logo

     

 

Dolnośląska WK
ul. Wybrzeże J. Słowackiego 9
(wejście od ul.Mazowieckiej)
50-413 Wrocław
tel.:71 344-65-70, fax.:71 342-49-01

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej

 

 

DOPIĄĆ SWEGO, CZYLI JAK WYZNACZAĆ I REALIZOWAĆ SWOJE CELE

13.03.201808:08

Monika

Pod takim hasłem 09 marca 2018 roku odbyły się zajęcia, realizowane w VII  klasie przysposabiającej do zawodu 1-30 HP. Spotkanie  poprowadziła doradca zawodowy MCIZ OHP Pani Urszula Oleksy. Młodzież obejrzała film nawiązujący do tematu. Warsztaty były kontynuacją cyklu, realizowanego w ramach programu doradztwa zawodowego, który obejmuje naszą młodzież. Podczas spotkania młodzież dowiedziała się dlaczego niektórym udaje się osiągnąć zaplanowane cele a innym nie.

2

Młodzież podczas zajęć

Każdy z nas od najmłodszych lat marzy o dokonaniu wielu rzeczy: zastaniu sławnym muzykiem, zdobyciu mistrzostwa świata w ulubionej dyscyplinie sportu, podróży dookoła świata, czy też posiadaniu bogactwa. Z czasem marzenia przeradzają się w życiowe cele. Dlaczego niektórym udaje się je osiągnąć w mniejszym lub większym stopniu a innym wcale? Dlaczego jedni ludzie potrafią nauczyć się do egzaminu na ocenę celującą, w pracy osiągać same sukcesy i jeszcze posprzątać mieszkanie oraz pójść do kina, drudzy natomiast pomimo zdolności, które umożliwiłyby im napisanie bestsellera, czy stworzenia świetnie funkcjonującego przedsiębiorstwa, ledwo wiążą koniec z końcem?
Film oraz jego omówienie przez doradcę zawodowego pokazał, jak krok po kroku, dążyć do realizacji celu, który chcemy osiągnąć.

Tekst i zdjęcia: Kamila Wybraniec – st. wych. 1-30 HP Wałbrzych

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP Wrocław 2007