logo

     

Dolnośląska WK
ul. Wybrzeże J. Słowackiego 9
(wejście od ul.Mazowieckiej)
50-413 Wrocław
tel.:71 344-65-70, fax.:71 342-49-01

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 

TURYŚCI PODSUMOWALI ROCZNĄ DZIAŁALNOŚĆ

10.12.2018

14:45

Agata

Koniec roku to doskonała okazja do podsumowania rocznej działalności. Tradycyjnie  w pierwszy piątek grudnia w Powiatowym Zespole Schronisk Młodzieżowych w Jaworze odbyło się podsumowanie rocznej działalności i wręczenia podziękowań dla najbardziej zaangażowanych turystów skupionych w Jaworskim Oddziale PTTK. Na turystycznej niwie działa również młodzież i kadra z Ochotniczego Hufca Pracy w Jaworze (dla przypomnienia dwa tygodnie temu byliśmy współorganizatorami powiatowego konkursu wiedzy turystyczno – krajoznawczej „Znam swój region – województwo dolnośląskie”).

jawor 1 jaawor 2
1.Patrycja odbiera nagrodę z rąk wicestarosty Powiatu Jaworskiego Stanisława Laskowskiego i Burmistrza Miasta Jawora Emiliana Bery
2.Dyplom dla SKKT – PTTK Hufca Pracy w Jaworze

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

REALIZACJA PROJEKTU „ŻYCIE JEST CUDEM, BOŻE NARODZENIE W RODZINIE OHP” W HUFCU PRACY W GÓRZE

10.12.2018

14:37

Agata

„W święty czas narodzin Zbawiciela nasze myśli kierują się ku rodzinie – tej najważniejszej, indywidualnej, którą tworzycie wraz z Waszymi dziećmi, oraz tej drugiej – naszej wspólnej, środowiskowej rodzinie Ochotniczych Hufców Pracy”.
Komenda Główna OHP realizuje ogólnopolski projekt „Życie jest cudem, Boże Narodzenie w rodzinie OHP”, który jest skierowany do uczestniczek oraz ich dzieci.
W dniu 10 grudnia w Hufcu Pracy w Górze odbyło się spotkanie, w którym wzięły udział uczestniczki naszego hufca wraz ze swoimi pociechami.

g1 Zycie jest cudem . Boze Narodzenie w rodzinie OHP uczestniczki HP Gora z dziecmi i kadra 6 g2 Zycie jest cudem . Boze Narodzenie w rodzinie OHP uczestniczki HP Gora z dziecmi i kadra5
Uczestniczki Hufca Pracy z dziećmi i kadrą wychowaczą

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

SPOTKANIE W RAMACH PROJEKTU KG OHP „ŻYCIE CUDEM JEST. BOŻE NARODZENIE W RODZINIE OHP” W ŚWIDNICKIM HUFCU

10.12.2018

14:30

Agata

W dniu 10.12.2018 w HP 1-40 w Świdnicy odbyło się spotkanie w ramach Projektu  KG OHP „Życie cudem jest. Boże Narodzenie w rodzinie OHP.”
W spotkaniu udział wzięły trzy uczestniczki, ich dzieci do 3 roku życia: 5 miesięczna Zuzanna, 2 letnia Amelia i 3 letni Leon oraz absolwent naszej jednostki, ojciec najmłodszej dziewczynki.
Na wstępie Komendant Hufca Irena Nowak powitała przybyłych oraz odczytała list Komendanta Głównego OHP Pana Bogdana Ścibuta skierowany do „młodych i najmłodszych” uczestników spotkania, w którym Pan Komendant między innymi złożył przybyłym życzenia na nadchodzące Święta.

sw1 sw2

 

Na zdjęciach spotkanie w ramach Projektu KG OHP „Życie cudem jest. Boże Narodzenie w rodzinie OHP."

