logo

     

Dolnośląska WK
ul. Wybrzeże J. Słowackiego 9
(wejście od ul.Mazowieckiej)
50-413 Wrocław
tel.:71 344-65-70, fax.:71 342-49-01

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej

 

 

Archiwum aktualności

UCZESTNICY PROJEKTU ,,OD SZKOLENIA DO ZATRUDNIENIA – YEI” W JAWORZE UKOŃCZYLI PODSTAWOWY KURS KOMPUTEROWY

20.04.2018

15:15

Filip

logo OSDZ

W dniu 20.04.2018 zakończył się podstawowy kurs komputerowy, w którym brali udział beneficjenci z Młodzieżowego Centrum Kariery w Jaworze. Szkolenie trwało 30 godzin   i uczestniczyło w nim 10 osób. Celem szkolenia było zdobycie przez uczestników podstawowej wiedzy i umiejętności z zakresu posługiwania się systemem Windows, sprawnego poruszania się w Internecie oraz korzystania z takich programów jak Word, Excel czy Power PointW ramach szkolenia uczestnicy otrzymali materiały szkoleniowe oraz catering. Po pozytywnym zaliczeniu testu na koniec kursu, każdy beneficjent otrzymał stosowne zaświadczenie.Wszystkie zajęcia przeprowadzone zostały na bardzo dobrym poziomie. Zarówno treści zajęć jak i metody, na pewno pozwolą w pełni na realizację celów szkoleniowych. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych.

IMG_0624 IMG_0632 IMG_0636
Młodzież podczas zajęć
Zdjęcia: Monika Duda- Jakubowicz, doradca zawodowy w MCK w Jaworze

,,ZAWODOWY KROK W PRZYSZŁOŚĆ”

20.04.2018

15:07

Filip

Po raz kolejny 20.04.2018 r. Gmina Złotoryja zorganizowała Targi Pracy w którym uczestniczyło Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Legnicy.Przedsięwzięcie to zostało zorganizowane z myślą o osobach bezrobotnych i poszukujących zatrudnienia mieszkańców Złotoryi i okolic jak i z zakresu poradnictwa zawodowego. Pracodawcy, którzy uczestniczyli w targach przedstawili bogaty wachlarz ofert pracy oraz przeprowadzili bezpośrednio rekrutację kandydatów do pracy.Organizatorzy przygotowali ponad 57 stanowisk wystawienniczo- ofertowych, gdzie duża ilość osób zainteresowanych korzystała z możliwości znalezienia coś dla siebie.Wśród wystawców znaleźli się: nowy złotoryjski inwestor podstrefy, czyli firma BORGERS zajmująca się produkcją podzespołów dla sektora motoryzacyjnego: Agencja Zatrudnienia Contrain, CRS Polska Sp. z o.o.w Legnicy, PPH Vitbis w Złotoryi, Borgers Polska Sp. z o.o.w Złotoryi, Faurecja w Legnicy, Lena Wilków, Przedsiębiorstwo-Górniczo-Produkcyjne Bazalt w Wilkowie, Brugman Fabryka grzejników w Legnicy.

IMG_20180420_095823 IMG_20180420_103825

  1. Osoby bezrobotne podczas konsultacji przy stanowisku CEiPM OHP w Legnicy

Tekst: Małgorzata Młotek pośrednik pracy CEiPM OHP Legnica

Zdjęcia: Ewa Wójtów CEiPM OHP Legnica

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

WIOSNA IDEALNY CZAS NA ZMIANY

20.04.2018

15:00

Filip

W dzisiejszych czasach zwraca się  uwagę, na fakt iż młodzież za dużo czasu spędza przed ekranem telewizora, czy komputera, nie podejmując przy tym innych aktywności, włącznie z postępującą izolacją społeczną, co ma negatywny wpływ na ich zdrowie psychiczne. Uczestnicy II grupy wychowawczej Hufca Pracy w Dzierżoniowie udowodniają iż prowadzenie aktywnego stylu życia przynosi szereg korzyści takich jak pozytywne relacje z innymi ludźmi, które  przynoszą znaczącą poprawę samopoczucia psychicznego jak również ćwiczenia fizyczne, spacery  pomagające zredukować napięcia, lęki i nastroje depresyjne. Spędzanie wolnego czasu na łonie natury wspomaga także  sprawność procesów poznawczych i ogólnego dobrego samopoczucia. Niestety, pozytywne efekty zmiany trybu życia na bardziej aktywny nie są jeszcze wystarczająco doceniane i wykorzystywane w praktyce. Jednak uczestnicy Hufca jednomyślnie twierdzą, że wiosna to czas na zmiany, czas na nowe postanowienia, przyroda budzi się do życia i  chce się żyć dlatego korzystajmy z życia, czerpiąc pozytywną energią.

1 3 (2)

Na zdjęciach młodzież podczas zajęć.

Tekst/zdjęcia: Nikola Krajewska- wychowawca HP Dzierżoniów

12345...3899

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP Wrocław 2007