logo

     

 

Dolnośląska WK
ul. Wybrzeże J. Słowackiego 9
(wejście od ul.Mazowieckiej)
50-413 Wrocław
tel.:71 344-65-70, fax.:71 342-49-01

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej

 

 

AKCJA CHARYTATYWNA W OSIW OHP W ZĄBKOWICACH ŚLĄSKICH– ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI DLA OSÓB POTRZEBUJĄCYCH

05.12.201813:06

Agata

„Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest. Nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”
Jan Paweł II

Miesiąc grudzień to szczególny czas w życiu każdego człowieka. Już od pierwszych dni przygotowujemy się do Wigilii Bożego Narodzenia, robimy zakupy, szykujemy prezenty. Nie każdy jednak ma możliwość usiąść z rodziną przy bogato zastawionym stole, pełnym wigilijnych potraw    i w podniosłej, rodzinnej atmosferze. Są ludzie, którym życie napisało inny scenariusz.

z Uczestnicy z zapalem tworza plakat informacyjny o akcji charytatywnej z plakat gotowy
1. Uczestnicy z zapałem tworzą  plakat informacyjny o akcji charytatywnej.
2.Plakat gotowy. Włączamy się do akcji!

Ciężka choroba, depresja, brak perspektyw, doprowadziło do tego, że nie mają oni środków finansowych na spędzenie Świąt Bożego Narodzenia w sposób upragniony, który dla wielu z nas jest taki oczywisty. Dlatego też w całej Polsce tuż przed Świętami ruszają akcje zbiórki żywności dla osób ubogich, bezdomnych, potrzebujących wsparcia i pomocy. Uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Ząbkowicach Śląskich postanowili przyczynić się do tego, by dla takich osób, rodzin, Święta Bożego Narodzenia były w tym roku udane i wyjątkowe. Młodzieżowa Rada Uczestników ogłosiła w Ośrodku akcję o nazwie „Szlachetna paczka – podaruj żywność potrzebującym na świąteczny stół”. Akcja została przyjęta przez wszystkich z dużą radością  i młodzież od razu zaczęła dzielić się swoimi pomysłami na świąteczną paczkę. Postanowiliśmy, że każdy dołoży do niej tyle ile może – suchy prowiant, przede wszystkim ryż, mąkę, kaszę, makaron, cukier ale także słodycze i upominki dla najmłodszych. Zależy nam bardzo, by w szczególności rodziny z dziećmi ucieszyły się z naszego prezentu. Aby cała społeczność internacka mogła zaangażować się w akcję, uczestnicy na zajęciach warsztatowych z wychowawcą wykonali plakat, który oprócz zachęcenia do włączenia się do zbiórki żywności, informuje o tym, jakie produkty będą najbardziej właściwe do przekazania potrzebującym. Chodzi przede wszystkim o to, by miały one długą datę przydatności do spożycia.

W porozumieniu z księdzem Danielem Mosórem z Parafii Św. Anny w Ząbkowicach Śląskich, który jest także katechetą naszych uczestników, świąteczna paczka zostanie przekazana za pośrednictwem parafii osobom potrzebującym. Akcje charytatywne są bardzo ważne dla naszych uczestników. Powodują, że uczą się oni empatii, cierpliwości, wyrozumiałości. Uważamy, że nawet najdrobniejsza pomoc osobom potrzebującym jest ważna i daje radość obu stronom. Pomaganie innym to nasza pasja!

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Przybysz – wychowawca OSiW w Ząbkowicach Śląskich

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP Wrocław 2007