logo

     

 

Dolnośląska WK
ul. Wybrzeże J. Słowackiego 9
(wejście od ul.Mazowieckiej)
50-413 Wrocław
tel.:71 344-65-70, fax.:71 342-49-01

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej

 

 

KURS BARISTÓW W POLKOWICACH ROZPOCZĘTY

15.05.201811:17

Agata

Dnia 14.05.2018 r. w szkole Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach w sali nr 10 rozpoczął się kurs baristyczny dla uczestników projektu pt. „PRAKTYCZNIE TO UMIEM – PRZYGOTOWANIE ZAWODOWE UCZNIÓW DO POTRZEB RYNKU PRACY” realizowany przez Zespół Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy.
Nasza piątka uczestników z Hufca Pracy kształcących się w zawodzie kucharz także bierze udział w kursie. Koordynatorem  projektu jest pani Honorata Poźniak. Kurs obejmuje uczniów Technikum Hotelarskiego, ale zakwalifikowano również tych uczniów szkoły zawodowej, którzy kształcą się w zawodzie kucharz. W bieżącym roku szkolnym kwalifikowano uczestników III rocznika oraz niektórych uczestników II rocznika.

polko
Migawki z kursu baristycznego. „I ja tam byłam i kawę piłam…”

W następnym roku edycja będzie powtórzona i znów nasi najlepsi uczestnicy będą mogli zdobyć dodatkowe kwalifikacje już w trakcie nauki podstawowego zawodu.
Wykładowcą na kursie baristy jest Pan Waldemar Mucha – trener zawodu barman-barista; miłośnik barmaństwa klasycznego.
W pierwszym dniu zajęć prowadzący wprowadził uczestników kursu w tajniki historii pochodzenia kawy, która sięga I wieku przed naszą erą. W Polsce „zadomowiła się” w XVII wieku, a jej gorącym zwolennikiem był król Jan Sobieski.
Młodzież z zaciekawieniem słuchała wykładu popartego prezentacją multimedialną.
Trudno sobie wyobrazić, by w powietrzu nie unosił się zapach kawy, którą dla zgromadzonych przygotował sam Mistrz – Waldemar Mucha.

Opracowanie i zdjęcie: Julita Witkowska-wychowawca

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP Wrocław 2007