logo

     

Dolnośląska WK
ul. Wybrzeże J. Słowackiego 9
(wejście od ul.Mazowieckiej)
50-413 Wrocław
tel.:71 344-65-70, fax.:71 342-49-01

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej

 

 

Archiwum aktualności

GIEŁDA PODRĘCZNIKÓW W POLKOWICKIM ZESPOLE SZKÓŁ

14.09.2018

11:14

Aleksandra

Dnia  13.09.2018 r. w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach tj. czwartek od godziny 13.20 do godziny 14.00 w  sali gimnastycznej odbyła się giełda używanych podręczników, w której mogli wziąć udział wszyscy uczniowie  oraz absolwenci ZS im. NZE, którzy chcieliby  kupić lub sprzedać używane podręczniki szkolne. Z uwagi na to,  że w dalszym ciągu trwają prace remontowe w sali gimnastycznej młodzież nie miała możliwości wygodnego wyłożenia podręczników na stolikach. Przydały się wielofunkcyjne sportowe ławeczki . Młodzież sprzedawała podręczniki do liceum, technikum i do zawodówki. Absolwenci,  którzy chcieli sprzedać podręczniki wchodzili do szkoły głównym wejściem od strony ulicy Skalników, z uwagi na trwające remonty. Mimo tych utrudnień nasi absolwenci       „ bez nitki Ariadny” trafili do naszej siedziby , by podzielić się radością z powodu zdanych egzaminów.  Już w tę sobotę część naszych absolwentów rozpoczyna zajęcia w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych w Polkowicach. Będziemy  im pomagać w miarę możliwości Nasi uczestnicy również znaleźli dla siebie używane podręczniki. Opiekę nad uczniami w trakcie trwania giełdy podręczników szkolnych sprawowali: bibliotekarze, Strażnik Miejski oraz nauczyciele wychowania fizycznego.

1 2 3

Opis zdjęć: 1,2,3 – giełda podręczników szkolnych.
Opracowanie i zdjęcia: Julita Witkowska-wychowawca 1-23 HP Polkowice.

 

KURS „NOWOCZESNY MAGAZYNIER” W MCK KOWARY

14.09.2018

11:03

Aleksandra

W Młodzieżowym Centrum Kariery w Kowarach zakończyło się szkolenie zawodowe „Nowoczesny magazynier z obsługą komputera, kasy fiskalnej oraz wózka jezdniowego z napędem silnikowym”.  Kurs realizowany był w ramach utrzymania rezultatów projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy”. Uczestnicy to osoby bezrobotne, w wieku 18 – 25 lat, zamieszkałe na terenie powiatu jeleniogórskiego. Zajęcia praktyczne i teoretyczne odbywały się w Wałbrzychu. Na kursie młodzi ludzie zdobyli wiedzę nt. obsługi kas fiskalnych, komputera wraz z fakturowaniem, a także dotyczące budowy, eksploatacji i obsługi wózków jezdniowych. Szkolenie, które trwało 140 godzin przygotowało uczestników do pracy na stanowisku kasjera czy magazyniera. Zdobyte umiejętności umożliwią kursantom podjęcie zatrudnienia na lokalnym rynku pracy.

Kurasnci

Zdj.1 – Uczestnicy kursu podczas praktycznej nauki obsługi wózka

Tekst: Aleksandra Dominiak – spec. ds. rozwoju zawodowego MCK Kowary

 

ZEBRANIE RODZICÓW UCZNIÓW SZKOŁY BRANŻOWEJ I STOPNIA W POLKOWICACH

13.09.2018

10:02

Agata

Wczoraj, 12.09.2018 r. w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach kadra wychowawcza hufca miała możliwość spotkania się z rodzicami nowoprzyjętych uczestników. Dzięki współpracy z polkowicką szkołą, do której uczęszcza około 80% naszych uczestników, rok rocznie mamy możliwość zaprezentowania naszej OHP-owskiej oferty kształcenia.
Spotkanie otworzyła dyr. Zespołu Szkół Jolanta Rubiś - Kulczycka przedstawiając historię szkoły. Przedstawiła zasady kształcenia w liceach, technikach i szkole branżowej I stopnia. Zwróciła uwagę, że w zakresie szkoły branżowej uczniowie – młodociani pracownicy mają poszerzoną ofertę edukacyjną poprzez współpracę z HP Polkowice.

p1
Spotkanie Komendanta Hufca Pracy z Polkowic z rodzicami

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »
12345...4079

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP Wrocław 2007