logo

     

 

Dolnośląska WK
ul. Wybrzeże J. Słowackiego 9
(wejście od ul.Mazowieckiej)
50-413 Wrocław
tel.:71 344-65-70, fax.:71 342-49-01

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej

 

 

PPP I MCK NA I GIEŁDZIE EDUKACJI I PRACY W BIELAWIE

12.03.201812:48

Monika

W dniu 07.03.2018 roku w Bielawskim ART.-Inkubatorze odbyła się I Giełda Edukacji i Pracy. Organizatorem spotkania był Zarząd Bielawskiego Klastra Edukacyjnego, a patronatem Burmistrz Miasta Bielawa. Tematem przewodnim było dostosowanie potrzeb edukacji do potrzeb pracodawców oraz kreowanie pozytywnego wizerunku szkolnictwa zawodowego. Na giełdzie pojawiły się również stoiska szkół prowadzących edukację zawodową w Bielawie oraz stoiska pracodawców, którzy poszukują wykwalifikowanych pracowników, nie koniecznie po wyższych studiach, ale właśnie po szkołach zawodowych.

Posrednik pracy wraz z doradca zawodowym Doradca zawodowy podczas rozmow z mlodzieza Posrednik pracy oraz uczestniczka spotkania podczas wypelniania zgloszenia do Wakacyjnego Zatrudnienia

1. Pośrednik pracy wraz z doradcą zawodowym
2. Doradca zawodowy podczas rozmów z młodzieżą
3. Pośrednik pracy oraz uczestniczka spotkania podczas wypełniania zgłoszenia do Wakacyjnego Zatrudnienia

Zadaniem Punktu Pośrednictwa OHP oraz Młodzieżowego Centrum Kariery OHP z Bielawy było przede wszystkim informowanie o obecnej sytuacji na rynku pracy, o aktualnych ofertach pracy, oraz udzielanie porad i wskazówek dotyczących przyszłości zawodowej młodzieży uczącej się. Młodzież dowiedziała się również o corocznej akcji „Lato z OHP”, czyli wakacyjnym zatrudnieniu, które cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób uczących się. Giełda przebiegła w miłej atmosferze, dało się zauważyć zadowolenie młodzieży z oferowanych form wsparcia.

Tekst: Justyna Rogacz – pośrednik pracy-stażysta PPP OHP Bielawa
Zdjęcia: Dorota Kożuszek – starszy wychowawca Hufca Pracy w Dzierżoniowie

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP Wrocław 2007