logo

     

 

Dolnośląska WK
ul. Wybrzeże J. Słowackiego 9
(wejście od ul.Mazowieckiej)
50-413 Wrocław
tel.:71 344-65-70, fax.:71 342-49-01

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej

 

 

PRZY KOMINKU

09.10.201814:20

Agata

5 października bieżącego roku uczestnicy naszego Hufca Pracy w Dzierżoniowie wzięli udział w zajęciach poświęconych czytaniu poezji patriotycznej. Młodzież bardzo zaangażowała się w zagadnienie poświęcone wierszom patriotycznym co jest niezwykle istotne z racji obchodów 100–lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Z perspektywy różnych doświadczeń historycznych jest to bardzo ważny rok, który daje nam Polakom poczucie jedności oraz solidarności narodowej i powinniśmy to kultywować w swoich rodzinach na przestrzeni kolejnych lat.

dz1 dz2 dz3 
Zdjęcie 1 –  Uczestnicy wraz z wychowawcami podczas wspólnego zdjęcia
Zdjęcie 2, 3 – Uczestnicy 1 – 7 HP w Dzierżoniowie podczas czytania wierszy patriotycznych

Podczas trwania zajęć młodzieży towarzyszyły uczucia pełne wzruszeń i zrozumienia dla tych wszystkich, którzy ukochali Polskę i jej poświęcili życie oraz twórczość. Świetnie przygotowana kompozycja patriotyczna dodała wzniosłości chwilom zadumy i wzmocniła narodowego ducha.
Dziękujemy uczestnikom za czynny udział w tym ważnym przedsięwzięciu, a dyrekcji i wychowawcy grupy za owocną współpracę. Mamy nadzieję, że poezja patriotyczna popłynie do kolejnych spragnionych serc i wzmocni relacje międzyludzkie.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Kolber – wychowawca 1 – 7 Hufca Pracy w Dzierżoniowie

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP Wrocław 2007