logo

     

Dolnośląska WK
ul. Wybrzeże J. Słowackiego 9
(wejście od ul.Mazowieckiej)
50-413 Wrocław
tel.:71 344-65-70, fax.:71 342-49-01

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 

PROGRAM PT.: „MOJA PRZYSZŁOŚĆ” W HP 1-47 WROCŁAW

22.03.2019

14:54

Aleksandra

W dniach 18 i 21.03.2019r. ” w Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Swobodnej we Wrocławiu odbyły się zajęcia z zakresu przygotowanie do wejścia na rynek pracy. Zajęcia poprowadził doradca zawodowy Marek Świeściak  z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej we Wrocławiu. W zajęciach wzięli udział uczestnicy Hufca Pracy 1-47 we Wrocławiu kończący przygotowanie zawodowe w 2019/2020 roku. Zajęcia miały na celu przygotowanie młodzieży do wejścia na rynek pracy, uczestnicy dowiedzieli się jakie dokumenty należy sporządzić ubiegając się o prace. Podczas zajęć młodzież zapoznała się jak skutecznie poszukiwać pracy, ze szczególnym uwzględnieniem instytucji rynku pracy świadczących pomoc młodym ludziom. Duże zainteresowanie młodzieży budził temat zawodów pożądanych na rynku pracy. Podczas zajęć uczestniczy zostali wyposażeni w materiały edukacyjne.

Uczestnicy programu Moja przyszlosc  podczas zajec z doradca zawodowym Uczestnicy programu Moja przyszlosc z doradca zawodowym
Tekst: Justyna Radwańska-Wychowawca HP 1-47
Zdjęcia: Małgorzata Podgórska- Komendant HP 1-47

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY NA SPORTOWO.

22.03.2019

14:46

Aleksandra

W dniu 21 marca 2019 roku młodzież Hufca Pracy w Bielawie aktywnie przywitała pierwszy dzień wiosny uczestnicząc w Turnieju Tenisa Stołowego.  Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem wśród naszych uczestników. Młodzież sama była inicjatorem organizacji przedsięwzięcia. Przygotowali informację, plakat i sporządzili listę uczestników.  Rozgrywki przebiegały w atmosferze rywalizacji i dobrej zabawy. Po zakończeniu turnieju wszyscy czuli się zwycięzcami, ale najlepszymi w klasyfikacji końcowej okazali się: Paweł Hajduk, Marcin Olejko i Karol Komar. Zarówno zwycięzcom jak i uczestnikom serdecznie gratulujemy. Był to kolejny turniej przygotowujący naszą młodzież do udziału w Wojewódzkim Turnieju Tenisa Stołowego Młodzieży OHP, który odbędzie się 29 marca 2019 roku w Wołowie.

Podczas turnieju Laureaci turnieju

1.Podczas turnieju

2.Laureaci turnieju


Tekst i zdjęcia: Mariola Stasiewicz – st. wychowawca Hufca Pracy w Bielawie

REPREZENTANT HP 1-34 W ZIĘBICACH ZE SPECJALNĄ NAGRODA PODCZAS IV EDYCJI „KONKURSU I SATYRY I DZIURAWY KUBEK KOMENDANTA” W MYSŁAKOWICACH

22.03.2019

14:38

Aleksandra

Dnia 21 marca 2019 roku w Mysłakowickim Gminnym Ośrodku Kultury odbył się Wojewódzki Konkurs Humoru i Satyry „O dziurawy kubek Komendanta Wojewódzkiego DWK OHP”. Organizatorami przeglądu była Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP we Wrocławiu oraz Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Mysłakowicach. Celem konkursu było przede wszystkim kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie umiejętności aktorskich i recytatorskich uczestników, jak również stworzenie młodym, uzdolnionym ludziom, zasilającym szeregi młodzieży OHP, możliwości zaprezentowania swoich umiejętności scenicznych. Podczas konkursu zaszczycili nas swoją obecnością Pani Bernadetta Brożyna Komendant DWK OHP, Pani Lucyna Majdecka Dyrektor Biura DWK OHP, Wójt Gminy Mysłakowice pan Michał Orman, Burmistrz Miasta Kowary pani Elżbieta Zakrzewska oraz radny Miasta Jelenia Góra pan Józef Szlachta.

