logo

     

Dolnośląska WK
ul. Wybrzeże J. Słowackiego 9
(wejście od ul.Mazowieckiej)
50-413 Wrocław
tel.:71 344-65-70, fax.:71 342-49-01

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 

PRAKTYKA U PRAKTYKA

22.11.2017

12:53

Agata

Z naszych obserwacji i rozmów prowadzonych z młodzieżą wynika, że coraz więcej osób powyżej 16 roku życia decyduje się pracować za niewielkie pieniądze, byle tylko ich CV było bogatsze. W Polsce większość instytucji proponuje bezpłatne praktyki, w zamian za to studenci, czy też absolwenci szkół wyższych zyskują biegłość w interesujących ich dziedzinach i mogą zapracować sobie na uznanie pracodawcy. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom CEiPM Wrocław realizuje praktyki oraz staże dla studentów.

1 ceipm 2 ceipm
Zdjęcie nr 1 Opiekun praktykantek Sara Pepłowska wraz z studentkami: Dominiką Skudniewską i Marta Świderską
Zdjęcie nr 2 Klaudyna Koczorowska specjalista ds. programów z Dominiką Skudniewską

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

A JEDNAK NIEZASTĄPIENI!

22.11.2017

12:47

Agata

Roskosz to miejsce, gdzie historia przeplata się z teraźniejszością. To właśnie do tego miejsca  zjechało się na szkolenie 55 doradców zawodowych z OHP z całej Polski.
Nasza koleżanka z pracy, doradca zawodowy Sara Pepłowska z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej miała możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności  dzięki szkoleniu pt. „Indywidualne i grupowe doradztwo edukacyjno- zawodowe- metody i narzędzia”, które odbyło się w dniach 15-17 listopada.

szkolenie1 szkolenie2
Zdjęcie nr 1: Pierwszy dzień szkolenia z Panią Agnieszką Ciereszko
Zdjęcie nr 2: Dzień drugi szkolenia - staramy się grupowo rozwiązać problem z jakim przychodzi do nas klient

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

CENTRUM EDUKACJI I PRACY MŁODZIEŻY OHP Z WROCŁAWIA ŻYCZLIWE DLA WAS!

22.11.2017

12:38

Agata

21. listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Święto wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, a jego ideą jest bycie życzliwym dla innych oraz rozwiązywanie problemów w sposób pokojowy.
Miasto Wrocław już po raz dwunasty stara się uczcić ten dzień w sposób wyjątkowy. W tym roku hasło przewodnie Dnia Życzliwości brzmi: „Znajdźmy nić porozumienia”. Organizatorzy przygotowali dla mieszkańców miasta wiele atrakcji, m.in. warsztaty plastyczne, spotkanie autorskie w Mediatece oraz drobne upominki rozdawane mieszkańcom od samego rana przez wolontariuszy w wybranych miejscach we Wrocławiu.

dzien zyczyliwosci 1 dzien zyczliwosci 2
Zdjęcie 1: Pracownicy CEiPM Wrocław Życzliwi na co dzień – nie tylko od Święta!
Zdjęcie 2: Światowy Dzień Życzliwości we Wrocławiu – strona facebook.pl

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

QUO VADIS LO NR XII ?

22.11.2017

12:32

Agata

Dnia 20.11.2017 w Liceum Ogólnokształcącym nr XII im. Bolesława Chrobrego we Wrocławiu rozpoczął się cykl zajęć dotyczący planowania przyszłości i wyboru dalszej drogi edukacyjnej. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów klas maturalnych aktualnie znajdujących się przed wyborem własnej ścieżki kariery. Uczniowie klas trzecich mieli możliwość dowiedzieć się, jak wygląda system szkolnictwa wyższego w Polsce oraz zapoznać się z ofertą szkół wyższych znajdujących się we Wrocławiu.