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

DZIAŁAJMY RAZEM I UCZMY SIĘ OD SIEBIE- JAWORSCY „AKTYWNI” NA SPOTKANIU Z SENIORAMI

10.12.2018

14:07

Agata

Żyjemy w czasach, kiedy mamy coraz mniej okazji do kontaktów z ludźmi starszymi. Znikają rodziny wielopokoleniowe. Świat zmienia się na tyle szybko, że  wiedza gromadzona przez całe życie, szybko się dezaktualizuje. Coraz częściej młodzi ludzie stawiają pytanie „Skoro starsi ludzie nie obsługują komputera, to czego mogą mnie nauczyć?” Brak naturalnych przestrzeni do kontaktów wielopokoleniowych w rodzinie, w przestrzeni miasta czy wsi sprawia, że młodzi i starsi mało o sobie wiedzą, rzadko współpracują. Warto się spotykać, aby przełamywać stereotypy, konfrontować różne spojrzenia, wymieniać się wiedzą i umiejętnościami oraz wspierać w tych obszarach, gdzie młodzi i starsi mogą się uzupełniać. Może brzmi to banalnie, ale tym bardziej warto to sprawdzić w praktyce. W ramach inicjatywy samorządowej w ramach konkursu „Aktywność- dobry wybór”, młodzież należąca do Klubu Aktywnych Jaworskiego Hufca Pracy realizuje program „Aktywny senior, to szczęśliwy senior”.

jawor1 jawor2
Młodzież z Ochotniczego Hufca Pracy 1-21 w Jaworze podczas zajęć w Dziennym Domu „Senior- Wigor” w Jaworze

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

SERCE Z MONET

10.12.2018

11:32

Agata

W dniu 9 grudnia na Rynku w Jaworze odbył się finał V edycji akcji pod nazwą „ Serce z monet”. Celem akcji jest zbiórka środków finansowych na potrzeby Jaworskiego Stowarzyszenia Charytatywnego „Damy Radę”.
W akcji po raz drugi uczestniczyła młodzież i kadra Ochotniczego Hufca Pracy w Jaworze, która do skarbonki zbierała monety o nominałach od 1 grosza do złotówki. Udało nam się uzbierać cztery kilogramy monet, które wysypaliśmy do wyznaczonego serca.  Dzięki hojności mieszkańców naszego miasta udało się zebrać ponad 140 kg monet. Udział w tej akcji nie był naszym jednorazowym działaniem. Przez cały rok kalendarzowy zbieramy dla Stowarzyszenia nakrętki, zużyte baterie oraz płyty CD. Do akcji pomocy zapraszamy nie tylko naszych podopiecznych, lecz również członków naszych rodzin i znajomych. WARTO POMAGAĆ.

jaw1 jaw2 jaw3
Zdjęcia: 1, 2, - Monety zebrane przez kadrę i młodzież Jaworskiego Hufca
Zdjęcie: 3 – Wsypujemy monety do „wspólnego” serca

Tekst – Andrzej Kowalik wych. OHP 1-21 w Jaworze

ODZNACZENIA W SSOP

10.12.2018

10:57

Agata

W dniu 8 grudnia br. w Smażalni ryb U Dudka w Świebodzicach odbyło się spotkanie działaczy Stowarzyszenia Straży Ochrony Przyrody w Polsce. W spotkaniu obok działaczy  z terenu Dolnego Śląska wzięli również udział przedstawiciele z województwa lubelskiego.
Celem spotkania było wręczenie nominacji na stanowiska w Stowarzyszeniu oraz wręczenie odznaczeń przyznanych przez Ministra Obrony Narodowej. W gronie dziewięciu osób, które zostały wyróżnione, był również wychowawca Ochotniczego Hufca Pracy w Jaworze Pan Andrzej Kowalik odznaczony Brązowym Medalem „Za zasługi dla obronności kraju”. W Stowarzyszeniu Pan Andrzej jest sekretarzem i jednym z zastępców Komendanta Głównego.

jawor
Wychowawca Hufca Pracy z Jawora odznaczony Brązowym Medalem "Za zasługi obronności kraju"

Tekst – Andrzej Kowalik wych. OHP 1-21 w Jaworze

SPORT SPOSOBEM NA ŻYCIE

10.12.2018

10:31

Agata

Jednym z najważniejszych punktów Ochotniczych Hufców Pracy jest zaszczepienie w młodzieży zdrowej rywalizacji sportowej.
W dniu 8 grudnia 2018 roku w sobotę na zawodach ALMMA 142 w Obornikach Śląskich nasi uczestnicy z klubu sportów walki Bebson Gold Team  wzięli udział w zawodach Mieszanych Sztuk Walki. Na wyróżnienie zasługują Kacper Kumórek, który w swoim debiucie zdobył srebrny medal oraz Grzegorz Joniak zdobywając  złoty medal. Nasi uczestnicy pokazali się nie tylko z bardzo dobrej strony, ale także pokazali czym jest sportowa rywalizacja. Sport uczy dyscypliny oraz przełamywania barier.

