logo

     

 

Dolnośląska WK
ul. Wybrzeże J. Słowackiego 9
(wejście od ul.Mazowieckiej)
50-413 Wrocław
tel.:71 344-65-70, fax.:71 342-49-01

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej

 

 

DOŻYNKI GMINNE

13.09.201711:39

Agata

Sierpień i wrzesień to miesiące dożynkowe. Dożynki - to święto zebranych plonów.    Z dawien dawna jest ono okazją do dziękczynienia Bogu za pomyślne zbiory, do radości, zabawy po ciężkiej pracy.
Z dożynkami wiąże się szereg ciekawych obyczajów i tradycji, z których dzisiaj kojarzymy chyba najlepiej wicie wieńca dożynkowego, niesionego jako dar przed ołtarz kościoła parafialnego. Jednak zwyczajów tych było kiedyś o wiele więcej, nie tylko dożynkowych, ale i żniwnych.
Komendant Hufca Pracy w Wołowie Aldona Augustyńska Mikołajczyk skorzystała z zaproszenia władz samorządowych Gminy Wołów i miała przyjemność uczestniczyć w Gminnych Obchodach Święta Plonów organizowanych przez Burmistrza Gminy Wołów-Dariusza Chmurę i Sołtysa Wsi Mojęcice-Anetę Krupkę.

HPWolow

Aldona Augustyńska-Mikołajczyk Komendant Hufca Pracy w  Wołowie w towarzystwie Dariusza Chmury Burmistrza Gminy Wołów, Janusza Dziarskiego Przewodniczącego Rady Miejskiej oraz przedstawicielek Zespołu Ludowego „Mojęcice”

Tegoroczne Dożynki Gminne w Mojęcicach obfitowały w wiele atrakcji i dobrą zabawę. Gospodarze wsi gminnych wzięli udział w turnieju „O sierp tatowy”. Muzyczną część imprezy uświetniły zespoły „Słowiany” z Krakowa i „Basta” z Białegostoku. Wieś Mojęcice to miejscowość z tradycjami,  w której od dziesiątek lat funkcjonuje Zespół Ludowy „Mojęcice”. Przygotowano również wiele atrakcji dla młodzieży i dzieci. Mimo zmiennej pogody w tym dniu nie spadła ani jedna kropla deszczu, z czego bardzo się ucieszyli uczestnicy imprezy.
Święto to było okazją do spotkania z władzami samorządowymi, a także promocji jednostki OHP na terenie Powiatu Wołowskiego.

Tekst: Aldona Augustyńska-Mikołajczyk

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP Wrocław 2007