logo

     

 

Dolnośląska WK
ul. Wybrzeże J. Słowackiego 9
(wejście od ul.Mazowieckiej)
50-413 Wrocław
tel.:71 344-65-70, fax.:71 342-49-01

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej

 

 

„ 40 LAT MINĘŁO, JAK JEDEN DZIEŃ…”

16.05.201814:40

Agata

Tak brzmią słowa piosenki z repertuaru Andrzeja Rosiewicza i takie słowa padały w trakcie jubileuszu 40-lecia powołania Powiatowej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Typu Socjalizacyjnego w Wołowie w sobotnie popołudnie w dniu 13 maja.
Na tę uroczystość została zaproszona również Komendant Hufca Pracy w Wołowie Pani Aldona Augustyńska-Mikołajczyk. Goście zaproszeni złożyli życzenia wychowankom i kadrze placówki obdarowując kwiatami i prezentami dla podopiecznych. Wspaniały tort, na którym widniały jubileuszowe świece, zgaszone przez  najmłodszą wychowankę i odśpiewane tradycyjne sto lat wzruszyło niejedną osobę biorącą udział w tak wspaniałej uroczystości.

urodziny DD
Uczestnicy urodzinowego spotkania w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej Typu Socjalizacyjnego w Wołowie

Był to cudowny czas, podczas którego były wspomnienia kadry i byłych wychowanków, oglądanie zdjęć i kroniki i opowiadanie o przyszłych planach każdego uczestnika spotkania. Nie zabrakło oczywiście pysznego poczęstunku i przeróżnych smacznych wypieków, przygotowanych przez kadrę Placówki.
Hufiec Pracy od niemal dwudziestu pięciu lat współpracuje z placówką (dawniej nazewnictwo brzmiało Dom Dziecka) i w chwili obecnej w grupie uczestników są wychowankowie placówki. Przemiłe spotkanie, z okazji  urodzin PO-W  TS w Wołowie potrwało do wieczornych godzin. Biorący udział w spotkaniu podkreślili, że bardzo ważne są takie uroczystości dla każdego człowieka.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP Wrocław 2007