LO 1 XII  (1)
Sylwia Pękala w trakcie zajęć z licealistami XII LO we Wrocławiu

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

WIZAŻOWE SHOW W OŚRODKU OHP W MYSŁAKOWICACH

22.11.2017

11:40

Agata

We wtorek  21.11.2017 w naszym Ośrodku, jak co roku odbyły się „Konkurs Makijażu”. Tegoroczne spotkanie miało innych charakter niż dotychczas. W tym roku było to malowanie twarzy przy pomocy specjalnych kredek. Jest to najbardziej popularna atrakcja dla dzieci jak  i również dla młodzieży. Malowanie twarzy to możliwość przemiany nie do poznania.

uczestnicy konkursu podczas malowania twarzy uczestnicy zabawy

1.Uczestnicy Konkursu podczas malowania twarzy
2.Uczestnicy zabawy

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

„BOMBKA Z MOTYWEM ŚWIĄTECZNYM”

22.11.2017

11:31

Agata

 W Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Mysłakowicach  zakończono pracę nad  „Bombką z motywem świątecznym”
Do Świąt Bożego Narodzenia jest jeszcze miesiąc czasu,  ale w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Mysłakowicach  już wyczuwa się  przedświąteczną atmosferę,  w którą młodzież została wprowadzona  Konkursem Artystycznym pt. „Bombka z motywem świątecznym”.

mlodziez ze swoimi pracami na Konkurs

Młodzież ze swoimi pracami wykonanymi na Konkurs

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

BO WARTO POMAGAĆ

22.11.2017

09:48

Agata

W otaczającej nas rzeczywistości jest wiele produktów, które mają „swoje drugie życie”. Takim przykładem mogą być nośniki elektroniczne – płyty CD, zużyte baterie czy też nakrętki po różnego rodzaju napojach. Te wymienione wyżej rzeczy są cennym produktem dla osób poszkodowanych przez los. Często osoby zmagające się z koniecznością kupna wózka dla chorego dziecka prowadzą zbiórkę nakrętek, baterii. Od początku roku szkolnego w Zespole Szkół Zawodowych w Złotoryi były prowadzone akcje zbiórki baterii, płyt oraz nakrętek.

jawor podz

Zebrane baterie i płyty CD oraz Podziękowanie dla Hufca Pracy z Jawora

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

JAK REALIZOWAĆ PROJEKT? – SPOTKANIE W DOLNOŚLĄSKIEJ WK OHP

21.11.2017

12:21

Agata

logo OSDZ

W dniu 20 listopada 2017 r. w siedzibie Dolnośląskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP odbyło się spotkanie organizacyjne dotyczące projektu pn. „Od szkolenia do Zatrudnienia – YEI”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych.
W spotkaniu uczestniczyły 44 osoby zaangażowane w realizację projektu na Dolnym Śląsku:
- Komendant Wojewódzki – Bernadetta Brożyna;
 - Zastępca Komendanta Wojewódzkiego – Gabriela Szafarowska;
- Dyrektor CEiPM Wrocław – Katarzyna Kajdan;
- Dyrektor CEiPM Jelenia Góra – Olga Jabłonko;
- Dyrektor CEiPM Legnica – Małgorzata Derkacz;
- Dyrektor CEiPM Wałbrzych – Bożena Czech;

zdjecie 1 zdjecie 2

Zdjęcie 1 -  Spotkanie organizacyjne w ramach projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI” . Od prawej: Kierownik Zespołu ds. Programów Europejskich i Współpracy Międzynarodowej Aleksandra Jakubek, Komendant Wojewódzki DWK OHP- Bernadetta Brożyna, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego DWK OHP – Gabriela Szafarowska, Dyrektor CEiPM Katarzyna Kajdan, Dyrektor CEiPM Jelenia Góra
Zdjęcie 2 -  Personel realizujący projekt "Od szkolenia do zatrudnienia- YEI"

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIATOWEGO DNIA AIDS

21.11.2017

10:35

Agata

Na całym świecie żyje z HIV  blisko 37 mln osób. W Polsce 35 tysięcy osób żyje z HIV, a blisko co druga o tym nie wie i może nieświadomie zakażać. Według danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny od rozpoczęcia badań w 1985 r. do 31 sierpnia 2016 r. zakażenie HIV stwierdzono u 20 756 osób.
Światowy Dzień AIDS ustanowiło Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1988 r. Chodziło o to, aby zwrócić uwagę świata na problemy wynikające z epidemii HIV/AIDS. Symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS oraz ich bliskimi jest czerwona kokardka – nieodłączny element obchodów tego dnia.

