logo

     

 

Dolnośląska WK
ul. Wybrzeże J. Słowackiego 9
(wejście od ul.Mazowieckiej)
50-413 Wrocław
tel.:71 344-65-70, fax.:71 342-49-01

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej

 

 

UDZIAŁ KADRY HUFCA PRACY W ŚWIATOWYM DNIU ZDROWIA PSYCHICZNEGO W BOLESŁAWCU

11.10.201811:01

Agata

Po raz kolejny w naszym mieście odbyły się bolesławieckie Obchody Światowego Dnia Psychicznego, zorganizowane przez II Dom Samopomocy w Bolesławcu, przy patronacie Prezydenta miasta Bolesławiec.
W ramach obchodów odbyła się Konferencja pod tytułem „Zdrowie psychiczne młodych ludzi w zmieniającej się rzeczywistości”.  Konferencja złożona była z kilu bloków tematycznych prowadzonych przez znakomitych specjalistów, psychoterapeutów, terapeutów, specjalistów psychiatrii z Polski i Bolesławca. Oprócz wykładów o tematyce zdrowia psychicznego, odbyła się rozmowa z panią – ekspertem przez doświadczenie, która od szkoły podstawowej choruje na schizofrenię, a obecnie bardzo dobrze funkcjonuje wśród społeczeństwa, podróżuje oddając świadectwo swojego życia w chorobie i braku napadów choroby od 20 lat.  

b Kadra Hufca pracy w Boleslawcu bioraca udzial w Konferncji b Otwarcie Kofcerncji przez organziatorow
1.Kadra Hufca Pracy z Bolesławca podczas Konferencji
2.Otwarcie Konferencji przez organizatorów

Atrakcją dla uczestników był występ pacjentów i pracowników Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu, tworzących grupę teatralną  „Szept” w sztuce „Nieobecny”.
Na zakończenie Konferencji odbyła się dyskusja panelowa w której udział brali wszyscy specjaliści oddający wykłady.
Dzięki tak wspaniałym wystąpieniom ludzi zajmujących się psychiatrią, dowiedzieliśmy się jak dbać o swoje zdrowie psychiczne, że można o nie dbać, tak jak o zdrowie fizyczne. Ponadto uzyskaliśmy większą wiedzę na temat chorób psychicznych. Uzmysłowiliśmy sobie, w jaki sposób funkcjonują ludzie chorzy, a przede wszystkim jak ciężko jest ich rodzinom. Ludzie Ci potrzebują dużo wsparcia, co próbują zapewnić eksperci, psychoterapeuci, opiekunowie osób psychicznie chorych.

Tekst:
Małgorzata Wąsik
st. wychowawca HP w Bolesławcu

Zdjęcia:
Grażyna Mysiak
Doradca zawodowy MCK OHP

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP Wrocław 2007