11 12 nr. 3 (2)

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

MCK W JAWORZE NA XVII POWIATOWYCH TARGACH EDUKACYJNYCH

22.03.2019

14:31

Aleksandra

W dniu 22.03.2019 Młodzieżowe Centrum Kariery w Jaworze, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Legnicy oraz Mobilne Centrum Informacji Zawodowej w Legnicy -  uczestniczyli w XVII Powiatowych Targach Edukacyjnych organizowanych przez Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Jaworze. Targi miały miejsce w auli Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze. Uroczystego otwarcia Targów dokonała Dyrektor Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji w Jaworze dr Dorota Domińska Werbel oraz Wicestarosta Jaworski Stanisław Laskowski. Adresatami targów byli przede wszystkim uczniowie szkół gimnazjalnych klas III, uczniowie i absolwenci szkół ponadgimnazjalnych,  rodzice, dyrektorzy oraz nauczyciele placówek oświatowych.

IMG_20190322_092932 IMG_20190322_093337

- stoisko wystawiennicze centrum

- młodzież podczas zwiedzania stoisk

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

HUFIEC PRACY W JAWORZE NA TARGACH EDUKACYJNYCH.

22.03.2019

14:20

Aleksandra

22 marca 2019 roku w uli Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowegoi Ustawicznego w Jaworze odbyły się XVII Targi Edukacyjne. Organizatorem imprezy był Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Jaworze przy współpracy z PCKZIU w Jaworze. Wydarzenie skierowane było do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, szkół średnich, rodziców, dyrektorów, nauczycieli placówek oświatowych oraz wszystkich zainteresowanych. Młodzież dzięki udziałowi w tej imprezie, mogła zapoznać się z szeroką ofertą edukacyjno- zawodową szkół i zakładów z terenu powiatu jaworskiego i nie tylko.Na targi swoją propozycję zatrudnienia absolwentów szkół podstawowychi gimnazjalnych przedstawił Ochotniczy Hufiec Pracy 1-21 w Jaworze.

1  2 3

Zdjęcia- Kadra hufca w trakcie Targów Edukacyjnych.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

GIEŁDA PRACY W MŁODZIEŻOWYM CENTRUM KARIERY W GŁOGOWIE

22.03.2019

14:11

Aleksandra

21 marca 2019r. Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Głogowie zorganizowało i przeprowadziło giełdę pracy z udziałem Agencji Pracy Tymczasowej Manpower dla osób chcących pracować w Firmie Lear Corporation w Nowej Wsi Legnickiej, w zakładzie należącym do Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Spotkanie rozpoczęło się od udzielenia informacji przez przedstawiciela agencji.  Przedstawiono warunki pracy i płacy oraz przeprowadzony został proces rekrutacyjny z osobami bezrobotnymi oraz uczącymi się zaocznie bądź wieczorowo zainteresowanymi podjęciem pracy na stanowisku pracownika produkcji.

uczestnicy gieldy

-uczestnicy giełdy

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

DORADZTWO ZAWODOWE DLA OSÓB UZALEŻNIONYCH

22.03.2019

14:06

Aleksandra

W dniu 21.03.2019 roku doradca zawodowo MCIZ w Legnicy przeprowadził warsztaty grupowe w Szpitalu Psychiatrycznym na Oddziale Terapii Uzależnień w Legnicy. Tym razem głównym tematem zajęć były zagadnienia dotyczące rynku pracy. Problem związany z nadużywaniem substancji zmieniających świadomość- alkohol i narkotyki, pozostaje w ścisłym związku z wykluczeniem społecznym i zawodowym osób nim dotkniętych dlatego jednym z elementów terapii umożliwiającej wyjście z nałogu jest powrót na rynek pracy. By to mogło dojść do skutku doradca zawodowy w trakcie trwania warsztatów przedstawił uczestnikom metody aktywnego poszukiwania pracy i konstruowania dokumentów aplikacyjnych. Na podstawie obserwacji można łatwo wywnioskować że uzależnienie ma często związek z bezrobociem, ubóstwem, przemocą w rodzinie oraz nie rzadko konflikt z prawem. Długotrwałe pozostawanie bez pracy powoduje natomiast tzw. wypadnięcie z obiegu co prowadzi do braku rozwoju zawodowego i stagnacji zawodowej. Osoby uzależnione, w porównaniu z innymi grupami bezrobotnych, charakteryzuje szczególnie trudna sytuacja na rynku pracy ze względu na poprzerywane ścieżki kształcenia oraz zazwyczaj niskie kwalifikacje zawodowe.

55543806_401687487291907_3424641857647280128_n

Zdjęcie: Pracownik Oddziału Terapii Uzależnień w Legnicy

- doradca zawodowy przed zajęciami

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

JESTEM DZIENNIKARZEM, CZYLI ZAJĘCIA Z DORADCĄ ZAWODOWYM W BIELAWIE.