1dz 2dz

1.Młodzież na zajęciach z Panią Marią Małecką Sanepid Dzierżoniów
2.Wspólne zdjęcie z grupą uczestników po spotkaniu

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

MAŁY CHEMIK-NAUCZANIE PRZEZ ZABAWĘ W OŚRODKU OHP W ZĄBKOWICACH ŚLĄSKICH

21.11.2017

09:13

Agata

Ogólnie wiadomo, że nauka najlepiej jest przyswajalna przez pryzmat własnych doświadczeń. Wszyscy najchętniej uczymy się poprzez zabawę. Wzory czy długaśne wyjaśnienia są nie dla nas, bo zniechęcają, zamiast zachęcać do nauki i odkrywania świata. Różnorodne zjawiska fizyczne, chemiczne czy biologiczne są fascynujące, gdy ukazane są w formie zabawy. Pokazują także, jaką frajdą jest wiedza. Najlepsze do tego są łamigłówki oraz eksperymenty, zwłaszcza te, które przypominają magiczne sztuczki.
Także III grupa wychowawcza z Ośrodka Szkolenia i Wychowania z Ząbkowic Śląskich, ze swoim wychowawcą Anną Zawłocką, miała możliwość uczestniczenia w tego typu zajęciach warsztatowych z eksperymentami.

1.Mala sztuczka z gwozdziami. 2.Lampa Lava-jestem magikiem.

1.    Mała sztuczka z gwoździami.
2.    Lampa Lava- jesteśmy magikami

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

UCZESTNICZKI OŚRODKA OHP Z ZĄBKOWIC ŚLĄSKICH NA II PRZEGLĄDZIE PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

21.11.2017

08:59

Agata

„Drodzy są rodzice, dzieci, krewni, domownicy,
ale miłość wszystkiego zawarła w sobie ojczyzna.”
- Cyceron

W dniu 18 listopada  2017 uczestniczki Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Ząbkowicach Śl. reprezentowały Dolnośląską Wojewódzką Komendę OHP we Wrocławiu podczas  II Przeglądu Pieśni Patriotycznej Uczestników OHP Województwa Małopolskiego, który odbył się w auli Gimnazjum w Skomielnej Białej. Organizatorem przeglądu była Wojewódzka Komenda OHP w Krakowie oraz  Hufiec Pracy w Skomielnej Białej. W tym roku do udziału zostały zaproszone komendy OHP z całej Polski.  Udział wzięły Natalia Myrcha i Klaudia Banasiak z utworem „Dziś idę walczyć mamo…”, oraz Angelika Frankowska z piosenką „O mój rozmarynie”.

z Rozdanie nagrod z Nasze uczestniczki podczas odbierania nagrody z Natalia i Klaudia podczas wystepu
1.    Wspólne zdjęcie
2.    Nasze uczestniczki podczas odbierania nagrody
3.    Natalia i Klaudia podczas występu

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

UROCZYSTOŚĆ ODSŁONIĘCIA POPIERSI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH W GÓRZE

20.11.2017

14:48

Agata

 „To, co zobaczyliśmy i przeżyliśmy przekażemy swoim rodziną, znajomym, kolegom i koleżankom. To pokolenie  nie pozwoli zapomnieć o bohaterach”- słowa uczestników HP Góra po pracach na Kwaterze Ł

W dniu 18 listopada 2017 delegacja Hufca Pracy w Górze, miała zaszczyt brać udział w Uroczystym Odsłonięciu Popiersi Żołnierzy Wyklętych- Bohaterów Niezłomnych Jak powiedział prof. Krzysztof Szwagrzyk – „walczyli  o niepodległość Polski, o naszą wolność!” płk Łukasza Ciepliński, mjr Hieronim Dekutowski "Zapora" to ten, którego znaleźliśmy pogrzebanego w mundurze Wermachtu, słynny Mieczysław Dziemieszkiewicz, którego szczątków nie możemy odnaleźć, Józef Franczak ps. "Laluś" to ten ostatni, który zginął w walce 1963 roku, Jan Rodowicz "Anoda" i pan mjr Stanisław Sojczyński "Warszyc". Popiersia stanęły wkoło Pomnika Podziemia Niepodległościowego tworząc razem piękną Aleję Pamięci.

gora Przejscie do Aleji Pamieci gora

Przejście do Alei Pamięci

gora Odsloniete popiersia gora skladanie  kwiatow  przez delegacje HP Gora gora Uczestnicy HP Gora w czasie Uroczystosci Odsloniecia Popiersi Zolnioerzy Wykletych

- Odsłonięcie Popiersi Żołnierzy Wyklętych
- Złożenie kwiatów przez delegację Hufca Pracy z Góry
- Uczestnicy Hufca Pracy z Góry z Panią Komendant Hufca

