logo

     

 

Dolnośląska WK
ul. Wybrzeże J. Słowackiego 9
(wejście od ul.Mazowieckiej)
50-413 Wrocław
tel.:71 344-65-70, fax.:71 342-49-01

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej

 

 

WARSZTATY PRZYGOTOWUJĄCE DO USAMODZIELNIENIA SIĘ W LUBANIU

15.05.201809:59

Agata

logo OSDZ

W dniach od 7 do 11 maja 2018r. w Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Lubaniu odbyły się warsztaty przygotowujące do usamodzielnienia się uczestników projektu „Od szkolenia do zatrudnienia- YEI”. Prowadzący Pan Robert Wolski przekazywał niezbędne informacje dotyczące racjonalnego zarządzania budżetem domowym, przybliżył uczestnikom projektu obszary działalności poszczególnych instytucji oraz różne rodzaje spraw w nich załatwianych.

MCK Luban (2) MCK Luban fot 1
Beneficjenci projektu „Od szkolenia do zatrudnienia- YEI” podczas warsztatów przygotowujących do usamodzielnienia się w MCK OHP w Lubaniu

Zaprezentował podstawy prawa pracy dotyczące podatku dochodowego i ubezpieczeń społecznych, a także niezbędne informacje dotyczące założenia samodzielnej działalności gospodarczej. Beneficjenci z zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach i chętnie zadawali pytania na nurtujące ich kwestie dotyczące problematyki spotkań. Tematy, które wywołały najwięcej emocji i pytań dotyczyły podstawowej wiedzy i narzędzi do poprawy własnej sytuacji finansowej, sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach finansowych oraz poznania metod redukcji zbędnych wydatków. Na wszystkie pytania młodzież uzyskała wyczerpujące i satysfakcjonujące ich odpowiedzi od prowadzącego warsztaty.  

Tekst i zdjęcia: Aneta Palka – opiekun grupy  MCK Lubań

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP Wrocław 2007