logo

     

 

Dolnośląska WK
ul. Wybrzeże J. Słowackiego 9
(wejście od ul.Mazowieckiej)
50-413 Wrocław
tel.:71 344-65-70, fax.:71 342-49-01

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej

 

 

BIELAWSKIE TARGI PRACY

12.09.201710:38

Agata

8 września w Sali Szkoły Podstawowej nr 10 w Bielawie odbyła się kolejna edycja „Bielawskich Targów Pracy”. Organizatorami wydarzenia były Ochotnicze Hufce Pracy w tym: Młodzieżowe Centrum Kariery i Punkt Pośrednictwa Pracy oraz Miasto Bielawa reprezentowane przez Gminne Centrum Informacji.
 Głównym celem tego wydarzenia było umożliwienie nawiązania bezpośrednich kontaktów osób poszukujących pracy z pracodawcami jak i instytucjami wspierającymi lokalny rynek pracy oraz przedstawienie aktualnych ofert pracy w kraju i za granicą. Wystawcy dla odwiedzających przygotowali około 700 miejsc pracy, które planuje się utworzyć do końca bieżącego roku na terenie powiatu i okolic.

2 biel 1 biel 3 biel

1.    Uroczyste otwarcie targów przez Panią Bożenę Czech dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Wałbrzychu
2.    Stoisko OHP
3.    Wystawcy i poszukujący pracy

Najczęściej proponowanymi stanowiskami były: pracownik produkcji, spawacz, szwaczka, pakowacz, operator wózka widłowego, kontroler jakości, operator maszyn CNC, ślusarz, logistyk, elektryk, opiekunka osób starszych, konsultantka, pracownik przy zbiorach, ale także znalazła się oferta pracy w służbach mundurowych czyli policji i wojsku.
Pracownicy Ochotniczych Hufców Pracy przy swoim stanowisku udzielali informacji dotyczących możliwości założenia własnej działalności gospodarczej, udziału w projektach unijnych organizowanych przez nasze jednostki, ale także w warsztatach z  zakresu doradztwa i aktywizacji zawodowej. Namawiali do korzystania z portalu ECAM oraz ofert pracy jakie oferuje EURES.
Organizatorzy targów dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do  organizacji imprezy: za objęcie patronatem medialnym portali internetowych doba.pl i ddz24 oraz pracownikom i dyrekcji szkoły za udostępnienie hali i pomoc w przygotowaniach.


Tekst/foto: Joanna Kosowska- Młodzieżowe Centrum Kariery w Dzierżoniowie

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP Wrocław 2007