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

HUFIEC PRACY W DZIERŻONIOWIE W STRAŻY POŻARNEJ

20.11.2017

11:42

Agata

Pan  Zastępca  Komendanta  Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie  bryg. mgr inż. Bogdan Najdek  przedstawił naszej młodzieży zasady funkcjonowania straży  pożarnej, jej historię, podstawy prawne w oparciu o jakie funkcjonuje, formy kształcenia  i możliwości zdobycia wykształcenia zawodowego strażaka,  podział pracy w jednostce i zakres działalności. Obszar tematyczny był bardzo szeroki. Zostaliśmy poinformowani o zmianach prawa w związku z nadużywaniem numeru alarmowego, kary mają odstraszać figlarzy.  W dalszej części spotkania przedstawiono film „Czad i Ogień - obudź czujność”.  Nasi uczestnicy zostali poinformowani, że co trzeci pożar powstaje w naszym mieszkaniu – tam, gdzie czujemy się najbezpieczniej i zbyt często zapominamy o potencjalnych zagrożeniach. 70 % zgonów powoduje dym i toksyczne produkty spalania, m.in. tlenek węgla, chlorowodór, cyjanowodór.

dz1 dz2

Młodzież na zajęciach z Zastępcą Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

„WIEM, WIĘC JESTEM BEZPIECZNY"

20.11.2017

10:57

Agata

Dnia 17.11.2017r. odbyło się szkolenie dla uczestników 1-13 Hufca Pracy w Przemkowie, w ramach realizacji programu edukacyjno- profilaktycznego „Wiem, więc jestem bezpieczny”. Celem programu jest upowszechnienie wśród uczestników OHP świadomości i wiedzy o źródłach i skutkach zagrożeń, występujących w codziennym życiu oraz umiejętności rozpoznawania, zapobiegania i przeciwdziałania tym zagrożeniom.
Szkolenie poprowadził współpracujący z naszą jednostką podkom. Łukasz Rachwalski, specjalista do spraw profilaktyki uzależnień oraz doświadczony policjant, który przekazał naszym wychowankom dużą pigułkę wiedzy, dotyczącą ich bezpieczeństwa. Pan Łukasz omówił podstawowe zagadnienia dotyczące tolerancji i terroryzmu, a następnie przeszedł do omawiania zakresu tematycznego z profilaktyki uzależnień.

1H 2H

Uczestnicy Hufca podczas wykładu edukacyjnego prowadzonego przez pana  Łukasza Rachwalskiego

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "(MÓJ) ZAWÓD W KARYKATURZE"

20.11.2017

10:50

Agata

W dniu 15-11-2017 został rozstrzygnięty konkurs ogłoszony przez DWK OHP pod nazwą „(Mój) zawód w karykaturze”.

Komisja wyłoniła laureatów II etapu konkursu (etap wojewódzki):

I miejsce:
Karolina Szach –Kowary
II miejsce:
Natalia Gancarz – Ząbkowice Śl.
Julia Palka – Lubań
III miejsce:
Dawid Czebieniak – Legnica
Jakub Kaczmarek – Kowary

konkurs

Zwycięskie prace

Wyróżnienia otrzymują:

Wiktoria Dziechciarz – Głogów
Wiktoria Gozera – Boguszów Gorce
Barbara Onyszkiewicz – Strzelin
Sebastian Wąsiński – Jawor
Wioletta Kardynał – Świebodzice
Sylwester Mirga – Brzeg Dolny

OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA RZUCANIA PALENIA

20.11.2017

10:04

Agata

16 listopada 2017 roku przypadał kolejny Światowym Dzień Rzucania Palenia.
Przez cały tydzień, w ramach zajęć wychowawczych, kadra wychowawcza Hufca Pracy w Wołowie poruszała tematykę związaną z nikotyną, jej wpływem na ludzki organizm. Przez ten czas zastanawialiśmy się ile kosztuje palenie i jakie marzenia moglibyśmy za przepalone pieniądze spełnić. Ci bardziej „pedantyczni” zderzyli się z faktem wpływu palenia na ich twarz, włosy, oczy, dłonie i zapach. Ci mniej – dowiedzieli się co siedzi w środku każdego papierosa. Tu lista szkodliwych związków chemicznych jest bardzo długa. Skład chemiczny papierosa wraz z apelem „oddychaj powietrzem, nie dymem” został uwidoczniony na gazetce informacyjnej.

