logo

     

 

Dolnośląska WK
ul. Wybrzeże J. Słowackiego 9
(wejście od ul.Mazowieckiej)
50-413 Wrocław
tel.:71 344-65-70, fax.:71 342-49-01

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej

 

 

SPOTKANIE UCZESTNIKÓW HUFCÓW WROCŁAWSKICH Z „MAŁYM KSIĘCIEM”

04.12.201813:04

Agata

HP 1-47 we Wrocławiu od wielu lat współpracuje z Teatrem Arka realizując wspólne przedsięwzięcia m.in. projekt „Teatr, życiem pisany”, spotkania z aktorami, wywiad z reżyser Renata Jasińską, udział uczestników w zajęciach teatralnych. W dniu 4 XII 2018r. uczestnicy hufców wrocławskich obejrzeli spektakl teatralny  pt. „Mały Książę” w wykonaniu zespołu integracyjnego Teatru Arka.  Spektakl został wyreżyserowany przez  Renatę Jasińską. W tytułową postać Małego Księcia wcielił się aktor francuski Aleksander Marquezy, a  na scenie towarzyszył  mu zespół integracyjny – niepełnosprawnych i pełnosprawnych zawodowych aktorów.  

wr1 wr2
Młodzież z Hufca wrocławskiego w Teatrze Arka

Teatralna realizacja  opowieści  to bardzo atrakcyjne  i oryginalne  przedstawienie, które   poprzez piękne,  zaprojektowane przez Andrzeja Gemborysa  lalki, znakomitą reżyserię świateł, działanie kolorem i formą oraz  muzyką,  przeniósł nas widzów w świat nieco magiczny, a jego  bohater  tytułowy „Mały Książę” zabrał nas  w wędrówkę  po planetach, które są zamieszkiwane  przez samotnych ludzi, z ich zaletami i przywarami, a  nie mogąc z nimi nawiązać kontaktu,  kontaktuje się z innymi.
Cytują za Maciejem Rajfurem …. „Teatr Arka chce pokazać wartości, którym hołduje, a o których nasza cywilizacja  coraz bardziej zapomina. Miłość, odpowiedzialność za drugiego człowiek, wrażliwość na jego los i głęboką duchowość.”

Tekst : Małgorzata Podgórska – Komendant HP 1-47 Wrocław
Zdjęcia: Katarzyna Dudzic – St. Wychowawca HP 1-47 Wrocław

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP Wrocław 2007