22.03.2019

13:56

Aleksandra

W dniu 22.03.2019 roku odbyły się zajęcia dla uczniów Zespołu Szkół Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielawie. Młodzież podczas zajęć zgłębiała wiedzę dotyczącą obrazu samego siebie, poznawała swoje cechy charakteru, mocne i słabe strony, umiejętności, zdolności, zainteresowania, marzenia, postawy oraz wartości. Uczniowie dowiedzieli się również, jak ważny w naszym życiu jest system przekonań na temat własny, innych ludzi oraz otaczającego nas świata, czyli samowiedza. Uczniowie podczas warsztatów wcielili się w rolę dziennikarza, którego zadaniem było przeprowadzenie wywiadu z kolegą z klasy. Pytania, które zadawali dotyczyły przede wszystkim samowiedzy, zainteresowań, pasji, mocnych stron, wymarzonego zawodu. Dzięki warsztatom uczniowie poznali się bliżej, zgłębili wiedzę na swój temat oraz nabrali śmiałości do mówienia o swoich zaletach i pasjach.

Zdj. 1

Opis zdjęć:
Zdj. 1: Młodzież biorąca udział w warsztatach.

Tekst i zdjęcia: Edyta Stachowicz – doradca zawodowy MCK Bielawa.

 

MŁODZIEŻ Z PRZEMKOWA NA KONKURSIE HUMORU I SATYRY

22.03.2019

13:20

Aleksandra

Śmiech to zdrowie - to powiedzenie słyszymy od zawsze. Bycie radosnym ma same plusy. Gdy się śmiejemy, od razu poprawia się nasze samopoczucie. Uwalniają się endorfiny, czyli hormony szczęścia. Wybuch spontanicznego śmiechu działa oczyszczająco. Błyskawicznie znikają wszystkie troski i problemy.  Młodzież z Hufca Pracy w Przemkowie, podjęła się próby rozśmieszenia publiczności na Wojewódzkim Konkursie Humoru i Satyry „ O Dziurawy Kubek Komendanta DWK OHP” w Mysłakowicach, który odbył się 21.03.2019r. Uczestnicy przedstawili swoje umiejętności na scenie , zatańczyli taniec seniora do muzyki Michela Jacksona.

zdjecie 1

Zdjęcie 1. – Młodzież 1-13 HP w Przemkowie przed występem.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

WAŁBRZYSKI HUFIEC PRACY 1-30 POMAGA ZWIERZĘTOM W SCHRONISKU!!

22.03.2019

12:13

Aleksandra

Zima w tym roku przyszła późno i trwa nadal,  nie jest to łatwy czas dla bezdomnych zwierząt. Niezależnie jednak od pory roku, zwierzaki ze schronisk potrzebują naszej pomocy. W naszym regionie placówki przeżywają oblężenie, zaczyna brakować chociażby karmy czy koców. Dla tego uczestnicy Hufca Pracy 1-30 w Wałbrzychu postanowili pomóc i organizują zbiórkę na rzecz wałbrzyskiego schroniska dla zwierząt. Schronisko dla Zwierząt w Wałbrzychu jest tymczasowym domem dla bezdomnych psów i kotów. Trafiają tutaj zwierzęta, które się zagubiły i czekają na swoich dotychczasowych właścicieli, ale i te, które zostały porzucone. Naszym podopiecznym staramy się zapewnić jak najlepsze warunki, fachową opiekę i bezpieczeństwo.

Zbiorka rzeczy do schroniska. Zbiorka rzeczy do schroniska.  (2)

Zbiórka na rzecz wałbrzyskiego schroniska dla zwierząt.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

W WAŁBRZYCHU WIOSNA PRZYWITANA

22.03.2019

12:07

Aleksandra

W dniu wczorajszym 21.03.2019 r. już tradycyjnie przywitaliśmy pierwszy dzień wiosny. Mimo iż dzień przywitał nas chłodem wspólnie z młodzieżą udaliśmy się na spacer do pobliskiego Parku Jana III Sobieskiego. Mimo iż wiosna ociąga się z ociepleniem naszego klimatu pomału można zauważyć budzącą się do życia przyrodę. Oczywiście poszliśmy do Domu Wycieczkowego PTTK „Harcówka”  budynek wzniesiony został w 1908 roku. I w poprzednim roku został wyremontowany i oddany do użytku. Następnie spacerkiem udaliśmy się do kina na film „Kiedy się pojawiłaś”. Jest to wzruszająca opowieść o dziewczynie która umiera na raka ale przed końcem swojego życia ma listę rzeczy do zrobienia. To film uczący nas o umiejętności cieszenia się każdym dniem, każdym szczegółem  i każdą spotkaną osobą. Myślę, że ten film pozwolił naszej młodzieży na spojrzenie na życie z innej perspektywy, nie na to co mam tylko na to co po sobie zostawiam.

