logo

     

Dolnośląska WK
ul. Wybrzeże J. Słowackiego 9
(wejście od ul.Mazowieckiej)
50-413 Wrocław
tel.:71 344-65-70, fax.:71 342-49-01

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej

 

 

Wszystkie aktualności

PROGRAM PT.: „MOJA PRZYSZŁOŚĆ” W HP 1-47 WROCŁAW

22.03.2019

14:54

Aleksandra

W dniach 18 i 21.03.2019r. ” w Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Swobodnej we Wrocławiu odbyły się zajęcia z zakresu przygotowanie do wejścia na rynek pracy. Zajęcia poprowadził doradca zawodowy Marek Świeściak  z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej we Wrocławiu. W zajęciach wzięli udział uczestnicy Hufca Pracy 1-47 we Wrocławiu kończący przygotowanie zawodowe w 2019/2020 roku. Zajęcia miały na celu przygotowanie młodzieży do wejścia na rynek pracy, uczestnicy dowiedzieli się jakie dokumenty należy sporządzić ubiegając się o prace. Podczas zajęć młodzież zapoznała się jak skutecznie poszukiwać pracy, ze szczególnym uwzględnieniem instytucji rynku pracy świadczących pomoc młodym ludziom. Duże zainteresowanie młodzieży budził temat zawodów pożądanych na rynku pracy. Podczas zajęć uczestniczy zostali wyposażeni w materiały edukacyjne.

Uczestnicy programu Moja przyszlosc  podczas zajec z doradca zawodowym Uczestnicy programu Moja przyszlosc z doradca zawodowym
Tekst: Justyna Radwańska-Wychowawca HP 1-47
Zdjęcia: Małgorzata Podgórska- Komendant HP 1-47

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY NA SPORTOWO.

22.03.2019

14:46

Aleksandra

W dniu 21 marca 2019 roku młodzież Hufca Pracy w Bielawie aktywnie przywitała pierwszy dzień wiosny uczestnicząc w Turnieju Tenisa Stołowego.  Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem wśród naszych uczestników. Młodzież sama była inicjatorem organizacji przedsięwzięcia. Przygotowali informację, plakat i sporządzili listę uczestników.  Rozgrywki przebiegały w atmosferze rywalizacji i dobrej zabawy. Po zakończeniu turnieju wszyscy czuli się zwycięzcami, ale najlepszymi w klasyfikacji końcowej okazali się: Paweł Hajduk, Marcin Olejko i Karol Komar. Zarówno zwycięzcom jak i uczestnikom serdecznie gratulujemy. Był to kolejny turniej przygotowujący naszą młodzież do udziału w Wojewódzkim Turnieju Tenisa Stołowego Młodzieży OHP, który odbędzie się 29 marca 2019 roku w Wołowie.

Podczas turnieju Laureaci turnieju

1.Podczas turnieju

2.Laureaci turnieju


Tekst i zdjęcia: Mariola Stasiewicz – st. wychowawca Hufca Pracy w Bielawie

REPREZENTANT HP 1-34 W ZIĘBICACH ZE SPECJALNĄ NAGRODA PODCZAS IV EDYCJI „KONKURSU I SATYRY I DZIURAWY KUBEK KOMENDANTA” W MYSŁAKOWICACH

22.03.2019

14:38

Aleksandra

Dnia 21 marca 2019 roku w Mysłakowickim Gminnym Ośrodku Kultury odbył się Wojewódzki Konkurs Humoru i Satyry „O dziurawy kubek Komendanta Wojewódzkiego DWK OHP”. Organizatorami przeglądu była Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP we Wrocławiu oraz Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Mysłakowicach. Celem konkursu było przede wszystkim kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie umiejętności aktorskich i recytatorskich uczestników, jak również stworzenie młodym, uzdolnionym ludziom, zasilającym szeregi młodzieży OHP, możliwości zaprezentowania swoich umiejętności scenicznych. Podczas konkursu zaszczycili nas swoją obecnością Pani Bernadetta Brożyna Komendant DWK OHP, Pani Lucyna Majdecka Dyrektor Biura DWK OHP, Wójt Gminy Mysłakowice pan Michał Orman, Burmistrz Miasta Kowary pani Elżbieta Zakrzewska oraz radny Miasta Jelenia Góra pan Józef Szlachta.

11 12 nr. 3 (2)

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

MCK W JAWORZE NA XVII POWIATOWYCH TARGACH EDUKACYJNYCH

22.03.2019

14:31

Aleksandra

W dniu 22.03.2019 Młodzieżowe Centrum Kariery w Jaworze, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Legnicy oraz Mobilne Centrum Informacji Zawodowej w Legnicy -  uczestniczyli w XVII Powiatowych Targach Edukacyjnych organizowanych przez Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Jaworze. Targi miały miejsce w auli Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze. Uroczystego otwarcia Targów dokonała Dyrektor Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji w Jaworze dr Dorota Domińska Werbel oraz Wicestarosta Jaworski Stanisław Laskowski. Adresatami targów byli przede wszystkim uczniowie szkół gimnazjalnych klas III, uczniowie i absolwenci szkół ponadgimnazjalnych,  rodzice, dyrektorzy oraz nauczyciele placówek oświatowych.

IMG_20190322_092932 IMG_20190322_093337

- stoisko wystawiennicze centrum

- młodzież podczas zwiedzania stoisk

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

HUFIEC PRACY W JAWORZE NA TARGACH EDUKACYJNYCH.

22.03.2019

14:20

Aleksandra

22 marca 2019 roku w uli Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowegoi Ustawicznego w Jaworze odbyły się XVII Targi Edukacyjne. Organizatorem imprezy był Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Jaworze przy współpracy z PCKZIU w Jaworze. Wydarzenie skierowane było do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, szkół średnich, rodziców, dyrektorów, nauczycieli placówek oświatowych oraz wszystkich zainteresowanych. Młodzież dzięki udziałowi w tej imprezie, mogła zapoznać się z szeroką ofertą edukacyjno- zawodową szkół i zakładów z terenu powiatu jaworskiego i nie tylko.Na targi swoją propozycję zatrudnienia absolwentów szkół podstawowychi gimnazjalnych przedstawił Ochotniczy Hufiec Pracy 1-21 w Jaworze.

1  2 3

Zdjęcia- Kadra hufca w trakcie Targów Edukacyjnych.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »
12345...2653

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP Wrocław 2007