracodawcami i osobami poszukującymi pracy w środowisku międzynarodowym oraz zatrudniania unitów. Po południu zorganizowano  wycieczkę rekreacyjną nad Solinę, która znacznie zintegrowała całą kadrę.
Ostatni dzień szkolenia podsumował blok dotyczący współpracy OHP z WUP oraz doradcami z zagranicy.

 e1 e2

1.    Wykład psychologa Wojciecha Krafta.
2.    Prezentacja podczas praktycznych warsztatów.

Autor: Sylwia Kurłowicz- doradca Eures
zdjęcia: Małgorzata Młotek- pośrednik pracy, asystent Eures

GIEŁDA PRACY Z AGENCJĄ PRACY TYMCZASOWEJ ADECCO POLAND

23.04.2018

09:52

Agata

Dnia 19.04.2018 r. w Punkcie Pośrednictwa Pracy OHP w Bielawie odbyło się spotkanie informacyjne dla bezrobotnych, na które została zaproszona Agencja Pracy Tymczasowej „ADECCO POLAND”. Spotkanie dotyczyło rekrutacji do firmy AMAZON.
Aktualnie poszukiwani są pracownicy na stanowisko: pracownik magazynowy oraz operator wózka widłowego. Przedstawiciele firmy zapoznali zainteresowane osoby z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi zatrudnienia, przybliżyli działalność zakładu pracy. Omówione zostały również wymagania pracodawcy jak również zakres obowiązków pracownika. Firma proponuje zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę na czas określony, bezpłatny transport, atrakcyjne wynagrodzenie, sponsorowane ubezpieczenie na życie oraz opiekę medyczną. Od marca tego roku zostały w prowadzone testy dla uczestników spotkania, każdy uczestnik otrzymał tablet, na którym musiał wykonać test sprawdzający, jeśli przeszedł go pomyślnie otrzymywał dokumenty i dalsze informacje w sprawie zatrudnienia. Tym razem wszyscy uczestnicy spotkania przeszli testy pomyślnie.

w Panie z Agencji Adecco w Uczestnik podczas rozmowy rekrutacyjnej_1

Uczestnicy podczas rozmowy rekrutacyjnej

Tekst/Zdjęcia: Justyna Rogacz – Pośrednik Pracy-stażysta PPP Bielawa

SPOTKANIE W RAMACH GRUPY WSPARCIA I SAMOKSZTAŁCENIA DLA NAUCZYCIELI DORADCÓW ZAWODOWYCH, NAUCZYCIELI REALIZUJĄCYCH ZADANIA Z ZAKRESU DORADZTWA ZAWODOWEGO

23.04.2018

09:30

Agata

Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Głogowie w ramach  nawiązania współpracy z poradnią psychologiczno-pedagogiczną zostało zaproszone dnia  17.04.2018r. do   siedziby Ośrodka Metodycznego przy ul. Jedności Robotniczej 38 w Głogowie na spotkanie w ramach grupy wsparcia i samokształcenie dla nauczycieli doradców zawodowych, nauczycieli realizujących zadania z zakresu doradztwa zawodowego. Celem spotkania była integracja środowiska doradców zawodowych i wymiana doświadczeń w realizacji doradztwa zawodowego na poziomie obecnych szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponad gimnazjalnych.
Doradca zawodowy Pani Małgorzata Rzepka przedstawiła  cele i realizowane programy dla młodzieży uczącej się oraz bezrobotnej jakie proponuje Młodzieżowe Centrum Kariery
w Głogowie. Przekazała również  informacje na temat ofert pracy krótkoterminowych dla młodzieży uczącej się oraz jak skutecznie poruszać się po rynku pracy. Przybliżona została działalność i funkcjonowanie jednostki na terenie Głogowa.
Spotkanie przebiegło w miłej i twórczej atmosferze.

Tekst- Małgorzata Rzepka

XVII TARGI PRACY W POWIECIE KŁODZKIM

23.04.2018

09:17

Agata

Dnia 19.04.2018 roku w Kłodzkim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji odbyły się XVII Targi Pracy zorganizowane w ramach Partnerstwa Lokalnego. Głównymi organizatorami targów byli Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy w Wałbrzychu i Powiatowy Urząd Pracy w Kłodzku. Po oficjalnym rozpoczęciu targów przez Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Kłodzku P. Krzysztofa Bolisęgę nastąpiły przemowy najważniejszych polityków regionu - Starosty Kłodzkiego P. Macieja Awiżenia i Burmistrza Miasta Kłodzka Pana Michała Piszkę, a następnie PUP Kłodzko przedstawił ofertę wsparcia dla bezrobotnych i pracodawców – planowane na rok bieżący działania aktywizacyjne i wsparcie dla przedsiębiorców.

1
Stoisko MCK OHP w Kłodzku z doradcą zawodowym Piotrem Bogdałem

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »
12345678...9

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP Wrocław 2007