zdjecie zawody
Sportowcy HP Dzierżoniów

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

FINAŁ KONKURSU „ZAWÓD - MOJĄ PASJĄ"

10.12.2018

10:23

Agata

Dnia 7 grudnia  2018r. w siedzibie Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Legnicy odbył  się  Finał  konkursu „Zawód - moją pasją".  Konkurs został zorganizowany przez  Dolnośląską Wojewódzką Komendę OHP we Wrocławiu.
Udział w konkursie skierowany był do osób w wieku 15 – 25 lat (uczniów, poszukujących pracy, bezrobotnych, absolwentów i uczestników OHP). Miał na celu pobudzenie wyobraźni i kreatywności wśród uczniów, promowanie edukacji zawodowej, ale przede wszystkim promowanie swojego przyszłego zawodu.

l1 l2
Prace młodzieży

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

WIECZÓR HERBERTOWSKI W GÓRZE

10.12.2018

10:13

Agata

W dniu 28 lipca 2018 roku minęło  dwadzieścia lat od śmierci Zbigniewa Herberta, jednego z najwybitniejszych poetów polskich i europejskich XX wieku. Z tej okazji Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, w uznaniu ogromnych zasług tego Artysty, postanowił oddać Mu hołd. Ogłaszając rok 2018 Rokiem Zbigniewa Herberta.
„Zbigniew Herbert pozostawił po sobie dziewięć tomów poezji, poczynając od debiutanckiej Struny światła z roku 1956, kończąc na wydanym kilka miesięcy przed śmiercią Epilogu burzy z reprodukcją słynnego obrazu Giorgione‘a Burza na okładce. Kiedy umierał, nad Warszawą przetaczała się nawałnica z potężnymi wyładowaniami atmosferycznymi. Dla wielbicieli Jego talentu, których miał mnóstwo w każdym pokoleniu, było w tym – i jest do dzisiaj – coś symbolicznego, metaforycznego i niewysłowionego”.

g uczestnicy spotkania wraz z rodzinami g Zbigniew Walerys - aktor w czasie prezentacji wierszy Zbigniewa herberta g od prawej strony Paulina popowicz odbiea nagrode z rak Zbigniewa Waleysia g od prawej strony Laueatka I Hufcowego Konkursu Zycie i tworczosc Zbigniewa Herberta
1.Uczestnicy spotkania wraz z rodzinami
2.Zbigniew Waleryś aktor podczas prezentacji poezji Zbigniewa Herberta
3.Paulina Popowicz odbiera nagrodę z rąk Zbigniewa Walerysia
4.Od prawej laureatka Konkursu Życie i twórczość Zbiegniewa Herberta

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

MIKOŁAJKI W OŚRODKU OHP W MYSŁAKOWICACH

10.12.2018

10:05

Agata

Jak co roku tradycja nakazała w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Mysłakowicach odbył się wieczór mikołajkowy. Celem zabawy było powrót do lat dzieciństwa i przypomnienie sobie czasów, jak przychodził święty Mikołaj i obdarowywał nas smakołykami, czy wymarzonymi zabawkami. Wychowankowie OSiW OHP w Mysłakowicach oprócz wizyty Mikołaja, uczestniczyli również w wielu zabawach i konkursach zorganizowanych przez wychowawcę pana Mateusza Śliwińskiego.
Była zabawa w kalambury, tworzenie rymowanki humorystyczno-świątecznej, pompowanie i zbijanie balonów parami, przekazywanie monety na czas oraz karaoke. Każdy wygrany otrzymywał w rąk Mikołaja słodki upominek. Pan Matusz opowiedział młodzieży również prawdziwą historię Świętego Mikołaja.

mikolajki 2 mikolajki 3
Mikołajki w Ośrodku OHP w Mysłakowicach

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

STYLIZACJA PAZNOKCI W RAMACH PROJEKTU „ RZEMIEŚLNICY NA START”

