logo

     

 

Dolnośląska WK
ul. Wybrzeże J. Słowackiego 9
(wejście od ul.Mazowieckiej)
50-413 Wrocław
tel.:71 344-65-70, fax.:71 342-49-01

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej

 

 

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ W ZESPOLE SZKÓŁ W POLKOWICACH

06.12.201813:46

Agata

Wszyscy niecierpliwie oczekujemy zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W szkolnych klasach i na korytarzach pojawiły się choinki oraz dekoracje świąteczne. Wszyscy powoli zaczynają czuć klimat świąteczny…
Dzisiaj - 6 grudnia od godziny 8.00 w Zespole Szkół w Polkowicach odbywał się tradycyjny Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej.
Turnieje w piłkę siatkową w naszej szkole to już tradycja. I tym razem nie było inaczej, w związku ze zbliżającymi się dużymi krokami Świętami Bożego Narodzenia turniej był wyjątkowy i nosił nazwę "Mikołajkowy".
W sportowych zmaganiach udział wzięły drużyny ze Szkoły Branżowej I stopnia, LO oraz Technikum. Celem turnieju, który od kilku lat cieszy się dużą popularnością, jest popularyzacja piłki siatkowej oraz rozwijanie umiejętności i sprawności fizycznej młodzieży.

pol1 pol2 pol3
1. Uczestnicy podczas meczu.
2. Wręczenie młodzieży medali.
3. Zdjęcie grupowe z Mikołajem

Turniej został rozegrany na dobrym, wyrównanym poziomie, a poszczególne spotkania niejednokrotnie kończyły się niewielką przewagą punktową. Sędzią głównym był mgr Paweł Żmijewski– nauczyciel i wychowawca I kl. Szkoły Branżowej I stopnia w  ZS im. NZE w Polkowicach. Młodzież doskonaliła umiejętności w grze, zdobywając umiejętność pracy zespołowej – sukces drużyny zależy od pracy całego zespołu.
Niestety, pomimo treningów konkurencja okazała się mocniejsza i nasi uczestnicy nie znaleźli się na podium w klasyfikacji ogólnej. Natomiast w klasyfikacji „szkoła zawodowa” nasze dwie drużyny uplasowały się na I i II miejscu.  My, wychowawcy nagrodziliśmy ich trud, każdy uczestnik otrzymał od nas medal, a najlepszy siatkarz i siatkarka otrzymali dodatkowo indywidualny puchar.
Po zawodach młodzież wraz z wychowawcami udała się do siedziby hufca na słodki i owocowy upominek i wspólne zdjęcie z naszym hufcowym Mikołajem-absolwentem Krystianem.
Organizatorom gratulujemy i dziękujemy za  wspaniałą atmosferę podczas zawodów.
GLORIA VICTIS! Gloria Victoribus!
Chwała zwyciężonym! Chwała zwyciezcom!

Opracowanie -Eliza Dula wychowawca 1-23 HP Polkowice
Zdjęcia- Julita Witkowska wychowawca 1-23 HP Polkowice

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP Wrocław 2007