logo

     

 

Dolnośląska WK
ul. Wybrzeże J. Słowackiego 9
(wejście od ul.Mazowieckiej)
50-413 Wrocław
tel.:71 344-65-70, fax.:71 342-49-01

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej

 

 

TARGI PRACY W ŚWIEBODZICACH

16.05.201808:56

Agata

W dniu 15 maja 2018 roku w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach odbyły się Targi Pracy. Tegoroczne przedsięwzięcie zgromadziło w sali MDK dużą grupę osób bezrobotnych i poszukujących pracy. W tegorocznej edycji uczestniczyło prawie 30 firm z terenu miasta, jak również instytucje służące fachowym doradztwem w sprawach zatrudnienia. Najwięcej ofert pracy dotyczyło obsady stanowisk produkcyjnych. Ponadto pracodawcy przygotowali oferty dla operatorów wózków widłowych, spawaczy, sprzątaczek, magazynierów, sprzedawców, kierowców.

sw1 sw2
Zdjęcie 1 Uroczyste otwarcie Targów Pracy
Zdjęcie 2 Stanowisko Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Świebodzicach

Idea organizacji Targów Pracy to przede wszystkim zgromadzenie wielu pracodawców w jednym miejscu, co ma za zadanie ułatwienie orientacji na rynku pracy i znalezienie konkretnej oferty.
Jak zawsze sporym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Młodzieżowego Centrum Kariery OHP. Świebodziczanie chętnie pytali jakie usługi oferowane są przez jednostkę. Anna Stochaj doradca zawodowy przygotowała oferty pracy sezonowej dla młodzieży, zachęcała także do odwiedzenia platformy ECAM skierowanej do młodzieży szukającej zatrudnienia.  Informowała o możliwościach uzyskiwania kwalifikacji w zakresie ginących zawodów na kursach organizowanych przez Ochotnicze Hufce Pracy w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania w Roskoszy.
Uczestnicy Targów zapraszani byli do odwiedzenia MCK w celu uzyskania wskazówek na temat sporządzania dokumentów aplikacyjnych i przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej.

Tekst i zdjęcia: Anna Stochaj doradca zawodowy

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP Wrocław 2007