08.12.2018

12:03

Aleksandra

Jednym z najważniejszych zadań Ochotniczych Hufców Pracy jest umożliwienie wszechstronnego rozwoju uczestnika. Hufiec Pracy w Dzierżoniowie w szczególny sposób zwraca uwagę na to by jego podopieczni rozwijali się na możliwie jak największej płaszczyźnie, szczególnie zawodowej i dawały możliwości odnalezienia się na rynku pracy i świadczenia usług oczekiwanych przez rynek konsumenta. W dniu 3 grudnia 2018 roku rozpoczął się kurs stylizacji paznokci w ramach programu „ Rzemieślnicy na start”. Kurs będzie trwał do  stycznia 2019 roku i realizowany będzie w siedzibie Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielawie. Zdobyte uprawnienia przez naszych uczestników i doświadczenie zawodowe pozwolą im na rozwój zawodowy i profesjonalne świadczenie usług.

kurs zdjecie numer 1 kurs zdjecie numer 2

Kurs

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

IPK W MCK BRZEG DOLNY

08.12.2018

11:51

Aleksandra

Indywidualny Plan Działania nazywany również Indywidualnym Planem Kariery  można określić jako wsparcie świadczone przez doradcę zawodowego w ramach procesu doradczego, uwzględniającego podejmowanie określonych decyzji lub przedsięwzięć przez osobę objętą wsparciem doradczym. Doradca zawodowy bardzo często współpracuje z wychowankami i zarazem uczniami Zespołu Szkół Resocjalizacyjnych, którzy z kolei poszukują swojego pomysłu na życie i pracę zawodową. Doradca współpracuje również z klientem dorosłym mającym doświadczenie zawodowe, motywując a jednocześnie pomagając w precyzowaniu i wytyczaniu indywidualnych celów i realizowaniu ich w przyszłości.

Pelnoletni klient opracowuje swoje IPD Uczen podczas pracy nad IPD z doradca zawodowym.

Zdj.1 Pełnoletni klient opracowuje swoje IPD

Zdj.2 Uczeń podczas pracy nad IPD z doradcą zawodowym

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

NA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA…

07.12.2018

15:08

Aleksandra

„Na świętego Mikołaja ciekawość się podwaja” – takie i inne hasła wśród oklasków, śmiechu i góry prezentów odgadywali uczestnicy zabawy mikołajkowej z Ochotniczych Hufców Pracy oraz młodzież z Centrum Kształcenia Ustawicznego we Wrocławiu. 6 grudnia jest bowiem zarezerwowany dla Świętego Mikołaja!

Jaki jest sens mikołajek: kiedy żył ?,  skąd pochodzi?  oraz jakie są atrybuty Świętego Mikołaja – każdy kto potrafił odpowiedzieć poprawnie na te pytania mógł zostać nagrodzony jednym z wielu prezentów: od słodyczy i drobnych gadżetów po atrakcyjny sprzęt elektroniczny. W zabawie wzięło udział blisko 40 osób.

IMG_20181206_142627 IMG_20181206_142716 IMG_20181206_143233

Zdjęcie 1 i 2 - Uczestnicy podczas konkursów Mikołajkowych
Zdjęcie 3 - wręczanie nagród uczestnikom zabawy Mikoiłajkowej

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

KONKURS NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ W HP 1-47 WE WROCŁAWNIU

07.12.2018

15:01

Aleksandra

Hufiec Pracy 1-47 przystąpił do  Ogólnopolskiego Konkursu na Kartkę Wielkanocną , którego organizatorami są Krajowe Duszpasterstwo Ochotniczych Hufców Pracy  i Komenda Główna Ochotniczych Hufców Pracy. Celem konkursu jest ukazanie bogatych tradycji i obrzędów Świąt Bożego Narodzenia. Wychowawcy zachęcali uczestników  do wzięcia udziału w konkursie podczas rozmów na temat tradycji Świąt Bożego Narodzenia jako najpiękniejszych, rodzinnych świąt. Narodzenia Pana Jezusa. Rozmowy  na temat tradycji świątecznych miały na celu zainspirowanie  uczestników  do wykonania kartek świątecznych na konkurs ogólnopolski. Święta Bożego Narodzenia pachną choinką i piernikami, rozbrzmiewają kolędy a wszyscy spotykają się w rodzinnym gronie przy stole wigilijnym łamiąc się opłatkiem. Kartki wykonane przez uczestników przedstawiają właśnie takie  radosne chwile pełne magii prezentów i radości z Nowo Narodzonego .Spośród kilkunastu prac wybrano najładniejsze, które zostały wysłane na konkurs. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w przedsięwzięciu.

