logo

     

 

Dolnośląska WK
ul. Wybrzeże J. Słowackiego 9
(wejście od ul.Mazowieckiej)
50-413 Wrocław
tel.:71 344-65-70, fax.:71 342-49-01

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej

 

 

KURS ZAWODOWY PRAWO JAZDY KAT. C W LEGNICY

15.05.201812:25

Agata

logo OSDZ

W Ośrodku Szkolenia Zawodowego w Legnicy w dniu 11.05.2018r. rozpoczął się pierwszy z trzech kursów zawodowych dla uczestników w ramach projektu „Od szkolenia do zatrudnienia- YEI”.
Firma Domino s.c. z Legnicy przygotowała obszerny harmonogram zajęć dla uczestnika Andrzeja Krześlińskiego. Kurs prawa jazdy kat. C jest w ramach kwalifikacji wstępnej przyspieszonej, liczy 191 godzin, z czego 151 godzin stanowią zajęcia teoretyczne  i 40 godzin zajęcia praktyczne.

Mimo napiętego harmonogramu Andrzej jest bardzo zadowolony z możliwości jakie daje mu udział w projekcie „Od szkolenia do zatrudnienia-YEI”. Podczas zajęć teoretycznych uczestnik zgłębia wiedzę na temat budowy, obsługi i eksploatacji samochodu ciężarowego, zasad  poruszania się po drogach samochodami ciężarowymi, jakie występują kategorie przewozu ładunków, a także wymiary pojazdów oraz czas pracy kierowcy.
Natomiast podczas zajęć praktycznych uczestnik będzie miał za zadanie nauczyć się w jaki sposób przygotować samochód ciężarowy do jazdy, jakie są mocowania i zabezpieczenia ładunków, ruszanie oraz obsługa biegów i hamulców, a także ćwiczenie umiejętności  manewrowania pojazdem.
Końcowym etapem zajęć praktycznych będzie jazda w terenie oraz przygotowanie do egzaminu.
Termin zakończenia kursu szacuje się na 20.06.2018r.

Tekst:  Agata Kołba – specj. ds. rozwoju zawodowego OSZ w Legnicy

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP Wrocław 2007