logo

     

 

Dolnośląska WK
ul. Wybrzeże J. Słowackiego 9
(wejście od ul.Mazowieckiej)
50-413 Wrocław
tel.:71 344-65-70, fax.:71 342-49-01

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej

 

 

DZIEŃ KOBIET, DZIEŃ KOBIET NIECH KAŻDY SIĘ DOWIE, ŻE DZISIAJ JEST DZIEŃ KOBIET W OSIW w MYSŁAKOWICACH

12.03.201813:39

Monika

Dzień Kobiet to coroczne święto obchodzone 8 marca od 1910 roku. Pierwszy dzień kobiet obchodzony był 28 lutego 1909, ustanowiony przez Socjalistyczną Partię Ameryki po zamieszkach i strajkach w Nowym Jorku.
Za pierwowzór Dnia Kobiet przyjąć można obchodzone w starożytnym Rzymie Matronalia. Było to święto przypadające na pierwszy tydzień marca, związane z początkiem nowego roku, macierzyństwem i płodnością. Z okazji tego święta mężowie obdarowywali swoje żony prezentami i spełniali ich życzenia.

kwiatek dla pieknych dziewczat

Dzień kobiet w OSiW w Mysłakowicach

Dzień Kobiet jest obecnie oficjalnym świętem w Albanii, Algierii, Armenii, Azerbejdżanie, Białorusi, Bośni i Hercegowinie, Brazylii, Bułgarii, Burkina Faso, Kamerunie, Chinach, Kubie, Laosie, Kazachstanie, Kirgistanie, Macedonii, Mołdawii, Mongolii, Czarnogórze, Polsce, Rumunii, Rosji, Serbii, Tadżykistanie, Ukrainie, Uzbekistanie, Wietnamie, Włoszech  i Zambii. Mężczyźni wręczają wtedy znajomym kobietom – matkom, żonom, partnerkom, koleżankom kwiaty i drobne podarunki.
Również i u nas w OSiW w Mysłakowicach młodzi mężczyźni nie zapomnieli o swoich koleżankach. W porze kolacji chłopcy  zorganizowali  Dzień Kobiet,   jak co roku nie zabrakło pomysłów, był to dzień wyjątkowy dla dziewcząt. Wieczorową porą na dziewczynki czekała atrakcja – piosenka, kwiatek, życzenia i słodycze. Chłopcy wraz z wychowawcami odśpiewali  kobietom piosenkę, którą każdy pamięta z przedszkola ”Dzień Kobiet”, a następnie wręczyli im kwiatki z życzeniami szczęścia oraz obdarowali słodkościami. Dla dziewcząt była to duża,  a przede wszystkim miła niespodzianka.

Tekst i zdjęcia : Beata Kocela - wychowawca OSiW w Mysłakowicach

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP Wrocław 2007