IMG_20181207_132630

Kartki Bożonarodzeniowe.


Tekst i zdjęcia  : Urszula Sawicka wych. HP 1-47 Wrocław

 

KONKURS „MÓJ WYMARZONY ZAWÓD”- ROZDANIE NAGRÓD W CEIPM OHP JELENIA GÓRA

07.12.2018

14:56

Aleksandra

Dnia 07.12.2018 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień z konkursu „Mój wymarzony zawód”. Celem konkursu było kształtowanie wśród młodzieży świadomości dotyczącej planowania drogi – edukacyjno zawodowej oraz kształtowanie wartości związanych z pracą. Odpowiedni wybór zawodu w przyszłości zaowocuje znalezieniem dobrej i ciekawej pracy.  Miał też na celu zaprezentowanie swoich pasji, twórczej postawy kształtowania umiejętności artystycznych wśród młodzieży. Ostatecznie komisja konkursowa wytypowała 3 miejsca oraz 3 wyróżnienia. Na wręczenie nagród przyjechała młodzież, a za laureatów, którzy nie mogli z różnych względów przybyć, nagrody odebrali wychowawcy. Wśród nagród były tablety, gry edukacyjne „Milionerzy”, fiszki do nauki języka angielskiego oraz gadżety w postaci firmowych toreb, długopisów i smyczy. Nagrodzeni byli pod dużym wrażeniem nagród, które otrzymali. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym oraz pozostałym uczestnikom pięknie wykonanych prac.

Wreczenie nagrody

Wręczenie nagrody

Tekst: Edyta Bandura -  specjalista ds. rozwoju zawodowego
Zdjęcie: Anna Bajda-Oryńska -  pośrednik pracy

 

„WITAMY W OHP” MIODEM I MLEKIEM

07.12.2018

14:26

Aleksandra

Celem ogólnym opracowanego programu adaptacyjno-integracyjnego „Witamy w OHP” jest pomoc w adaptacji uczestników pierwszego rocznika do nowych, specyficznych warunków nauki, przygotowania zawodowego i do pełnienia nowej dla nich roli pracownika oraz wspieranie tych młodych ludzi w ich rozwoju emocjonalno-społecznym. Cele szczegółowe programu to skrócenie procesu oswajania się z  nowymi warunkami,  wzbudzenie poczucia bezpieczeństwa i akceptacji,  wypracowanie wspólnych  zasad społecznych, które nie zawsze są do zaakceptowania przez pozostałą grupę rówieśników, a osiągnięcie kompromisu nie jest łatwe. Uczymy tolerancji do inności i otwartości na innych, ale też szacunku do siebie również. Celem zajęć jest wzbudzenie empatii i wrażliwości na potrzeby innych, a także uczenie radzenia sobie w życiu, gdy nie odnosimy sukcesów, a zdarzają się trudności i porażki. Pracujemy nad zdolnością wykształcenia umiejętności prospołecznych i współpracy. Integracja uczy szacunku do drugiej osoby i zdrowej rywalizacji. Jest świetną nauka poprzez różnorodne formy zabawy.

20181205_085921 20181205_085946 20181205_090346

Zdjęcie nr 1,2,3 – uczestnicy pierwszego rocznika na zajęciach „Witamy w OHP”.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

„MIKOŁAJKOWE ZMAGANIA”

07.12.2018

13:54

Aleksandra

6 grudnia to dzień powszechnie znany każdemu. Wiedzą o nim nie tylko dzieci i młodzież, ale również dorośli. Wszystko to za sprawą Świętego Mikołaja, który według legendy przybywa na swoich saniach, aby obdarować wszystkie grzeczne osoby. Mikołajki są także doskonałą okazją do zabawy. W tym dniu na ulicach mniejszych i większych miastw szkołach oraz innych instytucjach można spotkać wielu sobowtórów Świętego, usłyszeć świąteczne nuty i oczywiście otrzymać mikołajkowe podarki. Również w naszej jednostce tradycji stało się za dość. Przedświąteczna atmosfera w Hufcu Pracy w Przemkowie rozpoczęta. Zrobiliśmy już świąteczne ozdoby i kartki oraz przesłaliśmy świąteczne życzenia do zaprzyjaźnionych instytucji. Dziś tj. 07.12.2018r. świętowaliśmy Mikołajki.

