logo

     

Dolnośląska WK
ul. Wybrzeże J. Słowackiego 9
(wejście od ul.Mazowieckiej)
50-413 Wrocław
tel.:71 344-65-70, fax.:71 342-49-01

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej

 

 

Wszystkie aktualności

LATO Z JELENIOGÓRSKIM CENTRUM

20.08.2018

11:46

Agata

W okresie wakacji Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Jeleniej Górze jest otwarte dla każdego, kto zamierza poznać swoje talenty, poszukuje zatrudnienia czy przygotowuje się do pierwszej rozmowy z pracodawcą. W czasie wakacji młodzi ludzie mogą skorzystać z usług doradcy zawodowego i specjalisty ds. rozwoju zawodowego. Każdy chętny określi swoje mocne strony, udoskonali umiejętności autoprezentacji, pozna strategie poszukiwania pracy, zdiagnozuje atuty, które wykorzysta w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej.

Spotkanie z mlodzieza
Spotkanie z młodzieżą

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

„WAKACJE Z OHP” W POLKOWICACH - TROCHĘ WODY DLA OCHŁODY

20.08.2018

10:18

Agata

W dniu 17.08.2018 r. po raz kolejny mieliśmy możliwość ochłodzić się w polkowickim basenie „Grzybek”. Pogoda w ostatnim czasie mocno nam sprzyja więc polkowicka młodzież korzysta z lata i końcówki wakacji.
Po dotarciu na basen kadra zaproponowała uczestnikom gry i zabawy. Na początku był konkurs w dwóch kategoriach:  pływanie i skoki do wody.
Po aktywnie spędzonym czasie na basenie był odpoczynek i czas na opalanie. Pod okiem ratowników mogliśmy w pełni korzystać z akwenów basenowych. Kadra przeprowadziła krótką pogawędkę z młodzieżą na temat bezpieczeństwa w wodzie.

p1 p2
Młodzież na basenie

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

WAKACJE Z WAŁBRZYSKIM HUFCEM PRACY NA FINISZU

20.08.2018

09:03

Agata

Kolejny aktywny dzień „Wakacji z OHP” za uczestnikami wałbrzyskiego hufca. Pogoda sprzyjała  aktywnemu udziałowi we wszystkich zajęciach organizowanych przez jednostkę.
17 sierpnia  bieżącego roku uczestnicy hufca udali się na ostatnią wycieczkę pn. „Szlakiem starego grodu” w Góry Wałbrzyskie – na Zamek Nowy Dwór.
Ponadto, w ramach ostatnich zajęć wakacyjnych, młodzież miała za zadanie utworzyć galerię zdjęć pn. „Lato w mieście”, która zawierała fotografie krajobrazów, ciekawych miejsc, obiektów - związanych z wycieczkami, w których uczestnicy wzięli udział. Okazało się, że Wałbrzych i okolice, zachwycają bogactwem krajobrazu.

w1 w2 w3
Wałbrzych w obiektywie uczestników Hufca Pracy z Wałbrzycha

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

AKTYWNE WAKACJE Z 1-30 HP TRWAJĄ

17.08.2018

12:52

Aleksandra

16 sierpnia bieżącego roku młodzież 1-30 HP w  Wałbrzychu realizując „Wakacje z OHP” wybrała się wraz z wychowawcami na wycieczkę pieszą, aby zwiedzić swoje miasto Wałbrzych. Trasa rozpoczęła się od Alei Wyzwolenia, ku Pomnikowi Górnictwa Wałbrzyskiego. Pomnik to galeria siedmiu granitowych górników wychodzącychz podziemnego wyrobiska. Od końca lat dziewięćdziesiątych w Wałbrzychu nie pracuje już żadna kopalnia, ale tradycje górnicze wciąż żyją w sercach ludzi. Co roku dawni pracownicy kopalni obchodzą Barbórkę i co roku już od ośmiu lat składają kwiaty pod pomnikiem postawionym w hołdzie górnikom, którzy przez kilkaset lat budowali dobrobyt miasta. Następnie od strony pomnika młodzież kierowała się do Parku Miejskiego im. Jana III Sobieskiego i stamtąd obejrzała panoramę miasta, z Góry Parkowej, gdzie mieszczą się dwa punkty widokowe. Park nad miastem ma trójpoziomowy ogród o pięknej nazwie "Ogród Różany", w którym latem można usiąść, wypocząć, zagrać w szachy.

1 2 3

Zdjęcia 1,2,3 młodzież podczas wycieczki w Parku Sobieskiego.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

„SZUKAM PRACY” – KOLEJNE WAKACYJNE WARSZTATY DLA POSZUKUJĄCYCH PRACY W MCK BOLESŁAWIEC

17.08.2018

11:12

Aleksandra

W okresie wakacyjnym, kiedy młodzież szkolna odpoczywa podczas wakacji, doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery w Bolesławcu zorganizowała warsztaty dla osób poszukujących pracy. Warsztaty odbyły się w okresie 16 – 17 sierpnia 2018.
Celem warsztatów była zmiana sposobu postrzegania siebie, przełamanie barier, zmiana podejścia do sytuacji stresowych związanych z podjęciem zatrudnienia. W czasie trwania zajęć uczestnicy zapoznali się: z tendencjami zachodzącymi na rynku pracy, poznali swoje mocne strony i ocenili ich przydatność na rynku pracy, poznali zasady pisania dokumentów aplikacyjnych, uczyli się prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych z pracodawcą.W trakcie warsztatów udało się zauważyć dużą determinację uczestników warsztatów zaproponowanych przez MCK Bolesławiec, szczególnie wypracowanie takich postaw, które umożliwia im zdobycie konkretnych umiejętności oraz informacji,  jak aktywnie i bez stresu wejść na rynek pracy. Ponadto przekazano uczestnikom informację o platformie ECAM.

Uczestnicy warsztatow w MCK Boleslawcu

Uczestnicy warsztatów w MCK Bolesławcu.

Tekst i zdjęcia : Grażyna Mysiak – doradca zawodowy MCK  Bolesławiec

 

 

12345...2431

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP Wrocław 2007