logo

     

Dolnośląska WK
ul. Wybrzeże J. Słowackiego 9
(wejście od ul.Mazowieckiej)
50-413 Wrocław
tel.:71 344-65-70, fax.:71 342-49-01

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej

 

 

Archiwum aktualności

GIEŁDA PRACY W PPP OHP LUBIN

22.08.2017

10:43

Agata

W dniu 21.08.2017r. w Punkcie Pośrednictwa Pracy w Lubinie odbyła się giełda pracy na stanowisko pracownik produkcyjny. Firma Lear Corporation w Nowej Wsi Legnickiej bardzo często poszukuje nowych osób do pracy. Rekrutacja odbywa się w dwóch agencjach pracy. Dzisiejszą giełdę pracy prowadziła Pani Izabela Nowakowska z Agencji Pracy Work & People. Przedstawicielka firmy przedstawiła zainteresowanym nowe miejsce pracy. Pracodawca nie ma wysokich oczekiwań - bardziej liczą się chęci do pracy. Oferta pracy jest więc przeznaczona dla wszystkich tych, którzy sumiennie wykonują zadania na stanowisku pracy i przestrzegają ustalonych standardów obowiązujących w zakładzie. Nie ma również  wymogów co do doświadczenia zawodowego czy wykształcenia. Oferta pracy skierowana jest zarówno do mężczyzn jak i do kobiet.

1 2 3

Uczestnicy giełdy pracy w trakcie spotkania z przedstawicielką firmy

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

AKCJA „CZYSTY LAS”

21.08.2017

11:04

Agata

Hufiec Pracy 1-6 i CEiPM OHP z Jeleniej Góry są organizatorem akcji wolontariackej w ramach Lato z OHP: Czysty las.
W piątek 18 sierpnia na terenie Nadleśnictwa Jelenia Góra odbyło się sprzątanie lasu w którym między innymi uczestniczyła młodzież z jeleniogórskiego hufca. Inicjatorem tej akcji było CEiPM Jelenia Góra. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy udało się oczyścić ze śmieci część lasu.
Liczymy, że w przyszłości będzie jeszcze więcej takich akcji, przez co estetyka naszego otocznia na pewno ulegnie poprawie. Czyste środowisko to najlepsze uzdrowisko, a zaśmiecone lasy wystawiają świadectwo nam wszystkim. Najbardziej ucieszy nas jednak sytuacja, gdy w lesie śmieci nie będzie przybywać i nie będzie potrzeby ich zbierać.

Sprzatanie lasu

Młodzież podczas akcji "Czysty las"

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

MŁODZI LUDZIE PRACUJĄ W RAMACH LATA Z OHP

17.08.2017

11:44

Agata

Wielu młodych ludzi podjęło wakacyjne prace. Jedni zbierają owoce, drudzy pomagają w ogrodach i na budowach, część zatrudniła się w zakładach produkcyjnych a jeszcze inni rozdają ulotki. Jednak młodzież, która nie ukończyła 18 lat ma ograniczone możliwości zatrudnienia. Właśnie naprzeciw takim osobom co roku wychodzi Młodzieżowe Centrum Kariery OHP z Dzierżoniowa. Już od kilku lat razem z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Urzędem Miasta organizuje wakacyjne hufce pracy.
Pracę młodzież zaczyna codziennie o godz. 8.00, a kończy około 13.00, chyba, że wywiąże się wcześniej z powierzonych im zadań. Nad bezpieczeństwem młodzieży czuwa wychowawca zatrudniony przez Ochotnicze Hufce Pracy. W każdy piątek o godz. 8 rano Komendant Hufca organizuje naradę Rady Hufca, na którym omawia bieżące sprawy i uwagi zarówno te od pracodawcy jak i zatrudnionej młodzieży.
Uczestnicy wakacyjnego hufca pomagają na kuchni, sprzątają hotel, koszą trawę i pielęgnują tereny zielone na terenie OSiR- u.
Po skończonej pracy młodzież może skorzystać bezpłatnie z basenu otwartego, siłowni, kortów oraz mini golfa. Opiekunowie z ramienia pracodawcy są bardzo zadowoleni z pracy uczestników Hufca a młodzież cieszy się, że wybrała taki sposób spędzania wakacji.
Już dużymi krokami zbliża się zakończenie wakacyjnego zatrudnienia. 30 sierpnia czeka nas pożegnalne ognisko i co najważniejsze dzień wypłaty, wszyscy już planują na co wydadzą zarobione przez siebie pieniądze.

w Narada Rady Wakacyjnego Hufca Pracy w Praca na terenach zielonych w uczestnicy hufca pracujacy na stadionie miejskim w Dzierzoniowie

1. Narada Rady Wakacyjnego Hufca Pracy
2. Praca na terenach zielonych
3. Aktywny wypoczynek po pracy
            
Tekst i zdjęcia:
Joanna Kosowska - doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery w Dzierżoniowie

12345...3510

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP Wrocław 2007