logo

     

Dolnośląska WK
ul. Wybrzeże J. Słowackiego 9
(wejście od ul.Mazowieckiej)
50-413 Wrocław
tel.:71 344-65-70, fax.:71 342-49-01

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej

 

 

Wszystkie aktualności

ZAJĘCIA Z DORADZTWA ZAWODOWEGO W HUFCU PRACY W DZIERŻONIOWIE Z PRZYSZŁYMI ABSOLWENTAMI

21.02.2018

12:27

Agata

W dniu 20.02.2018 roku odbyły się kolejne zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego z przedstawicielem Młodzieżowego Centrum Kariery OHP panią Joanną Kosowską z trzecioklasistami, uczestnikami Hufca Pracy w Dzierżoniowie.
Dzisiejsze spotkanie poświęcone było wartości pracy w życiu człowieka, wymaganiom pracodawców na lokalnym rynku pracy, realiom z jakimi zderzy się młodzież po opuszczeniu murów szkoły, metod i form szukania pracy oraz rozmowie kwalifikacyjnej, z którą również trzeba się zmierzyć i dobrze do niej przygotować. Doradca zawodowy prowadził otwartą dyskusję z młodzieżą  i odnosił się do konkretnych doświadczeń młodzieży, która wskazywała na najważniejsze jej zdaniem aspekty poszukiwania pracy i związanymi z tym trudnościami.

dzierz1 dzierz2
Młodzież na zajęciach z doradcą zawodowym MCK Panią Joanną Kosowską

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

„BÓG HONOR OJCZYZNA” TO NIE TYLKO SYMBOL

21.02.2018

12:13

Agata

„Jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam?”
25 lat temu została uchwalona przez Sejm RP  Ustawa z dnia 19 lutego 1993 r. o znakach Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.  Napoleon w 1802 roku ustanowił order Legii Honorowej „Honor i ojczyzna”. Napis „Honneur et Patrie” pojawił się też na sztandarach wojska i w ustawie II Rzeczypospolitej z dnia 1 sierpnia 1919 r. o godłach i barwach Rzeczypospolitej Polskiej. Natomiast motto „Bóg Honor Ojczyzna” umieszczono na sztandarach oddziałów Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie dekretem Prezydenta Rzeczypospolitej z 15 października 1943 r. Napis w wieńcu „Bóg, Honor, Ojczyzna” haftowany złotym szychem świadczy jak cenną wartością są dla Polaków te wartości, dla których oddawali życie. Dewiza ta łączona jest z konstytucyjnym obowiązkiem wierności jedynej, ukochanej Ojczyźnie w imię Boga i Honoru. Zgodnie z artykułami 82 do 85 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej najważniejszymi obowiązkami obywateli są wierność Rzeczypospolitej Polskiej oraz troska o dobro wspólne. Hufiec Pracy w Dzierżoniowie w duchu patriotyzmu i szacunku wychowuje młodzież, nie tylko w setną rocznicę odzyskania niepodległości.

dz1 dz3 dz2

1.Uczestnicy dzierżoniowskiego hufca podczas oglądania filmu „Rzeź wołyńska”
2.Uczestnik Mateusz –patriota  narodowe symbole na ubiorze wyróżniają go wśród kolegów
3.Młodzież na wykładzie o symbolach w Muzeum Miejskim

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

„ŻYJ PIĘKNIE, ŻYJ ODPOWIEDZIALNIE”

21.02.2018

10:32

Agata

19 lutego 2018r. uczniowie drugiego rocznika spotkali się z przedstawicielem Straży Miejskiej w Bielawie Panem Robertem Marchewką realizując autorski program edukacyjny dzierżoniowskiego Hufca Pracy z zakresu „Żyj pięknie, żyj odpowiedzialnie” by zapoznać się z zasadami odpowiedzialności za swoje czyny w świetle obowiązującego prawa, szczególnie karnego. Świadomość często pozwala uniknąć czyhające niebezpieczeństwa i zdarzenia, które mogą zadecydować o całym życiu i pokrzyżować życiowe plany.

d1
Spotkanie młodzieży z przedstawicielem Straży Miejskiej w Bielawie

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

SPOTKANIE KOMENDANTA HUFCA PRACY W POLKOWICACH Z WŁADZAMI POWIATU POLKOWICKIEGO

21.02.2018

09:29

Agata

20 lutego 2018 r. przed stu laty kończyła się I Wojna Światowa. Na ziemiach polskich czuło się powiew wolności, choć dowódca Legionów Józef Piłsudski jeszcze przebywał w twierdzy magdeburskiej. Ignacy Jan  Paderewski zabiegał o sprawę polską za Oceanem i to dzięki Niemu Woodrow Wilson w orędziu z 22 lutego 1917 jednoznacznie poparł starania  Polaków o prawo do niepodległości. Roman Dmowski na zachodzie budował podstawę sił zbrojnych II RP – Błękitną Armię.
Po stu latach mamy wolną Ojczyznę, ustabilizowane struktury państwa, młodzież może się uczyć i czcić dawnych obrońców Ojczyzny.

pol1

Wicestarosta Kamil Ciupak wśród uczestników OHP podczas Rejonowego Spotkania Młodzieży OHP w Polkowicach

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

PROJEKTOWE ZAJĘCIA Z ZAKRESU ZAPOBIEGANIA DEPRESJI WŚRÓD MŁODZIEŻY DLA UCZESTNIKÓW Z LEGNICY

20.02.2018

15:24

Agata

logo OSDZ

19.02.2018r. uczestnicy z Ośrodka Szkolenia Zawodowego w Legnicy zakończyli zajęcia z zakresu zapobiegania depresji wśród młodzieży, które były realizowane w ramach projektu „Od szkolenia do zatrudnienia-YEI”.
Zajęcia trwały 10 godzin i miały charakter prewencyjny. Zadaniem prowadzącej było uświadomienie uczestnikom jak poważną chorobą jest depresja, co jest jej przyczyną, w jaki sposób się ją diagnozuje oraz jakie niesie za sobą skutki.
Zadaniem psychologa było również przedstawienie młodym ludziom możliwości zapobiegania depresji.

l Uczestnicy projektu podczas zajec z psychologiem fot. 1 l Uczestnicy projektu podczas zajec z psychologiem fot. 2

Uczestnicy podczas spotkania z psychologiem

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »
12345...2271

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP Wrocław 2007