logo

     

Dolnośląska WK
ul. Wybrzeże J. Słowackiego 9
(wejście od ul.Mazowieckiej)
50-413 Wrocław
tel.:71 344-65-70, fax.:71 342-49-01

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej

 

 

Wszystkie aktualności

TURYŚCI PODSUMOWALI ROCZNĄ DZIAŁALNOŚĆ

10.12.2018

14:45

Agata

Koniec roku to doskonała okazja do podsumowania rocznej działalności. Tradycyjnie  w pierwszy piątek grudnia w Powiatowym Zespole Schronisk Młodzieżowych w Jaworze odbyło się podsumowanie rocznej działalności i wręczenia podziękowań dla najbardziej zaangażowanych turystów skupionych w Jaworskim Oddziale PTTK. Na turystycznej niwie działa również młodzież i kadra z Ochotniczego Hufca Pracy w Jaworze (dla przypomnienia dwa tygodnie temu byliśmy współorganizatorami powiatowego konkursu wiedzy turystyczno – krajoznawczej „Znam swój region – województwo dolnośląskie”).

jawor 1 jaawor 2
1.Patrycja odbiera nagrodę z rąk wicestarosty Powiatu Jaworskiego Stanisława Laskowskiego i Burmistrza Miasta Jawora Emiliana Bery
2.Dyplom dla SKKT – PTTK Hufca Pracy w Jaworze

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

REALIZACJA PROJEKTU „ŻYCIE JEST CUDEM, BOŻE NARODZENIE W RODZINIE OHP” W HUFCU PRACY W GÓRZE

10.12.2018

14:37

Agata

„W święty czas narodzin Zbawiciela nasze myśli kierują się ku rodzinie – tej najważniejszej, indywidualnej, którą tworzycie wraz z Waszymi dziećmi, oraz tej drugiej – naszej wspólnej, środowiskowej rodzinie Ochotniczych Hufców Pracy”.
Komenda Główna OHP realizuje ogólnopolski projekt „Życie jest cudem, Boże Narodzenie w rodzinie OHP”, który jest skierowany do uczestniczek oraz ich dzieci.
W dniu 10 grudnia w Hufcu Pracy w Górze odbyło się spotkanie, w którym wzięły udział uczestniczki naszego hufca wraz ze swoimi pociechami.

g1 Zycie jest cudem . Boze Narodzenie w rodzinie OHP uczestniczki HP Gora z dziecmi i kadra 6 g2 Zycie jest cudem . Boze Narodzenie w rodzinie OHP uczestniczki HP Gora z dziecmi i kadra5
Uczestniczki Hufca Pracy z dziećmi i kadrą wychowaczą

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

SPOTKANIE W RAMACH PROJEKTU KG OHP „ŻYCIE CUDEM JEST. BOŻE NARODZENIE W RODZINIE OHP” W ŚWIDNICKIM HUFCU

10.12.2018

14:30

Agata

W dniu 10.12.2018 w HP 1-40 w Świdnicy odbyło się spotkanie w ramach Projektu  KG OHP „Życie cudem jest. Boże Narodzenie w rodzinie OHP.”
W spotkaniu udział wzięły trzy uczestniczki, ich dzieci do 3 roku życia: 5 miesięczna Zuzanna, 2 letnia Amelia i 3 letni Leon oraz absolwent naszej jednostki, ojciec najmłodszej dziewczynki.
Na wstępie Komendant Hufca Irena Nowak powitała przybyłych oraz odczytała list Komendanta Głównego OHP Pana Bogdana Ścibuta skierowany do „młodych i najmłodszych” uczestników spotkania, w którym Pan Komendant między innymi złożył przybyłym życzenia na nadchodzące Święta.

sw1 sw2

 

Na zdjęciach spotkanie w ramach Projektu KG OHP „Życie cudem jest. Boże Narodzenie w rodzinie OHP."

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

DZIAŁAJMY RAZEM I UCZMY SIĘ OD SIEBIE- JAWORSCY „AKTYWNI” NA SPOTKANIU Z SENIORAMI

10.12.2018

14:07

Agata

Żyjemy w czasach, kiedy mamy coraz mniej okazji do kontaktów z ludźmi starszymi. Znikają rodziny wielopokoleniowe. Świat zmienia się na tyle szybko, że  wiedza gromadzona przez całe życie, szybko się dezaktualizuje. Coraz częściej młodzi ludzie stawiają pytanie „Skoro starsi ludzie nie obsługują komputera, to czego mogą mnie nauczyć?” Brak naturalnych przestrzeni do kontaktów wielopokoleniowych w rodzinie, w przestrzeni miasta czy wsi sprawia, że młodzi i starsi mało o sobie wiedzą, rzadko współpracują. Warto się spotykać, aby przełamywać stereotypy, konfrontować różne spojrzenia, wymieniać się wiedzą i umiejętnościami oraz wspierać w tych obszarach, gdzie młodzi i starsi mogą się uzupełniać. Może brzmi to banalnie, ale tym bardziej warto to sprawdzić w praktyce. W ramach inicjatywy samorządowej w ramach konkursu „Aktywność- dobry wybór”, młodzież należąca do Klubu Aktywnych Jaworskiego Hufca Pracy realizuje program „Aktywny senior, to szczęśliwy senior”.

jawor1 jawor2
Młodzież z Ochotniczego Hufca Pracy 1-21 w Jaworze podczas zajęć w Dziennym Domu „Senior- Wigor” w Jaworze

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

SERCE Z MONET

10.12.2018

11:32

Agata

W dniu 9 grudnia na Rynku w Jaworze odbył się finał V edycji akcji pod nazwą „ Serce z monet”. Celem akcji jest zbiórka środków finansowych na potrzeby Jaworskiego Stowarzyszenia Charytatywnego „Damy Radę”.
W akcji po raz drugi uczestniczyła młodzież i kadra Ochotniczego Hufca Pracy w Jaworze, która do skarbonki zbierała monety o nominałach od 1 grosza do złotówki. Udało nam się uzbierać cztery kilogramy monet, które wysypaliśmy do wyznaczonego serca.  Dzięki hojności mieszkańców naszego miasta udało się zebrać ponad 140 kg monet. Udział w tej akcji nie był naszym jednorazowym działaniem. Przez cały rok kalendarzowy zbieramy dla Stowarzyszenia nakrętki, zużyte baterie oraz płyty CD. Do akcji pomocy zapraszamy nie tylko naszych podopiecznych, lecz również członków naszych rodzin i znajomych. WARTO POMAGAĆ.

jaw1 jaw2 jaw3
Zdjęcia: 1, 2, - Monety zebrane przez kadrę i młodzież Jaworskiego Hufca
Zdjęcie: 3 – Wsypujemy monety do „wspólnego” serca

Tekst – Andrzej Kowalik wych. OHP 1-21 w Jaworze

12345...2563

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP Wrocław 2007