logo

     

Dolnośląska WK
ul. Wybrzeże J. Słowackiego 9
(wejście od ul.Mazowieckiej)
50-413 Wrocław
tel.:71 344-65-70, fax.:71 342-49-01

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej

 

 

Archiwum aktualności

KAŻDY CZŁOWIEK MA SWOJĄ HISTORIĘ, CHODŹMY POCZYTAĆ

23.10.2017

14:14

Monika

Uczestnicy Hufca Pracy 1-30 w dniu 20.10.2017 wzięli udział w  wałbrzyskiej edycji międzynarodowego projektu edukacyjnego Żywa Biblioteka. Tym razem Żywa Biblioteka odbyła się w Zespole Szkół Politechnicznych "Energetyk" gdzie razem z 6 uczniami klasy III Rzemieślniczej Branżowej Szkoły Zawodowej I stopnia Pani Aneta Hajdukiewicz udała się aby „poczytać” książki.
Żywa Biblioteka to projekt edukacyjny, który umożliwia wszystkim chętnym nieformalny osobisty kontakt z osobami reprezentującymi grupy społeczne obarczone stereotypami oraz zagrożone wykluczeniem i dyskryminacją. Zainicjowany w 2000 r. w Danii obecnie jest realizowany w ponad 80 krajach na całym świecie. Główną ideą projektu jest propagowanie wartości takich jak otwartość, różnorodność i prawa człowieka.

Zywa biblioteka w Walbrzchu (4) Zywa biblioteka w Walbrzchu (5)

Młodzież podczas akcji „Żywa biblioteka”

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

KANDYDACI NA DORADCÓW EURES SZKOLĄ SIĘ W WARSZAWIE!

23.10.2017

13:39

Monika

Przez okres dwóch dni asystenci Eures wraz z kierownikami liniowymi odbyli intensywne bloki szkoleń w Warszawie mające na celu przygotowanie ich do roli przyszłego doradcy Eures lub znacznego uaktualnienia wiedzy z zakresu zagranicznego pośrednictwa pracy. Z województwa dolnośląskiego swoją wiedzę poszerzali Kierownik Liniowy Eures – Gabriela Szafarowska oraz asystent Eures DWK – Sylwia Kurłowicz. Na szkoleniu zorganizowanym przez Ministerstwo Pracy Rodziny i Polityki Społecznej poruszano następujące zagadnienia:
1) Historia Eures i unijne podstawy prawne
2) Struktura, usługi i kadra Eures
3) Praca doradcy Eures w praktyce z perspektywy OHP i WUP
4) Strategia informacyjno-komunikacyjna w Eures
5) Systemy IT, strony internetowe i finasowanie Eures
6) Rola ESCO
Szkolenie zaowocowało znacznym poszerzeniem wiedzy teoretycznej (w tym przede wszystkim tej dotyczącej  nowych przepisów prawnych w Eures) oraz zawierała praktyczne rady o wymaganiach jakie stawia się przyszłym doradcom.

wawa4 wawa3

Asystencji EURES podczas szkolenia

Tekst i zdjęcia: Sylwia Kurłowicz – asystent Eures DWK OHP

POLKOWICKI HUFIEC PRACY NA TARGACH PRACY

23.10.2017

13:16

Monika

Dnia 20.10.2017 r. Hufiec Pracy w Polkowicach brał udział w VI Powiatowych Targach Pracy. Aula Forum w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach była wypełniona po brzegi. Minione tegoroczne targi Pracy zgromadziły rekordowo dużą liczbę 55 wystawców. Stanowili je przedstawiciele firm, banków, wojska Policji, agencji pracy. W tym roku byli również przedstawiciele firm niemieckich poszukujących pracowników. Targi Pracy otworzyła dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Izabela Majewicz - Spigel w Polkowicach.

T2 DSCN2342

Migawki z Targów Pracy

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »
12345...3599

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP Wrocław 2007