logo

     

Dolnośląska WK
ul. Wybrzeże J. Słowackiego 9
(wejście od ul.Mazowieckiej)
50-413 Wrocław
tel.:71 344-65-70, fax.:71 342-49-01

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej

 

 

Archiwum aktualności

AKTYWNE FERIE…

19.01.2018

14:10

Monika

Zbliżamy się do półmetku beztroskiej zabawy i wypoczynku. Jeszcze chwila i koniec sielanki, czas powrotu do szkolnej ławy. Dlatego nie tracimy czasu i dobrze wykorzystujemy te chwile lenistwa. Przemkowska kadra wraz z młodzieżą w dniu 18.01.2018r. wybrała się do O.K. Parku w Głogowie, aby tam wypróbować swoich sił i szlifować umiejętności na lodowisku i kręgielni. Jak zawsze uczestnicy obawiają się i wątpią w swoje umiejętności jazdy na łyżwach, ale z chwilą założenia łyżew i wejścia na taflę wszystkie wątpliwości okazują się bezpodstawne. Efekt zadowalający… oczywiście nie obyło się bez małych upadków i zderzeń, ale nikt nie ucierpiał, a śmiechu było co nie miara. Kolejne talenty ujawniły się na kręgielni. Większość rzutów była stuprocentowa, ale byli i tacy którzy z ledwością dorzucali kulę do kręgli. Mimo to zabawa była przednia. Nikt nie żałował tego wyjazdu i kolejne ferie z Hufcem Pracy zapisujemy jako udane. Już szykujemy się do kolejnych spotkań.  

20180118_100440 20180118_104808 20180118_111509

Przemkowska młodzież na lodowisku i kręgielni w O.K. Park w Głogowie  

Tekst: st. wychowawca HP Przemków Małgorzata Basałyga
Zdjęcia: komendant Aneta Maszczak

REKREACJA PODCZAS FERII ZIMOWYCH

19.01.2018

13:23

Monika

W Hufcu Pracy 1-38 w Bystrzycy Kłodzkiej i Grupie Wychowawczej w Nowej Rudzie po zakończonych warsztatach rozwoju osobistego z Doradcą Zawodowym MCK OHP, które miały na zadanie przygotować młodzież do umiejętnego planowania i osiągania celu zawodowego, przyszedł czas na rekreację. W związku z powyższym w dniu 18.01.2018 r. uczestnicy próbowali  odreagować w kręgielni stres i ciężką pracę wykonaną podczas nauki w I semestrze roku szkolnego 2017/2018. Zmagania na torze, obfitowały w zdrową rywalizację oraz były okazją do integracji uczestników GdD i ZSZ oraz absolwenta OHP. Podczas gry w kręgle, młodzieży towarzyszył dobry humor, śmiech i poczucie aktywnie spędzonego czasu wolnego.  Wszyscy byli zadowoleni z zaproponowanej formy wypoczynku oraz chętni do ponownego spotkania i kontynuacji sportowych zmagań. Przed uczestnikami feryjny weekend i kolejne spotkanie na torze w przyszły wtorek.

Zmagania uczestnikiow na torze. Rekreacja i aktywny wypoczynek podczas ferii.

1. Zmagania uczestnikiów na torze
2. Rekreacja i aktywny wypoczynek podczas ferii

Tekst i fotografia: Anna Grochowska – komendant HP 1-38 Bystrzyca Kłodzka

 

WOLONTARIAT W CENTRUM EDUKACJI I PRACY MŁODZIEŻY W JELENIEJ GÓRZE

19.01.2018

12:20

Monika

Dnia 19.01.2018r. w ramach ferii specjalista ds. programów europejskich przeprowadził zajęcia edukacyjne z młodzieżą nt. wolontariatu. W trakcie warsztatów młodzież mogła dowiedzieć się na czym polega praca wolontariusza, jakimi cechami powinien odznaczać się wolontariusz, co daje bycie wolontariuszem oraz jakie są możliwości pracy w ramach wolontariatu np.  pomoc przy  organizowaniu przez Centrum konferencji, targów pracy, seminariów, pomoc zwierzętom w Schronisku, pomoc pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej czy udział w akcjach organizowanych np. przez PCK. Dzięki takiej pracy młodzież ma możliwość poznania własnych umiejętności organizacyjnych czy logistycznych. Nauczą się i odpowiedzialności za otaczający ich świat, odczuwania i okazywania , wykształcą postawy empatii i altruizmu oraz docenią takie wartości, jak: miłość, dobroć  i piękno. Spotkanie przebiegało w miłej i twórczej atmosferze.

Specjalista ds. programow europejskich z mlodzieza

Warsztaty ze specjalistą ds. programów europejskich

Tekst, zdjęcie: Irmina Żarczyńska – specjalista ds. programów europejskich

12345...3738

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP Wrocław 2007