logo

     

 

Dolnośląska WK
ul. Wybrzeże J. Słowackiego 9
(wejście od ul.Mazowieckiej)
50-413 Wrocław
tel.:71 344-65-70, fax.:71 342-49-01

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej

 

 

OWOCOWO I POETYCKO

11.10.201811:23

Agata

9 października bieżącego roku uczestnicy naszego Hufca Pracy w Dzierżoniowie uczestniczyli w zajęciach poświęconych poezji polskiej. Młodzież poprzez czytanie wierszy naszych wielkich twórców, jak m.in. Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego starała się odkryć na nowo magię słowa pisanego. Poprzez przygotowany poczęstunek w postaci dorodnych kiści winogrona oraz wybornego soku z czarnych porzeczek, wychowawcy starali się odkryć przed uczestnikami atmosferę panującą w dawnej kulturze greckiej i rzymskiej.

dzi1 dzie3 
Zdjęcie 1 – Uczestnicy naszego Hufca Pracy wraz z wychowawcą biorą czynny udział w zajęciach poświęconych poezji i sztuce
Zdjęcie 2 – Uczestnicy naszego Hufca Pracy smakują owoce i czytają wiersze

Mieszkańcy starożytności uwielbiali spędzać czas na dyskusjach o poezji i sztuce, który był dodatkowo wzbogacony dobrym, biesiadnym jedzeniem, jak również różnymi odmianami owoców. Młodzież nie tylko mogła korzystać z poczęstunku ale również wzbogacała siebie wewnętrznie jedząc i dyskutując o sztuce. Było owocowo i poetycko, tak więc cel został w pełni osiągnięty. Wszystkim towarzyszył uśmiech i dobry humor. Dziękujemy dyrekcji szkoły oraz wychowawcy za umożliwienie przeprowadzenia zajęć wychowawczych.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Kolber – wychowawca 1 – 7 Hufca Pracy w Dzierżoniowie

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP Wrocław 2007