Harcowka w Parku Jana III Sobieskiego (2) Harcowka w Parku Jana III Sobieskiego Mlodziez w kinie (2)
Zdjęcie 1. Harcówka w Parki Sobieskim
Zdjęcie 2. Młodzież w kinie


Tekst i zdjęcia Aneta Hajdukiewicz st. wych. HP 1-30 

WYGRAŁO „W WYIMAGINOWANYM POCIĄGU” ORAZ „ ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE”

22.03.2019

12:00

Aleksandra

Dzierżoniowscy uczestnicy Hufca Pracy 21.03.br. wzięli udział w IV edycji Wojewódzkiego Konkursu Humoru i Satyry „ O dziurawy kubek Wojewódzkiego Komendanta DWK OHP”, który odbył się w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Mysłakowicach. Celem konkursu było kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie umiejętności aktorskich i recytatorskich uczestników. Młodzież z 8 jednostek Dolnego Śląska miała okazję pokazać zupełnie nową twarz- kabaretową, śmieszną, przełamać swoją nieśmiałość i zaprezentować się na scenie. Młodzież występowała w dwóch kategoriach: indywidualnej i zespołowej. Uczestnicy naszego hufca wystąpili w obu. Kamil, który już niejednokrotnie brał udział w różnego rodzaju teatralnych przedsięwzięciach  i na scenie czuje się jak ryba w wodzie idealnie odśpiewał utwór „ Śpiewać każdy może” Jerzego Stuhra.

1 2 3

  1. Kamil podczas występu
  2. Uczestnicy IV Konkursu Humoru i Satyry
  3. Nagrodzeni reprezentanci Hufca Pracy w Dzierżoniowie

 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

PRZYGOTOWANIA DO OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO NA PROJEKT KARTKI WIELKANOCNEJ W OŚRODKU SZKOLENIA I WYCHOWANIA OHP W ZĄBKOWICACH ŚL.

22.03.2019

11:04

Aleksandra

W miesiącu marcu został ogłoszony  ogólnopolski konkurs plastyczny na projekt Kartki Wielkanocnej. Organizatorami konkursu jest Komenda Główna OHP oraz Krajowe Duszpasterstwo OHP.  Głównym celem konkursu jest zachęcenie do osobistego przeżywania Świąt Wielkiej Nocy, pobudzenie wyobraźni i przyczynienie się do rozwoju artystycznych uzdolnień młodzieży, umożliwienie i  zaprezentowanie swojego talentu, rozwijanie zdolności plastycznych oraz kultywowanie tradycji Świat Wielkanocnych.Wychowankowie Ośrodka Szkolenia  i Wychowania OHP w Ząbkowicach Śl. podczas spotkania grupowego z wychowawcą zostali zapoznani z tematyką, celami oraz warunkami uczestnictwa w w/w konkursie.

Wiktor podczas wykonywania  projektu kartki Nasze prace

1.Wiktor podczas wykonywania projektu kartki.

2. Nasze prace.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA W OŚRODKU SZKOLENIA I WYCHOWANIA OHP W ZĄBKOWICACH ŚLĄSKICH.

22.03.2019

10:58

Aleksandra

Nie wolno przechodzić obojętnie. Musimy zatrzymać się obok cierpiącego, bez względu na to, kim jest. To dar z nas samych.
Jan Paweł II

 Światowy Dzień Zespołu Downa to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Data obchodów nie jest przypadkowa – dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych, data wiąże się również z istotą zaburzenia – trisomią 21 chromosomu.  Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. W Polsce pierwszą organizacją, która włączyła się w obchody w 2006 roku było Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Specjalnej Troski „Jeden Świat” w Białymstoku. Co roku organizatorzy przygotowują szereg wydarzeń mających na celu promowanie praw osób z Zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym, tym razem ze szczególnym uwzględnieniem dostępu do opieki zdrowotnej i rehabilitacji.

