logo

     

 

Dolnośląska WK
ul. Wybrzeże J. Słowackiego 9
(wejście od ul.Mazowieckiej)
50-413 Wrocław
tel.:71 344-65-70, fax.:71 342-49-01

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej

 

 

REJONOWE WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY UCZESTNIKÓW OHP

09.10.201813:13

Agata

Dnia 08.10.2018 Przedstawiciele Rady Hufca i Klubu Aktywnych z Polkowic wraz z wychowawcą, już  z samego rana wyruszyli na Rejonowe Spotkanie Młodzieżowej Rady Uczestników OHP do Góry. Już w drodze można było zauważyć wspaniałą atmosferę między uczestnikami czterech hufców pracy: Legnicy, Jawora, Przemkowa i Polkowic, ponieważ wszyscy jechaliśmy jednym busem, tak więc integracja odbywała się już w drodze na spotkanie.
Na miejscu zostaliśmy serdecznie powitani przez Panią komendant z Góry.

po1 po2 po3
1.Uczestnicy z wychowawcą przed wyjazdem.
2.Uczestnicy podczas zabaw integracyjnych.
3.Młodzież na strzelnicy

Spotkanie rozpoczęli Panowie Policjanci, którzy w bardzo ciekawy i  interesujący sposób opowiadali młodzieży o samorządności. W dalszej części spotkania młodzież wraz z wychowawcami udała się  na Strzelnicę Myśliwską w Górze, gdzie odbywały się gry i zabawy integracyjne i poznawcze dla uczestników. Młodzieży najbardziej podobało się  strzelanie z karabinka sportowego z pozycji leżącej  na odległość 100 metrów. Nasz Paolo udowodnił, że ma „Sokole Oko”, wystrzelił 70 pkt. Po części sportowej odbyła się kampania wyborcza, młodzież oddała swój głos na jednego przedstawiciela.
Na zakończenie spotkania wyruszyliśmy na zwiedzanie Muzeum Ziemi Górowskiej. Tu młodzież mogła podziwiać sprzęty swoich przodków przywiezione przez pradziadów na Ziemie Zachodnie. Rozpoznano protoplastę kombajnu – cepa, maselnicę z drewnianych deszczułek i szatkownicę do kapusty.  W tym czasie obliczono głosy i ogłoszono wyniki. Otrzymaliśmy  podziękowania dla młodzieży za przybycie. Zwycięzcą został Marcel z Legnicy, a zastępcą Adrianna z Jawora .
Zwycięzcom serdecznie  gratulujemy!   

Opracowanie i zdjęcia: Julita Witkowska –wychowawca 1-23 HP Polkowice

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP Wrocław 2007