20181207_090606 20181207_090952 

Zdjęcia:

1) Rywalizacja drużyn na boisku.

2) Pamiątkowe zdjęcie wszystkich nagrodzonych uczestników Mikołajkowego Turnieju Mini Piłki Siatkowej w Przemkowie.

 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

"ŻYCIE JEST CUDEM. BOŻE NARODZENIE W RODZINIE OHP" W OSIW OHP W MYSŁAKOWICACH

07.12.2018

13:46

Aleksandra

Święta Bożego Narodzenie dla Polaków są najważniejszym świętem kościelnym i duchowym. To wielkie wydarzenie poprzedzone jest Adwentem. Jest to okres liturgiczny przypominający oczekiwanie na przyjście Pana Jezusa. Od wieków Polacy celebrują ten radosny czas spędzony w rodzinnym domu. Zawsze kojarzy nam się on z choinką, kiedyś przystrajaną tylko jabłkami i domowymi łakociami, obrywanymi ukradkiem przez dzieci, watą imitującą śnieg i prawdziwymi świeczkami. Dla najmłodszych uczestników końcówka kolacji jest najpiękniejszym momentem, gdyż to właśnie wtedy przychodzi Gwiazdor i zostawia im prezenty. W tym samym czasie również rozpoczyna się śpiewanie kolęd. Polska jest krajem o największej liczbie kolęd oraz to właśnie z naszego kraju pochodzą najładniejsze kolędy.

Daria z upominkiem

Daria z upominkiem

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

JAK EFEKTYWNIE I EFEKTOWNIE DORADZAĆ?

07.12.2018

13:24

Aleksandra

W dniu 4 grudnia 2018 roku w siedzibie Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu odbyła się Konferencja pod hasłem „ Jak efektywnie i efektownie wdrażać Wewnątrzszkolny System Doradztwa Zawodowego”. Doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery w Dzierżoniowie miała okazję zapoznać się z wizją rozwoju i zmian na rynku pracy w kontekście rozwoju cywilizacji i postępu technologicznego. Wystąpienie Pani Lilli Jaroń, wicedyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy, rozwiązało wątpliwości co do oddziaływania cyfryzacji na proces powstawania społeczeństwa, gospodarki, przemysłu, pracownika 4.0. W związku z nieuniknionymi zmianami jakie niesie przyszłość, należy już teraz zmieniać i dostosowywać doradztwo zawodowe do tego co nas czeka w niedalekiej przyszłości.

 ooooooo xxxxxxxxxxx

Na zdjęciach wykłady: 1. Pani Lilla Jaroń, Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy
2. Pani prof. dr hab. Bożena Wojtasik,  Dolnośląska Szkoła Wyższa

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

MCK OHP Z LUBANIA NA DNIACH OTWARTYCH

07.12.2018

12:50

Aleksandra

W ramach  współpracy z Warsztatami Terapii Zajęciowej pracownicy MCK Lubań zostali zaproszenia na Dni Otwarte. Była to dobra okazja do promowania jednostki w społeczeństwie lokalnym. Osobom niepełnosprawnym oraz lokalnej społeczności przybliżono cele i zadania Młodzieżowego Centrum Kariery. Doradca zawodowy przybliżył zainteresowanym zadania doradztwa zawodowego. Omówił zasady planowania kariery i wyznaczania sobie celów, aby urzeczywistniać swoje pasje, marzenia i dążyć do osiągnięcia szczęścia.  Pośrednik pracy przedstawił kilka informacji o lokalnym rynku pracy, czyli kto jest poszukiwany i w jakich zawodach. Jak pisać CV i jak przygotować się do rozmowy z pracodawcą. Również omówiono realizowane przez jednostkę projekty. Na koniec spotkania rozdano ulotki promujące jednostkę oraz usługi EURES i ECAM.  Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze. Wiele osób było bardzo  zainteresowanych działalnością naszej jednostki.

DSC03237

Tekst: Liliana Czerwińska – doradca zawodowy MCK Lubań
Zdjęcia: Aneta Palka – pośrednik pracy MCK Lubań

 

12345...12

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP Wrocław 2007