Mlodziez prezentuje kolorowe skarpetki Uczestnicy przygotowuja gazetke

  1. Młodzież z kadrą ośrodka prezentuje kolorowe skarpetki.
  2. Uczestnicy przygotowali gazetkę tematyczną do gablot.
czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

SZUKALIŚMY WIOSNY W DZIERŻONIOWIE I OKOLICACH

22.03.2019

10:49

Aleksandra

Pierwszy dzień wiosny 21.03.2019 uczestnicy dzierżoniowskiego hufca pracy przywitali w plenerze. Wycieczka do Włók została zorganizowana wspólnie z gronem pedagogicznym Zespołu Szkół Nr 2 w Dzierżoniowie. Podczas godzinnego spaceru uczestnicy z nauczycielami i wychowawcami hufca poruszali się uliczkami Dzierżoniowa podziwiając uroki rozkwitającej wiosny. Punktem kulminacyjnym były Gnejsy na Włókach. Jest to  pomnik przyrody nieożywionej zagospodarowany od 2016 z unijnych funduszy jako miejsce piknikowe i edukacyjne. Po długim spacerze wszyscy zasiedliśmy przy ognisku i upiekliśmy kiełbaski. Młodzi ludzie chętnie oglądali górskie widoki, wspinali się na skałki i relaksowali się na ławeczkach w pobliżu stawów zwanych potocznie dwoma oczkami. Pomimo, że towarzyszyło nam zimne powietrze wszyscy wypoczęci i najedzeni, w dobrych humorach wróciliśmy do Dzierżoniowa. Wycieczka była rozpoczęciem wojewódzkiego programu edukacji regionalnej „Tu żyjemy”.

IMG_20190321_101328 IMG_20190321_113305 IMG_20190321_100355

Młodzież z nauczycielami podczas pieczenia kiełbasek
Widok na osiedle Zielone w Dzierżoniowie i Góry Sowie
Spacer młodzieży na skałkach ścieżką edukacyjną

Tekst, zdjęcia: Barbara Trepner – st. wychowawca

 

IV KONKURS HUMORU I SATYRY W OSIW OHP W MYSŁAKOWICACH ROZSTRZYGNIĘTY!!!

22.03.2019

09:48

Aleksandra

W dniu 21.03.2019r w Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach odbyła się IV edycja Konkursu Humoru i Satyry „O Dziurawy kubek Komendanta Dolnośląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP we Wrocławiu”. Swoją obecnością uświetnili naszą uroczystość zaproszeni goście: Komendant Wojewódzki DWK OHP we Wrocławiu Pani Bernadetta Brożyna, Dyrektor biura DWK OHP Pani Lucyna Majdecka, Wójt Gminy Mysłakowice pan Michał Orman, Burmistrz Miasta Kowary pani Elżbieta Zakrzewska oraz radny Miasta Jelenia Góra pan Józef Szlachta. Ten dzień jest zawsze pełen emocji, wrażeń  i dużej ilości humoru. Młodzież OHP z terenu Dolnego Śląska rywalizuje w różnych formach scenicznych. Jak mawiał Ludwik van Beethoven  „Prawdziwy artysta nie posiada dumy. Widzi on, że sztuka nie ma granic, czuje, jak bardzo daleki jest od swego celu, i podczas gdy inni podziwiają go, on sam boleje nad tym, że nie dotarł jeszcze do tego punktu, który ukazuje mu się w oddali, jak światło słońca”.

Gospodarze konkursu bialo- czarni tamncerze zmagania konkursowe nagrodzeni

1.Gospodarze konkursu

2.Biało- czarni tamncerze

3.Zmagania konkursowe

4.Nagrodzeni

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

SPOTKANIE Z PRZEDSZKOLAKAMI – WIDOWISKOWA PRÓBA GENERALNA PRZED KONKURSEM

22.03.2019

08:58

Aleksandra

Wielkimi krokami zbliża się Wojewódzki Konkurs Satyryczny o „ Dziurawy Kubek Komendanta”, dlatego wspólnie  uczestnikami Hufca Pracy w Dzierżoniowie postanowiliśmy przygotować się do konkursu  (jak przystało na prawdziwych aktorów) w sposób zaskakujący i próbę przeprowadziliśmy przed prawdziwą , jakże zacną i wymagającą publicznością, występując 20 marca w Przedszkolu Publicznym nr 8 w Bielawie. Skecz pt. „W wyimaginowanym pociągu” wprawił naszych małych słuchaczy w osłupienie, bowiem na scenie pojawili się panowie…przebrani: jeden za kobietę wiejską, drugi za damulkę. Obie „panie”, wsiadły do wyimaginowanego  pociągu. Z miny kobiety wiejskiej dzieci mogły zaobserwować, że paniusia bardzo jej imponuje. Postanowiła więc, tak samo jak ona, poprawić sobie makijaż, w efekcie czego stała się karykaturą  „paniusi”, kończąc swój makijaż intensywnym przypudrowaniem swojej twarzy …mąką. Tego żaden z widzów się nie spodziewał.