wol1 wol2

Młodzież z Hufca Pracy w Wołowie na zajęciach o szkodliwości palenia tytoniu

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

DZIERŻONIOWSKI HUFIEC PRACY PRZYSTĄPIŁ DO KLASTRA EDUKACYJNEGO

20.11.2017

09:57

Agata

Dzierżoniowski Hufiec Pracy  przystąpił do Klastra Edukacyjnego.  Starania trwały od czerwca bieżącego roku. Po wnikliwej weryfikacji Rada przyjęła kandydaturę Hufca Pracy   w Dzierżoniowie. 14 listopada w Urzędzie Miejskim w Bielawie odbyło się posiedzenie Rady Bielawskiego Klastra Edukacyjnego. Jednym z kluczowych tematów omawianych podczas spotkania była dyskusja oraz głosowanie na temat przyjęcia nowych członków w szeregi  klastra.  Komendant  Jadwiga  Hajduk-Stalica przedstawiła Zarządowi korzyści płynące z przynależności do klastra Gminy Bielawa. Bardzo dobrą rekomendację wydały nam współpracujące z nami Pani Dyrektor Alicja Kossowska i Pani Katarzyna Wierzbicka Dyrektor Biura CECHU Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielawie. Te słowa budowały- dziękujemy.

klaster 1 

Posiedzenie Rady Klastra Edukacyjnego- przyjmowanie Hufca Pracy w Dzierżoniowie w poczet członków

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

DLACZEGO WARTO ZWIEDZIĆ WYSTAWĘ ,,HISTORIA BIBLII, KSIĘGA, KTÓRA PRZETRWAŁA WIEKI”

20.11.2017

09:44

Agata

Jednym z priorytetów w pracy wychowawczej OHP  jest współpraca duszpasterska. W tym roku działania będą się koncentrować na pogłębianiu wiedzy o sakramencie Bierzmowania. Od lat   Hufiec  Pracy w Polkowicach współpracuje z  księżmi katechetami nauczającymi religii naszych uczestników. Dzięki głęboko wierzącymi i mocno zaangażowanymi w życie parafii naszym uczestnikom, możemy duchowo uczestniczyć w rekolekcjach, spotkaniach formacyjnych, spotkaniach młodzieży. Zapraszamy  księży katechetów do pomocy w  realizacji konkursów papieskich, kartek bożonarodzeniowych czy wielkanocnych.  W czasie realizacji programu „Tu żyjemy” poznaliśmy Księdza Piotra Sudoła – wikariusza Sanktuarium Matki Boskiej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu. W starej siedzibie gościliśmy księdza Dominka Jezierskiego z kolędą, by potem Karolina  mogła napisać na naszych drzwiach: CMB.

1p 2p 3p 4p
1. ks. Piotr Sudoł oprowadza naszych uczestników po Sanktuarium w Grodowcu
2-4. Eksponaty z wystawy

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

ABC PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

20.11.2017

09:36

Agata

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Jeleniej Górze za pośrednictwem specjalisty ds. rozwoju zawodowego zorganizowało spotkanie  promujące przedsiębiorczość dla uczniów Zespołu Szkół  Ekonomiczno-   Turystycznych  w Jeleniej Górze. Głównym celem spotkania było omówienie takich zagadnień jak  kreatywność ludzi młodych, innowacyjność, odwaga, upartość i cierpliwość, są to cechy obecnie pożądane na świecie a zarazem stanowią klucz do sukcesu.

j w trakcie zajec j plakat podsumowujacy

Młodzież w trakcie zajęć

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

„SZUKAM PRACY” W MCK BRZEG DOLNY

17.11.2017

13:02

Monika

W dniach 15-16.11.2017 w Młodzieżowym Centrum Młodzieży w Brzegu Dolnym odbyły się dwudniowe warsztaty dla młodzieży. Ta forma wsparcia ze strony doradców cieszy się sporą popularnością wśród młodzieży szczególnie absolwentów wchodzących na rynek pracy. Warsztaty skierowane są do osób bezrobotnych lub poszukujących zatrudnienia, a w szczególności do osób, które:
• nie posiadają doświadczenia w poszukiwaniu pracy,
• utraciły motywację do poszukiwania pracy, w związku z krótszym lub dłuższym niepowodzeniem w jej poszukiwaniu.

Beneficjenci nowego projektu Od szkolenia do zatrudnienia Warsztaty Aktywnego poszukiwania pracy

1- Beneficjenci nowego projektu Od szkolenia do zatrudnienia
2- Warsztaty Aktywnego poszukiwania pracy

 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »
1234567...8

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP Wrocław 2007