logo

     

 

Dolnośląska WK
ul. Wybrzeże J. Słowackiego 9
(wejście od ul.Mazowieckiej)
50-413 Wrocław
tel.:71 344-65-70, fax.:71 342-49-01

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej

 

 

DZIEŃ Z PRAWEM W BOLESŁAWIECKIM HUFCU

05.12.201812:57

Agata

W bolesławieckim Hufcu Pracy tematyka profilaktyki uzależnień jest realizowana przez cały rok kalendarzowy. Dzięki autorskiemu programowi profilaktyki uzależnień pn. „Wybieram życie, Nie biorę!” i dofinansowaniu z Urzędu Miasta Bolesławiec, młodzież ma możliwość uczestniczyć w rożnych przedsięwzięciach związanych z profilaktyką. Grudzień to miesiąc ostatnich zajęć przed podsumowaniem zrealizowanych przedsięwzięć i nowym programem na nowy rok kalendarzowy.
W dniu 04.12.2018r. W Prywatnej Szkole Podstawowej z Oddziałami Przysposabiającymi do Pracy dobyły się kolejne zajęcia dla młodzieży  w ramach autorskiego programu.

zajecia z adwokatem Pawlem Wilasem
Zajęcia młodzieży z adwokoatem

Tym razem uczestnicy mieli okazję spotkać z panem adwokatem Pawłem Wilasem, który prowadzi w Bolesławcu własną Kancelarię Prawną. Pan Paweł rozmawiał z młodzieżą o konsekwencjach prawnych czynów karalnych przede wszystkim związanych z Ustawą o Narkomanii. Pan adwokat wspominał również o konsekwencjach prawnych drobnych kradzieży. Młodzież z zainteresowaniem wsłuchała się w słowa pana adwokata. Przede wszystkim uczestnicy uzmysłowili sobie, że konsekwencje czynów karalnych mogą dosięgnąć również ich podczas codziennego życia, a odczuwać je będą w przyszłości. Kiedy będą w przyszłości szukać wymarzonej pracy, zakładać rodziny, może się okazać, że wyroki z przeszłości mocno pokrzyżują plany czy marzenia.
Rozmowa z doświadczoną osobą, która na co dzień zajmuje się problemami prawnymi ludzi spowodowała, że gdzieś głęboko w myślach uczestniczy zaczęli zastanawiać się nad swoimi czynami. Nauczyciele, którzy również uczestniczyli w spotkaniu zgodnie potwierdzili, że takie zajęcia były bardzo potrzebne młodym ludziom.

Zdjęcia i tekst
Małgorzata Wąsik
st. wychowawca HP w Bolesławcu

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP Wrocław 2007