54433173_2237399096318416_8279253781841969152_n 54730485_253905128892394_2100386153323560960_n 55491819_2101575616585085_598389510992035840_n

Zdjęcie 1 - Wychowaca HP z "paniusią"
 
Zdjęcie 2 - aktorzy podczas występu przed przedszkolakami
 
Zdjęcie 3 - Natalia Słomian (narrator), Patryk Skwark (kobieta wiejska),
Kuba Sip (paniusia) tuż przed wystepęm
czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

MŁODZIEŻ OSiW OHP W ZĄBKOWICACH ŚL. NA SZKOLENIU Z PRZEPISÓW PRAWA PRACY

22.03.2019

08:23

Aleksandra

 W dniu 19.03.2019 roku  w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHPw Ząbkowicach Śl. odbyło się szkolenie młodzieży  w zakresie znajomości prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny pracy. Organizatorem szkolenia była Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP w ramach przygotowania do konkursu „Wiedzy o Zasadach Bezpieczeństwa i Higieny Pracy dla Młodzieży Zatrudnionej w Ramach OHP”, które w zakresie współpracy z ramienia Państwowej Inspekcji Pracy Okręgowego Inspektoratu we Wrocławiu o/Wałbrzych poprowadziła Pani Joanna Bartosiak- Kuźniewska. Celem szkolenia  było przypomnienie i zapoznanie młodocianych pracowników z obowiązującymi ich prawami i obowiązkami z uwzględnieniem zasad bhp i higieny pracy.

Mlodziez Osrodka podczas szkolenia Pani Joanna Bartosiak- Kuzniewska w trakcie prezentacji multimedialnej

zdjęcie nr 1. Pani Joanna Bartosiak- Kuźniewska w trakcie prezentacji multimedialnej

zdjęcie nr 2. Młodzież OSiW OHP w trakcie szkolenia z przepisów prawa pracy, bhp
                        i higieny pracy

Wszystkie osoby wyraziły zgodę na upublicznienie wizerunku

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

TARGI PRACY „ Z MYŚLĄ O PRZYSZŁOŚCI” W MCK OHP W LUBANIU

22.03.2019

08:15

Aleksandra

20 marca 2019r. odbyły się Targi Pracy „Z myślą o przyszłości”. W ramach lokalnej współpracy Młodzieżowych Centrów Kariery OHP w spotkaniu udział wzięli przedstawiciele jednostek z Bolesławca, Kowar i Lubania. Do  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu, Młodzieżowe Centrum Kariery OHP zaprosiło wielu lokalnych pracodawców, przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji lokalnych, związanych z rynkiem pracy. Wśród  zaproszonych na targi gości  swoje stanowiska wystawiennicze przygotowali m.in.: „OVB”, „FAR”, Stowarzyszenie Południowo – Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” Lubań, „ŻAK”, Perła J. Bakuniak.

Spotkanie z mlodzieza Stoisko MCK

1.Spotkanie z młodzieżą.

2.Stoisko MCK

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

„KONKURS NAJSPRAWNIEJSZY W ZAWODZIE – FRYZJER”- ELIMINACJE HUFCOWE

21.03.2019

14:53

Agata

Dnia 19.03. 2019 r. odbyły się  legnickie eliminacje hufcowe do konkursu „Najsprawniejszy w zawodzie -fryzjer”.  Do konkursu przystąpiły trzy uczennice klas trzecich. Tematem przewodnim zadania praktycznego była „fryzura wieczorowa”.  Uczestniczki miały na wykonanie fryzury  90 minut.  Zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami każda z fryzjerek  samodzielnie  przygotowała własne stanowisko , a także przyprowadziła swoją „modelkę”.
Dziewczęta  z zapałem przystąpiły do pracy.  Nie brakowało im inwencji twórczej oraz  pomysłów na efektowną  fryzurę wieczorową. 

zdjecie nr 1
Zdjęcie 1. Uczestniczki podczas części praktycznej konkursu

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »
123456789...10

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP Wrocław 2007