logo

     

 

Dolnośląska WK
ul. Wybrzeże J. Słowackiego 9
(wejście od ul.Mazowieckiej)
50-413 Wrocław
tel.:71 344-65-70, fax.:71 342-49-01

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej

 

 

MISTERIUM CHLEBA

12.09.201710:30

Agata

10 września bieżącego roku uczestnicy Hufca Pracy w Dzierżoniowie  pomagali w przygotowaniach odbywającego  się już po raz piąty Święcie Piernika i Misterium Chleba. Zgromadzeni w Teatrze Robotniczym bielawianie tego deszczowego popołudnia mieli okazję degustować piernikowe wypieki. Nasze urocze uczestniczki częstowały gości chlebem ze smalcem.  Podczas zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki i  Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielawie - organu założycielskiego szkoły zawodowej, w której kształcą się nasi podopieczni,  wybrano spośród 13 wypieków najładniejsze i najsmaczniejsze pierniki oraz najbardziej efektownie wykonane chleby naszych lokalnych piekarzy.

1 Misterium Chleba 2 stoisko z chlebem

1.Misterium Chleba
2.Stół ze stoiskiem chleba

Tego popołudnia można było również zwiedzić Muzeum Miejskie znajdujące się obok teatru, posłuchać zespołów ludowych z okolicy,  wziąć udział w  loterii, w której do wygrania były misternie wykonane pachnące bochenki  chleba, pograć w gry planszowe.
W konkursie Misterium Chleba mieszkańcy przyznali pierwsze miejsce Piekarni "Mikołajczak" z Bielawy. Starszy Cechu Pan Kazimierz Rachowiecki przekazał chleb  na ręce włodarzy miasta z życzeniami, by władze sprawiedliwie dzieliły go wśród społeczeństwa.

Tekst : Jadwiga Hajduk-Stalica – Komendant Hufca Pracy w Dzierżoniowie
Zdjęcia : Wiktoria Zakrzewska – II grupa wychowawcza 1-7 HP Dzierżoniów

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP Wrocław 2007